georginaa georginaa komentáře u knih

Výměna rolí Výměna rolí Melanie Moreland

Zase jeden povedený příběh. Tentokrát mě okouzlující herec bavil tím, že nebyl tak dokonalý. Prostě měl své nedostatky a úspěšně je doplňovala Shelby. Nesmírně mě pobavily jeho okurčičky a její nápad s OJ. Bylo pěkné vidět, jak se z rozmazleného pitomce stává uvážlivý dospělý chlap a začíná si počínat s respektem.

04.07.2022 4 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Příběh mě v celku pobavil. Vytáhla zapšklého Ryana z ulity, který se utápěl v žalu nad svým životem. Co mi vadilo, že se zas tak nestarala o Liama jako au-pair by měla. Ráno ho odvedla do školky, odpoledne vyzvedla a to jen někdy, spíše se věnovala Ryanovi, zábavě a předělání chaty. Nicméně romantický příběh tam byl a doufám, že se bude dál rozvíjet v dalším díle. Neskutečně mě bavila Izzy.

29.06.2022 5 z 5

Mladá císařovna Mladá císařovna Marieluise von Ingenheim

Sisi se stává vdanou císařovnou a přes velké nesnáze se musí naučit žít s danými pravidly.
Stává se z divoké a svobodomyslné slečny, uvážlivá mladá žena. Smrti své narozené dcery se uzavírá do sebe, musí čelit životním těžkým zkouškám. Tchýně ji to nijak neusnadňuje a stále na ni přenáší špatné emoce.

28.06.2022 3 z 5

Sisi - Malá divoška Sisi - Malá divoška Marieluise von Ingenheim

Příjemné čtení, dnes již z pohledu naivního chování. Jenže to byla jiná doba a dívka byla vychovávána pro urozenost, poslušnost a v žádném případě divokost. Manželství bylo domlouváno a muselo se žít dle určitých pravidel. To se SISI moc nelíbilo, chtěla žít svobodně a bez pravidel.

28.06.2022 3 z 5

Samec Samec Alice Clayton

No tak co říct, zase průměr. Řekla bych, že když Chloe otevře útulek pro opuštěné pitbuly a potká senzačního veterináře, tak bude více příběhů ze života zvířat. To bohužel upadlo v zapomnění, když ty dva se dali dohromady. A tak slibně to začalo. No v každém případě pro každého "samec" znamená něco jiného, ale fakt už mě nebaví stále číst o udělaných chlapech. Copak normální kluci neprožívají taky lásky? Nemají nárok na své příběhy i když tkzv. nejsou tolik udělaní? Už je to fakt asi zoufalost, číst stále dokola to samé.

Poslední výkřik Poslední výkřik Alice Clayton

Všichni protagonisté této série se naposledy sešli, aby ukončili romantické příběhy a žili šťastně až na věky. Konečně mám celou sérii za sebou a sice jsem nelitovala, že jsem ji přečetla, bohužel se k ní již nevrátím. Myslím, že dost stačilo na ukázku, jak si to všichni užívají.

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Třetí díl trochu odlehčenější od předchozích dílů, ale vůbec to nemělo vliv na dobrý příběh. Plno romantiky tam bylo, občas i humorné pasáže, na pobavení k pohodě vlastně nic nechybělo.

25.06.2022 4 z 5

Setkání v Římě Setkání v Římě Alice Clayton

Tak abych pravdu řekla, u této knihy jsem stále měla na něco chuť. Tolik jídla jsem snad v příběhu nikdy nečetla, kromě kuchařky. :-) Co se týče samotného příběhu, hold si někdy vybereme partnera rozumem, místo srdcem a občas i zjistíme, že to prostě nefunguje tak, jako bychom chtěli. V tomto případě bych řekla, že když na sebe i po 9 letech narazili, začali přesně tam, kde skončili. Takže srdce si přece našlo to , po čem toužilo.

České hrady České hrady Tomáš Durdík

S přítelem jsme každý víkend vyšlápli na nějaký ten hrad. Kniha mi byla skvělým průvodcem, kam zajít na co zajímavého se podívat. Nehledě, že se člověk i více dozví z knihy o vzniku a působení.

24.06.2022 2 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Pro mě strašně dlouhé čtení, prokousávala jsem se, četla po částech, prokládala to jinými žánry, prostě jsem nedokázala číst v tahu. Takže jsem zjistila, že to není čtení pro mě to pravé ořechové. Nehledě to byl tak velký formát, že se mi kniha špatně i držela.

