eva3695 eva3695 komentáře u knih

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Zjišťuji, že každý díl je lepší a lepší. Z tohoto dílu mě mrazilo. Jak únosci myslí a jednají mě děsilo. Úplně mi bylo líto holčiček, co musely prožít. Každopádně další skvělí díl. A já se těším na pokračování. Jediné, co mě zaráží, tak že v každé knize jsou oběti děti (dívky). Má to nějaký důvod?!

19.06.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha přečtená za 3 dny. Sedím tu a přemýšlím, co napsat, došla mi slova. Tato knížka mě zasáhla přímo do srdce. Je to velmi silný příběh. Holčička, co si mě okamžitě získala a ta její odvaha. A to vykreslení války, života v obavách a strachu. Musím přiznat, že mě válka nikdy moc nezajímala, ale poslední dobou mám potřebu číst takovéhle příběhy. A Zlodějka knih je zatím na stupni vítězů. Všem ji doporučuji!! Rozhodně Vám ukápne slza.

18.03.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Dívka v ledu je první kniha ze série Případů Eriky Foster. Seznamujeme se s Erikou a jejím vyšetřovacím týmem. A je jen na ní aby objevila vraha mladé dívky z bohaté rodiny. Zároveň najde spojitost mezi vraždami tří prostitutek, které byly jako ta dívka, uškrceny a hozeny do jezera.
Po celou dobu Vás autor drží napnuté až do poslední strany. Vraha objevíte těsně před koncem, ale není to vůbec nudné, stránky Vám ubývají a najednou zjistíte, že jste na konci.

22.12.2017 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Pro mě nejkrásnější knížka. Získala si mé srdce již před pár lety, když sem ji četla k maturitě (ano, vytáhla jsem si jí při maturitní zkoušce). Když jsem ji četla poprvé, byla jsem celkem zmatená z postav, ale zároveň mě nadchla a věděla jsem, že ji nečtu naposledy. Příběh Katky a Heatcliffa mě okouzlil. Jeho nenávist, ale hlavně nesmrtelná láska ❤ A ta obálka je naprosto nádherná

29.06.2018 5 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Tak tohle byla knížka, která mě totálně dostala. Při čtení posledních stran, mi slzy tekly po tvářích a vůbec jsem to nemohla zastavit. Až tak mě tento příběh zasáhl. Trochu mi to připomínalo Hvězdy nám nepřály, ale tohle bylo ještě víc dojemné. Od teď patří tato kniha k mým oblíbeným a mrzí mě, že jsem skoro rok odkládala přečten

27.05.2018 5 z 5

Stíny mezi námi Stíny mezi námi Martin Rousek

Tak tohle je něco... příběh Vás okamžitě pohltí. A Vy se nemůžete odtrhnout od čtení. Autor zase předvedl, jakou má skvělou fantazii. Mě úplně zaráželo, jak to je výborně propletené. No a ten konec? Ten mě dostal do kolen. To co zjistíte, Vám vyrazí dech. V knize najdete vše, co od thrilleru a hororu čekáte. Děj je napínavý a místy až mrazivý.
A krásná obálka perfektně vystihuje příběh.

27.04.2020 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Jeden z nejděsivějších případů, které jsem letos četla. Tento případ inspektora Sullivena a tatérky Marni mě velmi chytl. Od první stránky jsem se nemohla odtrhnout, ale poslední kapitoly jsem vyloženě hltala. Prostě takhle to bylo skvělý. Moje příčky v oblasti krimi/thriller jsou velmi vysoko.

16.10.2018 5 z 5

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Příběh, který je sice smyšlený, ale odehrává se na skutečném místě. To, že na světě existuje takové místo mi nahání hrůzu. A během čtení mi běhal mráz po zádech v jednom kuse. Je to však kniha, kterou neodložíte, dokud ji nedočtete. I když má přes 450 stran, měla jsem ji za pár dnů přečtenou a rozhodně nelituji. Je to horor, který Vás dostane. Rozhodně neuděláte chybu, když si ho přečtete

19.08.2018 4 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Další dojemná knížka, která Vás donutí ukápnout slzu, ale zároveň zamyslet se, co vše pro nás naši psi dělají a znamenají. Jsou to andělé, kteří nás opatrují a nesmírně milují. Díky této minisérii jsem si to uvědomila a miluju své psy o to víc. Takže všem pejskomilům doporučuji. Opravdu nebudete litovat. Je to dokonalé.

11.03.2018 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Myslím, že Louisa si nás získala všechny svou střeštěnou povahou a stylem oblékání. Je to skvělá osoba, kterou nejde nemilovat. Po smrti Willa se změnila a už jsem myslela, že nebude jako dřív. Ale máme jí zpět, opět se do všeho pustí po hlavě, tak jak ji známe.
Pokaždé si říkám, nebude to takové jako první díl. Ne, opravdu to není jako první díl, ale je to svým způsobem skvělé pokračování. Po druhém díle jsem byla zklamaná, moc mě nebavil, ale byla jsem rozhodlá, že závěr musím mít. A nelituji! Bylo to super zakončení a snad nejsem jediná, kdo u toho bulel jako želva. Příběh plný lásky, ztráty a hlavně přátelství. To je nový a zároveň poslední díl s naší Lou.

