hanavka hanavka komentáře u knih

To je ono! To je ono! Jana Peclová

Příručka mi příjde skvělá. Krásně shrnuje vše, s čím se začínající manažer potýká. Je to jasně, pochopitelně a zajímavě sepsáno a vysvětleno. Nerozumím tak nízkému hodnocení. Za mě určitě doporučuji.

18.11.2023 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Oproti Dědičce ohně tento díl nemá hluchá místa. Moc jsem si ho užila.

02.11.2023 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Klasika, která mi bohužel moc nesedla. Kdyby byla o půlku kratší, bavila by mě asi více. Konec mě ale překvapil.

29.05.2023 2 z 5

Provazochodci Provazochodci Josef König

Po těžkých tématech parádní jednohubka na odreagování :) Není to žádná vysoká literatura, ale na jeden kratší večer zabaví.

24.05.2023 3 z 5

Gagarin: Byl první? Gagarin: Byl první? Pavel Toufar

Bohužel, po třetině vzdávám. Některé pasáže se často opakují, až mám pocit, že často čtu to stejné znova. Navíc mi moje technická neznalost nedovoluje pochopit některé předkládané závěry. Pro nadšence do létání bude ale kniha určitě nosná.

26.04.2021

Erotikhon Erotikhon Pavel Bošek

Obávám se, že za 3 týdny si nebudu pamatovat, že jsem knihu četla. Přišlo mi to, jako bych listovala v časopisu Trnky Brnky a zastavila se na vteřinu u chlípných vtipů. Ale představivost autorovi nechybí :)

22.04.2021 2 z 5

Varíme s histamínovou intoleranciou Varíme s histamínovou intoleranciou Paulína Závodská

Výborná kuchařka pro pacienty s HIT. Oceňuji vaření z dostupných surovin.

02.04.2021 5 z 5

Miss AmeriKa Miss AmeriKa Miřenka Čechová

Jednouhubka na volné dopoledne. Příjemná lehkost a ironie, ale spoustu předkládáných "faktů" je dost klišoidních a dá se shrnout prohlášením, že image je v Americe mnohem víc, než realita.

29.01.2021 3 z 5

Vzpomínky Vzpomínky Jiří Karásek ze Lvovic

Kniha o křehkých duších básníků a vydávání Moderní Revue. Velmi příjemné poslouchání na ČRo o velmi zajímavých osudech předních jmen české poezie na přelomu 19. a 20. století.

29.01.2021 5 z 5

Afrika Afrika Joyce Koster

Jako první seznámení s Afrikou ideální. Velké množství obrazového materiálu, menší množství nosných informací a textu. Podle této publikace cestu nenaplánujete, ale můžete najít hned několik zajímavých tipů.
Jako neználka mě překvapilo obrovské množství zeleně na fotkách.

16.01.2021 3 z 5

Evropa - Inspirativní průvodce pro cestovatele Evropa - Inspirativní průvodce pro cestovatele Nelly de Zwaan

Průvodce je hodně stručný, ale věnuje se opravdovým perlám a zajímavostem. Knihu jsem s sebou měla u počítače a pouštěla si ke jmenovaným místům videa, abych si buď připomněla ta, která už znám, nebo naopak mohla naplánovat nová dobrodružství. Podle knihy samotné by plánovat nešlo, slouží spíše k inspiraci. Publikace má velmi zajímavé a neotřelé fotky.

10.01.2021 4 z 5

Nežná je noc Nežná je noc Francis Scott Fitzgerald

Psychologie postav je vykreslena skvěle, ale děj je spíš unylý a poslední dvě kapitoly mi přišly vyloženě odflaknuté. Ke knize se nevrátím.

17.12.2020 3 z 5

Strach a svoboda: Jak nás změnila 2. světová válka Strach a svoboda: Jak nás změnila 2. světová válka Keith Lowe

Oceňují především snahu vykreslit dnešní události a společenské trendy v souvislosti s obdobím po 2. světové válce a zároveň příběhy lidí z mně částečně neznámého prostředí Asie či Afriky. Výklady některých skutečností jsou poměrně kontroverzní, takže je potřeba si zachovat odstup a nad předloženými závěry se kriticky zamyslet, nebo si, jako v mém případě, dohledat další informace.

Nejvíce mě zaujala kapitola o vzniku hnutí feministek a LGBT, nad kterými jsem se s ohledem na historický vývoj a světové události po 2. sv. v. nikdy předtím nezamýšlela.

17.12.2020 4 z 5

Leadership & minutový manažer zvyšování efektivity prostřednictvím metody Situačního vedení Leadership & minutový manažer zvyšování efektivity prostřednictvím metody Situačního vedení Kenneth Blanchard

Ken Blanchard je můj oblíbený expert na leadership a způsob psaní jeho knih formou příběhu v dialogu mi naprosto vyhovuje - učení nenásilnou formou, kterou člověk zhltne i po pracovně náročném dni za pár hodin, ale stale si z příběhu něco pamatuje. Hvězdičku srážím za to, že pokud jste už od něj přečetli více věcí, víte, že má sklon se opakovat.

30.03.2020 4 z 5

Lahvová pošta Lahvová pošta Petr Chudožilov

Začátek mě velmi bavil, postupně se to ale zvrhlo ve vyprávění v alkooparu a autentičnost, případně vykreslení doby, se vytratili, a zůstala jen hromada vulgarismů.

10.03.2020 3 z 5

Tančím u tyče Tančím u tyče Zuzana Zajícová

Umím si představit, že jako blog to funguje. Jako kniha slabota.

17.01.2020 2 z 5

Kameny bolesti Kameny bolesti Milena Agus

Moc příjemné poslouchání na ČRo. Poutavý příběh podaný lehkou a nenásilnou formou, vyprávěný očima vnučky, která má krátce před svatbou. Chvílemi jsem se ztrácela v tom, o které z postav se zrovna mluví, ale to bylo spíše způsobenou mojí slabší pozorností k audio-vyprávění :)

13.01.2020 4 z 5

Nedorozumění Nedorozumění Albert Camus

Téma je zajímavé, jazyk krásný, ale na mě trochu moc patosu. Poslední dialog s Martou v naprostém odosobnění a bez jakýchkoliv pocitů je fascinující, zato poslední dvě věty mi přišly spíše směšné.

04.01.2020 3 z 5

Jeho Veličenstvo doktor aneb Chůvou v Americe Jeho Veličenstvo doktor aneb Chůvou v Americe Lenka Večeřová

Na odreagování dobré, žádná náročná četba, zábavný pohled do života v USA.

04.01.2020 2 z 5