GoodGames GoodGames komentáře u knih

Rorschach Rorschach Tom King

Zaujímavá detektívka, v ktorej je príbeh poriadne zamotaný a vlastne v celej knihe sa odohráva vyšetrovanie úvodného plánovaného atentátu, ktorý sa podarilo prekaziť a atentátnici Rorschach a maskovaná žena boli zastrelení. Pripravte sa na pomalé rozprávanie, minimum akcie a sústredenie sa na rozhovory. Má to aj vydarenú atmosféru a celý čas sa to pohráva s čitateľom a možno do poslednej chvíle nebudete vedieť, ako to skončí.

14.11.2022 4 z 5

Muž ze Scotland Yardu Muž ze Scotland Yardu Olivier Legrand

Pokračuje tu rozbehnutá zápletka, aj keď tentokrát ubehol od posledných udalostí jeden celý rok. Sherlock Holmes sa stále drží v úzadí a je ešte stále vyhlásený za mŕtveho. Po našich malých detektívoch tu však pôjde polícia celého Londýna a budú sa musieť schovať na veľmi nebezpečnom mieste...Príjemné čítanie, séria si udržuje svoju kvalitu a ak ste ešte stále nenaskočili, určite tak urobte.

02.11.2022 4 z 5

Paper Girls 3 Paper Girls 3 Brian K. Vaughan

Máme tu ďalšiu ukončenú kvalitnú komiksovú sériu! Tretia kniha je veľkým finále, ktoré je už síce dejovo poriadne chaotické a viackrát som sa v tom cestovaní časom strácal, no našťastie to má veľmi dobre napísané a sympatické hlavné hrdinky. Vďaka nim ma celá séria bavila.

20.10.2022 4 z 5

Rok 1000: Konec světa Rok 1000: Konec světa Vicente Segrelles

Zo Žoldnierom je to ťažké, na jednu stranu má séria vždy veľmi kvalitnú maľbu, zaujímavé témy, technológie a kvalitné bonusy. Na druhú stranu však viaceré príbehy trpia naozaj jednoduchými scenármi, ktoré sú v posledných dieloch príliš ukecané a málo dynamické. To je problém aj najnovšieho ôsmeho dielu. Pekná maľba, téma o konci sveta zaujímavá, iná planéta, fajn bonusy, ale je to až príliš pomalé a citeľne chýbajú veľkolepejšie akčné scény.

19.10.2022 3 z 5

Zelený rytíř Zelený rytíř Kieron Gillen

Zatiaľ síce najslabší diel série, no aj napriek tomu stále perfektná akčná fantasy zábava s hororovými prvkami. Síce je prvá polka knihy trochu nudná a príliš sa v nej vysvetľuje príbeh a motivácie, našťastie sa v nej na chvíľu objaví zábavný Zelený rytier a v druhej polke knihy je to už znovu dynamické ako to mám rád. U mňa sa jedná o jednu z najlepších sérií, aké u nás vychádzajú. Kresba a farby sú ako vždy úžasné.

21.07.2022 4 z 5

Mlsoun. Kniha druhá Mlsoun. Kniha druhá Jeff Lemire

Aj druhý diel tejto kultovej série má veľmi pútavý scenár, jednoducho keď som to začal čítať, knihu som neodložil až kým som ju celú neprečítal. Plné silných momentov a výrazných postáv. Lemire to píše neskutočne chytľavo, záleží vám na postavách, dokáže vytvoriť naozaj pekné momenty ale aj poriadne nepríjemnú atmosféru. Pre mňa majstrovské dielo.

19.06.2022 5 z 5

Přátelský superhrdina ze sousedství Přátelský superhrdina ze sousedství Pascal Jousselin

Druhý diel je stále fajn zábava, ale už mi vadilo, že sú tie príbehy výrazne dlhšie a tým pádom im chýba väčšia sviežosť.

19.06.2022 4 z 5

Sakra trek Sakra trek Geof Darrow

Humor je dosť špecifický a baviť sa určite všetci čitatelia nebudú, je mi ich však úprimne ľúto. Prečo? Lebo prišli o sakra skvelú zábavu! Ja som sa chytil už od prvej strany s pobehujúcou jaštericou a bavil som sa náramne až do konca. Je to tak natrieskané humornými nápadmi či už slovnými alebo vizuálnymi, že som sa v jednom kuse uchechtával. Plno bizarných situácií, skvelo preložené hlášky a perfektná detailná kresba. Veľmi dobre som sa bavil a málokedy sa mi po dočítaní komiksu stáva, že si ho dám hneď s radosťou celý znova. Tu sa to stalo.

