hanap hanap komentáře u knih

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Upřímně, jsem ráda, že knihu mně půjčila kamarádka a já do ni neinvestovala. Přitom má tak pěknou obálku. Dvě ** za obálku.

06.05.2021 1 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Můj první King, a hned taková síla. Chvílemi jsem se bála otočit stránku.

24.01.2021 5 z 5

Pohádky (27 pohádek) Pohádky (27 pohádek) Hans Christian Andersen

Krásná kniha pohadek ke kterým se jednou za čas ráda vrátím. Tentokrát pro to, abych splnila čtenářskou výzvu.

23.12.2020 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Sedmilhařky jsem poslouchala jako audio, byl to krásný zážitek. Propletené osudy několika přítelkyň, jejich rodin.

10.12.2020 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Krimi příběh, dramatický, napínavý, postupně se rozmotává vyšetřování s hlavní postavou detektiva mimo službu JesiI Quinnovou, jejiho přítele policisty Luka a zatím ještě stále manžela Raye, také policisty. Jesii neví komu může věřit...Knihu k přečteni doporučuji.

05.12.2020 4 z 5

Zkamenělá krev Zkamenělá krev Johan Theorin

Tato kniha byla pro mně příjemným překvapením. Autor vypráví příběhy několika lidí, kteří zdánlivě nemají nic společného až na to, že bydlí na ostrově Ölandu, ale vše je jinak.

25.10.2020 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Životní příběh rodiny Sternových a jejich tragický osud. Rodina, která žije svůj obyčejný život, vychovávají děti, pomáhají příbuzným a jsou se svým životem spokojeni. Najednou přijde někdo a řekne, že na to nemají právo, protože jsou Židé. To nikdy nepochopim i kdybych toho na toto téma přečetla a nastudovala sebevic. Kdo komu dal právo toto určovat. Nikdo.
Stejně hrozný musel být návrat z lágrů zpět do rodného města, ta lhostejnost, nenávist a zloba "spořádaných " spoluobčanů, sousedů.
Jsem ráda, že paní Viola našla své štěstí v životě.

11.10.2020 4 z 5

Tíživá láska Tíživá láska Elena Ferrante

Tíživá láska poslouchám jako audio v skvělém podání Heleny Dvořákové. Je to nádherný příběh dcery a matky. Matku našli utopenou v moři. Dcera přijela na pohřeb a vzpomíná na dětství,na život s matkou. Hledá kdo a proč zpusobil její smrt. Je příběh na který se nezapomíná a dlouho zůstane v hlavě.

02.06.2020 5 z 5

Nikdy není pozdě na šťastné dětství Nikdy není pozdě na šťastné dětství Beatrice Landovská

Poslouchala jsem audio v podání paní Slavíkové, skvělé.
Zdánlivě vtipné vzpomínky na dětství vypráví dcera Pavla Landovského.

01.12.2019 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Kniha se mě líbila, přečetla jsem ji jedním dechem. Napínavý ,dramatický příběh pro mě překvapivé rozuzlení, sympatická policistka.

24.06.2019 5 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Milé čtení, krásná kniha o stáří, vzpomínkách a lásce.

21.06.2019 4 z 5

Pět mrtvých psů Pět mrtvých psů Michal Sýkora

Velmi provedená detektivka, napínavá od začátku do konce. Doporučuji, sama vyhledám další knihy od pana Sýkory.

18.02.2019 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Kniha se mě líbila. Smutný životní příběh hlavni hrdinky.Na venek spořádaná rodina a přitom takové špinavé tajemství.

21.09.2018 4 z 5

Kráska a zvíře Kráska a zvíře Dominik Dán

Můj oblibený autor. Baví mě jak řeši případy.

24.05.2018 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Výborně napsaná krimi ani čtvrtý díl neubral na zajimovosti. Jen bych se přimluvila, aby Kim ke konci dílu už nehrozilo nebezpečí. Štve mě, že ji pokaždé zmlátí, měla by si dát víc pozor.

18.02.2018 5 z 5

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Výborná kniha, líbila se mě, mám ráda tuto autorku

12.05.2016 4 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Objevila jsem Dominika Dána. Moje první kniha Bestie, je to výborná detektivka. Ráda si přečtu ještě další .

12.05.2016 5 z 5

Dívka se sněhem ve vlasech Dívka se sněhem ve vlasech Ninni Schulman

Mě se tato detektivka líbila ,napínavá , do poslední chvíle jsem netušila kdo je vrah , k tomu depresivní atmosféra švédské zimy , za mě dobrý, přečtu si od autorky i něco dalšího .

17.11.2015 5 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Pro mě číst tuto knihu bylo jako se vracet k milým přátelům , které jsem nějaký čas neviděla . Zátiší i Vražedný chlad je podle mě milé čtení , přestože se stala vražda , ale dobrá zápletka , rozplétání životních příběhů obyvatel Three Pines , výborné čtení .

25.10.2015 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Přečteno jedním dechem , napětí , překvapivé rozuzleni . Tři hvězdičky dávám za místy rozvleklé vyprávění a zbytečného textu . Třeba neustálé popisování obtíží spojených s těhotenstvím Margot.
Jinak dobrý . Těším se na další .

21.07.2015 3 z 5