GoodGames GoodGames komentáře u knih

Pevnost Pevnost Vicente Segrelles

Žoldnéř 5: Pevnost je zatiaľ najslabším dielom série hlavne kvôli uťahanej prvej polovici. Je to tak trochu paradox, lebo predošlý diel považujem zatiaľ za ten najlepší. Stále je to však plné nápadov, prepracovaných detailov a baví ma touto sériou listovať aj vďaka skvelej maľbe.

23.04.2021 3 z 5

Showman Killer Showman Killer Alejandro Jodorowsky

Showman Killer patrí v sérii Majstrovských diel európskeho komiksu (MDEK) síce k tým slabším komiksom, ale ak ste fanúšikom Alejandra Jodorowskeho a hlavne jeho sci-fi počinov, tak tu nájdete všetky jeho časté ingrediencie a pravdepodobne sa budete pri čítaní dobre baviť.

13.04.2021 3 z 5

Dobytí Salemu Dobytí Salemu Jukito Kiširo

Bojový anděl Alita 4: Dobytí Salemu je vydareným finále tejto veľkolepej manga série. Snáď sa ešte k tejto hrdinke vydavateľstvo Crew v budúcnosti vráti, ale ak aj nie, máme tu uzavretý príbeh jednej sympatickej ženskej hrdinky. Skvelá kresba, veľa akcie a napínavý príbeh. Alita sa naozaj vydarila a vôbec sa nečudujem kultovému režisérovi Jamesovi Cameronovi, že si túto mangu tak obľúbil.

13.04.2021 4 z 5

Princezna čarodějka Princezna čarodějka Petr Kopl

Morgavsa a Morgana 03: Princezna čarodějka je vydareným finále putovania na Island, kde chcú naše dve čarodejníčky a ich kamaráti prekaziť plány zlej červenej čarodejníčke Agáte, ktorá zmrazila všetkých drakov a čerpá z nich silu. Tretí diel je síce výrazne pomalší a tak trochu aj temnejší ako bujarý druhý diel, ktorý je zatiaľ hravým vrcholom série, ale vôbec to nevadí. Stále sa jedná o skvelé čítanie pre celú rodinu.

16.02.2021 4 z 5

Ateliér špičatých klobouků 2 Ateliér špičatých klobouků 2 Kamome Širahama

Ateliér špičatých klobouků 2 zvyšuje tempo, pridáva viac akcie a obsahuje aj viacero zaujímavejších momentov, ako prvý diel. Zatiaľ sa séria uberá dobrým smerom a aj vďaka veľmi peknej kresbe je to zatiaľ príjemná manga séria a teším sa na ďalšiu časť.

11.02.2021 4 z 5

Ostrozub, vládce Východního Pomezí (barevné vydání) Ostrozub, vládce Východního Pomezí (barevné vydání) Jeff Smith

Kůstek 05: Ostrozub, vládce východního pomezí je návrat k uvoľnenejším prvým dielom série. Temnota a osudovosť tentokrát išli do ústrania. V piatom diely máme len jednu príbehovú linku a to cestu bratrancov Ferda a Švandu, ktorí sa snažia odniesť zatúlané mláďa krysákov naspäť do hôr. Príjemný dobrodružno akčný diel, v ktorom sa nachádza viacero vtipných momentov.

16.11.2020 5 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 7 Zaslíbená Země Nezemě 7 Kaiu Širai

Zaslíbená Země Nezemě 7 je zatiaľ najslabším dielom série. Stále to nie je vyslovene slabá časť, ale neudeje sa tu celú knihu takmer nič. Tentokrát ma to bavilo výrazne menej ako inokedy a aj nová postava záhadného dospeláka nepriniesla požadované napätie. Ak si to porovnám s dielom minulým, ktorý sa tiež odohrával takmer celý v úkryte, ale obsahoval aj dve skvelé tajomné postavy démonov (Muzika a Sandžu), všadeprítomné napätie a aj prostredie bolo výrazne nebezpečnejšie, tak siedmy diel je jednoducho o úroveň horší. Snáď ôsmy diel znovu zdvihne kvalitu.

16.11.2020 3 z 5

Kulma drát Kulma drát Skottie Young

Druhý Pohádkov je slabší ako prvý diel hlavne kvôli absencii ucelenejšieho príbehu. Skottie Young má však stále dostatok sviežich, hravých a brutálnych nápadov a tak sa na to veľmi dobre pozerá.

30.10.2020 4 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 6 Zaslíbená Země Nezemě 6 Kaiu Širai

Zaslíbená Země Nezemě 6 si stále udržuje vysokú kvalitu série, aj keď tentokrát je to až príliš ukecané. Samozrejme sú tie informácie zaujímavé, konečne sa tu dozvieme o fungovaní sveta, čo sa vlastne stalo a prečo sú všade démoni. Po úvodnej adrenalínovej naháňačke sa však tempo spomalí na môj vkus až príliš. Uvidím, čo prinesie ďalšia kniha, zatiaľ hodnotenie nemením aj vďaka dvom vydareným novým postavám.

28.10.2020 4 z 5

Oči bouře (barevné vydání) Oči bouře (barevné vydání) Jeff Smith

Kůstek 3: Oči bouře v príbehu prituhuje a už je aj napriek viacerým skvelým vtípkom výrazne temnejší ako predošlé diely. Jeff Smith to píše a aj kreslí s veľkou parádou a je to jednoducho skvelé čítanie pre všetky vekové kategórie.

