Etule Etule komentáře u knih

Hřebec Hřebec Alice Clayton

MŮŽE OBSAHOVAT NEUMÝSLNÝ SPOILER
Bohužel jsem si tady nechtěně vyspoilerovala s kým nakonec skončí. Ačkoliv po pár stránkách bylo jasné, že musí skončit s ním. Protože ten druhý byl tak tupý, až mě z toho bolely oči. :D
Viv byla sympatická a co si budeme nalhávat, která z nás knihomolek by nechtěla potkat sexy knihovníka? Myslím, že to je pro nás vysněný chlap číslo jedna. :) Líbily se mi ty její prostřihy do fantazie, to byla vždycky sranda. :D Ale jsem ráda, že to nakonec dopadlo tak jak to dopadlo, ačkoliv mi přišel ten konec nějaký strašně rychlý. Což mě trošku zamrzelo. :( Myslím, že by si zasloužili to trošku ještě rozepsat, ale budiž. I tak to byla taková malina na jedno slupnutí a překvapivě mě to dál baví, tak jsem zvědavá na další díl.
To, že se tu objevili i Simon s Caroline a Mimi s Ryanem byla taková třešinka na dortu.

24.09.2019 4 z 5

Zkrocený Zkrocený Emma Chase

Nemůžu si pomoct, ale něco mi na knize vadilo. Četla se skvěle, Matthew byl úžasný a Dee mě taky bavila. Bylo celkem jednoduché se do jejích pocitů vžít. Možná to bylo tím, že jsem už z předchozích dvou dílů věděla, jak to dopadne. Já vím, že to víme vždycky, ale tohle bylo z nějakého důvodu prostě jiné než vždy. Úplně nevím, jak to popsat. Je pravda, že se mi ale vyprávění z pohledu mužského jako toho bylo u Drewa, líbilo mnohem víc. :-)
A nezlobte se na mě, ale zatraceně, jaký chlap sakra ví, co je to jahodová blond?! Jsem si to sakra musela vygooglit i já! :D

24.09.2019 3 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

O něco slabší díl než předchozí, ale přesto se mi to četlo fajn. Simon je prostě zlatíčko. Moc se mi líbilo setkání po deseti letech s lidmi ze střední školy.
Tady už to nebylo tolik o jiskření, jako o upevňování vztahu a to se mi zamlouvalo. :-) To párování tři nejlepší kamarádi a tři nejlepší kamarádky mi připomnělo Vsaď se! od J. Crusie, což jsem zapomněla u prvního dílu napsat. :D Ale nějak mi to nevadilo. Těším se na příběh Viv, protože se mi ta holka zamlouvala svým stylem, tak jsem na to zvědavá.

21.09.2019 4 z 5

Láska v řadě 27 Láska v řadě 27 Eithne Shortall

Tak edice Srdcovky asi nebude pro mě. Druhá kniha, která mě svou anotací moc zaujala, ale zpracováním už mnohem méně.
Co začalo jako nevinné usazování lidí, kteří by se k sobě hodili, vedle sebe v letadle, přerostlo v něco, co mě neskutečně iritovalo. Jasně, chápu, že sociální sítě vládnou světu, ale tohle bylo dost neprofesionální ze strany Cory. Navíc mi přišlo, že si někdy ke konci autorka uvědomila, že to vlastně chtěla napsat jinak a řekla si, že ji dá dohromady s jedním z cestujících. Prostě jen tak. Jak kdyby se Cora najednou vzbudila a uvědomila si, že ten chlápek, kterého se snaží urputně skoro rok s někým seznámit, se vlastně líbí jí. Aniž by tomu v knize předcházelo nějaké jiskření mezi postavami nebo tak. Dočetla jsem jen proto, že jsem chtěla vědět, jak se nakonec dají dohromady. Ale upřímně mi ke konci Cořino chování přišlo dost hm... padlé na hlavu, jinak to asi vyjádřit neumím. Jasně, že když máte za sebou špatný vztah, tak vás to na nějaký čas složí. Ale jestliže si připustila, že se jí nakonec tedy líbí, tak se stejně chovala, jak malá holka, která mlátí kolem sebe. No nic... Zklamání, bohužel.

