evasamankova evasamankova komentáře u knih

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Výborný thriller, u kterého mi chvíli trvalo, než jsem mu takříkajíc přišla na chuť. Ale od jistého momentu, asi ve čtvrtině, jsem knihu odkládala s obtížemi. Šokující začátek i konec ( i když finální odhalení se dá už pár stran dopředu vytušit). Knize nechybí napětí, atmosféra, mnoho odhalení a uvěřitelné celkové rozuzlení. Další severská lahůdka.

01.11.2013 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Začátek knihy byl zajímavý a díky peprným výrazům tomu nechyběl ani náboj. Jenže... tímto stylem to šlo celou knihu a od třetiny už mě to unavovalo. Žádná gradace ani zápletka. Autorky se ani neobtěžovaly vykreslením charakterů obou postav. Děj nulový, jen sex a i ten byl zcela neměnný. Závěrečná zápletka vycucaná ze slova "žába" byla už směšná.
Celkový dojem je mizerný. Kniha je povrchní, bez děje, se dvěma hrdiny, kteří jsou velmi pracovně schopní, ale přitom vlastně jen souloží a klejí jak dlaždiči. V mém případě je tato kniha velkým přešlapem.

30.10.2013 1 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Výborná kniha skrývající v sobě detektivní, psychologický i morální příběh. Líbí se mi, že knihy Ch. Linkové se odvíjejí pomalým tempem a přesto ani stránku nenudí. Dokáže všechny postavy tak nějak polidštit aniž by naznačila, kdo je pachatel. V této knize je možná ještě zajímavější historická část. Stejně jako u Šmíráka, i u Zapomenutého dítěte jsem byla pohlcena stránkami.

28.10.2013 5 z 5

Uloupený život Uloupený život Jaycee Dugardová

Uloupený život se hodnotí těžko. Je to velmi děsivý příběh, protože je skutečný. Je nepředstavitelné, čím si mladá žena prošla a s jakými následky bojuje stále a asi bojovat bude.
Kniha není snadné sousto, v průběhu čtení jsem měla chuť ji odložit a vzít do ruky raději jinou, u které bych si odpočinula, ale...
Jako čtenář jsem měla vnitřní pocit, že tohle je ta kniha, která se dočíst musí. Jaycee byla natolik silná, aby všechny hrůzy přežila, tak já musím být odolná alespoň to přečíst. Nezavřít oči a netvářit se, že se to nestalo.
Kniha je velmi silným příběhem, dobře napsaným, přímo z ní sálá dětská nevinnost, krutost duševně nemocných lidí a především velké srdce Jaycee.

25.10.2013 5 z 5

Odvážná Sage Odvážná Sage Sandra Brown

Výborná, čtivá a místy humorná kniha. Velmi se mi líbilo kočkování obou hrdinů. Příjemná romantika, sice předvídatelná, ale v tomto případě to vůbec nevadí.

23.10.2013 4 z 5

Od sebe k sobě Od sebe k sobě Jan Folný (p)

Po nadšení z Buzíčků jsem sáhla i po této autorově první knize. Je čtivá, ze života, jistým způsobem i hodně nostalgická, hledání svého já, ale toho alkoholu a jednorázovek bylo na mě trochu moc -) Druhá autorova kniha se mi líbila o něco víc díky literárně propracovanější formě.

22.10.2013 3 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Zajímavý a napínavý thriller, který se mi líbil o něco více než díl první. Těch konspirací ale na mě bylo trochu moc. Snad je to tím, že mi víc vyhovují ty tradičnější krimi. Konec knihy však byl velmi zajímavý a vytvořil si půdu pro závěrečný díl. Buzz tak místo odpovědí na otázky přinesl spíše nové hádanky. Jsem zvědavá jak se s tím autor vypořádá-)

21.10.2013 3 z 5

Chlapec v kufru Chlapec v kufru Lene Kaaberbøl

Kvalitní a čtivý thriller. Po chaotickém začátku, kdy skoro nic nedává smysl a je představeno mnoho postav, se děj rychle ustálí a začíná napínavý boj o chlapcův život. Autorky odhalení dávkují postupně, takže kniha překvapí nejednou. Moc se mi líbí přebal knihy. Přesně vystihuje její atmosféru i pocity z ní. Dětská nevinnost proti zlovůli dospělých. Už dlouho mě obal takto nezaujal.

