eva3992 eva3992 komentáře u knih

Sycamore Sycamore Bryn Chancellor

V městečku Sycamore se najdou lidské ostatky, které by mohly patřit dívce, která se ztratila před osmnácti lety. Obyvatelé městačka díky tomu začnou vzpomínat na svůj život a začnou čtenáři postupně rozplétat příběh, co se tenkrát stalo.
Knížka se mi bohužel nelíbila. Podobná jména a podobné osudy ,díky nimž jsem chvílemi ani netušila, o kom právě čtu.
Ani rozuzlení se mi nelíbilo, čekala jsem víc.

Dům stínů Dům stínů Pamela Hartshorne

POZOR SPOILER
Kate, která se provdala do vážené rodiny, měla na jejich panství nehodu, při které ztratila paměť. Časem se jí začaly vracet nejen její vzpomínky, ale i vzpomínky Isabel, která žila na panství před 400 lety. Proč tomu tak je a co Isabel od Kate potřebuje? To vše se díky Kate dozvíte.
Knihu za se be bohužel nedoporučuji, prvních sto stran mě trvalo, než jsem se do ní vůbec začetla. Stále se opakovly stejné věty, bylo to zdlouhavé....

Společnosti Společnosti Josef König

Kniha o osmi povídkách, které se vzájemně trošku proplétají. Současná témata, před kterými společnost zavírá oči. Bezcitné, materiální, současné, reálné, drsné, smutné.
Realita, od které spoustu lidí utíká, nechce ji vidět, slyšet, ale bohužel je tady s námi.
Moc pěkně napsaná knížka, která ve mně zanechala smutek a byla jsem zralá na panáka.

Hříchy Hříchy Judith Gould

Jedna starší knížka, kterou mám moc ráda. Kniha se odehrává ve dvou časových rovinách. První je ve Francii v době druhé světové války, kdy hlavní hrdince Helene je 7 let a musí prchat z rodného domu spolu se svými sourozenci a skrývat se před nacisty. Hrůzy války jsou zde vylíčeny opravdu reálně.
Druhá část je o Helene, kdy je úspěšnou podnikatelkou v New Yorku. Její cesta k úspěchu byla opravdu tvrdě vydřená.
Knížku moc doporučuji.

09.08.2019 4 z 5

Hlas poznání Hlas poznání Don Miguel Ruiz (p)

Jednou za čas by si všichni měli vzít do ruky takovýto druh knihy. Chceme-li obnovit svou radost ze života, musíme přestat věřit lžím a to jak vlastním, tak i ostatních lidí.
Zbavte se domněnek, věřte emocím :-)

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Příběh princezny, která se má vdát do domluveného manželství. Příběh vojáka, který bojuje za svou čest a lásku. Příběh lovkyně, která loví démony a jejich dým. Příběh zrádce, který zradil pro svůj lid. Příběh zloděje, který jak se ukáže, až tak zloděj není.
Každý je jiný, každý má svou cestu, do té doby, než se jejich cesty spojí a všichni musí bojovat o svůj život.
Nádherně napsaná knížka, která Vás zaujme u první kapitoly a pak Vás nepustí, dokud ji nepřečtete celou. Poutavé příběhy, které prožíváte současně s každým hrdinou.
Nejsou zde žádné záludné pasáže, žádné dlouhé popisování. Vše je jasné, srozumitelné, hezky napsané.
Jediné, co mi trochu vadí, je otevřený konec, ale to je můj problém a neubírá knize na kráse :-)
Ještě musím zmínit nádherný obal. Zlatě ražená písmena, fialové hrany stránek, drobné ilustrace uvnitř knihy.
Jsem ráda, že Zloději dýmu zůstanou v mé knihovně.

Spánek Spánek Haruki Murakami

Spánek znamená opočinek, tak to prostě je. Ale co když někdo nespí 17 dní v kuse a stejně funguje normálně. A nebo vlastně nenormálně?
To se dozvíte v tomto krátkém příběhu. Úžasné je to, že když hrdinka nespí, tak čte. Bojím se, abych nedopadla stejně :-)
Musím ještě zmínit nádherné ilustrace od Kate Menschik, které knížce dodávají tajuplné kouzlo.

