Hani77 Hani77 komentáře u knih

Mandragora Mandragora Niccolò Machiavelli

Četlo se to dobře, ale čekala jsem nějaké zajímavé rozuzlení - a nic. Proto ubírám 1 *.

02.12.2023 4 z 5

Zločinné vášně Zločinné vášně Agatha Christie

Některé povídky velice napínavé, některé mě moc nenadchly. Ale celkově vydařené dílo.

29.09.2023 4 z 5

Případ Baskervillského psa a další příběhy Případ Baskervillského psa a další příběhy Ludvík Souček

Trudoš to vystihl zcela přesně, naprostý souhlas, není třeba psát další komentář.

30.08.2023 3 z 5

Petrohradské povídky Petrohradské povídky Nikolaj Vasiljevič Gogol

Nejvíc se mi líbila povídka Něvská třída. Všechny povídky měly něco do sebe, ale nečetly se zrovna lehce.

07.01.2023 3 z 5

Anthropoid - němá svědectví Anthropoid - němá svědectví Michal Burian

Knížečka je moc hezky a přehledně zpracovaná, moc zajímavé jsou fotografie. Ale 1* ubírám za samotný popis atentátu, protože jsem slyšela jinou verzi-že zabíjet měla bomba, zatímco samopal byl záložní řešení. Autoři tuto variantu vůbec nezmiňují.

18.06.2022 4 z 5

Purpurový ibišek Purpurový ibišek Chimamanda Ngozi Adichie

Do čtení jsem se musela nutit, otec mi byl vysloveně protivný. Nenadchlo mě to, kniha půjde dál.

03.02.2022 3 z 5

Kocour z Montmartru Kocour z Montmartru Michaela Klevisová

Úvodní slovo autorky a první povídka se mi moc líbily, bylo znát, že autorka kočkám opravdu rozumí. Kočky jsou individualistky a na rozdíl od psů nedělají nic kvůli páníčkovi, ale jen to, co ony samy chtějí. Ale další povídky už mě tak nebraly. Takový průměr, nenáročné čtení.

07.01.2022 3 z 5

O vlčí nevěstě O vlčí nevěstě neznámý - neuveden

Tato kniha nepatřila mezi mé oblíbené. Tuším, že jsem ji četla jen jednou. Netroufám si hodnotit hvězdičkami, ale myslím, že bych dala tak 3.

22.06.2021

Osvětimský orchestr Osvětimský orchestr Fania Fénelon (p)

Kniha se nedala přečíst na jeden zátah. Děvčata z orchestru měla při vší té hrůze ještě velké štěstí. Překvapil mě antisemitismus a nationalismus mezi vězenkyněmi. A také to, jak některé dokázal změnit pocit moci. Jednu hvězdičku ubírám za zpracování, v knize jsou i překlepy a nepřesnosti - Alma Rosé zemřela 4. 4. 1944, ale podle této knihy to bylo v létě.

30.05.2021 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Knihu musím hodnotit očima náctiletých, protože rozhodně nepatřím do cílové skupiny. Najde se několik slabších míst, ale jsou i velice emotivní kapitoly. Ne každý člověk musí být takový, jak ho společnost vnímá. A překvapili mě skoro všichni hlavní hrdinové. Plný počet hvězdiček nedávám, ale druhý díl si ze zvědavosti ráda přečtu.

30.01.2021 4 z 5

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Váhala jsem mezi 3 a 4 *, ale protože rozhodně nepatřím do cílové skupiny, proto dávám vyšší hodnocení. Knihu jsem koupila dceři, tak jsem ji využila pro výzvu, než ji daruji, ale jinak bych ji zřejmě odložila už po prvním příběhu. Jediná povídka, kterou budu mít dlouho v hlavě, je o chytrém lišákovi. Ilustrace jsou ale zajímavé a úžasně doplňují příběhy.

21.01.2021 4 z 5

Robin Hood Robin Hood Alexandre Dumas, st.

Ze začátku jsem byla zděšená, jak moc je kniha romantická, samá svatba. Říkala jsem si, že dám 3*. Ale asi tak od poloviny knihy se mi příhody Robina Hooda a jeho zbojníků začaly líbit. Příběh měl pro mě nečekaný konec. Ale je to i pochopitelné, protože na rozdíl od filmové podoby zabírá kniha delší časový úsek.

17.12.2020 4 z 5

Poutník pod hvězdami Poutník pod hvězdami Ilona Borská

Kniha zajímavě líčí život Josefa Čapka a jeho rodiny. Určitě doporučuji. Závěr je velice smutný.

12.07.2020 5 z 5

Dobrou a ještě lepší neděli Dobrou a ještě lepší neděli František Nepil

Milé počteníčko pro sváteční chvíle ☺.

01.01.2020 4 z 5

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

Četla jsem jako malá a líbila se mi.

01.02.2019 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Kniha je psána hezky, ale já jsem bohužel ani v dětství ani při předčítání dětem "lásku" k Broučkům nenašla. Ale protože to je pouze můj subjektivní názor, dávám 4*, protože si to dílo zaslouží.

09.01.2019 4 z 5

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Tuto knihu nechci hodnotit počtem hvězdiček. Dostala jsem ji při cestě do Prahy, tak jsem si ji cestou domů v autobuse přečetla, protože jsem se nudila. Souhlasím s uživatelem Horez, napsal/a to úplně přesně. Některé nápady v knize jsou super, ale vždy jsem se probudila a připomněla si, kdo to píše ... a bylo po ideálech.

04.01.2019

Chaloupka na vršku Chaloupka na vršku Šárka Váchová

Tuto knihu jsme četly s dcerami v době, kdy jsme každý večer četly nahlas. Super knížka pro děti, seznámí je s tradicemi. A líbí se mi i Večerníček.

03.01.2019 5 z 5

Mravenci se nedají Mravenci se nedají Ondřej Sekora

Četla jsem jako malá opakovaně a moc se mi to líbilo.

11.04.2024 5 z 5

Golet v údolí Golet v údolí Ivan Olbracht (p)

Zajímavý výlet do podkarpatské vesnice Polana a nahlédnutí do života tamních židovských obyvatel. Pro mnohé jejich zvyky jsem absolutně neměla pochopení. A nejvíc mě zasáhla třetí povídka O smutných očích Hany Karadžičové. To, co se událo na konci, to mysleli opravdu vážně??

Kniha splňuje 2 témata loňské výzvy: zakázaná láska a více než 5 CZ vydání.

13.01.2024 4 z 5