fis.rena fis.rena komentáře u knih

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Styl psaní mi vůbec nevadil,naopak jsem byla velice příjemně překvapena,jak je všechno podáno "ručně,stručně",rovnou k věci bez omáčky.
Děj jsem odhadla dobře,takže jsem paf nebyla a čekala jsem teda mnohem víc "zážitků" ze zákulisí pohřebního ústavu,když tam pan spisovatel strávil cca půl roku.

12.08.2016 4 z 5

Mánie Mánie Craig Larsen

Slabší střední proud thrilleru.
Hned na začátku je jasné,kdo bude v tom "průšvihu" zapletený,protože takových okatých situací jsem dlouho nikde nečetla. Pro někoho,kdo thrillery začíná číst,bude toto dílko určitě uspokojivé.
Mínus je teda ta nepřehlednost v časech,to se skutečně nepovedlo...

30.07.2016 2 z 5

Útěk na druhý břeh Útěk na druhý břeh Jana Abrahamová

Na dno se může každý dostat velice snadno,o čemž kniha vypráví...nicméně je to všechno až moc "přehappyendované". Velice těžko uvěřitelné,ale tak je to román,tak pojďme trochu snít s růžovými brýlemi :D děj velice předvídatelný,takže žádná překvapení.

02.07.2016 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Mě to bavilo,příjemná oddychovka.

07.05.2016 4 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Mlha,tajemství,napětí...parádní útok na čtenářovy mozkové buňky. Moc jsem si toto dílko užívala,těžko jsem zhasínala a přála dobrou noc,když jsem měla rozečteno. No a ten úžasný přebal! Ladí to. Ladí to a je to sexy.

06.05.2016 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Jsem mile překvapená,čtení jsem si tak užívala,že jsem úplně vypustila kapitoly a jen četla a četla. V určitých pasážích jsem se smála tak,až mě bolel žaludek. Super pohodové čtení na dovolenou.

24.04.2016 5 z 5

Mami, kdy už konečně umřeš? Mami, kdy už konečně umřeš? Martina Rosenberg

Depresivní,ale velice silný příběh,který napsal život,což je mnohdy ten nejlepší vypravěč. Když jsem knihu objevila a přečetla si název,zhrozila jsem se,ale teď po přečtení se nedivím. Z relativně zdravých lidí se jako mávnutím proutku stali úplně jiné bytosti a začalo trápení jejich i jejich blízkého okolí. Nedovedu si představit ty pocity a duševní stavy,kdybych musela tuto situaci řešit já. Autorka toto všechno vykreslila dobře a knížka mě nenechala ani na chvíli klidnou.

14.04.2016 4 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Je to hezký,moc se mi příběh líbil a ráda se k němu vrátím. Film je katastrofa...

01.04.2016 4 z 5

Pravda a jiné lži Pravda a jiné lži Sascha Arango

Mám rozporuplné pocity. Nemohla jsem se začíst,nic mě nijak zvlášť neuchvátilo,prostě jsem se "nezakousla". Námět je skvělá myšlenka,ale něco mi tam chybí. Prostě to není "to ono". Chtělo by to víc ingrediencí.

23.03.2016 2 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Moje první setkání s Joy a jsem velmi spokojena,určitě není poslední. Knížka je velice čtivá a vyprávění pěkně ubíhá na to,že je to hlavně o psychice hlavní hrdinky po traumatizujícím zážitku.

29.02.2016 4 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Luxusní čtení...nic víc nemůžu dodat.

29.11.2015 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Přibližně v polovině knížky jsem si říkala,že by tam mohlo být více stalkingu,ale závěr mi to vynahradil,takže jsem spokojena. Velké plus jsou krátké kapitoly končící napětím,takže to nedá a musí se číst dál.

23.10.2015 4 z 5

Oběti Oběti Jonathan Kellerman

Moje první knížka od J.K. a rozhodně ne poslední. Příběh má spád a nikde nevázne,napětí a krapet psychologie je jako pomyslná třešnička.

08.10.2015 5 z 5

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Skvělý počin, 3x nazdar!

07.10.2015 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Skvělé strhující čtení!

04.10.2015 5 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Jsem nadšená! Tajemství,záhady,vraždy neuvěřitelných rozměrů pro jejich ještě neuvěřitelnější důvody. Skvělé,tleskám!

03.10.2015 5 z 5

Elementi Elementi Zora Cejnková

Elementi mají velký potenciál,který je úplně ztracený. Pořídila jsem je dětem s tím,že se něco nového dozvědí formou zábavy a po přečtení přijde "wow" efekt. No,nedostavilo se ani jedno. Kapitola o Ježíškovi je úplně mimo mísu. Škoda,opravdu obrovská škoda.

25.05.2024 2 z 5

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

K Ronje a Birkovi jsem se vrátila po hodně letech díky dceřině nynější povinné četbě a můžu říct,že mé nadšení bylo stejně nijaké jako v dětství,když to byla má povinná četba. Dceři jsem musela hodný kus dočíst,aby se z toho,jejími slovy,už konečně vysekala :D u nás Astrid celkově neboduje,bohužel.

04.10.2023 3 z 5

Snadno & Rychle 2 Snadno & Rychle 2 Roman Vaněk

Domácí müsli,to je pecka. Opět super recepty, krásné fotky.

29.08.2018 5 z 5

Snadno & rychle Snadno & rychle Roman Vaněk

Jednoduše bomba. Polévky,pomazánky...a dezerty,ze kterých je úplně nejvíc "manifik" tvarohový koláč.

29.08.2018 5 z 5