GoodGames GoodGames komentáře u knih

Berserk 8 Berserk 8 Kentaró Miura

Berserk 8 síce patrí zatiaľ k tým slabším dielom, ale stále je to na veľmi vysokej úrovni. Akcia je tentokrát len pár strán na začiatku a na konci a medzi tým sú hlavne intrigy z kráľovského dvora. Je to však veľmi pútavo napísané a z Griffitha sa stáva poriadna zrůda. Miura je majstrom dusivej atmosféry.

02.10.2022 4 z 5

Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 1 Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 1 Fuse

Bizarný názov Jak jsem se reinkarnoval coby sliz rozhodne zaujme a je to len dobre, inak by sa mohlo stať, že by fanúšikom mangy ušla zaujímavá séria. Hlavným hrdinom je muž, ktorý po 10 stranách umiera a reinkarnuje sa v sliz a ocitá sa vo fantasy svete. Spoznáva nový svet, jeho bytosti a učí sa neustále novým schopnostiam. Je to vlastne také zábavné manga RPG, ktoré je svieže, hravé a plné nápadov.

24.08.2022 4 z 5

Universal War One 1 a 2 Universal War One 1 a 2 Denis Bajram

Prvé dva diely Universal War One ukazujú veľký potenciál celého príbehu. Síce sa príbeh ešte len rozbieha, no už teraz má silné ľudské postavy, zaujímavý príbeh a dobrú kresbu. Je to kvalitné sci-fi, v ktorom nájdete vesmírne scény s akciou, ale aj komorné, v ktorých sa prehlbujú charaktery postáv. Zatiaľ je to minimálne o triedu lepšie ako séria Orbital.

24.08.2022 4 z 5

Berserk 6 Berserk 6 Kentaró Miura

Prvý diel, v ktorom je akcia výrazne upozadená a do popredia sa dostávajú mocenské intrigy, politikárčenie a prehlbovanie vzťahov. A ono to ide aj bez krvavej akcie a hnusných monštier na veľmi vysokej úrovni! Scenár je veľmi dobre napísaný, má to silné postavy a je tu viacero prekvapivých scén. Berserk ma ešte nesklamal.

18.07.2022 5 z 5

Crueler Than Dead 1 Crueler Than Dead 1 Cukasa Saimura

Crueler than Dead je zombie horor plný brutálnych šťavnatých nechutností a ja osobne som ešte v žiadnom komikse či mange nevidel lepšie nakreslené zombie. Autor sa s ich výzorom naozaj pohral a celkovo je kresba na veľmi vysokej úrovni. Svojím štýlom sa podobá na Masasumi Kakizakiho (autor Skrýše či Green Blood) a je určite vysoko stráviteľná aj pre nemangistov. Vadilo mi pár skokov, inak má však dej spád a je akčnejší ako by ste možno čakali. Teším sa na ukončenie príbehu, ktoré by malo vyjsť už budúci mesiac.

15.07.2022 4 z 5

Příběh čarodějky Příběh čarodějky Jan Mareš

Příběh čarodějky je český fantasy komiks s čarodejnicou v hlavnej úlohe. Autor Jan Mareš sa nebojí akcie a epickejších momentov, vybudoval si vlastnú mytológiu a celkovo sa jedná o sympatický počin. Samozrejme sa tu nájdu aj veci, ktoré by sa dali do pokračovania zlepšiť a to hlavne zaujímavejšie vedľajšie postavy a viac sa vyhrať s prostrediami. Inak však príjemné čarodejnícke fantasy.

04.07.2022 4 z 5

Radiant 5 Radiant 5 Tony Valente

Aj s piatym dielom sa stále jedná o vysoko kvalitnú manga sériu. Tony Valente jednoducho zvláda ako bláznivé humorné scény, tak aj tie vážne emotívne. Je to séria so sympatickými hrdinami, peknou kresbou, prehľadnou akciou a milým bláznivým humorom. Ak ste ešte stále nenaskočili, urobte to! Jedna z najlepších manga sérií čo tu vychádza.

