gossipavlina gossipavlina komentáře u knih

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Ke knížce si určitě vezměte i balíček kapesníků, budete je potřebovat. Velice citlivě a emotivně napsaný příběh o lidské touze a lásce. O dilematu, o rozhodnutí mezi rodinou a pravidly, které ovlivní životy vícero lidí. Co je správné a co už ne, kam až může zajít touha ženy po naplnění jejího života, a to stát se matkou. Jo, je to velice silný příběh. Sice fikce, nicméně jsem se dokázala při čtení vžít do podstav a celou knihu jsem prožívala vnitřně s nimi. Jak lásku a štěstí, tak nenávist a smutek. Určitě na tuhle knížku jen tak nezapomenu.

04.02.2014 5 z 5

Podivná Sally Diamondová Podivná Sally Diamondová Liz Nugent

Sally teda byla zvláštní. Ale se svou jinakostí pracovala a chtěla ji změnit. I přes to, že pro své podivnosti měla vysvětlení. A částečně i omluvu.
Příběh sám o sobě zajímavý byl.
Nicméně, když teď po dočtení nad celou knížkou přemýšlím a hodnotím ji jako celek, působí na mě, jak když ji napsala AI.

02.01.2024 3 z 5

Síla dávných tajemství Síla dávných tajemství Sejal Badani

Téměř od začátku jsem musela srovnávat s jinou knihou s dost podobným příběhem, a to s Kašmírovým šálem. Z tohoto duelu ale Kašmírový šál vychází s mého pohledu lépe.
Síla dávných tajemství má v sobě ukrytou hloubku citů, tryzeň rozhodování, demagogii náboženství, zvyků a tradic. Ale dost mi vadila

12.12.2022 4 z 5

Jana Poncarová je pro mě zatím objev roku. Její další knihy mám v ,,chci si přečíst " a rozhodně tak učiním.
Neříkám, že Alžběta a Nina bylo dokonalé čtení. Největší výhrady jsem měla k postavě Niny. Nejen k jejímu charakteru a k jejímu neustálému rozebírání sebe sama. Každý se prostě občas ocitne na milniku a musí si najít tu správnou cestu. Vadil mi celkový vývoj její postavy, zdálo se mi to až nepochopitelné. Dlouhou dobu nevěděla co se sebou a najednou během minuty cvak a byl z ní jiný člověk. Jen díky tomu, že ji babička prozradila něco z rodinné historie? Zase tak bombastické odhalení mi to nepřišlo. Natož aby tak zásadně ovlivňovalo život lidí o 60 let později.
Zato Alžběta byla vykreslená velmi uvěřitelně. Taky mě její životní osudy bavily víc.
Ale celkově hodnotím knihu jako milé a v pozitivním slova smyslu překvapivé čtení. Styl JP mě bavil. U románů mám ráda dlouhé a podrobné popisy, opisy a hraní si se slovíčky. Nadto mě těší, že se jedná o českou spisovatelku.
Palec nahoru!

28.06.2022 4 z 5

Ztracená sestra Ztracená sestra Lucinda Riley

Po celou sérii bojují s klišé, na jejíž hranici autorka balancuje. A tak nějak se celá série nese na dost podobném scénáři. Historie zajímavá, současnost mimo. A v případě Ztracené sestry byla ta současná linka hodně přitažená za vlasy. Např. jak sestry naháněly Merry. Za další, co ty slzy, co měl neustále někdo v očích? I když přiznávám, občas mi oči také zvlhly. 8-)
Jinak je ale příběh čtivý, ostatnějako všechny předchozí díly.
Dost zklamaná jsem byla z toho, že musím čekat na další díl. :-/