09.08.2019 4 z 5

Příběh mladého Cukura Tazaki, kterého po přestěhování do Tokia na vysokou školu opustí jeho parta dobrých přátel ze střední. Cukuru je z toho moc špatný a dostane se i na pokraj svých sil. Nakonec ho jeho přítelkyně Sara přesvědčí, aby se po letech vydal za svými přáteli a zjistil, co se tenkrát vlastně stalo. Tím začne Cukurovo putování a odhalování tajemství z minulosti.
Zajímavý příběh, ve kterém mi vadily jen dlouhé pasáže přemítání a opakujících se myšlenek.

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

A zase jedna duchařina. Mladá Adrienne zdědila záhadný dům po pratetě Edith, kterou nikdy nepoznala. V domě není všechno v pořádku, což pozná nejen Adriena, ale i její kocour. Dívka postupně odhaluje tajemství starého domu a příběhy s ním spojené, což není zrovna jednoduché.
Napínavý příběh, který jsem hlavně ke konci opravdu "hltala", abych se co nejdřív dozvěděla, jak to všechno dopadne.
A teď doma řeším, každý nezvyklý zvuk a sleduji kočky, zda se nechovají divně :-)

Vypůjčená minulost Vypůjčená minulost Naďa Pischová

Knížka o chybách a poučení. Co všechno může být zábavné a vzrušující, ale kdo ponese následky svých činů. Knížka o STB a komunismu. Jak se na ně dívá mladá dívka v současnosti a jak v roce 1985? Knížka o vztahu matky s dcerou. Není dokonalý? Dá se ještě zlepšit? Knížka o zamyšlení a "kontrole" svého vlastního já.

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Příběh Bruna, 9ti letého chlapce z Berlína, který se musí kvůli převelení otce, vysoce postaveného německého velitele, odstěhovat do Aušicu. Celá rodina se tak ocitne na nevlídném místě, kde není nikdo jiný než spousty vojáků a na dohled za plotem spousty lidí v pruhovaném pyžamu.
Smutný příběh je vyprávěn očima malého chlapce, který se uprostřed ničeho skamarádí s malým Šmuelem a je to prátelství na život i na smrt. Dojemná knížka, která Vás vezme u srdce.

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Další případ detektiva Fabiana Riska. Tentokrát má co dočinění s vrahem, který své oběti nejprve zamrazí, převezme jejich identitu a až po několika měsících je nechá umřít i pro veřejnost. Kolikrát už takhle zabíjel? Jak se mu to podařilo?
Fabian Risk tomu přijde na kloub :-)
Souběžně v knize sledujete ještě jiné vyšetřování, které, jak bývá zvykem, souvisí s hlavním příběhem, i když jen okrajově.
Zajímavá zápletka i jeji rozuzlení. Jen první třetina knihy mi přišla vlažná a zdlouhavá.

Takoví jsme byli Takoví jsme byli Juliet Ashton

Příběh Kate a její sestřenice Beky. Příběh dívek, později žen, které pojí nezničitelné přátelství. Příběh o rodině a lásce v ní. A hlavně příběh o lásce samotné. Kate a Charlie se do sebe zamilovali už v pěti letech. Stačí to, aby jejich láska vydržela na celý život?
Pro mně byla knížka málo "živá", ale nakonec z ní byla vcelku příjemná oddechovka.

Temnota Temnota Ragnar Jónasson

Detektivní příběh z krásného Islandu, kdy má policistka Hulda jen pár dní na to, aby vyřešila jeden odložený případ, než sama odejde do důchodu. Zároveň se dozvíte o ne zrovna šťastném osudu hlavní hrdinky.
Knížka má spád, je napínavá a velice čtivá.