04.07.2022 5 z 5

Přátelé a protivníci Přátelé a protivníci Nick Spencer

Přátelé a protivníci je druhým dielom série a stále je to dobrá zábava. Príbeh ponúka viacero nápaditých zápletiek a to Spideyho spolubývajúceho, ktorý je však v skutočnosti superzločinec Boomerang a zoberie Petra Parkera do baru superzločincov, v ktorom sa odohráva kvíz o Spider-Manovi, ďalej sa na scéne objaví Spideyho ex a bude sa kradnúť ikonická výbava Avengerov a iných superhrdinov. Je to trochu guláš, ale funguje. K tomu si prirátajte viacero známych zloduchov, akčné scény, hlášky a je to uvoľnená komiksová zábava. Zatiaľ celkom fajn séria so Spider-Manom.

04.05.2022 4 z 5

Hledači pokladů (barevné vydání) Hledači pokladů (barevné vydání) Jeff Smith

Hledači pokladů je predposledným dielom a už tu ide naozaj do tuhého. Príprava na epické finále. Predposledný diel prekvapuje hlavne počtom nových postáv. Je ich tu celkom dosť a síce sú niektoré úplne nepodstatné, aj vďaka nim je tento diel dostatočne pútavý. Celá séria si udržuje vysokú kvalitu a som veľmi rád, že to tu bude farebne už onedlho skompletizované.

02.05.2022 4 z 5

Sousedská hlídka Sousedská hlídka Mike Mignola

Aj druhá kniha je príjemnou dobrodružnou fantasy zábavou s hororovými prvkami. Je to celé v takej uvoľnenej atmosfére a síce sa tu nachádza aj pár drsných scén, rozhodne od toho nečakajte seriózny horor. Zvierací hrdinovia sú sympaťáci a poteší aj hosťovanie Hellboya. Z ôsmich poviedok mi prišli dve vyslovene slabé, ale pri ostatných som sa bavil veľmi dobre.

12.01.2022 4 z 5

Radiant 4 Radiant 4 Tony Valente

Radiant 4 je zatiaľ najserióznejší diel série, v ktorom dôjde aj na úmrtie jednej z postáv a Seth z toho bude dosť emocionálne vykoľajený. Samozrejme aj tentokrát je tu niekoľko súbojov, ale bavil som sa tentokrát o úroveň menej ako pri predošlých dieloch. V každom prípade sa však stále jedná o jednu z najlepších manga sérií na našom trhu.

20.12.2021 4 z 5

Retro Sci-Fi Speciál 1 (obálka A: UFO) Retro Sci-Fi Speciál 1 (obálka A: UFO) Darren Koziol

Retro Sci-Fi Speciál 1 je pre všetkých sci-fi retro pozitívnych čitateľov. Samozrejme je zbierka dosť špecifická, keďže tých poviedok je deväť a kvalitou, námetom, kresbou sa dosť odlišujú a určite vám nesadnú všetky. Podľa predajnosti sa potom uvidí, či tu vyjde aj ďalšia zbierka sci-fi poviedok. U mňa prevládajú skôr pozitívne dojmy.

20.12.2021 4 z 5

Ptáčátko Ptáčátko Darcy van Poelgeest

Ptáčatko je veľmi drsný komiks, ktorý rozhodne nie je pre každého, ale napísaný je dostatočne kvalitne a pútavo. Zo začiatku skáče možno v deji až príliš z jedného miesta na druhé, ale zvykol som si rýchlo a veľmi dobre som sa bavil. Na mňa to celé pôsobilo ako poriadne brutálna verzia Star Wars. Vôbec sa nečudujem, že to vyhralo ocenenie Willa Eisnera, za mňa jeden z komiksov roku.

15.12.2021 5 z 5

Jágr, legenda Jágr, legenda Lukáš Csicsely

Pred čítaním som nemal nijak extra zmapovanú Jágrovu kariéru a hokej u mňa tiež nie je športom číslo jedna, no aj napriek tomu ma komiks bavil. Ak ste fanúšikom hokeja a Jaromíra Jágra, určite má komiks u vás veľkú šancu zaujať. Potešiť však môže aj vtedy, ak máte radi netradičné biografie alebo hľadáte zaujímavú domácu tvorbu s peknou vizuálnou stránkou.