14.10.2020 5 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 5 Zaslíbená Země Nezemě 5 Kaiu Širai

Zaslíbená Země Nezemě 5 je skvelé pokračovanie s vysokým tempom, ktoré zásadne mení prostredie a tak vlieva do série svieži vietor. Scenáristicky a aj kresbou si to udržuje vysoko nastavenú úroveň.

14.10.2020 4 z 5

Velké kraví dostihy (barevné vydání) Velké kraví dostihy (barevné vydání) Jeff Smith

Kůstek mieša humor s napínavými scénami a robí to veľmi dobre. Je to jednoducho kultová séria, ktorá je zaslúžene vo svete tak obľúbená. Druhý diel je plný vtipných momentov a je veľmi dobre, že sa to v Crew rozhodli vydať znovu a s farbou. Kůstkovi sa tá farba naozaj veľmi hodí.

22.09.2020 5 z 5

Okko: Cyklus země Okko: Cyklus země Hub (p)

Pokračovanie Okka sa veľmi vydarilo, zavedie nás do rozličných oblastí siedmich horských kláštorov a k hlavnej partičke sa pridajú nové a dostatočne zaujímavé postavy. Aj vďaka nim je to ešte o úroveň lepšie ako prvý Cyklus vody.

22.09.2020 4 z 5

Minecraft: První kniha příběhů Minecraft: První kniha příběhů Sfé R. Monster

Minecraft komiks – První kniha příběhů je vhodným komiksom pre deti, tým viac, ak niekedy Minecraft hrali. Obsahuje to pre ne aj pekné myšlienky a scény o priateľstve. Pre tých starších čitateľov to už veľmi nie je, ale kupodivu som sa nenudil.

02.07.2020 3 z 5

Dobrodruh Timo Dobrodruh Timo Jonathan Garnier

Dobrodruh Timo je vhodný komiks pre malých čitateľov a je dobre, že tu podobné komiksy vychádzajú a rodičia majú z kníh pre deti na výber. Kresbou je podobný animovanému filmu Brendan a tajemství Kellsu a dobre sa na to pozerá. Nedosahuje kvalít kultového Kůstka alebo Amuletu a čitatelia sa k nemu pravdepodobne vracať nebudú, ale na jedno prečítanie je to fajn.

01.07.2020 3 z 5

Caravaggio Caravaggio Milo Manara

Aj napriek tomu, že sa tu väčšinu času maľuje, udalosti okolo toho sú dostatočne pikantné a búrlivé, aby to celé bavilo. Ak máte radi Mila Manaru, históriu alebo umenie, nie je o čom rozmýšľať.

01.07.2020 4 z 5

Vei - kniha 1 Vei - kniha 1 Sara Bergmark Elfgren

Veľmi vydarený komiks so severskou tematikou a veľké prekvapenie, nečakal som totiž, že to bude mať tak prepracovaný dynamický príbeh s hravou kresbou, ktorá je plná nápadov a krásnych farieb.

01.07.2020 5 z 5

Jizvy Jizvy Warren Ellis

Jizvy by u nás možno nebyť peknej myšlienky od Mighty Boys nikdy nevyšli. Boli posielané ako darček ku komiksu Agent strachu a musím povedať, že je naozaj veľká škoda, že tento silný príbeh nešiel aj do predaja. Ak sa vám páčil hororový thriller Ozvěny, budete určite spokojní aj s temnou detektívkou Jizvy. Z príbehu nechcem nič prezrádzať, lebo ja som o komikse nevedel vôbec nič a možno aj kvôli tomu som mal tak silný zážitok. Temné, drsné a veľmi pútavé nepríjemné čítanie.

28.05.2024 5 z 5

Aristophania. Kniha 3 a 4 Aristophania. Kniha 3 a 4 Xavier Dorison

Finále série Aristophania je ešte lepšie ako som tajne dúfal. Vyvrcholenie komiksu je veľkolepé, napínavé a pútavo vymyslené. Hlavný záporák má samé silné a dobre napísané scény a je poriadne charizmatický a veľmi komiksu pomáha aj to, že kladné postavy sú všetky sympatické a fandíte im. Kresba od Joëla Parnotteho perfektne dotvára atmosféru a je veľmi kvalitná (kreslil aj vydarený dobrodružno-historický komiks Mistr meče). Vo Francúzsku sa jednalo o dobre predávanú sériu, ktorá obsadila v hlasovaní o TOP100 najlepších komiksov za daný rok 42. miesto (tretí diel) a 24. miesto (štvrtý diel). Určite odporúčam.

22.05.2024 5 z 5

V zákulisí V zákulisí Zeb Wells

Po predošlých skvelých dieloch jednoducho musel nastať v kvalite pokles. Kým začiatok série bol sympaticky hravý, neskôr to prešlo do vážnejších a temnejších udalostí v Štvanici, ktorá bola skvelá a po scenáristickej stránke veľmi nápaditá. Najnovší diel je niekde medzi a spája sa tu až hororová temnota (hlavne v úvode) s farebnou hravosťou. Tentokrát ma to však príbehom až tak nebavilo a na scéne sa objavuje príliš veľký počet postáv. Nie je to samozrejme zlé, ale zatiaľ je to v tejto sérii najhorší diel.

30.04.2024 3 z 5