georginaa georginaa komentáře u knih

Tělo Tělo Fráňa Šrámek

Knihu jsem našla u mamky v knihovně a řekla jsem si , že bych mohla přečíst něco od tohoto autora. Vůbec mě kniha nenadchla, bohužel. Těžko horko jsem ji překousala, ale dočetla. Takže opět se vrátím ke svým detektivkám, thrillerům a románům.

17.09.2020 1 z 5

Brouk Pytlík Brouk Pytlík Ondřej Sekora

Tak tento "Brouk Pytlík" je používán u nás doma do dnes. Říkám to mému příteli, když něco chci udělat a on je takový rozumbrada a radí mi jak to mám udělat, a všechno zná a všechno umí, akorát bohužel nic neudělá. :-) Tak jsem mu tuto knihu koupila k vánocům, aby měl přesnou představu jak se radí. Je veselo jako v této krásné knížce.

15.09.2020 5 z 5

Maková panenka a motýl Emanuel Maková panenka a motýl Emanuel Václav Čtvrtek (p)

Tyhle pohádky se snad nikdy neomrzí. Tím spíše, když jsou v podobě večerníčků a děti je milují.

15.09.2020 5 z 5

Neřekla bych , že by to byla snobárna, šlo hlavně získat srdce své vytoužené holky, což se nakonec povedlo. To, že je někdo bohatý a úspěšný, neznamená, že by nemohl mít někoho rád jen tak. Smála jsem se jejich špičkování, fakt byl nad věcí a věděl za čím jde a to bylo zajímavé. Julie byla složitější oříšek, těžko k ní někdo dokázal proniknout, kromě jejího bratra. Jenže srdce se nedá poručit, to se musí cítit. A Bram to dokázal v plné parádě. Fakt pěkná oddechovka.

13.09.2020 5 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Jako holka jsem četla hodně knih z knihovničky mých bratrů. Ani tento příběh se mi nevyhnul. Vniknutí do myšlení zvířat je odvážné a nemyslitelné, ale náznaky se dá předurčit jejich chování a přizpůsobit situaci. Bílý Tesák je velmi poutavý příběh a zanechá vzpomínku.

11.09.2020 5 z 5

Znamá neznámá Znamá neznámá Alena Santarová

Kniha je ukázkou co v Praze lze shlédnout, zajímavé památky a vyprávění příběhů.
Hodně mi to připomnělo, když jsem se školou ve třetí třídě byla poprvé v Praze. To je už hrozně dávno, ale pamatuji si to. Zrovna se otvíral obchodní dům Kotva a my jsme tam procházeli obchody a měli vykulený oči na vše. Potom jsme šli do Muzea a na Václavském náměstí jsme si sedli pod koně a svačili.

10.09.2020 2 z 5

Káťa, Katrin, Katynka Káťa, Katrin, Katynka Alena Santarová

Nijak zvlášť mě nepřirostla k srdci, nějak jsem příběhu nepřišla na chuť. Stává se to, když třeba knihu přečtete v nepraví čas, což se asi stalo mě. No už jsem vyrostla dávno z pubertálních střevíčků, takže mě to nijak neoslovilo.

10.09.2020 1 z 5

Nataša Nataša Iva Hercíková

Nataša je pokračování Pěti holek na krku. Holky více dospějí, začínají vše vidět trochu jinak, než když se honily za "Princem". Nataša se zamilovává do Petrova kamaráda a tím vzniká pěkná zápletka. Koho si nakonec vybere?

10.09.2020 4 z 5

Pět holek na krku Pět holek na krku Iva Hercíková

Poutavý příběh pěti holek, které prožívají spoustu hloupostí, vymýšlejí pikle a předhánějí se, která pronikne ke klukovi na zámku. Ten před nimi stále utíká a schovává se. Jednou však k němu pronikne Nataša a víc se spolu seznámí a pochopí, že není tak špatná jak si myslel.

10.09.2020 5 z 5

Helimadoe Helimadoe Jaroslav Havlíček

Havlíček uměl krásně popisovat životní situace té doby. Bohudík dnes je úplně vše jiné a zaplať Pánbůh že to tak je. Nedokázala bych si představit takový život s takovým urputně tvrdohlavým myšlením chlapů, kteří si myslí, že vše muselo být tak jak řekli. I když to někdy bylo nesmyslné. Bohužel celý život je odvíjen od výchovy svých rodičů a okolí a na druhou stranu to chápu, že někdy není jiná cesta.

