GYROTOURBILLON GYROTOURBILLON komentáře u knih

Andílek Andílek Lucinda Berry

Ano, jak zde píší 4 -5*. Plný souhlas. Autorku taktéž plánuji sledovat. V tomto deštivém počasi , depresivní děj... co víc si přát .
Snad jen to slunce po ránu. Určitě vás kniha nenechá klidně usnout, pozor nato. Doporučuji k přečtení i ke koupi.

27.08.2021 5 z 5

Život po smrti Život po smrti Damien Echols

Plně souhlasím s RomanDusek a Ondras666. Zajímavých myšlenek je v knize opravdu hodně. Věřím, že ty denní malé cíle jsou pro přežití to nejdůležitější. Autor reálně popisuje věci, které vám jsou věznicí odejmuté. Sníh, západy slunce, ticho a pohled na hvězdy. Nejste braní jako člověk , ale pouze jako číslo. No, a ten závěr... Těžko popsat, jak by se člověk cítil a vyrovnával se s návratem po 18 letech "odříznutí" do běžného života v tomto případě neviny všech aktérů.

26.08.2021 5 z 5

Umění řezničiny: Joseph Lister a temný věk viktoriánského lékařství Umění řezničiny: Joseph Lister a temný věk viktoriánského lékařství Lindsey Fitzharris

Překvapivě čtivá kniha, která zobrazuje vývoj chirurgie a život jejího průkopníka Josepha Listera. Města , jako Londýn či Edinburgh té doby , si člověk neumí ani představit, nebo nechce .
Plně souhlasím se všemi 4 - 5*.

22.08.2021 5 z 5

Šance Šance Henry Denker

Super kniha , plně souhlasím s moudivlacek. Od autora HD. mám přečtenou 3 knihu , a rozhodně nekončím.

20.08.2021 5 z 5

Žena obchodníka s příběhy Žena obchodníka s příběhy Steve Robinson

Další, ano poněkud jiná kniha SR. Přesto plně souhlasím s trudoš. Přesně, ze začátku kladná hrdinka, která se změní v .., co ?? Ale je v tom i jistá uvěřitelnost, posedlost až za hrob.

14.08.2021 5 z 5

Kdysi již dávno mně zaujala Osvětimská knihovnice od Iturbeho. Tato kniha je knihou faktů samotné Dity Krausové.
Téma samozřejmě neuvěřitelné, neodpustitelné. Kniha má v sobě vše, autorka i po takové době vzpomíná na detaily, které nutili zde přítomné myslet na přežití.
Ano, knihu doporučuji , je to jedna z nej... knih o Osvětimi a dalších koncentračních táborech.

10.08.2021 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Plně souhlasím s Miro67.

05.08.2021 3 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Moje třetí setkání s autorem. Těším se ještě na Jarní oběť.

29.07.2021 5 z 5

Kolotoč strachu Kolotoč strachu Jan Vavřík

Smutné , ale uvěřitelné. Souhlasím se všemi 4 - 5*
Určitě doporučuji

26.07.2021 5 z 5

Přežila jsem peklo čili Posnídal jsem chilli s kambodžskou princeznou Přežila jsem peklo čili Posnídal jsem chilli s kambodžskou princeznou Vladimír Procházka

O masakru v Kamodži se toho opravdu mnoho nevědělo. Tehdejší režim vnitřní problematiku nepustil na veřejnost. Souhlasím se všemi 4 - 5* a knihu doporučuji

24.07.2021 5 z 5

Dovolená očima delegátky Dovolená očima delegátky Jitka Herzánová

Ano, měl jsem tu čest práci delegátky , mé přítelkyně, vidět na vlastní oči . Autobus plný 45- 60+ , vypravený z Podkrkonoší do Italského letoviska v oblasti Ancona. Nic proti starší generaci, ale dft. děti ze školky by byli lepší. Problémy už v autobuse a co teprve po příjezdu do cíle. To, s čím vším se musela delegátka na místě utkat bylo "maso ". Levný pobyt s hromadným ubytováním (apt. 5 -6 lůžek , společná kuchyň, jídelna a WC ) , ale jak rozdělit postarší klientelu do těchto "neintimních "podmínek ?? Dva dny se sháněli volné pokoje , dopláceli se v hotovosti, řvalo se, jak zde na delegátku tak i majitelku a známou klietů v CK v ČR.
Jo, že to JH. napsala pěkně od srdce a níže..?? Já s ní souhlasím, navštívil jsem poměrně dost destinací a to , jak se klienti CK umějí předvádět a chovat, ať už v letadle, či na místě, je všeobecně známo. Proto dám autorce plný počet, jak čtivě to dokázala hodit na papír. A vy, kteří dílo hatíte..., nejste jedni z těch, o kom je v knize řeč. ???

20.07.2021 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Tak jasně Carrie ani Žhářka to není, ale myšlenek tu bylo dost. Trochu toho tajemna by to chtělo.
Plně souhlasím s Valentine.

