ErikaBendova ErikaBendova komentáře u knih

Úchylův kapesní průvodce bizarními touhami ukrytými v našem podvědomí Úchylův kapesní průvodce bizarními touhami ukrytými v našem podvědomí Dennis DiClaudio

od tak vypečeného názvu jsem čekala mnohem víc. něco více temnějšího, ale přesto je to skvělý průvodce základními odchylkami.

25.09.2018 3 z 5

Sexy farmář Sexy farmář Alice Clayton

Typická sladko/trapná knížka podle přesného scénáře, kdy se dva milenci neznají, dlouho sobě odolávají, pak pořád jenom sexují, pak se pohádají a nakonec......
Popis sexy farmáře mi nepřišel vůbec sexy, spíš odporný jelikož plnovous lechtající mezi nohama a hipsterský styl mi absolutně nesedí. Dál mi vadilo, že i když je Roxy šéfkuchařka, tak jsem se v těch jídle tak ztrácela, že jsem neměla ponětí co je co a nakonec co to bylo za jídlo.

11.09.2018 2 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

nedočetla jsem. ubohý scénář k budoucímu filmu se jmény, které absolutně nejde přečíst. naprosté zklamání.

23.08.2018 odpad!

Cestou fak* it (malá kniha, velká moudrost) Cestou fak* it (malá kniha, velká moudrost) John C. Parkin

No jako dobrý no, ale jinak škoda papíru. Přečteno za 5 minut.

20.08.2018 2 z 5

Malý bílý koníček Malý bílý koníček Elizabeth Goudge

Kdybych první četla knihu, určitě by to bylo fajn. Jako dětská kniha je to naprsoto svkělé, kdy se zobrazuje, jak dobro vítězí nad zlem. Marušce pomáhají zvířátka, jako by byli lidé. Bylo zde o mnoho víc zápletek, než ve filmu. Určitě ji později budu předčítat maličkým. Moc se mi líbí, že kapitoly jsou rozdělené ještě na podkapitoly. Maličké ilustrace jsou také povedené. Přišlo mi, že čím víc se kniha blížila ke konci, tím rychleji děj ubíhal. Postavy byly naprosto dokonale promyšlené a každá z nich měla skvělý charakter. Oči mi jen klouzaly po řádkách samy. Svoje kouzlo má. Určitě potěší hodně malých holčiček.

19.08.2018 3 z 5

Poslední neandertálská žena Poslední neandertálská žena Claire Cameron

Řádky ubíhaly rychle. Těžko popsat, jaká kniha vlastně je. To si musíte přečíst a udělat názor sami. Někomu se to líbit bude a někomu zase ne. Mě se to ovšem líbilo a rozhodně nelituji, že jsem ji přečetla. Každou stránkou jsem prahla zvědavostí, co bude dál. Jak se bude příběh neandrtálky dál odvíjet. Mnohokrát mě kniha překvapila. Celou knihu jsem se těšila, až nám neandrtálka popíše, jak zemřela. No to se nedozvíme. Autorka totiž zapomněla dát do tisku posledních pár kousků papíru. Za to ubírám jednu hvězdu.

11.08.2018 4 z 5

Leo a Julie - Příběh jedné lásky Leo a Julie - Příběh jedné lásky Slávek Boura

Leo věčně nakupuje v řeznictví prsíčka, stehýnka a líže víno. Jůlie zase žere. Mňamíčkuju tě. Mňamíčka chci polykat. Nahoru dolu nahoru dolu zas a znova. Grrrr to její psaní mě rozčilovalo. Ani dnešní nadržená vlhká naivní třináctka by to tak hrozně nenapsala, jako ona. Veškerá snaha o vzrušení nebo erotiku je tabu. Raději ty peníze investujte do něčeho užitečnějšího a ti odvážnější ať si to přečtou z knihovny. Za tohle to určitě nestojí vlastnit. Zklamání. Velké zklamání. Jinak nápad to byl určitě dobrý.

15.07.2018 odpad!

Moje srdeční záležitost. Nečekala jsem, že mě ta kniha tak vezme, ale stalo se. Můj pohled po stránkách jenom klouzal a stránky se přetáčely úplně samy. Je to prostě holčičí zamilovaný román, ale to od toho taky čekáme ne? Je to přece Shakespeare! Honem jdu na pokračování!

14.06.2018 5 z 5

Chovejte se jako kočka Chovejte se jako kočka Stéphane Garnier

Název hodně zavádí, že je určena jen pro ženy, ale rozhodně to tak ve skutečnosti není. V dnešní době plné knih rozvojů osobnosti tato není vůbec špatná. Krásně nám ukazuje dnešní realitu a že se člověk zapomíná zastavit a udělat něco sám pro sebe. Říká nám, že je důležité milovat sám sebe a činit se šťastným, protože nikdo jiný to za nás neudělá. Uvnitř najdeme moudrá motta vtipné poznámky, motivací a krásné porovnání života lidského a kočičího. Kniha určitě rozhodně neurazí, ale v knihovně ji mít nemusím. Každopádně jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