24.11.2021 4 z 5

Přízračné kruhy (barevné vydání) Přízračné kruhy (barevné vydání) Jeff Smith

Kůstek 07: Přízračné kruhy je síce najslabším dielom série, naozaj je to tentokrát až príliš ukecané a príliš veľa sa tu putuje prázdnou krajinou, no aj napriek tomu je to stále dostatočne pútavé. Hlavní hrdinovia sú natoľko sympatickí, že to je jednoducho stále zaujímavé a zábavné čítanie.

12.10.2021 4 z 5

Milá Ligo spravedlnosti Milá Ligo spravedlnosti Michael Northrop

Milá Ligo spravedlnosti je pre deti veľmi vhodný komiks, ktorý poteší svojou peknou kresbou a farbami. Pre deti bude zaujímavá aj téma, ktorá je svieža aj pre dospelých čitateľov. To, že píšu malé deti dopisy svojim obľúbeným superhrdinom a pýtajú sa ich na rôzne somarinky je rozhodne dobrý a neokukaný námet. Len by to chcelo podstatne zaujímavejšie a lepšie vypointované scenáre. Takto to ostalo niekde na pol ceste a pre mňa osobne vyšumelo viacero príbehov úplne do prázdna.

01.09.2021 3 z 5

Radiant 3 Radiant 3 Tony Valente

Radiant si aj tretím dielom udržuje vysoko nastavenú úroveň a síce je to tentokrát výrazne vážnejšie, aj tak si Tony Valente vždy nájde priestor aj na humor a vydarené gagy. Tretí diel obsahuje viacero akcie, ale vyčnieva hlavne súboj Setha s kapitánom Konrádom de Marbourgom, ktorý sa ťahá na niekoľko strán a je v duchu legendárnej mangy Dragon Ball. Radiant ma zatiaľ veľmi baví a dúfam, že séria bude mať dobré predaje. Naozaj si to zaslúži.

30.08.2021 5 z 5

Cesta kočičích samurajů Cesta kočičích samurajů Francesco Vacca

Shuricat 2: Cesta kočičích samurajů je vydarené pokračovanie. Aj tentokrát je to pre celú rodinu, kým deťom sa bude páčiť roztomilosť a farebnosť, tak dospelí milovníci japonskej histórie a komiksových príbehov zajaca Usagiho si určite prídu tiež na svoje. Povedal by som, že druhý diel je ešte o niečo kvalitnejší, či už scenárom alebo kresbou a farbami.

28.08.2021 4 z 5

Démoni Démoni Kurtis Wiebe

Krysí královny 3: Démoni sú vyvrcholením prvej série. U nás sa pravdepodobne jedná o posledný diel, ktorý tu bol vydaný, ale ak máte chuť na humorné fantasy plné hlášok, nadávok a brutálnej akcie, rozhodne siahnite po sérii Krysí královny. Síce je tretí diel o úroveň slabší ako tie predošlé, aj tak sa však jedná o fajn uvoľnené čítanie.

13.04.2021 3 z 5

Ateliér špičatých klobouků 3 Ateliér špičatých klobouků 3 Kamome Širahama

Ateliér špičatých klobouků 3 výrazne spomaľuje svoje tempo a tentokrát neobsahuje žiadne veľkolepejšie momenty. Kým predošlý diel mal skvelý úvod s drakom a aj napínavé finále s rozbúrenou riekou, tretí diel také scény neobsahuje a je omnoho komornejší. Kamome Shirahama však rozohráva zaujímavý príbeh, v ktorom postavy nie sú čiernobiele a pravdepodobne nám ešte ukáže v budúcnosti dostatok napínavých scén. Jej kresba je skvelá a aj kvôli tomu sa oplatí dať tejto mange šancu.

26.03.2021 3 z 5