19.07.2021 3 z 5

Dar života Dar života Henry Denker

Moje druhé setkání s HD. Ano, kniha je velmi čtivá, i plná moudrých myšlenek. Atmosféra na operačním sále je doslova cítit. Knihu doporučuji a plně souhlasím se všemi 4-5 *

17.07.2021 5 z 5

Roman Šebrle Roman Šebrle Roman Smutný

Jsem ročník 1976 a měl jsem tu čest sportovat na stadionu v Týništi nad Orlicí, kde jsem chodil na druhý stupeň základky. Nebyl jsem členem SK , ale ze třídy jsem byl nejlepší v 60 m. , 400 m. a dobrej čas jsem měl i v 1500 m. Ale sprint , ten byl u mně nej.. Čili jsem běhal za základku. Proto tato kniha ( kniha rodáka RŠ. ) mne vrací do let jeho začátku zpět na stadion v Týništi. Je i možné, že jsem se na atl. setkáních a soustředěních po kraji potkali. Závody např. v Dobrušce, kde jsem běhal za ZŠ si myslím Roman mohl být. Je příjemné pomyslet, na ovál , kde i já zažil adrenalin a první či druhé místo a kde se rodila sportovní světová hvězda. Ano, Rychnov nad Kněžnou je i můj rodný kraj. A shodou náhod jsem se ocitl tak jako R. na stadionu Pod Juliskou (Dukla Praha) , kde i v rámci vojenské služby v roce 95 - 96 jsem pár "běhů " absolvoval. Ale jen v rámci vojenského roku u "strážáků ".
Kniha je samozřejmě i o T. Dvořákovi a dalších atl. hvězdách. Spousta historických sportovních faktů jako E. +D. Zátopkovi , ale i o režimu , který sport především politicky válcoval, kniha nabízí k připomenutí. Já jsem tedy spokojen i s čtivostí a srozumitelností.
Knihu doporučuji fandům atletiky, sportu a RŠ.

12.07.2021 5 z 5

Lovec přízraků Lovec přízraků Viktorín Šulc

Ano , přesně tak lucie3944. Více není třeba dodávat.

12.07.2021 5 z 5

Propast Propast Michael C. Grumley

Třetí kniha autora G. mně opět velmi nadchla. Kniha má cit, akci, tajemno i fantastično. Myšlenka komunikace mezi námi a zvířaty je úžasná, věřím, že se vědcům v budoucnosti podaří navázat vzájemnou komunikaci s jakým koliv zvířetem, ne jen ve sci-fi světě.
Knihu doporučuji, a již nyní se těším na další příběhy a dobrodružství.

02.07.2021 5 z 5

Ja Ja Elton John

Plně souhlasím dft. se všemi komentářemi. Ano, narušený vztah syna s otcem, zaručuje psychické problémy v budoucnosti. A bohužel i " povedená " matka. To tak nějak znám. Drogy, tak samozřejmně, byly, jsou a budou problémem lidstva pořád.
Kniha poukazuje na život celebrit, jejich hvězdné manýry, emoce, ale i běžný život. Pochopitelně i pohled na královskou rodinu, se kterou byl poměrně dost v kontaktu.

01.07.2021 5 z 5

Deník hospodyně, Charles a Diana před rozvodem Deník hospodyně, Charles a Diana před rozvodem Wendy Berry

Ano, další " zakázaný " pohled na princeznu Dianu a prince Charlese. Při čtení máte pocit , že ty lidi vidíte, atmosféru cítíte.
Autorka WB. decentně poukazuje na povahy jednotlivých aktérů a jejich zvraty. Neštěstí muselo být enormní, i synové W. a H. tím museli projít , i když jim rodiče vytvářeli iluzi fungující rodiny.
Plně souhlasím s JanaPav. Autohavárie princezny pro mně byla velkým šokem ( pro koho ne ? ) Stejně tedy jako následná svatba Charlese s Camilou. Ale lásce neporučíš.
Pro fanoušký královské rodiny a jejiho okolí, je to užitečná publikace. A jak se říká, zakázané ovoce, v tomto případě kniha, nejlépe chutná.

28.06.2021 5 z 5

Fantom karnevalu Fantom karnevalu Craig Russell

Moje druhá kniha od CR. Nebyla vyloženě špatná , ale problematika s Ukrajinci, to není čtení pro mně. Jelikož jsem měl tu čest pracovat s Ukrajinkami (a velmi pracovitými) , o podsvětí jejich života jsem docela spraven. Ano, obchody s lidmi, mafiáni, vyhrožování a zastrašování, nelegální pobyty zde v ČR. Je toho spousta, co si museli vytrpět a proč ve velkém prchají do světa. Manželky pracují zde za min. mzdu, platy posílají domů, o děti se starají prarodiče nebo manžel, aby je náhodou manželka neodvezla pryč.
Ale to je jiné téma, nicméně v knize je ukázáno, co znamená pojem Ukrajinec. Měl jsem jinou představu o knize.

28.06.2021 3 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Super, tak moje třetí setkání s autorkou. Kniha má spád, čtivost, krátké kapitoly, co více dodat ?
I obálky jsou pěkné. Těším se na další knihu AF.
Plně souhlasím se všemi 4 -5 *

24.06.2021 5 z 5