05.06.2022 5 z 5

Berserk 5 Berserk 5 Kentaró Miura

Piaty diel Berserka už neobsahuje tak enormne veľa akcie ako naposledy a dokonca sú tu aj výrazne dlhšie pasáže, ktoré sú kľudné a uvoľnené. V poslednej tretine knihy však na scénu nastupuje Nosferatu Zod a Miura tu perfektne zvláda temnú, až hrozivú atmosféru. Finále knihy je jednoducho fenomenálne a ten súboj so Zodom patrí k tomu najlepšiemu, čo som vôbec v komiksoch videl. Berserk je skvelá dospelá fantasy a všetci fanúšikovia žánru by mali túto sériu skúsiť aj keď neholdujú mange.

02.06.2022 5 z 5

Za trochu krve Za trochu krve Jason Aaron

Príbeh Parchanti z jihu 2: Za trochu krve pokračuje presne po konci prvého dielu a ja som bol vývojom udalostí poriadne šokovaný hneď na úvod. Mení sa tu úplne hlavná postava príbehu, ktorou je tentokrát tréner Boss a veľká časť knihy sa zameriava na jeho mladosť a poriadne ťažké začiatky. Väčšinou tieto náhľady do minulosti nemám veľmi v láske, ale tu ma to naozaj bavilo. Je to znovu poriadne drsné a plné parchantov a Aaron ukazuje, že svet nie je taký čiernobiely akým si ho naše myslenie robí. Síce nie je scenár tak vrstevnatý ako v Skalpoch a je výrazne jednoduchší, ale čítanie je to naozaj dobré a teším sa na pokračovanie.

26.05.2022 4 z 5

Azimut: Kniha druhá Azimut: Kniha druhá Wilf

Azimut je jednoducho perfektnou originálnou sériou, ktorá je plná hravej fantázie na štýl Terryho Pratchetta alebo Lewisa Carrolla. Jasné, bizarností je tu dosť a určite to nie je pre každého, ale ak máte radi knihy od spomenutých autorov alebo len hľadáte fantasy plnú fantázie, ale už ste unavení z drakov, elfov a trpaslíkov, dajte Azimutu šancu. Je to európsky klenot, séria vysoko vážená, oceňovaná a veľmi obľúbená. Dokazuje to aj umiestnenie jednotlivých dielov v hlasovaní o najobľúbenejšie frankofónne komiksy za daný rok, kde sa umiestnili niektoré diely na 2. a 5. mieste v rebríčku TOP100 komiksov. Chcel by som z tohto pestrofarebného sveta viac príbehov, škoda, že už je koniec.

26.05.2022 5 z 5

Conquistador: Kniha 1 a 2 Conquistador: Kniha 1 a 2 Jean Dufaux

Conquistador 1 a 2 je tak ako už u Jeana Dufauxa býva zvykom, poriadne drsný a temný komiks. Žánrom je to dobrodružno-historický príbeh so štipkou fantasy. Prvý diel má ešte relatívne uvoľnenú atmosféru pri verbovaní jednotlivých členov oddielu na lúpež Moctezumovho pokladu, ale potom dostane príbeh spád a výrazne je temnejšia aj atmosféra. Bavil som sa a zhltol som to celé veľmi rýchlo. Teším sa na dokončenie príbehu, ktoré by malo vyjsť ešte v tomto roku.

05.05.2022 5 z 5

Orbital 5 a 6 Orbital 5 a 6 Sylvain Runberg

Nové dva diely Orbitalu sú veľmi podobné tým predošlým a tak sa pripravte znovu na poriadnu porciu komplikovaného politikárčenia. To mňa osobne nebaví a aj kvôli nemu považujem sériu Orbital za jednu z tých slabších, ktoré v edícii Modrá Crew vyšli. Našťastie sa od toho v druhej polke komiksu upustí a politiku vystrieda akčný thriller, pritvrdí sa celkovo v udalostiach a príbeh dostane ten správny spád. Pravdepodobne sa však tak skoro séria do Modrej Crew nevráti, keďže nás čakajú iné série a novinky, tak uvidíme, kedy dostaneme ďalšiu nálož politického sci-fi.

