evasamankova evasamankova komentáře u knih

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Těžko hledám slova ke zhodnocení této knihy. Byla příjemně čtivá, plná emocí i morálních dilemat. Stará i ta nová tajemství tří rodin se postupně odkrývají a prolínají v jeden příběh. Váhala jsem zda dát 4* nebo 5*, ovšem velice silný epilog to definitivně rozhodl...
Výborný psychologický román.

Recenze: http://samankova.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=427177&bk=5704

17.09.2014 5 z 5

Cena nevinnosti Cena nevinnosti Rebecca James

Příjemná kniha, kterou jsem přečetla, ani nevím jak. Utíkalo to rychle, dobře se to četlo. Žádná přeslazenost, naopak spíše hodně tajemna, až lehkých hororových prvků. Bavilo mě to.

11.09.2014 4 z 5

Zlá žena Zlá žena Marc Pastor

Přiznávám, že tato kniha mě nebavila a dočetla jsem jí jen silou vůle. O napětí, které by mělo k thrilleru patřit, tady nemůže být ani řeč. Jednak proto, že po celou dobu víte o pachateli - kdo, kde, jak (některým knihám to ovšem na napínavosti vůbec neubírá), a jednak, a to hlavně, autorův styl je hodně zvláštní. Snaha napsat něco odlišným způsobem se cení, ale bohužel ne vždy se to povede. Vypravěč Smrťák, který občas bere slovo tomu vševědoucímu, je zajímavý a bavil mě na téhle knize asi nejvíc, ale celkově to do sebe nepasovalo. Skřípalo to, jako špatně namazaný stroj. Roztěkané, roztrhané a někdy trochu nesmyslné (chování postav). Občas nechutné, ale autor to odbývá pár větami, proto to se mnou nic nedělalo. A vlastně - nijak jsem mu to v jeho podání nevěřila.

08.09.2014 2 z 5

Děti z půdy Děti z půdy Jan Pavel

Zápletka této knihy je dejme tomu celkem obstojná, ale zpracování vcelku školácké. Hodně zjednodušené vyprávění, navíc dost osekané, napětí díky tomu minimální. Naštěstí je to krátké.

04.09.2014 2 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Výborná kniha o nabručeném a protivném starším chlapíkovi, kterého si nejde nezamilovat. Vtipné, ironické, kousavé a hodně dojemné. Po delší době nemusím zase ani na vteřinu přemýšlet nad hodnocením.

02.09.2014 5 z 5

Bílý žár Bílý žár Sandra Brown

Příjemná oddechovka s trochou napětí i kapkou romantiky. Jen mám pocit, že příběh byl tentokrát až zbytečně dlouhý a rozvleklý. Pokud by měl o 100 stránek méně, bylo by to ku prospěchu, protože dlouhou dobu se v ději nic moc zajímavého nedělo. Ovšem konec předčil moje očekávání. Velice překvapivé rozuzlení, už jenom proto to stálo za přečtení.

28.08.2014 3 z 5

Deník Gréty Kaiserové Deník Gréty Kaiserové Klára Janečková

Tak tato kniha nebyla mým šálkem čaje, spíš velký přešlap. Je to první kniha, kterou jsem od této spisovatelky četla. Navnadila mě anotace i recenze, ale bohužel jsem očekávala něco zcela jiného, než jsem nakonec v této knize dostala.
Příběh je různě propletený, bohatý na děj, a právě proto mi ty jednotlivé změny rozhodnutí hrdinů, převraty situací přišly nevěrohodné a hodně povrchní. Autorka vypráví víceméně jen v krátkých větách, těch rozvitých je naprosté minimum. Mě osobně to brzy začalo strašně vadit, zoufale jsem toužila po nějakém souvětí, které bude alespoň tak na tři řádky. Bohužel jsem se nedočkala.
Celkově stylem i vyjadřováním bych tuto knihu přirovnala k tvorbě Danielle Steelové. V rámci žánru je Deník Kaiserové určitě dobrým kouskem, ale bohužel mě nikdo nevaroval dopředu, protože na toto jsem zrovna chuť neměla, tak proto takové hodnocení :)

24.08.2014 2 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Pro mě je tato kniha milé překvapení. Příjemný humor, sympatické postavy a situace skoro ze života. Neřekla bych, že děj byl až tak předvídatelný. Já si například téměř po celou dobu myslela, že Katy nakonec skončí zrovna s tím druhým z mužů. Nenudila jsem se, zasmála se a moc se mi to líbilo.

21.08.2014 4 z 5

Final cut – Vrah z internetu Final cut – Vrah z internetu Veit Etzold

Drsný, brutální a zvrácený thriller. Několikrát jsem měla chuť ho odložit. Nebylo mi dobře od žaludku. Kniha je přehlídkou různorodých zvráceností, ať už pedofilie, extrémních sexuálních praktik nebo všemožných krvavých vražedných poprav.
Pokud Vraní dívka musela mít nutně napsáno na přebalu "jen pro silné povahy", tak k této knize by měl vydavatel dávat rovnou pytlík na zvracení.
Zápletka příběhu je skvělá, děj postupně nabírá pekelné obrátky. Hltala jsem řádky, občas bojovala s nevolností. Byla jsem napnutá jako struna. Příběh výborně graduje, ale řekla bych, že zrovna před koncem mu trochu došel dech, jako by se autor vyčerpal v průběhu a na finále už mu nezbylo tolik síly a nápadů.
Celkově podařený thriller, ale chce to silný žaludek.

