georginaa georginaa komentáře u knih

Doktor No Doktor No Ian Fleming

Tahle bondovka má svou tajuplnost své doby. Na dnešní svět se to nedá srovnávat, dnes už je tolik vymožeností že to nikoho nepřekvapí. V té době 1958 kdy to bylo psané to bylo nadčasové a bylo to bráno jako něco neskutečného. Pro mě to má význam jako nostalgie, kdy jsem viděla J.B. poprvé jako malá holka ještě v černobílé televizi.

Dnes neumírej Dnes neumírej Raymond Benson

Tak já zase bondovky hrozně miluju a hlavně s Brosnanem, ten se na to fakt hodil skvěle. U čtení jsem si ho stejně připomínala, jako kdyby to byl film. Když to sledujeme od začátku 1. dílu , ty vymoženosti stále se přidávají víc a víc, je to komplikovanější, ale neubírá to nic na zábavě.

Rango - hrdina Divokého západu Rango - hrdina Divokého západu Justine Fontes

Tak to mě moc bavilo, netradiční zvířátka a jejich životní eskapády, humorně popsané a skvělé přidané obrázky z filmové adaptace.

Ten první Ten první Roni Loren

Každý máme první lásky ze škol, jen málokomu to vydrží, někdy bych si přála zjistit, jak vlastně první láska žije. Nicméně prožít tak otřesnou událost by poznamenala snad každého. Líbilo se mi jak si vlastně společně pomáhali, i když každý se to snažil nějakým způsobem vytěsnit ze svého života, jenže stačí nějaká připomínka a noční můry se vrátí jak lusknutím prstu. V tomto příběhu se poukázalo na to, že i v těch nejtěžších chvílích může jakákoliv láska pomoct, nehledě se opět zamilovat do své školní lásky. Moc pěkný romantický příběh se zápletkou.

24.10.2022 5 z 5

101 dalmatinů 101 dalmatinů Walt Disney

Opět překrásné povídání o pejscích, to mají děti moc rádi. Měli jsme kocourka co byl flekatý jak dalmatin a dali jsme mu překrásné jméno Pongo, jako z pohádky.

21.10.2022 5 z 5

Ledové království Ledové království Walt Disney

Příjemné čtení pro děti a nejlepší věc je, že mě to též moc bavilo. Takže je to spíše i pro dospělé ? :-) Disney ty pohádky prostě umí, jak animované v televizi tak i ty psané jsou nádherné.

21.10.2022 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Tento díl měl opět vše, zápletku, vraždy, Laura byla občas na facku, ale chápu, hormony s ní válčily. Noah byl jak se říká mimo, akorát nechápu, že Josie stále odstrkoval a přitom věděl, že ona prožívala to samé před lety. Trocha pochopení by neškodilo, myslím, že hlavně kvůli Noahovo chování se podala alkoholu a to mě fakt zamrzelo. No v každém případě to zvládla a vyřešila k tomu i případ před třiceti lety. Takže se opět můžeme těšit na další knihu.

18.10.2022 5 z 5

Zeb Zeb Jay Crownover

Zeb byl naprosto úžasný, přijal život tak jak přicházel. Sayer byla ovlivněna žitím s despotickým otcem. Je těžké se v hlavě vymanit ze spárů psychického teroru. Dlouho trvá, než se rány zahojí a odsunou do pozadí, na to musíte mít opravdu nějakého přítele nebo kamaráda, nebo kohokoliv, kdo vám ukáže i jinou cestu ven ze vzpomínek. To Zeb právě udělal, byl u Sayer za každých okolností, držel ji pevně a nepustil a jen čekal, než si to sama uvědomí. Prostě nádherný příběh.

13.10.2022 5 z 5

Fake Fake Kylie Scott

Tento příběh mě připadal, že jsem ho už někdy četla před lety. Bohužel nevím už od koho, ale přesně jsem věděla pokračování a co se bude dít. Dvojice mi byla sympatická, ona byla dost upovídaná a on málomluvný, ale jak poznal, že je ta pravá, otevřel své srdce a vše bylo tak jak má být. Pobavilo na jeden večer.

12.10.2022 4 z 5

Nás se nezbavíš Nás se nezbavíš Nora Roberts

Ne vždy musíme čekat na bojové akce, plno dějů apod. Tento díl se vyznačuje především o detektivnímu pátrání, hledání důkazů nad fanatickou skupinou, rozlezlé po plno městech. Eva se zaměřuje především pomoci obětem, kteří byli násilně strčeny do převýchovy a vedla ji k tomu jedna vcelku nenápadná vražda. Tím odkryje daleko větší organizaci než si kdo uměl představit, ani FBI kteří na tom dlouho pracovali, nedokázali v tak krátké době najít tolik důkazů co Eva. Tím se rozpoutá peklo a rozbíjí tak organizace která nemá obdoby. Celé vyšetřování jsem hltala a ani mě nevadilo, že tentokrát nebylo více akčních scén jako v jiných příbězích. Prostě miluju detektivní práci Evy a Roarka a celé její tlupy.