09.09.2020 3 z 5

Ta třetí Ta třetí Jaroslav Havlíček

Život nám kolikrát přinese takové podivné situace, kterým musíme čelit a vyrovnat se s daným okamžikem. To samé se stalo v tomto příběhu. Milovat dvě rozdílné dívky najednou, jedna je otrlá městská a druhá skromná a důvěřivá, obě jsou jako den a noc. Bohužel je chlapec tak dokonale přebíral , až mu nezbyla žádná.

09.09.2020 3 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Nádherné medvědí vyprávění pro nejmenší, ale vážně si to užijí i dospělí. Viděla jsem i jako večerníček a pouštěla jsem to svým dětem. Veselé příhody co prožívá medvídek a bojí se Barbuchy.

07.09.2020 4 z 5

Město malérů Město malérů Ellery Queen

Zabloudila jsem k této zapomenuté knize a vrátila se myšlenkami do té doby. Příběh byl táhlejší, plno myšlenek a šíleností, jiná mluva. V každém případě jsem si i poslechla nahrané audio a to mě bavilo trochu víc než samotná kniha.

03.09.2020 2 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Devátý díl ze série a vůbec neztrácí svůj styl, napětí a důmyslnost. Opravdu zase skvělá Kate, která tentokrát se vrací do minulosti, kdy byla zamilovaná do Josepha. Musí věřit svému instinktu víc než kdykoliv. Věřit nebo nevěřit...vrátit se zpět o dva roky a prošetřit tak případ, kdy vše ukazuje proti Josephovi. To by nebyla ale Kate, aby nešťourala do vosího hnízda a nepobouřila tím ostatní detektivy, kteří nechtějí Josepha na svobodě.

03.09.2020 5 z 5

Božská potvora Božská potvora Christina Lauren

Rozlučka se svobodou, se divím, že se nevzali rovnou ve Vegas, když tam byli. Hlavně Max to mohl Sáře nabídnout. Nehledě, rozlučka se svobodou dopadla stejně jinak, než by měla. To pánové měli trochu honičku, když každý pobíhal sem a tam a věčně někoho naháněli. :-)

31.08.2020 3 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Opravdu nádherný příběh plný emocí, reality, smutku i humoru. Pamatuji si, že jsme si takhle též psali ve škole s dětmi ze SSSR. Ráda jsem dostávala dopisy a posílala. Vi a Pen si vždy umějí vybrat téma, které dává naději nebo poukazují, jak se dá jakýkoliv problém řešit. Za to je moc obdivuji a vždy se těším na další příběh. V této knize mě ovšem neskutečně dostala píseň, která je překvapením. Pouštím si ji stále dokola a jsem za to moc vděčná, je to něco navíc, co potěší.

30.08.2020 5 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Je to jeden příběh na jedno odpoledne, kdy chcete vypnout a zbavit se na chvíli starostí. Působivé, když chce člověk uniknout ze stresu kolem. Čtivé i když nezanechá později žádnou myšlenku, možná ani vzpomínku. Opravdu je to jeden románek, který zanechá stopu pouze tím, že se dva seznámí, zamilují a budou spolu žít až na věky -- prostě pohádka.

29.08.2020 5 z 5

London Road London Road Samantha Young

Druhý díl byl opět zajímavý. Hlavně nesuď na první pohled, jaký člověk je. To se nevyplácí. Takhle to bylo i s Camem, když odsuzoval Jo. Postupně zjišťoval, že vše není tak jak si myslel, nemůže všechny holky házet do stejného pytle. Začátek byl plný špičkování, který mě bavil, později byl Cam jak beránek, po uši zamilovaný.

28.08.2020 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Věř mi! Opravdu se kniha velmi dobře četla, stránky ubíhaly jedna za druhou. Příběh byl neotřelý, zajímavý a do konce knihy jsem překvapivě měnila pachatele. Nedokázala jsem se rozhodnout, kdo by to mohl být. Opravdu překvapivé počteníčko.

23.08.2020 5 z 5

Odvážná Sage Odvážná Sage Sandra Brown

Baví mě knihy které jsou odehrány na ranči. Je tam úplně jiný styl života, žádné sídliště, hospody, plno lidí - jen samá příroda, klid a zvířata. Lidé, kteří jsou oddáni tvrdé dennodenní práci se sice musí otáčet, ale milostný život je intenzivnější. Sage si zkusila žít mimo rodinu a po vystudování se vrátila. Chtěla začít pracovat s bratry ve firmě, ale ty ji nebrali moc vážně. Dokud se Sage nepostavila za svá rozhodnutí.

13.08.2020 5 z 5