gigi77 gigi77 komentáře u knih

Král železný, král zlatý Král železný, král zlatý Ludmila Vaňková

Četla jsem ve svých "nácti" letech a dodnes mi zůstala v paměti jako příjemné čtení. Určitě se k této autorce brzy vrátím.

16.06.2017 5 z 5

Prázdne miesto Prázdne miesto J. K. Rowling (p)

Snaha prokousat se první třetinou knihy nakonec skončila odsunutím na pozdější časy. Četla jsem jejího H.P. v originále a byl promne strhujícím zážitkem. Těšila jsem se na první knihu pro "dospělé", ale nic to ve mně nevzbuzovalo. Kniha však není zlá, zařadila jsem ji v nesprávný čas po jiné kvalitnější četbě.

16.06.2017 3 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Předmluva mne nadchla svým slohem. Avšak v polovině knihy jsem přerušila čtení. Styl jakým je kniha napsaná mne nebaví ...

09.05.2017 2 z 5

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

Vůbec mi nesedí styl ... těžko se mi čte, mnoho historických slovních výrazů, občas zasazena současná ryze hovorová perla, k tomu přiškrcený nádech humoru ... jakoby se autorka snažila odlišit od ostatních a předčít jiná historická díla svým zvláštním stylem. Na mě to nefunguje. Vzdávám to, nebudu dočítat.

22.08.2018

Dům Tibeťanky Dům Tibeťanky Federica De Cesco

Tibet, lákavé téma. Jenže kniha mě nevtáhla, odkládám nedočtené.

02.08.2018

Bílý oleandr Bílý oleandr Janet Fitch

Tak tohle vůbec není můj šálek kávy. Svým způsobem naivní, teatralní, zahalené do pesimistickeho hávu, plné oduševnělých úvah, které nejspíš vinou překladu nedávají smysl. Neztotožňuji se, nedokážu náležitě ocenit.

02.08.2018 1 z 5

Anna Lucemburská: Kdo získá klíč k jejímu srdci? Anna Lucemburská: Kdo získá klíč k jejímu srdci? Hana Parkánová-Whitton

Tak jsem se těšila, a nic. U románu očekávám hlubší a barvitější propracování a toto podání mě zklamalo. Historická fakta fajn, literární zpracování slabé.

21.07.2018 2 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Kdo si chce zřetelně zažít směsici pachů Paříže 18 století, ať si knihu přečte. Autor formou vyprávění mistrně popisuje a do detailu analyzuje čichové vnímání absolutního primitiva, které z něj dělá pachového génia. Kniha mě uchvacuje popisovanými rozbory, ale zároveň mě nebaví. Působí na mně staticky, chybí jí něco, co by příběh oživilo. Možná dialogy?

25.04.2018 3 z 5

Šógun (I. díl) Šógun (I. díl) James Clavell

Dech-beroucí, úžasně vybarvené prostředí a postavy, napínavý příběh, který nepostrádá romantiku a spád. U této knihy se nudit nebudete, doufám :-)
Velice kvalitní čtení, leč obsáhlé, všechny tři díly stojí za přečtení !!!

07.10.2017 5 z 5

Dívky z Montmartru Dívky z Montmartru Cathy Marie Buchanan

POCITY mladého člověka ... tak silné, a TAK podceňované !!!
Jiná doba, jiná životní perspektiva a přeci v mnohém stejné se současností.

Myšlenkově a citově hluboké dílo, čtivé a krásné. Je o lásce, jak mezi mužem a ženou, tak sourozenecké. Nehledejte v knize erotiku, jen lehký nádech perverznosti. Příběh, jenž nekončí zcela tragicky, jaká úleva oproti soudobé populární literatuře :-)

Zkrátka krásná "oddechovka".

24.09.2017 5 z 5

Sašenka Sašenka Simon Sebag-Montefiore

Parádní kniha. Příběh plný odhodlání, síly, politiky, kruté reality, vyvážený láskou a city, srdceryvným a dojemným koncem. Pořád se musím ptát: Co to té hlavní hrdince dalo? Stálo jí to za to? Je lepší držet se hesla "kam vítr, tam plášť" nebo jít zarytě proti proudu?

