georginaa georginaa komentáře u knih

Smrtící kalich Smrtící kalich J. D. Robb (p)

Jak se v každém příběhu zaplete církev, nějaká komunita nebo do konce sekta, vždy to smrdí průšvihem. Je těžké do toho proniknout, myšlení lidí v tomto kroku je velice odlišné. Mají svojí víru a přes to nejede vlak. Nic nezmění jejich přesvědčení a i když se něco stane, tak se snaží to tutlat. No jenže na Dallasovou si nepřijdou.

06.11.2019 5 z 5

Černá vdova Černá vdova Markéta Harasimová

Kdo opravdu poznal agresivitu u partnera a dostal se z toho jakýmkoliv způsobem, v téhle knize si vše zpětně připomene. Pocítíte strach , tu bezmocnost, ponížení a opravdu si popláčete. Je to přesvědčivě napsané a to co udělal Ondřej labradorce, za to by fakt potřeboval pořádně dostat přes hubu. Co udělal Editě tak zavřít až zčerná. No v každém případě vše skončí jinak než bychom si přáli, ale o tom příběhy jsou. Chci jenom říct, že mě to hodně zasáhlo (i z vlastní zkušenosti) a na tuto knihu dlouho nezapomenu.

05.11.2019 5 z 5

Ostrov doktora Moreaua Ostrov doktora Moreaua Herbert George Wells

Před lety jako .....náctiletý jsme si to s kamarády četli před barákem a báli jsme se a strašili se.
Když jsem po letech znovu vzala knihu do ruky, řekla jsem si proč ne. Znova oživit vzpomínky, čeho jsem se tak mohla bát?? Je fakt, že jako dospělá již mám na to úplně jiný pohled. Strach už není žádný, spíše ze všech těch detektivek jsem otrlá. Takže co se čte v mládí úplně jinak vypadá než v dospělosti. Nakonec to bylo ale příjemné počtení.

04.11.2019 3 z 5

Ruka ruku myje Ruka ruku myje J. D. Robb (p)

Jako vždy perfektní příběh s Evou Dallasovou. Tato celá série je neskutečná. Co kniha to nový případ a nic se neopakuje, stále mě Robb překvapuje.

02.11.2019 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Mě se tento psychologický thriller líbil. Zvláštní popis dříve a nyní, ale krásně se to propojovalo, že to nebylo chaotické, ani to nemělo narušující příběh. Byt byl velice zvláštní, docela vymakaný, akorát by mě štvalo, že bych tam nemohla mít knihy :-) Ale asi bych nevydýchala tak despotický chlapy....jo každý život je zvláštní něčím, co ten druhý nepochopí. Zkoumání myšlení každého jedince a při stejných otázkách rozdílné názory, to je hlavní podnět tohoto příběhu. Knihu doporučuji.

01.11.2019 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Vrátila jsem se do doby před X lety, když mě bylo patnáct a já hltala dívčí romány. Tohle mi hodně připomíná dobu, kdy jsme s kamarády hrály na kytary. Každého provází životem nějaká hudba, která mu připomene vzpomínky které prožil. V tomto románku je vše co dívka může prožívat, lásku, rozchod, kamarádství a opět lásku a začít život, který si vysní. Pěkně napsaný příběh.

31.10.2019 5 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Strhující příběh který od začátku až do konce Vás nechá v napětí, strachu a naději. Jelikož se to týkalo hlavně Audry, chápu že o manželovi byla zmínka jen okrajově. Ale docela bych chtěla vědět příčinu proč se tak choval, vůbec nebyly popsány jeho pohnutky. Jinak vše skvěle napsané a škoda, že není pokračování s Danym.

29.10.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tak po přečtení jsem shlédla film a tentokrát musím dodat, že mě film velice nadchnul. Táňa Dyková coby Vivien byla exceletní zároveň s Eliškou Balzerovou- paní Tichou. Ty dvě dámy perlily jednu hlášku za druhou. Též ostatní herci byly super, typický český humor, který nikde jinde na zemi nenajdete. Takže výjimečně musím říct, že film byl lepší než kniha. Opravdu povedené.

27.10.2019 5 z 5

Když dívka dospívá Když dívka dospívá Jaroslava Pondělíčková-Mašlová

Koupila mi jí mamka, když se mi narodila dcera, abych měla představu, jak si poradit v některých situací. Nejlepší škola ale je stejně život....učíte se za pochodu, uděláte pár chyb z kterých se ale poučíte. Teď když už jsem starší, můžu říct, že své dcery jsem vychovala dobře a život mi přinesl úplně něco jiného, než bylo v knize psáno. Hold si tím každý musí projít po svém.