19.08.2014 4 z 5

Adieu, Vídni – Bonjour, Paříži Adieu, Vídni – Bonjour, Paříži Susanna Kubelka

Musím souhlasit s níže uvedenými komentáři v tom, že děj se vlastně po celou dobu tak nějak, jen s drobnými obměnami, neustále opakuje. Hrdinové se stále rozcházejí a pak opět scházejí. Ale mně osobně to vůbec nevadilo, kniha se mi četla skvěle. Navzdory tématu byla uvolněná a pohodová. Pro mě milá retro oddechovka.

16.08.2014 4 z 5

V pekle ptáci nezpívají V pekle ptáci nezpívají Jarmila Pospíšilová

Příjemná, oddechová detektivka z českých luhů a hájů. Děj plyne rychle vpřed, spousta výslechů/dialogů, zápletka reálná, stejně jak i konečný motiv. Nic, co by čtenáře posadilo do židle, ale ani zklamalo.

13.08.2014 4 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Dalo by se čekat, že ten samý příběh bude už podruhé, byť tentokrát z chlapského pohledu, už trochu nuda. Ale nebyla. Opět moc hezké i smutné, navíc v mnohém překvapivé. Tento příběh určitě stál za přečtení.

11.08.2014 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Rozpaky a jen rozpaky. To z této knihy cítím. Nějak nedokážu uvěřit, že tento příběh napsal Harlan Coben. Přečetla jsem od něj většinu knih, která u nás vyšla, ale jednoznačně je pro mě z nich právě tato nejmíň povedená. Z celého příběhu jsem měla ten dojem, jako by se autor nebyl schopen rozhodnout, zda chce napsat thriller nebo humornou knížku. Díky "vtipným" průpovídkám v "napínavém" ději na mě působil příběh ve svém celku spíš jako obyčejná béčková parodie.

07.08.2014 2 z 5

Čtvrtky v parku Čtvrtky v parku Hilary Boyd

Ač byla hrdinka věkově jednou tak stará jak já, kniha se mi ohromně líbila. Velmi čtivý příběh jako ze života, psaný lehce, mile, bez patosu, dokonale uvěřitelný. Moc hezká kniha, včetně velice podařené obálky.

03.08.2014 4 z 5

Adamův pád Adamův pád Sandra Brown

Ač je na můj vkus tato kniha moc přeslazená a dost předvídatelná, stejně mě bavila. Především zásluhou povedených hádavých dialogů mezi oběma hrdiny, které byly opravdu vtipné. Příjemná oddechovka.

01.08.2014 4 z 5

Tři vteřiny Tři vteřiny Anders Roslund

Po Boxu 21 a Odplatě jsou Tři vteřiny dalším povedeným kouskem autorů. Za mě (asi) zatím tím nejpovedenějším. Jelikož filmy a knihy s vězeňskou tématikou mě hodně baví, na Tři vteřiny jsem byla zvědavá a měla celkem vysoká očekávání.
Příběh mě bavil, ovšem pravdou je, že první polovina knihy, která se zaobírá přípravou akce, byla trochu rozvláčnější, naopak druhá polovina to zase svým ostrým tempem bohatě vynahradí. Poměrně velmi dobře promyšlené a ani tentokrát mě ten protivák Grens tolik nevytáčel-)

31.07.2014 4 z 5

Svatební noc Svatební noc Sophie Kinsella (p)

Knihu jsem si vzala na dovolenou s úmyslem přečíst si nějakou vtipnou oddechovku. Leč bohužel mě víceméně vůbec nebavila. Na můj vkus byl příběh příliš rozvleklý, přitažený za vlasy s hodně nuceným humorem, místy až zbytečně infantilním.

27.07.2014 2 z 5

Prime time Prime time Liza Marklund

Další čtivý díl této série. Zápletka zajímavá, rozuzlení velmi uvěřitelné. Annika kromě práce řeší další rodinné starosti, které jsou jako ze skutečného života. Tuto postavu mám fakt ráda. Exploze ale pro mě stále zůstává nejlepším dílem. A hned za ní právě Prime time-)

21.07.2014 4 z 5

London Road London Road Samantha Young

Stejně jako kniha Dublin Street, tak i London Road se mi líbila. Sice dějově předvídatelné, ale přesto příjemné a občas i velmi vtipné čtení.

17.07.2014 4 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Skvělá kniha, vůbec jsem nečekala, že mě chytne až tak moc. Velmi čtivý spletitý příběh, který se odhaluje jen po malých kouskách, autorka to má ale opravdu výborně promyšlené. Po delší době nemůžu dát jinak, než nejvyšší ohodnocení.

14.07.2014 5 z 5