19.10.2013 4 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Čtivý psychothriller, ale mám ten dojem, že úryvky z recenzí na přebalu byly poměrně nadnesené. Skrýš by mě k nákupu úsporné žárovky nemotivovala. Tím nechci říct, že jde o špatnou knihu, naopak, čtení jsem si užila, ale měla jsem díky nim právě trochu jiná (děsivější) očekávání. Největším plusem knihy je pro mě celková nepředvídatelnost příběhu. Žádná šablona, žádné srovnání s jinou knihou, vůbec jsem si netroufala tipnout, kam se příběh posune, co si mám myslet o postavách a o té hlavní nemluvě. Nelogické nebo špatné chování se díky střípkům z minula postupně jeví v jiném světle. A nějak to do sebe všechno zapadne. Samotný konec byl překvapivý, ale motivem mi tam tolik nesedl. K maximální spokojenosti i hodnocení by mi seděla jiná pointa. Jinak samotný závěr je jasný a přece nabízí hodně prostoru pro vlastní úvahy a domyšlení.
V celkovém součtu přispěly krátké věty i kapitoly, střídání 3 linek a velký prostor pro vlastní zhodnocení k výbornému psychothrilleru v němž nikdo a nic není jen černý nebo bílý. Vše má mnohem více úhlů. Rozhodně velmi zajímavá kniha.

17.10.2013 4 z 5

Dům na Charles Street Dům na Charles Street Danielle Steel

Odpočinkové a milé čtení, tak jak je u autorky zvykem.

14.10.2013 3 z 5

Narozeniny Narozeniny Danielle Steel

Příjemná a odpočinková kniha o lásce, strachu a o tom, že nikdy pozdě na nový začátek. Hezké oddechové čtení.

13.10.2013 3 z 5

Král advokátů Král advokátů John Grisham

Další výborná kniha. Tentokrát ryze právnický thriller o hromadných žalobách. Napínavé, čtivé a tradičně zcela nepředvídatelné.

10.10.2013 4 z 5

Buzíčci Buzíčci Jan Folný (p)

Výborné povídky popisující krátké životní etapy několika jedinců. Rozmanité střídaní vypravěčů a stylů tomu dodalo určitý náboj. Autor skvěle místy jednotlivé příběhy propojil. Veskrze jde o poměrně smutné příběhy, opuštění lidé hledající v životě to něco nebo někoho. A nezáleží na tom zda jde o hetero nebo homosexuála.
Nejvíce se mi líbila povídka Nevidelný a Supertalent.
Buzíčci jsou jednou z těch knih, která se těžko hodnotí, je třeba ji přečíst a nechat proplouvat v hlavě.
Výborná kniha o Buzíčcích, pro ně (a ještě více pro heterouše).

08.10.2013 4 z 5

Dědictví Lauensteinů Dědictví Lauensteinů Ricarda Jordan (p)

Čtivá a zajímavá kniha plná intrik, dobrodružství a romantiky. V neposlední řadě i poučná, autorka se velké míře věnovala popisu rozdílu mezi židy a křesťany i jejich náboženství. Předchozí u nás vydané dílo - Ranhojička se mi ale líbilo o něco více.

