FireOfFilth FireOfFilth komentáře u knih

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Po přečtení této knihy jsem také docela zklamán, přesně jak psali jiní v komentářích.
Každopádně nápad, kde čarodějnice je součásti běžného života obyvatel malého městečka se mi líbil. Ale čekal jsem více postupnou gradaci Katherininých činů a větší projevy chytrosti a inteligence.
Přesto se mi kniha líbila a dobře se četla a měla určitě pár skvělých nápadů.
Přesto zůstává pachuť na jazyku, hlavně z důvodu přechválení samotným mistrem Kingem.
Celkové hodnocení 60%

06.11.2017 3 z 5

JLA: Země 2 JLA: Země 2 Grant Morrison

Musím říct, že mě tento příběh tolik nebavil. Má dobré nápady jako zrcadlové obrazy hrdinů Supermana, Batmana a spol, kteří jsou zlí a mají jinčí jména. Ale docela jsem se nudil. Kresba není vůbec špatná, ale je spíše taková tuctová.
Bonusový retro komiks mě velmi potěšil. Nazval bych ho "O tom jak Flash převibroval do jiného světa".
Celkově hodnotím tuto knihu 3,5*.

08.10.2017 3 z 5

300 300 Frank Miller

Už klasika od Millera, kterou jsem nejprve viděl zfilmovanou a až teď četl. Ale dost scén je úplně identických, což je velké plus. Příběh je klasika, kterou určitě každej zná. Obsahuje už legendární hlášky typu: TOHLE JE SPARTA a třeba SPARŤANÉ PŘIPRAVTE SI SNÍDANI. NAJEZTE SE DOBŘE, PROTOŽE VEČEŘET BUDEME V PEKLE.
Hodnotím 4*.

06.10.2017 4 z 5

Batman: Smrt v rodině Batman: Smrt v rodině Doug Moench

Na tento vychvalovaný ikonický komiks jsem se docela těšil, ale byl jsem poměrně opatrný. Po přečtení musím říct, že mě hodně překvapil.
Díky hlavní příběhové lince, kdy Jason Todd zjistí, že jeho skutečná matka pravděpodobně žije, se komiks neodehrává pouze v Gothamu, ale cestujeme po různých lokacích ve světě. Náhodou se v těchto lokacích nachází nečekaně i šílenec Joker.
Příběh komiksu šlape jak hodinky a kniha rychle ubíhá. Kresba je na svou dobu velmi slušná.
Tato kniha se mi velmi líbila a povznesla skomírající sérii DCKK o něco výše. Hodnotím 4,5*

28.09.2017 5 z 5

Superman: Muž z oceli Superman: Muž z oceli John Byrne

Další Superman v DCKK, a zase jeho origin, akorát z let osmdesátých. Poměrně nezajímavý příběh, který mě moc nebavil. Retro kresba byla super. Bohužel nejvíc mě na tomto čísle kompletu bavil ten bonusový komiks Action comics 1. Neuvěřitelně jsem se nasmál, protože byl plný skvělých hlášek. Nej: "Vytřásl pasažéry z auta, a auto samotné rozmlátil na kusy!"

Hodnotím podprůměrně: 2,5*

22.09.2017 2 z 5

Volání Cthulhu 2 Volání Cthulhu 2 Howard Phillips Lovecraft

WoW, a bravo! Tato kniha obsahuje tří zásadní povídky.

Barva kosmu - aneb jak poklidný kraj a rodina v něm žijící zpustne!

Hrůza v Dunwichi - klasika spadající do Mýtu Cthulhu

Šepot v temnotách - povídka o tom jak si dva lidé dopisovali dopisy, která má úžasné finále. Jedná se skoro spíše než klasicky horor, mix sci-fi a hororu.

18.09.2017 5 z 5

Volání Cthulhu 1 Volání Cthulhu 1 Howard Phillips Lovecraft

Po třetí knize jsem plně mistrem a jeho světem pohlcen. Nejzajímavější počiny jsou pro mě:

Volání Cthulhu - zásadní záležitost, kde je nám představen v plné kráse

Pickmanův model - úžasná věc o neskutečném malíři a jeho šílených obrazech

Snové putování k neznámému Kadathu - jak název napovídá, jedná se o snové dobrodružství ve velice zajímavém světě, který nám mistr vykreslil

Skvělé! Hodnotím 4,5*

17.09.2017 5 z 5

Okko: Cyklus vody Okko: Cyklus vody Hub (p)

Musím říct, že tento díl Modré crwe Okko: Cyklus vody mě vlastně moc nebavil. Prostředí podobné Japonsku nebylo špatně vykresleno, ale příběh mě poměrně nudil, ale hlavně jsem si neoblíbil žádného z hrdinů. Kniha se mi poměrně vlekla, takže jsem byl rád když byl konec. Bohužel musím tento komiks hodnotit poměrně negativně 2/3*

23.08.2017 3 z 5

Superman: Pro zítřek: Kniha druhá Superman: Pro zítřek: Kniha druhá Brian Azzarello

Slušná filozofická slátanina s pár poměrně dobrými momenty a pěknou kresbou Jima Leeho.

