FireOfFilth FireOfFilth komentáře u knih

Stín z času Stín z času Howard Phillips Lovecraft

Pátá kniha z Lovecraftových spisů za mnou a musím říct pouze, "úžasná práce mistře"! Jsem velice rád, že jsem si tyto knihy pořídil a přečetl, protože do té doby jsem nevěděl o co přicházím, a jakože o hodně!
Takže obvyklý výčet nej:

V horách šílenství - dobrodružná novela, kdy se expedice miskatonické univerzity vydá na Antarktidu a objeví něco mimo lidské chápání. Kdo má rád dobrodružné příběhy, tak tohle si zamiluje. Kultovní záležitost.

Stín nad Innsmouthem - další velmi oblíbená povídka o městečku, ve kterém žijí obyvatelé, kteří mají velmi rádi vodní prostředí.

Věc na prahu - tato povídka má skvělý konec!

Stín z času - aneb jak mimozemšťané vyměňují své vědomí

Hodnocení 5* a ještě jednou klobouk dolů!

19.09.2017 5 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Na komiksového Zaklínače jsem se velmi těšil, jakožto velký fanoušek jak knižní tak herní série. A dostal jsem velmi zábavnou knihu. Příběh, který se většinu času odehrává jak napovídá název knihy, ve skleněném domě. Tento dům má různá tajemství, které Geralt objevuje. Děj je celkově svižný.
Co se mi hodně líbí je kresba, dost se hodí k tomu světu.
Jako bonus je skvělá obálka knihy od Mike Mignoly.
Pro fanoušky Zaklínače povinnost. Hodnotím 4,5*

17.09.2017 5 z 5

Měsíční močál Měsíční močál Howard Phillips Lovecraft

Moje druhá kniha Lovecrafta. Už se do něj pomalu zamilovávám.
Výběr nej povídek.

Bezejmenné město

Hudba Ericha Zanna - pro mě jedna z nej lovecraftovských povídek

Herbert West - Reanimátor

Číhající děs

Celkové hodnoceni: 4*

15.09.2017 4 z 5

Krize na nekonečnu Zemí Krize na nekonečnu Zemí Marv Wolfman

Kniha má epický námět a zápletku, ale bohužel tato epika mě nepřesvědčila. Kresba je na svoji dobu skvělá a Perez umí. Bohužel se mi kniha vlekla, přijde mi, že by mohla být klidně o sto stran kratší.

Nejzajímavější postava mě přišla Harbinger, za to mě dost zklamal hlavní záporák, který se naštěstí odhalil až později.

Fandům DC příběhů 100% doporučuji, ostatním bohužel nikoliv. Hodnotím 3+

12.09.2017 3 z 5

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Jeph Loeb

Tato kniha není úplně tak komiks se superhrdinou Batmanem, jako spíše komiks s detektivem Batmanem. Noirová vyšetřovací záležitost. Kresba tohoto díla ve skvělá, ale nemusí se zalíbit všem. Příběh je perfektně napsán a napětí až stříká. Pro mě jeden z nej příběhů Batmana.

18.08.2017 5 z 5

Batman: Ticho: Kniha druhá Batman: Ticho: Kniha druhá Jeph Loeb

Hodnotím knihu jako celek. Ticho je skvělý příběh Batmana s poměrně hodně postavami. Každopádně příběh baví a je napínavý od začátku do konce. Kresba Jima Leeho je velmi líbivá, pro někoho však tuctová. Kdo má rád Batmana tak tento komiks by neměl vynechat.

18.08.2017 5 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Na nové Metro jsem se dost těšil, podle recenzí mělo jít o dost povedený díl, oproti 2034. A můžu říct, že opravdu super.

Vrátilo se putování podobné prvnímu dílu, akorát se zcela jiným cílem. V knize celkově dost psychologické rozhovory postav a celkové řešení situací. Atmosféra nejistoty a budoucnosti světa i metra jako takového.