24.06.2022 3 z 5

Vekslák 2 aneb malý český bordel Vekslák 2 aneb malý český bordel Pavel Frýbort

Pokračování veksláka, který měl v té době velký úspěch. O tomto díle to říct nemohu, i když doba si žádala své. Dostat se opět tak kde Michal skončil, bylo po 4 letech oříšek. Jenže pomstít se bylo jeho krédo. Udělá cokoliv, jen se dostat na vrchol a pěkně všechny do jednoho sundat.

23.06.2022 4 z 5

Vekslák Vekslák Pavel Frýbort

Četla jsem před lety a když jsem uklízela knihovnu, tak jsem opět na ní narazila. Příběh se odehrával v 80.létech, veksláků bylo habaděj. Film byl též povedený s Martinem Zounarem v hlavní roli. Pokračování už nemělo takový úspěch jako tento první díl.

23.06.2022 4 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Tuhle knihu vlastním od 70 let, četla jsem ji už mnohokrát a stále mě baví. Dokonce jako děti jsme si s partou dětí hráli na rychlé šípy. Bylo to krásné období a věřím, že tolik zábavy, dělání bunkrů, hledání pokladů, dnes děti moc neužijí. Takže tato kniha by je mohla nasměrovat k dobrodružství.

23.06.2022 5 z 5

Na vrcholu Na vrcholu Laurelin Paige

Jednoduchý příběh, který ničím není výjimečný, ale takové pohádky mám stejně ráda. Jako plno dalších čtenářek. Nemusíte u toho moc přemýšlet, nic řešit, je to prostě na pohodu na jeden večer. Občas to chce takto vypnout. Moc se mě líbilo, jak Tess bojuje za organizaci, která se věnuje lidem s neléčitelnou chorobou. Proto vzala vše do rukou i když by tím mohla přijít o práci. Dokonce u toho poznala toho Modroočka, z kterého ji buší srdce jen ho vidí.

22.06.2022 4 z 5

Lepší být mrtvý Lepší být mrtvý Lee Child

Tak já si myslím, že Lee nastínil bratrovi vizi příběhu a Andrew to napsal trochu po svém. Jelikož jsem sběratelka všech dílů, a vždy se těším na další a další příběh, trochu mi to sebralo ten pocit sounáležitosti s postavou. Plno míst, které by asi Jack měl řešit jinak a po svém. Nějak jsem té Michaele nevěřila a i když to dopadlo v pohodě, konec mě fakt nebavil. Reacher odtajnil celou organizaci a co se stalo? Nic, FBI dál bude tápat, ale to už není věc Reachera, ten se zase vydá na cestu někam.

21.06.2022 4 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Tak to byla síla a i po tolika letech zjistit, že se vše děje dál, to je fakt hnus. Carl jako vždy řeší věci po svém, nehledí na pravidla a když má přijít o Asada, začne bláznit. Jenže ke konci přizná své emoce, což se u něj jen tak nevidí a požádá ho, aby nikam neodcházel. Tyto případy jsou strhující a věruhodné, těším se na další díl.

19.06.2022 5 z 5

Už žádné předstírání Už žádné předstírání Vi Keeland

Je pravda, jako v tomto příběhu, že poznáte to pravé až když o to přijdete. Bude na Vás, zda si to necháte protéct mezi prsty a nebo bojovat. V tomto případě oba zabojovali a přiznali si k sobě lásku. Na konci ukápla i slzička s mluvícím polštářkem. Taky bych jeden uvítala svého přítele, který v březnu odešel do nebe. Příběh byl neotřelý, chvílemi vtipný, prostě čtení na pohodu.

19.06.2022 4 z 5

Sovák - Dík za váš smích! Sovák - Dík za váš smích! Slávka Kopecká

Je zvláštní, že jako herec vystupoval spíše jako komik a v soukromý byl pravý opak. Nicméně vyprávění bylo úchvatné, herci mají opravdu bohaté vzpomínky a jsem i ráda, že nás nechají i nakouknout pod pokličku svého řemesla a života.

16.06.2022 5 z 5

Pokojové rostliny - Krása v květech i v listech... Pokojové rostliny - Krása v květech i v listech... Halina Heitz

Tuto knihu jsem dostala jako dárek, jelikož jsem v té době měla kolem 60 druhů květin a každá chtěla své místo, aby překrásně rostly. Takže tato kniha mi i dost pomohla co se týkalo i rozmnožování a hlavně péče.

Labradorský retrívr Labradorský retrívr Bernard Duke

Pořídila jsem si před lety labradorku a tuto knihu, abych se vyvarovala chyb ve výchově. Kniha mi moc pomohla a jen jsem s radostí sledovala jak výcvik a chování tohoto druhu funguje. Kdo chce mít jakéhokoliv psa, měl by si přečíst něco o jejich chování. Každá rasa vyžaduje něco jiného a takový pomocník se vždy uplatní.