10.06.2022 4 z 5

Nikdy Nikdy Ken Follett

Asi nebyl dobrý nápad vůbec knížku s politickým tématem, o válce, číst v současné době, přišlo mi to hodně reálné a šel mi mráz po zádech. Ale byla to jediná věc, ze které jsem měla podobné pocity. Jinak jsem byla spíš zklamaná. Předchozí špionážní knihy jsem od KF nečetla, takže nemohu srovnávat. Znám jen Pilíře země, a to se moc srovnávat nedá, nicméně z těch jsem byla nadšená.
Ale vrátím se k Nikdy - červenoknihovní vztah Tamara a Tab, to bylo jak pěst na oko, kam dal KF hlavu, vlastně tužku. Celkově mi celá kniha taková roztříštěná, Především první polovina. Z postav m nebyl nikdo sympatický. Knihu hodnotím jako průměrnou.

17.04.2022 3 z 5

Vánoční polibek v Notting Hillu Vánoční polibek v Notting Hillu Mandy Baggot

S touhle knihou už nechci nijak významně ztrácet čas. Takže napíšu jen krátce: blbost. Nedočteno.

27.12.2021 2 z 5

Nejkrásnější čas v roce Nejkrásnější čas v roce Joanna Bolouri

Když je teď ten advent, měla jsem chuť přečíst si nějakou vánočně laděnou knihu.
Před pár lety jsem takhle objevila Vánoční koledu od Ch. Dickense. A ta se mi líbila moc. Od té doby jsem v ruce měla nekolik knih s vánoční tématikou, ale ani jedna nestála ta nic.
To včetně hodnocené Nejkrásnější čas v roce
Hl.postava Emily byla hysterická a afektovaná. Že mi vlastně ani nepřišlo zvláštní, že je ve svých letech svobodná . A celá její povedená rodinka, z nichž nejvíc na sebe upozorňovala matka, byla vyšinutá. Snad jediný, kdo si z celého příběhu získal trochu mých sympatií, byl Evan. Nakonec to byl fajn kluk který měl srdce na správném místě.
Ostatním tady se čtení líbilo, já jsem byla spíš otrávená.

08.12.2021 2 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Dočíst slaďárnu tohoto kalibru mě stálo dost úsilí. Ani nevím, proč jsem ji nezahodila hned v začátku . Jedno velké klišé, kdy téměř doslova od první stránky víte, jaký bude mít konec. Asi že je ten předvánoční čas, tak jsem víc trpělivá a vstřícná.
Hlavní hrdinka Emii nemohla být dospělá, protože to roznèžňování se nad každým světýlkem mi připadalo na úrovni malé, naivní holčičky.
Jenom doufám, že všechny vánočně laděné knihy nejsou stejné.....

28.11.2021 2 z 5

Sestra Luny Sestra Luny Lucinda Riley

V případě pátého dílu se nemohu srovnat s částí, která se týká současnosti. Tiggy a její život v roce 2008, především ten soukromý, mně prostě vůbec nevzal za srdce. Zde autorka tu hranici klišé, na které balancuje, jak už jsem zmínila v komentáři u 4.dílu Sestra s perlou, překročila hodně. Proto dávám o hvězdičku méně.
Za to ta historická část, ta byla fakt povedená. Plná života, tance a emocí. Až jsem občas i slzu upustila.
Njn, tak už se pomalu blížím ke konci série, zbývají mi poslední dva díly. 6.díl mám zamluvený v knihovně, ale jsem asi 5.v pořadí. Před sebou roční období, které tak úplně ráda nemám, ale to čekání, vlastně těšení se, na další díl mi ten čas zpříjemní. :)

27.10.2021 4 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Knihám o 2.sv.válce, především těm, co popisují koncentráky a ,,život" v nich, se podvědomě vyhýbám. Jsou neradostné a nemám z nich po dočtení dobrý pocit. Jsem z nich znechucená a smutná.
Tady jsem udělala výjimku. A udělala jsem dobře. Po přečtení ve mně zůstává dobrá nálada. I když se jedná o beletrii, tak nějak sama sobě vsugerovávám, že se třeba něco podobného i mohlo stát.
Za každého odsouzeného ,,ďábla" děkuji.
A děkuji i autorovi za příjemně strávený čas s Benem, Cat a Liamem.
To, že některé pasáže, především ty vztahové mezi Cat a Liamem, byly mírně řečeno klišé, jsem přivřela oči.
Doporučuji k přečtení.