Prostě Glukhovsky je borec!!
Celkové hodnocení 80%

28.01.2017 4 z 5

Chřtán: Kniha první: Volání osudu Chřtán: Kniha první: Volání osudu Ron Marz

Krásně zpracovaná fantasy kniha, která má poměrně zajímavé a zábavné postavy. Pěkný úvod do tohoto světa, kde se setkáváme s draky a jinými tvory. Na konci knihy je spousta vysvětlivek, které nám čtenářům pomůžou pochopit spojitosti a minulost postav, ras či mechanik světa.
Jsem zvědavý na druhý díl a hodnotím 70 %

21.07.2024 4 z 5

Olymp Olymp Dan Simmons

Kniha navazuje na události Ílionu. Opět tu máme několik příběhových linek, které se postupně propojí a začnou dávat smysl. Nejvíc mě bavila linka s moravci a dění okolo Ardisu. Simmons opravu skvěle dokázal tyto jednotlivé příběhy/linky propojit do celku, který nakonec dává smysl. Dost toho je vysvětleno, ale bohužel ne vše, takže si musíme domýšlet. Určitě to není kniha pro všechny a nečte se úplně snadně. Přesto pokud máte rádi Simmonse a jeho Hyperion, tak určitě můžu doporučit.
Hodnotím 85 %.

06.06.2024 5 z 5

Ílion Ílion Dan Simmons

Po skvělém Hyperionu a Endymionu tu máme další knihu z pera mistra Simmonse. Ze zmiňovanými mají něco málo společného, ale jedná se o úplně jiné knihy.
Zajímavý mix antického Řecka a sc-fi je zajímavý vymyšlen. Postupně zjišťujeme detaily světa a začíná to dávat smysl.
Kniha zachycuje tři na první pohled nezávislé příběhy, které se ke konci postupně propojí a čtenáři začnou dávat smysl.
Kniha se čte dobře, ale je zdlouhavá a občas trošku drhne.
Musím také pochválit skvělé vydání od nakladatelstvím Fobos.
Hodnotím 75 %.

17.04.2024 4 z 5

Pád Pád Mike Mignola

Konečně tu máme sérii Hellboy v Pekle a musím hned na začátku říct, že mě to hodně sedlo. Náš pekelník opět v rukou Mignoly vypadá prostě skvostně. Mě jeho kresba vždycky bavila a patří k Hellboyovi plus barvy Dawa Stawarta.
S Hellboyem prozkoumáme peklo a jeho některé zákoutí. Tento výlet jsem si maximálně užil.
Hodnotím 90 %.

08.04.2024 5 z 5

Širá, masožravá obloha a další nestvůrné geografie Širá, masožravá obloha a další nestvůrné geografie John Langan

Od Johna Langana jsem četl Rybáře, ale i povídku Rozkvět, která mě hodně bavila. Tuto povídkovou knihu jsem si tedy musel pořídit. Bohužel jsem docela zklamán.
Ve výsledku mě nějak extra neuchvátila ani jedna povídka. Jediné, které se mi relativně líbily byla Masožravá obloha, Psí město a Matka z kamene. Ostatní mě nějak vypadly z paměti. Ne, že by bylo vyloženě špatné, ale nesedly mi.
Celkově hodnotím tuto sbírku na 50 %.

30.12.2023 3 z 5

Rok 1000: Konec světa Rok 1000: Konec světa Vicente Segrelles

Tímto dílem můžeme potvrdit, že fantasy se dokonale zamíchalo s sci-fi. Funguje to výborně. Další svět/planeta kam se dostane Žoldnéř je moc hezky vytvořena. Postupně zjišťuje co a jak a sním i čtenář. Hodně zajímavá a napínavá jízda, která nás vezme na průzkum planety. Nové postavy jsou také fajn.
Žoldnéř mě opět začal bavit. Hodnotím 80 %.

13.07.2023 4 z 5

1952 1952 Mike Mignola

Příběh o první misi našeho rudého oblíbence nebyl špatný, ale dal mi takový pocit, že už jsem něco podobného četl. Ano máme tu zloducha, tajemné místo. Příběh pěkně odsýpá a bavil mě dost, ale nějak jsem čekal více.
Kresba je parádní, hraje si hodně se stíny.
Knihu hodnotím 80 %.

08.05.2023 4 z 5

Cosi z hloubi Cosi z hloubi S. T. Joshi

Největší bedna na mistra HPL nám servíruje vlastní texty a nejsou úplně marné.
Kniha obsahuje 4 příběhy, které se odehrávají v různých dobách. Nejdelší příběh Cosi z hloubi se odehrává v současnosti a pro mě je asi nejzajímavější. Příběh kombinuje milostné vyprávění a pátrání po smrti otce.
V kratších příbězích se setkáme s Nyarlathotepem a podíváme se i na Hlubinné.
Sbírku hodnotím 65 %.