01.11.2018 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Další díl, který jsem přečetla během dvou dnů. V příběhu opět probíhali dvě vyšetřování, což udržovalo čtenáře pořád v pozoru. Dění ohledně sexuálního zneužívání dětí mě velmi zasáhlo. Je hrozné, když člověk ví, čeho je někdo schopný u malých dětí.
No a řádění psychopata bylo velmi zajímavé. Člověk, který nemá svědomí je děsivý. Od začátku sice víte, kdo to dělá. Ale ta taktika je vážně pozoruhodná. Raději nepotkat takto nadřazeného člověka.
A Kim stoupá v mém osobním seznamu vyšetřovatelů pomalu k vrcholu.

14.06.2018 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Anna Foxová je žena uvězněná ve svém vlastním domě. Trpí agorafobií , takže nedokáže vyjít ven. A tak sleduje život venku přes okno či přes hledáček foťáku. Anna je však svědkem vraždy v sousedním domě. Po ohlášení na policii, ale zjišťuje, že údajně mrtvá sousedka "Jane" je vlastně živá. S kým se to tedy setkala den před vraždou. S pravou Jane nebo nějakou cizí ženou, která se za ní vydávala? Je vůbec někdo, kdo uvěří ženě, která bere hromadu prášků, které mají nežádoucí účinky, pije, sleduje staré filmy a je úplně sama? Díky tomuto incidentu se otevře nejedna Pandořina skříňka.
Tak tohle byl zase jednou #thriller , který se mi líbil. Sice začátkem mi připomínal Dívku ve vlaku, ale pak to nabralo zcela jiný směr. Velmi dobře se mi to četlo (mít více času, tak bych jistě měla dočteno mnohem dříve) a bylo to chytlavé. A ten závěr? To byla pecka! Jisté podezření jsem měla, ale tohle mě nenapadlo. Všem milovníkům thrilleru doporučuji

21.04.2018 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Zajímavá knížka, která se četla velmi dobře. Dvě ženy, které spojuje stejný byt. Byt, ve kterém můžete žít, jen pokud přijmete přísná pravidla. Žena, co tam žila před současnou nájemnící zemřela za nejasných okolností. Čeká ji stejný osud? Knížka splnila mé očekávání, bylo to skvělé.

24.03.2018 5 z 5

Dvojí mysl Dvojí mysl Martin Rousek

Jedná se o psychothriller, který má v sobě prvky hororu. Já osobně bych řekla, že je to spíš horor. Byla místa, kde jsem měla nahnáno, a být doma sama, tak asi umřu.
Příběh je v ich-formě, kdy Lilly vypravuje svůj šílený příběh. Musím přiznat, že právě ich forma mi ze začátku dělala problémy, ale brzy jsem si na ni zvykla. A nakonec jsem si čtení z jejího pohledu užívala mnohem víc.
Myslím, že takovou knihu jsem ještě nečetla. Rozhodně ne od českého autora. A za mě je vážně povedená. Je to něco nového a zajímavého. Má to napínavý děj, který má vše, co od tohoto žánru očekávám. Nemám co vytknout, jen musím zmínit, že konec mě dostal (v dobrém). Jako vážně jsem takový závěr nečekala

06.10.2019 5 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Druhý díl ze série DIMILY je mnohem lepší, než první. Protože tam jsem byla celkem nejistá, co si o tom myslet. Teď se to však změnilo, a z příběhu o puberťácích, alkoholu a drogách, se vyklubal příjemný příběh dvou zamilovaných mladých lidí, kterým nikdo nepřeje. Oba dva hrozně dospěli a hned se to lépe čte. A prostě i já mám slabost pro Tylera. Jen mě zaskočil ten konec?! Těším se na závěrečný díl, i když malinko tuším, jak by mohl dopadnout.

20.01.2019 4 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Tak Tiché lži jsou úplně z jiného soudku než Ví o tobě. Ze začátku jsem si řikala, že to je nic moc, ale bože nakonec to bylo super. Proto nesrovnávejte tyto dvě knihy! Každá jsou jiná a přes to jsou super.

21.11.2018 5 z 5

Když jsem tě ztratila Když jsem tě ztratila Kelly Rimmer

Krásně napsaný příběh z obou pohledů - jak Lea tak Molly. Člověk zjistí jak jednu situaci vnímá muž a jak žena. A hlavně si uvědomíte, že základem fungujícího vztahu/manželství je dobrá komunikace a hlavně kompromis. Za mě skvělá kniha

18.09.2018 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Pokračování Hadrového panáka, bylo mnohem lepší. Za mě velmi promyšlený thriller. Od posledních stran se člověk nemohl odtrhnout. Zde můžeme vidět, jak jeden člověk může ovládnout všechny, kteří mu to dovolí. Velmi zajímavá kniha, a Daniel Cole mě překvapil. Komu se nelíbil první díl, dejte mu ještě šanci

29.06.2018 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Další skvělý díl. Nemůžu říct, že by jeden byl horší než jiný. Všechny jsou skvělé. V tomto díle se dostaneme do hlavy sériového vraha, který měl těžké dětství. Jak minulost může ovlivnit budoucnost, to se dozvíme v tomto díle .Opět se opakuji, ale je to skvělá série. Samozřejmě víc a víc poznáváme vyšetřovatelku Kim Stone.

23.06.2018 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Tak tohle byla kriminálka, která mě dostala. Velmi čtivý a svižný příběh. Líbilo se mi prolínání hlavního děje (současnosti) a myšlení vraha (minulost), a vraždy které byly velmi zvrácené. Občas mi naskakovala husí kůže z popisu vražd

12.06.2018 5 z 5