06.06.2021 5 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Vtipné dialogy, svěží a jiskřivé slovní přestřelky mezi Rushem a Giou. Jinak děj průměr.

20.03.2021

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Ač má kniha v názvu hned jako první slovo Vánoce, z vánoční nálady v ní nenajdete ani zbla.
Zato se vám dostane dobré detektivky, Agathochristieovsky typické. Pozorný čtenář může vraha odhadnout vcelku záhy, já hledala tu vánoční atmosféru, takže mě vrah unikl a musela mi ho odhalit až autorka sama.

04.01.2020 4 z 5

Pačinko Pačinko Min Jin Lee

Moc dobré. Uvěřitelné. A jestli to takhle opravdu nějak bylo, tak chudáci. Dřeli a dřeli. A stejně si nikdy nic dobrého nevydřeli.
Celkově ta kniha vyznívá dost negativně.
I přesto mě bavila. ale teď se raději pustím do něčeho humorného.

12.08.2019 4 z 5

Blízko obzoru Blízko obzoru Jessica Koch

Snad poprvé jsem přemýšlela, že knihu označím jako odpad. Zachránilo ji jen to, že se to skutečně stalo. A závěr knihy. Jinak 3/4 času jsem si říkala, to není možný, to se mi snad jen zdá. Ten styl zpracování byl fakt hrozný. Nejhorší a nejupadlejší červená knihovna, hluboko pod Padesáti odstíny šedi.
Až ten závěr, ten mě dostal, kdy Jessica bilancovala nad jejím vztahem s Danijelem. Tam své myšlenky krásně a smysluplně rozvinula.
Chápu, že život s takovou osobností, jako byl Danijel, byť se s ním potkala jen na kratší dobu, její život zásadně ovlivnil. Ale možná měla takto zpracovaná kniha zůstat v šuplíku.
Přeji Jessice, aby do konce svého života byla už jen šťastná!

27.07.2019 2 z 5

Osamělý střelec Osamělý střelec John Grisham

První polovina mi přišla taková nijaká. J.G.to umí lépe. Ale v druhé půlce to byl zase starý dobrý Grisham. Takže spokojenost.

24.07.2019 4 z 5

Honest Guide Praha Honest Guide Praha Janek Rubeš

Průvodce je pěkně zpracovaný, zajímavě. Graficky se mi moc líbí. Ale je vhodný spíš pro lidi, co Prahu neznají. Pro pražáka toho moc nového nepřinese. Z čehož jsem třeba já mírně zklamaná.
Z 50% doporučených míst v průvodci na ty davy stejně narazíte. Tomu se v dnešní době ve velkoměstě prostě nevyhnete.

26.06.2019

Labutě z Páté avenue Labutě z Páté avenue Melanie Benjamin

Pěkné. Dokonalost něco stojí. A i na pohled dokonalí lidé mají své nedokonalosti.
Labutě byly opravdu nádherné a hlavně elegantní. Elegance. Magické slovo, mantra pro labutě. Hlavně pro Babe.
Doporučuji k přečtení.

01.05.2019 4 z 5

Tajná dcera Tajná dcera Shilpi Somaya Gowda

Moc pěkné a čtivé. Líbila se mi!

13.02.2019 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Jak se říká: do třetice všeho nejlepšího, a tady to oravdu platí. Skvělá zápletka a perfektně podané. Celou dobu mě to bavilo. Baví mě i Strike a Robin. A nakonec vrahem úplně někdo jiný, než jsem tipovala (ale tak nějak očekávala).

07.11.2018 5 z 5