06.10.2013 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Příjemné zakončení celého příběhu.
Neodpustím si malé zhodnocení trilogie. Souhlasím se všemi velmi často používanými argumenty ohledně slabé literární kvality, opakovaných slov ... Myslím ale, že síla této série tkví především v detailním popisu emocionálních scén. Všechny ty podrobné popisy rozhovorů, hádek, usmiřování, vyhrocených scén i se všemi vnitřními pocity, mimikou obličeje a celkovou rozporuplností dělají knihu zajímavou. Autorka se v tom celou dobu intenzivně vrtala, což se mi líbilo nejvíc. Samozřejmě nesmím nezapomenout na erotické scény. Autorka dokázala v každém díle vymyslet něco originálního a hrátky v herně tak byly vždy odlišné. Nemám ráda srovnávání se všemi těmi dalšími tituly, které se následně objevily na našich pultech, ale i já si pro jednou dovolím malé porovnání. Některé z těchto knih jsem přečetla ze zvědavosti a přišla na to, že se vůbec ničím neodlišují. Jejich autorky nepřinesly bohužel nic nového, originálního a nedaly tomu nic ze sebe. Jen trochu jinak odříkaná stejná šablona. Jedna nedávno dokonce v podtitulu uvádí, že jde o odstíny vyprávěné podstatně lepším stylem. Nevím jestli to je právě k chlubení. Každý autor by měl do svého díla vtisknout něco osobního, kus svého já. Druh této literatury se mi tak už zošklivil. Dle mého, E L James ten zmiňovaný kousek sebe, svého podpisu a tím i originalitu a jisté kouzlo dala v těchto velmi podrobně popsaných emocionálních scénách. Trochu nechápu ty čtenáře, kteří kritizují každý díl a přesto přečtou celou trilogii. Já osobně knihu, která mi nesedí horko těžko dočítám, pokud ji rovnou neodložím, a rozhodně bych nešla přes velký odpor do pokračování. Na trhu je tak obrovské množství knih, že není nutné na sobě páchat takovéto sebevražedné jednání kvůli jednomu titulu.
Mám pocit, že některé čtenářky, díky dosti negativním článkům a odsuzujícím diskuzím, se jednoduše začaly za to, že to čtou a líbí se jim to, stydět. V internetovém světě se vybudovalo trochu vědomí, že kdo tyto knihy čte, je hloupý. Je to věc názoru každého jedince, ale jsem toho mínění, že je právem čtenáře číst co chce a jenom proto, že jednomu se to nelíbí, není druhý, který je spokojený, automaticky hloupý. Každý máme svůj vkus, žánr a někdy zkrátka chceme u čeho prostě jen vypnout.
A to je pro mě tato trilogie. Přečtu hodně knih napříč žánry a tyto jsou pro mě krásným relaxačním odpočinkem a krátkým únikem z reality. A právě pro vše výše uvedené, navzdory všem literárním nedostatkům, se mi to líbilo. Nehledě že tento příběh přilákal ke knihám i spoustu žen, které běžně nečetly. A je fajn, že tímto odrazovým můstkem dojdou třeba k poznání, jaké kouzlo přináší čtení knihy.

01.10.2013 4 z 5

Poslední vůle Poslední vůle John Grisham

Výborný právnický thriller s příměsí dobrodružství, ironie a zdravého černého humoru. Do posledních stránek není jasné komu bude pohádkový balík peněz říkat pane.

29.09.2013 5 z 5

Sedm let hříchu Sedm let hříchu Sylvia Day

Velké zklamání. Od této knihy jsem, díky jménu autorky, čekala o mnoho víc. Kniha mě ani trochu nebavila, měla jsem velká nutkání ji odložit. Dějová zápletka hlavních hrdinů zcela nulová, trochu to zachraňovala pouze linka s Hester. Rozhovory a myšlenkové pochody o tom samém neustále dokola. Bez děje a jakékoliv zápletky. Nuda a ztráta času.

26.09.2013 1 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Danielle Steel

Krásný příběh vyprávěný dvěma liniemi. Pátrání po osudu dávné indiánské příbuzné. Čtivé, romantické a dobrodružné.

25.09.2013 4 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Výborná kniha jak popisem deprimujícího, zchátralého a vylidněného prostředí, tak i samotnou detektivní zápletkou. Autorka rozhodně disponuje bohatou slovní zásobou a podala to lehce a velmi čtivě.

23.09.2013 4 z 5

Milovat znovu Milovat znovu Danielle Steel

Vcelku čtivá kniha. Autorka nešla v těch smutných pasážích nijak do hloubky, nesnažila se vymáčknout ze čtenáře slzu, tudíž z toho vyšlo nenáročné odpočinkové čtení.

21.09.2013 3 z 5