19.09.2019 2 z 5

Zaskočený Zaskočený Emma Chase

Nemám tenhle typ pokračování zrovna v oblibě, protože mi přišlo, že autorka v předchozím díle příběh celkem pěkně uzavřela. Vyprávění Drewem mě bavilo o sto procent víc. Ačkoliv tady se zachoval, jak nevycválaný fracek, který reaguje bez rozmyslu a snaží se oplatit stejnou mincí. Celkově mi přišel díl ale o ničem a zápletka postavená na jednom velkém nedorozumění, protože si hlavní postavy nebyly schopné promluvit, mě nijak zvlášť nenadchla. Škoda. Doufám, že další díl, který vypráví Matthew bude horší, protože jen kvůli němu jsem si druhý díl přečetla, abych nevynechávala díl.

19.09.2019 3 z 5

PS: Nesnáším tě PS: Nesnáším tě Winter Renshaw

Super odpočinkové čtení se sympatickými postavami. V jednu chvíli už jsem myslela, že autorka sklouzne do klasického klišé, ale nakonec to bylo trochu jinak. I když taky trochu klišé. Pro Isaiaha jsem měla slabost, protože mám slabost pro vojáky. :)

18.09.2019 3 z 5

Černý led Černý led Becca Fitzpatrick

Což o to četlo se to lehce. Nicméně to bylo tak neuvěřitelně předvídatelné, až mě z toho občas bolely oči. Nicméně i tak jsem si čtení docela užila, postavy byly sympatické a líbil se mi vcelku epilog. :) Odpočinková četba.

18.09.2019 3 z 5

Prázdniny na moři Prázdniny na moři Katie Fforde

To bylo teda dost slabé. Vztah, který mezi Emily a Alasdairem vznikl byl dost zvláštní vzhledem k tomu, že se za celou dobu potkali asi tak třikrát a jednou se spolu vyspali. To nebyl zrovna můj šálek kávy. Spousta rozhovorů o ničem, postav, které tam byly asi jen aby zaplnily svými tupými dialogy stránky. Kdyby to bylo o polovinu kratší asi by to bylo zajímavější.

16.09.2019 2 z 5

Je to jinak, mami Je to jinak, mami Tamara Tainová

Z knihy mám dost rozporuplné pocity. Na jednu stranu tam bylo několik opravdu zajímavých myšlenek, na druhou stranu je tam spousta klišé, která mě dost lezla na nervy. Obzvlášť ten konec.
Možný spoiler
Vyloženě mě vytáčí, že přetrvává názor, že dlouhodobý šťastný vztah mohou mít pouze heterosexuálové. U homosexuálů to dopadá většinou tak, že jeden zemře nebo je příliš promiskuitní a nechce vztah. Ach jo...

15.09.2019 3 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Tak tohle se mi moc líbilo. Kupodivu se mi na tom právě nejvíc líbil ten styl vyprávění. :-) A taky to, že to vyprávěl chlap. Zasmála jsem se, někdy bych ho profackovala, ale tak kdo by někdy nechtěl profackovat nějakého chlapa.
Za mě super. :-) Líbil se mi Matthew. Jsem zvědavá na jeho příběh.

14.09.2019 4 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Velice silná kniha o dvou mladých lidech, kteří ve svém věku zažili mnohem víc smutku a hrůz než někdo zažije za celý život. Líbil se mi vývoj jejich vztahu.
Drew byl takový zlehčující prvek, který knihu trošku nadlehčoval, aby nebyla až tak depresivní. Úplně poslední věta mě přesvědčila, že si zaslouží plný počet.