Furyborn Furyborn Claire Legrand

Rielle a Eliana, dvě silné ženy, které od sebe dělí 1000 let.
Rielle odhalí schopnost ovládat všech sedm živelných kouzel - vítr, vodu, kov, oheň, stín, zemi a světlo. Musí podstoupit sedm zkoušek, aby dokázala, že je ta pravá.
Eliana, lovkyně odměn, která se kvůli zmizení své matky, vydá na nebezpečnou misi, na které se dozví překvapivé informace, nejen o sobě.
Povstanou dvě královny z lidského rodu - krvavá a sluneční.
Jsou to právě Rielle a Eliana? A pokud ano, která je která?
Napínavý příběh, který Vás nenechá v klidu. Postavy jsou vykresleny tak, že si je prostě zamilujete.
Andělé, kouzla a bájná zvířata. Napětí, akce, boje, láska a přátelství.
Díky tomu všemu je Furyborn výborná knížka a moc se těším na její pokračování.

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Sage, dívka po autonehodě, po které ji zůstal zjizvený obličej, se schovává před světem a straní se lidí. Do cesty se jí připlete Josef, který byl německým vojákem a působil mimo jiné i v Osvětimi.
Je jen náhoda, že zrovna Sagiina babička Minka byla také v Osvětimi? Ovšem na druhé straně - byla to Židovka.
Příběh o vině a odpuštění. O lásce i opouštění.
Pěkná knížka, silný příběh. Bohužel mi vadily zdlouhavé pasáže, ve kterých se stále opakovly ty samé myšlenky. A pečení chleba, o kterém se psalo téměř pořád :-)

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Kaštánku, kaštánku, jen pojď dál. Máš-li nějaké kaštánky pro mě, rád bych si je vzal...
Máte rádi kaštany? A děláte si z nich figurky? No nevím, jestli Vám to vydrží i po přečtení této knihy :-)
Knížka je o vyšetřování vražd, u kterých se vždy najde figurka z kaštanů. Navíc se na nich najde otisk prstu dívky, která je již rok nezvěstná.
Nesourodá detektivní dvojice se snaží případ vyřešit, ale jejich cesta není jednoduchá.
Napínavý příběh, který Vás pohltí hned v první kapitole a až do poslední chvíle nebudete tušit, kdo je vrah.
Knížku vřele doporučuji - skvěle napsané, akční, má to spád. Citlivější povahy ale dávejte pozor na reálně popsané bezcitné vraždy.

09.08.2019 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásně napsaný příběh o Anně, která jako malá přijde o rodiče a po druhé světové válce se dostává do Československa, kde ji teta provdá za válečného hrdinu.
Anna prožívá šťastné, i ty méně šťastné roky, jak se dá. Z malého, osamoceného děvčátka se stala silná a odvážná žena, která miluje svou rodinu nadevše.
Silný příběh, který přečtete jedním dechem, navíc je kniha psaná podle skutečné události.
Určitě si musím přečíst i další knihy od autorky.

Serotonin Serotonin Michel Houellebecq

Je to bílá oválná dělitelná tabletka. Tak začíná vyprávět svůj příběh Florent - Claude Labrouste, 46letý francouz, který bilancuje nad svým životem. Vzpomíná na bývalé lásky, přátele i práci.
Nakonec se propadá do deprese a pozná tak život s antidepresivy.
Zajímavě napsaná knížká, ráda jsem si ji přečetla.
jediné, co mi vadilo, byla dlouhá souvětí, která někdy byla přes celou stránku.

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Detektiv Lottie Parkerová ovdověla a zůstala sama se třemi dětmi. Nemá to v životě lehké a konec roku 2014 pro ni bude náročný i v práci.
Od prosince jedna vražda za druhou a Lottie pomalu odkrývá jejich společnou záhadu.
Nakonec se bude vyšetřování týkat i její vlastní rodiny.
Velice napínavý příběh, který má spád. Konec příběhu graduje v napětí a ani čtenář do poslední chvíle neodhalí, kdo je vrah.
Příznivcům krimi knížku rozhodně doporučuji.