12.04.2022 3 z 5

Paper Girls 2 Paper Girls 2 Brian K. Vaughan

Paper Girls je veľmi bizarnou sci-fi sériou a určite to nesadne každému, ale mňa bavia skvelo napísané a sympatické hlavné hrdinky a vďaka nim ma bavia aj tie podivuhodnosti naokolo. Scenárista Brian K. Vaughan stále dokazuje, že má nespočet sviežich nápadov a číta sa to celé jednoducho fajn. Celkovo príjemná sci-fi šialenosť.

11.04.2022 4 z 5

Nebo je obojím? Nebo je obojím? Mark Waid

Prvý diel série Immortal Hulk sa vážne vydaril a komiks mi spravil podobnú radosť ako Venom 1: Rex. Som zvedavý, aká bude úroveň v ďalších dieloch, či to náhodou nebude klesať, no prvý diel je kvalitný a výrazne hororový. Hulk tu vzbudzuje poriadny rešpekt.

11.04.2022 4 z 5

Star Wars Skywalker útočí - Zúčtování na pašeráckém měsíci Star Wars Skywalker útočí - Zúčtování na pašeráckém měsíci Jason Aaron

Skvelé komiksové Star Wars, ktoré prinášajú fanúšikom naozaj zaujímavý a nápaditý fanúšikovský servis. Komiks ponúka dva príbehy plné akcie a nápaditých súbojov, ktoré som ja osobne vždy chcel vo filmoch vidieť a ani som o tom nevedel. Napríklad Darth Vader versus kráčajúci kolos z Impérium vracia úder alebo Luke Skywalker versus Boba Fett. Bavil som sa naozaj dobre a myslím si, že fanúšik Star Wars nemôže byť týmto komiksom sklamaný.

27.03.2022 5 z 5

Batman: Dvojník Batman: Dvojník Mattson Tomlin

Batman: Dvojník je poriadne depresívna psychologická detektívka. Akcie je tu síce málo, ale aj napriek tomu je príbeh nápaditý a napínavý. Ideálny komiks k aktuálnemu temnému filmovému Batmanovi.

15.03.2022 4 z 5

Znovuzrození Znovuzrození Mirka Andolfo

Proti přírodě je zaujímavou modernou variáciou na Farmu zvierat od Orwella. Trošku erotiky, brutality, akcie a máme tu zaujímavý temný thriller so zvieratami v hlavných úlohách. Celé séria sa pritom začína tak nevinne, uvoľnene a eroticky. No už prvý diel bol ku koncu výrazne vážnejší, druhý už bol seriózny thriller a finále série je už poriadne temné. Škoda, že je Znovuzrození tak trochu rozporuplným vyvrcholením série. Až príliš sa tu autorka vŕta v minulosti postáv a potrebovala by ešte nejaký ten diel navyše, aby to malo všetko želaný dopad. Takto je to možno až príliš uponáhľané. Aj napriek tomu však príjemná a pekne kreslená krátka séria.

14.03.2022 3 z 5

Warcraft: Legendy 1 Warcraft: Legendy 1 Richard A. Knaak

Hlavne si nevšímajte hneď tú prvú poviedku komiksu. Tá je najslabšia, ostatné už sú výrazne lepšie a celkový dojem ťahajú nahor. Celkovo je to ideálny komiks pre fanúšikov Warcraftu, ale spokojní by mohli byť aj čitatelia, ktorý hľadajú kvalitné fantasy poviedky a nevadí im štýl kresby podobný mange.

16.02.2022 4 z 5

Trilogie Nikopol: Jarmark nesmrtelných / Volavka / Chladný rovník Trilogie Nikopol: Jarmark nesmrtelných / Volavka / Chladný rovník Enki Bilal (p)

Trilógia Nikopol je rozhodne myšlienkovo zaujímavým titulom, ktorý nezostarol a stále je svieži svojimi originálnymi scenáristickými a aj vizuálnymi nápadmi. Nie je to pre každého, ale ak máte radi politické sci-fi satiry, môže vám to prekvapivo dobre sadnúť. Predsa len to nie je kultové dielo len tak pre nič za nič.

13.02.2022 4 z 5