fremundice fremundice komentáře u knih

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Moje nejoblíbenější Shakespearovina.

10.01.2016

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Četli jsme to jako povinnou četbu, takže to bylo příjemné překvapení, ale nenadchla mě tak docela. Ale je roztomilá!

10.01.2016 4 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Probouzí to ve mě neuvěřitelnou nostalgii a to jsem tehdy nebyla skoro půl století na světě.

10.01.2016 5 z 5

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, strhující příběh, neuvěřitelně komplexní (Radka střílející honutrie a Nendu sledovanou Antonií Dvořákovou na wikipedii nenajdete) jistá subjektivita je nesporná, ale lze se od ní odpoutat. A hlavně díky vypravěčskému umu Jana Nováka si lze k postavám vytvořit až osobní vutah (což vede i k tomu, že mluvíte o skupině beze jména jako Radkovi, Pepovi, Vaškovi atd.) Vděčné téma k hovoru, kniha která nenudí ani po několikáté (prověřeno).

10.01.2016

Četla jsem jako knihu k maturitě. Není lehké číst epický příběh ve verších, zvláště, když Puškin tak rád odbíhá od tématu. Asi by mě to nebavilo, kdyby nebyl Oněgin sám tak úžasný, vůbec se Taťáně nedivím. Mor na toho, kdo ho nazývá zbytečným člověkem.

10.01.2016 4 z 5