GyttaOggová GyttaOggová komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Čtivá kniha se správnou dávkou napětí. Struktura děje je sice úplně stejná jako při jiných detektivkách (jako by to všichni autoři psali podle jedné šablony), ale i tak doporučuji.

04.11.2018 4 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Knihy Petry Soukupové prostě můžu. Jednoduchý styl, žádné zbytečné řeči kolem a přesto dovede skvělě vylíčit emoce hlavních postav. Příběh je navíc velmi realistický, happy end je vždy pouze dočasný a staré křivdy nejsou nikdy úplně vyhlazeny, jako ve skutečném životě.

26.10.2018 5 z 5

Čtyři poutníci Čtyři poutníci Jakub Trpiš

Málokdy se stává, že bych knihu nedočetla, ale mám za sebou 200 stran, ze kterých vůbec nechápu, o co v knize jde. Mám pocit, jako bych se snažila přelouskat nějakou nezáživnou učebnici. Kniha postrádá příběh i napětí, postavy se chovají hloupě a nelze se s nimi nijak ztotožnit. Literární styl je dost nevyrovnaný, nepochopitelným způsobem se tu střídá spisovná řeč s nespisovnou. V textu se objevují výrazy, které vůbec nezapadají do smyšleného fantasy světa. V autorově hlavě se možná odehrává něco zajímavého, bohužel se to ale nepodařilo přenést na papír.

25.10.2018 odpad!

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Výborná knížka, příběhy ze života takové, jaké se opravdu dějí. Určitě si od ní přečtu i něco jiného.

22.07.2018 5 z 5

Alenka v říši zombií Alenka v říši zombií Gena Showalter

No... Prostě další průměrné young adult fantasy se všema klišé, které očekáváte, i se stejným dějem, jenom místo upírů nebo zlých dospělých tyranů jsou tu zombie. Nechybí samozřejmě zakomplexovaná hrdinka, která sbalí nejhezčího a nejtajemnějšího kluka ve škole (kterého samozřejmě na začátku nechce že ano), nádherná a dokonale protivná sokyně v lásce, jeho sok v lásce, se kterým má nevyřízené účty, ultravěrná kamarádka, starostlivý zákonný zástupce, který nemá o ničem ani páru, spousta násilí, nepřítel na život a smrt, bezbřehá až nesmyslná odvaha hlavní hrdinky a bohužel opět žádný sex, možná někdy... po svatbě...

14.07.2018 2 z 5

Mlčení Mlčení Šúsaku Endó

Moc jsem nevěřila, že kniha mě jako ateistu opravdu zaujme, ale možná právě díky nezaujatému pohledu mě popis střetu dvou náboženství a kultur hodně bavil. Kniha obsahuje spoustu zajímavých teologických a psychologických úvah, které dovedou zaujmout každého člověka bez rozdílu vyznání či nevyznání a zároveň nabízí dobrý příběh.

15.06.2018 5 z 5

Chlapci a chlapi Chlapci a chlapi Karel Štorkán

Kniha by mě bavila možná v případě, že bych zažila pubertu v době, kdy vznikla, a i tak si nejsem zcela jistá. Postavy působí příliš černobíle a na konci jsou všichni strašně uvědomělí a o všem řádně poučení. Počtení dobré tak možná pro komunistickou mládež, která už ale neexistuje.

03.03.2018 1 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knih, která mě přivedla k zájmu o fantasy. Jako dítěti mi příliš smutná nepřišla, smrt bratrů mi tehdy přišla pouze jako začátek dobrodružství. Dneska je to pro mě z pohledu rodiče jedna z nejsmutnějších ale pořád jedna z nejpěknějších dětských knížek.

19.02.2018 5 z 5