13.09.2019 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Ach jo, došly mi knihy s hokejisty. *smutný výraz a zoufalý povzdech*
No nevadí, budu si muset počkat na další díly.
Nicméně, ještě na nějaké 250 straně jsem byla rozhodnutá, že kniha dostane tři hvězdy, přestože to sakra byl Fitzy, FITZY!, jehož knihu jsem vážně moc moc chtěla číst. Jenže oni tady kolem sebe kroužili až příliš dlouho. Jako fakt. Sice se to i tak četlo úplně skvěle a rychle, ale Fitzyho bych nejraději profackovala. Jenže pak jsem se nad tím zamyslela a uvědomila si jednu věc. Že jsem jako Fitzy. Protože být introvert není jednoduché. Opravdu je dost těžké vyjádřit své city nebo touhy. V duchu je křičíme na plné pecky, ale nahlas nám to dělá problémy. A Summer je neřízené střela, která ho nutí z té ulity vylézt. Dostat se mimo komfortní zónu. Sakra, jasně že byl chudák vyděšený, byla bych na tom úplně stejně. Takže jo, nakonec mě ten potetovaný sexy týpek přesvědčil, že je to víc jak na tři hvězdy.
Dost jsem je litovala ve chvílích, kdy je přistihli při sexu. Ačkoliv jsem u toho samozřejmě dostala záchvat smíchu. Obzvlášť, když to byl Dean. :D :D Opět jsme se setkali s některými postavami z Off-Campus (Tucker forever *srdíčková očka*) a to mě tak nesmírně potěšilo, až jsem se usmívala jako měsíček na hnoji.
Bylo mi šíleně líto Hollise, doufám, že i on se nakonec dočká svého příběhu. Je to sice třeštiprdlo, ale i tak je to sympaťák, který si svou spřízněnou duši určitě zaslouží.
Moc se těším na díl o Brenně a Jakeovi, to bude jízda, protože ta holka je prostě střela. :D

10.09.2019 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Tak tady jsem se nasmála jako už dlouho ne. :D Ty jejich myšlenkové pochody v autě cestou z chaty mě totálně dostaly. Jsem u toho měla takový záchvat, že mě museli slyšet i sousedi. Ale krom toho, že jsem se u toho královsky pobavila (například při mňaukání na začátku či již zmíněné cesty z chaty), tak mě šíleně bavilo jiskření mezi hlavními postavami. A ocenila jsem, že ačkoliv to mezi nimi jiskřilo jako blázen, tak na to prostě jen tak hned nevlítli.
A ten konec, jak přijel Simon z toho Španělska? Ach. *srdíčková očka*

08.09.2019 5 z 5

Ve tvých snech Ve tvých snech Kristan Higgins

Tenhle díl se mi moc líbil. Jack je sympaťák každým coulem, a bylo mi ho neskutečně líto, protože se zachoval opravdu nejlépe jak mohl a chápu, že muselo být těžké se s následky srovnat. Emmaline se mi líbila už v předchozích dílech, ačkoliv se tam nevyskytoval nijak často. Moc se mi zamlouvalo, že to nebyla žádná křehká květinka. Nicméně její bývalý snoubenec byl tedy pěkný debil. Dost mě jejich příběh překvapil, to jsem opravdu nečekala.
Nicméně s Jackem se k sobě skvěle hodili. :) I když bych mu občas nejradši dala pár facek, když se na scéně objevila Hadley, protože to byla pěkná mrcha. Nicméně vše se nakonec v dobré obrátilo, setkali jsme se s páry z předchozích dílů, což mě moc potěšilo. Doufám, že vydají i poslední díl s Connorem, byla by škoda, kdybychom o jeho příběh přišli.
Podle nakladatelství je to v jednání, tak doufám, že to vyjde. :)

Šance na štěstí Šance na štěstí Kristan Higgins

Tady se opět setkáváme s párem, který má společnou minulost, ačkoliv o dost intimnější než Levi a Faith. Nicméně o to je těžší k sobě zase najít cestu. Nebo aspoň tak by to mělo být. Oba v sobě nesou vlastní bolest ze ztráty a oba vědí, že se nikdy nepřestali milovat. Přesto k sobě cestu musejí hledat dost opatrně, aby se minulost neopakovala.
A pak je tu to tajemství, které Colleen má.
Opět se to četlo skvěle, lehce a oba hrdinové mě moc bavili. :) Akorát tedy Bryce mi šíleně lezl na nervy. :D

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Za mě tedy rozhodně lepší než předchozí díl. :) Je pravda, že tam jsem si Erikssona příliš neoblíbila, protože se choval jako blbeček. Proto mě tady dost příjemně překvapil. :) Občasné prokmitnutí Wesmieho (kvůli čemuž jsem to začala číst, protože číst pořád dokola knihu On, hraničí s menší psychickou poruchou :D) mě zahřálo u srdce a jsem moc ráda, že i tady se oni dva objevili. Ačkoliv jen jako opravdu malá zmínka.
Krom toho jsem u téhle knihy dostala takový záchvat smíchu jako dlouho ne. Jsem ráda, že jsem to nečetla na veřejnosti, protože scéna, kdy si Matt fotí nádobíčko a tým si ho pak dobírá, mě na dobrých deset minut totálně rozbila.
Hailey se splnil sen, který má každá fanynka hokeje. Získala svého hokejistu. Už to je další důvod, proč se mi kniha moc líbila, protože jsem jejím prostřednictvím prožila to, co se normálním smrtelnicím (čti obyčejným fanynkám hokeje) nestává. Mohla jsem taky mít oblíbeného hokejistu. :-) Doufám, že autorky napíší i další díly s těmihle sympaťáky. Třeba s OConnorem (z nějakého důvodu nemůžu najít apostrof na klávesnici :D) a novou trenérkou jízd, páč tam rozhodně bude víc než se na první pohled zdá. ;)