27.10.2019 3 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Při tomto díle jsem se trochu prokousávala tím, jak se přeskakoval děj před a po. Člověk si to musí zpětně připomínat, kde kdo jak....nešlo to následovně za sebou, je to jako kdybyste se pořád vraceli o měsíce zpět a pak zase do přítomnosti. Co se týká děje, to mě bavilo. Pořád jsem hádala kdo by to mohl být a co se vlastně stalo, až vlastně do samého konce, jsem si tím nebyla jistá. A nakonec to nejlepší, tak mě ta skutečnost překvapila, že jsem nevěřila ... moc dobře vymyšlené.

26.10.2019 4 z 5

Osamělá holubice Osamělá holubice Larry McMurtry

Přečetla jsem před lety a nedávno i shlédla film. Příběh byl neskutečně poutavý. Sice ze začátku než se seznámíte s prostředím a vnímáte tu scenérii, tak se zdá táhlé vyprávění, ale pak se to rozjede a jede až do konce. U filmu to nemělo takové to kouzlo napětí co je v knize, ale tak to bývá, v knize rozpoutáte svojí fantazii, kdežto u filmu musíte vzít to co je zjevné.

25.10.2019 5 z 5

Odkud vane kouř Odkud vane kouř Sandra Brown

Mám ráda knihy kdy je od každého něco. Napětí, detektivní zápletka, láska....Sandra Brown umí příběhy krásně popsat, není tam zbytečné popisování, jde prostě přímo na věc. Čtení je zábava a vždy se těším na další její knihy.

24.10.2019 5 z 5

Návrat na vinici Návrat na vinici Kristan Higgins

První díl romance a musím říct, že se příběh povedl. Krásně se čte, děj je dobře napsaný. Každý vzpomíná na své rodné město, i když má někdo špatné vzpomínky, stejně se rád vrátí. Za to ostatně město nemůže ale lidé, kteří tam žijí. Pokud se člověk vrátí, musí čelit svým démonům. Tak to bylo i Faith, ale nakonec zjistila, že to není zase až tak strašné, jak si myslela.

23.10.2019 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Třetí opět napínavý díl. Co kniha to úplně odlišný případy, které vtáhnou do děje až mrazí. Oblíbila jsem si Kimino vyšetřování, její styl myšlení a její nevšední humor. Kolikrát si říkám jak bych asi na to přišla já....no asi nijak. Prostě někdo má na to vyvinutý čich nebo co.... ať čtu jak chci pořád mě to nutí vymyslet řešení a vždy jsem vedle. O to víc je to zábavnější, když to není předvídatelné.

22.10.2019 5 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Povídky k čaji o páté....rychlé, napínavé, zajímavé. Víc se ani nemusí dodávat, stačí si přečíst.

20.10.2019 3 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Tak druhý díl je za mnou a musím říct, že opět pobavil. Někdo má sebevědomí na rozdávání. To se týká Brenn a Jakey, ví že jsou okouzlující a působí na všechny okolo jak chodící krása. Smyslné pohledy se propalují do toho druhého, nedá se vyhnout nečekanému. Jejich hlášky podnítí vzplanutí a už se to nedá zastavit. Doufám, že další díl bude opět peprný svým humorem.

19.10.2019 5 z 5

Pomsta Pomsta Sandra Brown

Nádherný příběh s detektivní zápletkou, která je propletená romantikou. Vždy není vše tak , jak to vypadá. Je těžké pochopit, proč lidé dělají to co dělají. Proč jdou až za hranice života, kvůli majetku, penězům, slávě...vždyť život je jen jeden, to si plno lidí neuvědomuje, že v jedné minutě může být po všem.

18.10.2019 5 z 5

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

Vcelku příběh čtivý, působivý, smutný i veselý....ale to, že se příběh odehrává ve Skotsku a ti dva kluci mluví moravsky??? Ostatní mluvili normálně, to bylo docela úchylný. Jasně, potřebovalo se to jaksi odlišit, ale myslím že by to šlo i lepším způsobem. Vtipné mi to nepřišlo, spíš jako rušivý element. Osud si nevybereš, když už někoho v srdci máš, zůstane tam napořád. I když se objeví různé překážky, srdce si stejně najde toho jediného....a to se stalo i Noře a Aidanovi.

17.10.2019 3 z 5

Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, Prosinec Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, Prosinec Audrey Carlan

Konečně poslední díl této série, která vrcholí. Mia splatí dluh za otce, získá plno přátel a též novou rodinu a konečně i svého vysněného muže. Vlastně z těch všech měsíců poznání si mohla vybírat. Jen jeden však zanechal velkou stopu v srdci.

16.10.2019

Calendar Girl 3 - Červenec, Srpen, Září Calendar Girl 3 - Červenec, Srpen, Září Audrey Carlan

Konečně se i něco dělo jiného, kromě sexu s klienty, přibylo akce, vydírání, otec a též něco se konečně dozví o své rodině. Plno let ji trápilo jak to bylo s rodiči a nakonec zjistí nečekanou zprávu od nevlastního bratra. Rozvíjí se drama, které příběhům dá oživení.

16.10.2019