18.08.2017 3 z 5

Superman: Pro zítřek: Kniha první Superman: Pro zítřek: Kniha první Brian Azzarello

Green Arrow: Rok jedna Green Arrow: Rok jedna Andy Diggle

Poměrně slušný civilní příběh o Olivery Queenovi, který k Arrowovi přišel.

Superman: Utajený počátek Superman: Utajený počátek Geoff Johns

Pro mě docela překvapení. Moc jsem od tohoto komiksu nečekal, přesto jsem dostal zábavný a vtipný komiks o počátku Supermana.

18.08.2017 4 z 5

Nikdykde (komiks) Nikdykde (komiks) Mike Carey

Komiks jsem si sehnal a přečetl, protože jsem na něj dostal vysoké doporučení a jsem rád, že jsem na něj dal. Příběh a atmosféra knihy rychle vtáhne, hlavně díky velice líbivému grafickému zpracování, na které je radost pohledět. Všechny postavy byly skvělé jak kladní hrdinové, tak záporáci. Konec příběhu se mi velice líbil, hlavně poslední dvě stránky.

05.08.2017 5 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Uff, byl to docela porod to přečíst. První část knihy mě docela zaujala a bavila, ale pak přišlo různé filozofování a další bláboly, které mě dost nudily. Naopak se mi líbily popsány různé denní návyky hlavní postavy. Konec mě přišel dost ujetej. Knihu jsem četl, abych měl sfouknutou komplet bibliografii Glukhovského.
Celkové hodnocení 40%

03.08.2017 2 z 5

Tajemství mechanické mrtvoly Tajemství mechanické mrtvoly Joe Benitez (p)

Nejvíc se mi na Mechanice libí atmosféra viktoriánského steampunkového "Londýna". Příběh není špatný, ale je to zatím pouze jen začátek něčeho většího. Kresba je velmi líbivá a samotná Lady je velmi pohledná žena :-) . Ale co se Argu musí nechat je vymazlené zpracování knihy, formát a deska knihy. 3-4 hvězdy

29.07.2017 4 z 5

Autorita Autorita Jeff VanderMeer

Na pokračování Anihilace jsem se těšil jak malej. Pak jsem se někde dočetl, že se má děj Autority odehrávat mimo Oblast X, začal jsem se trošku bát. Moje obavy byly bohužel oprávněné.

Kniha mě dala poměrně zabrat než jsem ji přečetl. Dost věcí jsme se dozvěděli, ale spousta jich stále visí ve vzduchu. Nejvíc mě bavila asi poslední čtvrtina knihy, měla slušný spád. Každopádně se těším na poslední díl!
Celkové hodnocení 60%

25.07.2017 3 z 5

Prvních patnáct životů Harryho Augusta Prvních patnáct životů Harryho Augusta Claire North (p)

Tato kniha popisující životy Harryho Augusta mě velice potěšila. Nevěděl jsem o čem kniha vlastně bude, nečetl jsem v podstatě žádný popis či anotaci knihy. Kniha mě zaujala svým název, který mi napověděl, že půjde o zajímavou vědecko-fantastické čtení.

Na začátku se pomalu seznamuje s Harrym, postupem času kniha nabírá na obrátkách a odkrývá nové a nové informace. Ke konci graduje a graduje až zjistíte, že je konec.

Těch 350 stránek uteklo poměrně rychle a jsem rád, že jsem si je mohl přečíst.
Více takových knížek. Díky Claire
Celkové hodnocení 85%

30.01.2017 5 z 5

Jezero plné ohně Jezero plné ohně Mike Mignola

Další svazek U.P.V.O. nepřinesl nic moc zajímavého, akorát tak šíleného heterochromického doktora. Skoro takového Herberta Westa.
Kresba od Crooka nezklamala.
Hodnotím 50 %

29.07.2024 3 z 5

1953 1953 Mike Mignola

Jedním slovem boží. Už dlouho mě nějaká kniha z Hellboyem nebavila jako tato. První tři kousky jsou relativně kratší a kreslené skvělým Benem Stenbeckem, který se prostě k hellboy univerzu hodí. Zábavné povídky, které mají spád a nenudí.
Nejdelší povídka Pozor, zlý pes! je také hodně zajímavá a má přesah do celkového univerza, ale pro mě byla tato povídka "nejslabší".
Celkově musím hodnotit 95 % a říct, že tato kniha se opravdu povedla.

20.05.2024 5 z 5

Pánův návrat Pánův návrat Mike Mignola

Tak tato kniha se mi dost líbila. Plná skvělé akce, zajímavých postav a napětí. Opravdu po delší době hodně zábavné Ú.P.V.O.. Do toho úžasná kresba Tylera Crooka, která se prostě k Mignolaverze hodí. Dočkám se i návratu starých postav, které vypadají sakra hustě.
Hodnotím 85 %.

17.04.2024 5 z 5