17.06.2017 4 z 5

Králova přízeň Králova přízeň Philippa Gregory

Anna Boleyn byla ve skutečnosti mladší než Mary ... tento fakt mi ze začátku knihy dost vadil, proto jsem ubrala jednu hvězdičku. Jinak je kniha nádherná a příběh Mary je velice pěkně a čtivě napsaný.

16.06.2017 4 z 5

Anna Boleynová Anna Boleynová Carolly Erickson

Mám ráda knihy této autorky, nejsou typicky učebnicové, jsou čtivé. U této knihy jsem zatím v první polovině. Čekala jsem více podrobností o hlavní hrdince, ale autorka se drží skutečných faktů a zbytečně nekudrlinkuje. Je zde z popisovaného období mnoho historických fakt celého anglického dvora a Evropy. Začínám číst po právě přečtené Srdcové královně od R. Maxwell, která popisuje život Anny u francouzského dvora velice čtivým románovým způsobem, a po takové se těžko zakusuje do holé literatury faktu. Avšak zatím A.B. od C.Erickson neodkládám, nahlížím do ní, abych si upřesnila skutečnost s fikcí, která se objevuje ve spoustě dalších knih jako např. Králova přízeň od Philippa Gregory. Tam hned od začátku narazíte na hrubé chyby, např. že Anna byla starší než její sestra Mary. To se pak už číst nedá. Hledám další knihu, která pojednává o Anně po návratu z Francie k anglickému dvoru, ale zatím nenacházím tu pravou, kterou bych zařadila ještě před Pád Anne Boleynové od: Alison Weir.

16.06.2017

Smrtící setkání Smrtící setkání J. D. Robb (p)

Pro mě slabé. Mám přečtenou třetinu knihy a rozhodla jsem se ji odložit. Ráda čtu knihy, které mě pohltí hned na začátku ať už stylem či sílou příběhu. Tato mě zkrátka nebaví. Postrádám napětí. Příběh se zdlouhavě věnuje vzájemným vztahům především osobní povahy (takový románový styl), čímž převálcuje i tak skromnou akčnost. Prvky sci-fi z roku 2059 by si naopak zasloužily více košatosti, těžko mi fungovala představivost, což mě při čtení nakonec iritovalo.

28.02.2019 2 z 5

Dáma a jednorožec Dáma a jednorožec Tracy Chevalier

Hezký příběh ... nenáročná oddechovka, "dost hrubě otesaná již v originále". Na mě však málo propracované. Některé slovní obraty tak soudobé, že v souvislosti s historickou romancí absolutně neladí. Autorka má dobré náměty, ale pero by měla raději přenechat někomu jinému.

26.06.2018 3 z 5

Jarní vody Jarní vody Ivan Sergejevič Turgeněv

Hodně tenká kniha, pro mě málo propracované.

28.04.2018 3 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Zajímavě a poutavě napsané, ale téma mi zrovna nyní nesedí. Nechám si takovou na příznivější období. Nedočetla jsem.

12.02.2018 3 z 5

Madam X: Můj nechvalně známý život Madam X: Můj nechvalně známý život Kate Manning

Tak to je KNIHA!!! To mě opravdu moc bavilo jak po obsahové stránce, tak i styl psaní. Další kousek, který si přidám mezi doporučované.

05.02.2018 5 z 5

Marianna - Plamenné vavříny Marianna - Plamenné vavříny Juliette Benzoni

18.stoleti. Dobrodružná cesta z východního Středomoří přes Moskvu zpět do Paříže. I když už pátá kniha v české sérii, nudit vás nebude. Děj opět nepostrádá nástrahy a nebezpečí a svou naivní romantiku ... cela série je výjimečně příjemná oddychovka.

28.01.2018 4 z 5

Marianna - Tajné poslání Marianna - Tajné poslání Juliette Benzoni

Francie a Středomoří 18.stoleti, dobrodružná cesta s každou stránkou neuvěřitelně napínavá, opět nechybí nástrahy a nebezpečí a naivní romantika ... cela série je výjimečně příjemná oddychovka.

28.01.2018 4 z 5