05.06.2018 3 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

když kniha vyšla odradila mě velká vlna špatné kritiky. Tak jsem si ji nepořizovala a ani nečetla. Moje kamarádka si ji přečetla nedávno i korunu a říkala, že neprohloupím. Dala jsem na její radu a pořídila si zbylé dva díly. Přesvědčila jsem se, že nemám soudit knihu dle lidí. Je to matoucí stejně tak, jako většina nálepek Bestselerů, které ve finále stojej za prd a končí v antikvariátech nebo bazarech. Je to veliký rozdíl mezi Americou a Eadlyn, ale není důvod na ni nadávat a říkat, jak je to špatná kniha. Přijde mi to velmi zajímavé a Eadlyn alespoň ví co chce. Není to taková romantická slátanina, kde se nic moc neděje. Dcera je o něco akčnější a autorka si výborně vyhrála s jejím charakterem. V selekci jsou jasně vyznačení kandidáti na prince chotě, ale ani po přečtení posledních pár stran nemám tušení, kdo to nakonec bude. To miluji, když mě kniha dokáže ještě něčím ke konci překvapit. Osobně doufám, že to bude můj vybraný favorit, ale uvidíme. Vrhám se na korunu.

18.11.2017 5 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Přečetla jsem ho během 2 dnů a musím říct, že jsem očekávala mnohem víc od těchto dvou autorů a samotné anotace. Až do osmé kapitoly jsem vůbec nevěděla, že se Willové střídají a měla jsem za to, že to je jedna postava. To, že jsou vynechaná velká písmena jsem považovala za chybu korektorů. Později jsem se už dokázala zorientovat. Stále se tam opakovalo jenom Drobkův tanec, Dobkův tanec a pořád dokola až už to bylo i otravné a stejně z toho muzikálu nic famozního nevyšlo. Občas jsem se zasmála, ale netuším jestli se do ní někdy znovu pustím.

08.11.2017 2 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Nejprve jsem byla mírně dotčená, že se příběh podobá Willu Graysonovi., jelikož jsem ho četla pár dní předtím. Později jsem však zjistila, že je to má jen malé prvky z něj a že Simon je tisíckrát lepší. Začetla jsem se do něj hned a přečetla ho asi za 4 hodiny. Autorka si skvěle s námi pohrála a do poslední chvíle jsem netušila, kdo Blue vlastně je. Jsem za to moc ráda. Miluji, když mě kniha ke konci vždycky něčím překvapí. Je to miloučká knížečka a určitě si ji časem přečtu znovu a jsem ráda, že mi leží v knihovně.

08.11.2017 5 z 5

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

Abych pravdu přiznala, tak do této knihy v sérii se mi absolutně nechtělo. Jsem trochu vysazená na příběhy o frotmanech skupin. Rockový risk si mě velmi získal svým příběhem! Z knihy, na kterou jsem se netěšila se vyklubala naprostá bomba. Netušila jsem co mě čeká a příjemně jsem byla překvapená. Asi to bylo tím, že Jimmy, jako osobnost se v prvních dvou dílech téměř vůbec neobjevil. Proto je kniha nejdelší a jsem ráda, že vše krásně dohnala. Přečetla jsem si za jeden celý den. Opravdu bomba. Díky za to, že tě mám v poličce.

10.01.2017 4 z 5

Odstíny života Odstíny života Lusy Adams (p)

Nečekala jsem, že mě kniha od české autorky tolik dostane. Opravdu se mi moc líbil originální děj a postavy. Alex je skvělá holka a její hlášky a chování pobaví. Líbí se mi i vzrušení, které ve mě místy vyvolává. Četla jsem ji už dvakrát a přemýšlím o tom, že si ji přečtu znovu. Za mě určitě 5*

08.09.2016 5 z 5

Zmije v garáži Zmije v garáži Magda Jogheeová

Pokud hledáte vtipnou knihu s fejetonky nebo příběhy na potěšení mysli, ale Pawlowská vás už nudí, pak jsou zmije v garáži perfektní volbou. Zasmějete se a ještě si dobře poctete.

12.09.2024 5 z 5

Tetování za trest Tetování za trest M. K. Hardy

Ten pomalejší rozjezd je hodně zdlouhavý, ale pak už je to dobré. Oddychovka , nic náročného. Henry byl skvělý.

09.09.2024 4 z 5

Muži jsou vinni? Muži jsou vinni? Klára Mandausová

Nějaké postřehy byly super, ale neustále mě vytáčelo, jak se snad snažil omlouvat to, že chlapy nejsou zrození k tomu být věrní. Další věc bylo neustálé přirovnávání k paviánům a opicím. My nejsme paviáni, pane Honzáku.

16.03.2024 2 z 5

Mladokrevní Mladokrevní Sasha Laurens

Davam jednu hvezdu za napad a odvahu. Zbytek je bohuzel bida. Komentare nize to uz popsaly presne. Bohuzel je skoda, ze prvni polovina kladnych recenzi jsou zaplaceni propagatori a ty ostatni "spatne" jsou od realnych ctenarskych kritik. Knihu jsem v polovine vzdala. Vic hnezd bohuzel dat nemuzu

30.11.2023 1 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše Susan Lee

Chtěla jsem dát víc, než jednu hvězdičku, ale posledních cca 60 stran mě tak vytočilo, že jsem ji malém ani nedočetla.

25.11.2023 1 z 5

Pokoj v barvách štěstí 6 Pokoj v barvách štěstí 6 Hakuri

Ta holka začíná být docela psycho

03.11.2023 3 z 5