On On Elle Kennedy

Panečku tak tohle byla jízda. O.o Ty dva si prostě nejde nezamilovat. Když jsem četla ukázku, ještě než se mi dostala do ruky kniha, říkala jsem si, že jsem dost zvědavá, jak se autorky vypořádají s tím, že Jamie je hetero. Povedlo se jim to "uhrát" na jedničku s hvězdičkou.
Vzhledem k Hodnému klukovi, ti co ho četli samozřejmě, ví jak to dopadne. Přesto se moc těším na další díl a jsem zvědavá, kdo z nich učiní onu nabídku. :)
Oba jsou k sežrání, a přestože je to plné sexu, kterým to vlastně celé začne, já zbožňuju to jejich sbližování mimo postel. Ty letmé doteky, líbání či pohledy. A konec, kdy se Wes seznamuje s Jamieho rodinou? To je prostě úžasné. :)

Ďáblova dcera Ďáblova dcera Lisa Kleypas

Phoebe je jednoznačně dcerou své matky Evie, protože i ona se rozhodne získat muže, který si to podle vlastního uvážení nezaslouží. Který se bojí toho, že ho dostihne vlastní minulost a zhýralost a tudíž si nemůže dovolit se zamilovat.
Ačkoliv zpočátku ho Phoebe odmítá kvůli tomu, jak se zachoval v dětství, postupně zjišťuje jaký muž se z onoho malého tyrana jejího manžela stal. A postupně propadá jeho kouzlu.
Samozřejmě jsem byla nadšená z Evie a Sebastiana, kteří se opět objevili na scéně. Já je prostě zbožňuju! :) Dokonce byly zmíněny i ostatní čekanky a jejich muži, a to mě tak krásně zahřálo u srdce.
Trošičku mě mrzelo, že se tady neukázal aspoň maličký náznak, toho že další díl bude o Cassandře a Severinovi, ale to je naprosto odpustitelný detail, protože kniha byla naprosto dokonalá.
Ale nic jiného jsem od Lisy neočekávala. :)

Král pirátů Král pirátů Robert Anthony Salvatore

Můj oblíbený Deudermont opět na scéně. Bohužel na dost nešťastné scéně, kdy se pokouší zachovat podle svých ideálů a zásad, na místě, kde o tyhle ideály a zásady nikdo nestojí. Rozhodně ne pirátští kapitáni rozhodnuti získat kontrolu nad Luskanem. Drizzt jako pravý přítel samozřejmě nemůže v této bitvě chybět, ale tentokrát ani jeho scimitary nedokáží odvrátit zkázu, jež se na město nevyhnutelně řítí. Přestože to zpočátku vypadá, že jsou za vším pouze piráti, nakonec se ukazuje, že za nitky tahá někdo úplně jiný.
MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER:
Ačkoliv se na scéně objevují hned dva moji oblíbenci, tak objevení toho druhého je bohužel zcela zastřeno smrtí toho druhého.

Volba lady Harriett Volba lady Harriett Rachael Anderson

Předchozí díly se mi moc líbily, ale tenhle pro mě byl celkem zklamání. Přitom Harriett byla v předchozích dílech tak sympatická postava, ale tady se najednou chovala jako hloupá husička. Místo, aby se dokázala zasmát sama sobě se urážela a fňukala, jak je na ní Christopher zlý. A bohužel ani Christopher se svým charismatem to nedokázal zachránit. Škoda, myslím, že měla kniha mnohem větší potenciál, kdyby z Hariett autorka neudělala takovou husičku. Mohlo tam být mnoho zábavných situací a vzájemného škádlení, ale takhle to působilo příliš kostrbatě a sešněrovaně.

31.08.2019 3 z 5