09.10.2022 5 z 5

Tajemství proutěného košíku Tajemství proutěného košíku Markéta Zinnerová

Jako malá jsem na tento seriál koukala a moc se mi líbil. V té době od nás také odešel táta k jiné ženě, která měla dceru a nikdy se z nás kámošky nestaly. Myslím, že to autorka velice dobře vystihla, o čem je život a že tyto situace prostě jsou a jak je nejlépe ustát, aby člověk mohl pokračovat v životě co nejlépe. Je to těžké a pro děti obzvlášť, protože to těžko chápou, to pochopí bohužel až po letech kdy dospějí.

07.10.2022 5 z 5

Létající Čestmír Létající Čestmír Miloš Macourek

Opět povedená kniha od M.M. Příběhy vonících květin, co mají kouzelnou moc. U seriálu jako děti jsme se moc bavili, stejně si myslím, že tomu doba hodně přihrála a vytvářeli se fakt pěkné filmy pro děti. Dnes už jen můžeme vzpomínat.

Žofka ředitelkou ZOO Žofka ředitelkou ZOO Miloš Macourek

Kdo by neznal zábavný večerníček z hlasem Petra Nárožného. Příběhy opičky Žofky a jejich zvířecích přátel ze zoologické zahrady. Věřte, že se vždy něco stane a takové čtení dětem na dobrou noc je opravdu zábavné.

Kdo chce zabít Jessii? Kdo chce zabít Jessii? Miloš Macourek

Skvělý film s Danou Medřickou a Jiřím Sovákem, plno dalších skvělých herců. V té době to byl film nadčasový s prvky komiksu. Dnes již kultovní snímek je spíše k pousmání, doba se natolik změnila, že to může připadat až směšné. Sny se přemění ve skutečnost a vznikají takové nesmyslné příhody. Což může asi potvrdit každý z nás, že se nám někdy zdají opravdu kraviny. Jelikož kniha vznikla až po filmu, tak není pochyb, že je stejný jako samotný film, tudíž žádné překvapení se nekoná.

05.10.2022 5 z 5

Pohádky na dobrou noc Pohádky na dobrou noc kolektiv autorů

Tuhle knížku jsem koupila dcerkám když byly malé a hrozně měly rádi večerní čtení. Dodnes si jí pamatují, byla jejich oblíbená.

04.10.2022 5 z 5

Ztracený svět Ztracený svět Arthur Conan Doyle

Tuto knihu jsem našla u bráchy v knihovničce. Sice jsem ji četla jako malá, ale já ty klučičí příběhy měla moc ráda. Víc se mi prostě líbilo dobrodružné čtení než pro ty holky. Vyprávění o ztraceném světě, neprobádané přírodě, plno akčních příběhů, bylo to pozoruhodné. Stáhla jsem jednu hvězdičku za obálku, tato žlutá se moc nepovedla.

04.10.2022 4 z 5

Vidina nesmrtelnosti Vidina nesmrtelnosti Howard Olgin

Thrillery z lékařského prostředí jsou vždy plné napětí. Co lidé vše dokáží s lidským tělem je neskutečné. Já bych doktorkou být nikdy nemohla. Příběh byl velmi čtivý a zajímavý.

02.10.2022 3 z 5

Rivalové Rivalové Vi Keeland

Sofie a Weston mi byli sympatičtí od začátku, tentokrát byli na stejné úrovni co se týče pracovních záležitostí. Takže se nekonalo ona chudá a on bohatý apod., což knihu posunulo na lepší úroveň. Oba si museli projít svými životy, aby postupně pochopili sami sebe, ale zároveň i pravou lásku a vášeň toho druhého. Bylo to příjemné čtení.

02.10.2022 4 z 5

Divoký tymián Divoký tymián Rosamunde Pilcher

Pilcher je spisovatelkou romantické pohodovky. Příběhy odpovídající 70. letům, jsou pomalu rozjíždějící bez akčnosti, popis krásné přírody, ať je to kdekoliv. Je jasné, že dva se potkají a snaží se najít společnou cestu životem. Takže taková klasická oddechovka, kde se přesně očekává happyend.

30.09.2022 3 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Tijan (p)

Tak jako ostatní čtenářky i já mám rozporuplný pocit co se týče stylu překladu. Chvílemi to bylo nesmyslné, přeskakování myšlenek, nedávalo to prostě smysl. Jinak příběh měl určitý potenciál, unesou dceru a ostatní se jí snaží chránit. Jen jsem nepochopila, že se bavili i ostatních únosech a k tomu nebylo řečeno nic. Přitom to mělo nějakou spojitost, nechci vyzrazovat kdo to dělal, ale to vážně dělali ti samí ? To by mě fakt zajímalo a vlastně proč...no je to nějak otevřené, možná že se dozvíme trochu víc v dalším díle. Od Tijan mám ráda knihy, ale tady srážím na tři hvězdičky hlavně kvůli překladu, škoda.

29.09.2022 3 z 5