13.09.2022 4 z 5

Zlatý věk Zlatý věk Joe Hill (p)

Na tuto novou knihu ze světa Zámku a klíče jsem se těšil a ve výsledku musím říct, že jsem docela zklamán. Svazek obsahuje několik příběhů, které jsou propojeny. Žádný z nich mě neodrovnal do takové míry, že jsem z něj nadšen.
Za nejlepší a nezajímavější část považuji crossoverový příběh. Sandmana jsem zatím nečetl, ale přišlo mi, že to byl více právě Sandman než Zámek a klíč.
Kresba velmi líbivá, opět se jí zhostil Gabriel Rodriguez.
Hodnotím 65 %.

06.09.2022 4 z 5

Nejtemnější část noci Nejtemnější část noci Jeremy Finley

Jakožto fanoušek seriálu Akta X jsem po knize s chutí šáhl a ve výsledku jsem spokojen.
Čte se to dobře a čtenář postupně odhaluje záhadu zmizení dítěte. Hlavní hrdinka postupně odkrývá tajemství zmizení a také své. Nové informace jsou dávkovány postupně, ale bohužel nějakého zásadního wow efektu se nedočkáme.
Co mě zklamalo je, že jsme se moc nedozvěděli o samotných mimozemšťanech. Oni celkově hráli vedlejší roli.
Posledních několik desítek stran byl dost zajímavých a bavili mě více než začátek.
Knihu určitě doporučuji, ale někteří čtenáři budou pravděpodobně trošku zklamání jako já.
Hodnotím 60%.

20.08.2022 3 z 5

Nářek mrtvých Nářek mrtvých Cullen Bunn

Co můžu říct na začátku je, že atmosféra tohoto pokračování má hodně podobnou atmosféru jako původní série. To se nedá říct o pokračování Baltimore.
Kresba a barevná paleta hodně podobná za což dávám palec nahoru. A příběh ten se pomalu rozjíždí. Něco sice nastínil, ale nenavnadil na pokračování jako originální série.
Přesto se nejednalo o špatný počin. Berenika má určitou osobnost, která mě bavila. Už je to přece jen ostřílený veterán.
Přesto s touto sérii pokračovat nebudu.
Hodnotím 60%.

21.05.2022 3 z 5

Královny čarodějek Královny čarodějek Mike Mignola

Když CC oznámili další díl z Baltimore univerza docela jsem se těšil, ale zároveň nevěděl co čekat. Ale hned na začátku čtení tohoto komiksu jsem byl zhrozen. Atmosférou toto nesahá původnímu Baltimorovi ani po kotníky. Kresba je "hezká" ale nelíbila se mi a nesedla a barevná paleta taky jaksi mimo.
Bohužel ani postavy mě neuchvátili, všichni působily namistrovaně. Občas jsem se přistihl, že fandím i čarodějkám. Akční scény byly dost nezajímavé a občas přeplácané. Nejkrásnější byly předěly mezi kapitolami, které se mi opravdu líbily.
Potěšilo zasazení příběhu do Českého Krumlov. Golem Josef dost připomínal Rogera z Hellboy univerza.
Musím říct, že jsem se dost přemáhal tuto knihu dočíst.
Hodnotím 30%.

18.05.2022 2 z 5

Utajená země Utajená země Mike Mignola

Jak už název napovídá, Mladá léta se zaměřují na maličkého Hellboyika, který je ze všeho paf a dělá lumpárny. V této knize jedou s profesorem Bruttenhollmem na výlet do Jižní Ameriky.
A samozřejmě tu zažijí zajímavé dobrodružství. Celé to působí spíše dětsky, ne že by příběh byl nějak jemný, ale kresba a celkově vzezření tak působí a také samozřejmě má.
Záporák této knihy působí dobře a relativně nebezpečně.
Jinak tu máme docela klišoidní věci jako dinosaury a opice. A možná se objeví i Tarzan.
Tuto knihu hodnotím 70%.

17.04.2022 4 z 5