Hani77 Hani77 komentáře u knih

Syn Syn Lois Lowry

Váhala jsem mezi 4 a 5 *. Byly části, které mi moc nesedly. Ale celý příběh se nakonec krásně propojil a setkali jsme s postavami z minulých dílů. Za ten konec dávám přeci jen plný počet.

24.09.2022 5 z 5

Povídky izraelského vyznání Povídky izraelského vyznání Karel Poláček

Při čtení povídek na mě úplně dýchala ta prvorepubliková atmosféra. Nejdříve jsem chtěla dát o hvězdičku méně, protože někdy bylo složitější udržet pozornost, co kdo říká, ale vzhledem k tomu, že každý z příběhů měl vtip a zajímavou pointu, rozhodla jsem se pro plný počet.

21.09.2022 5 z 5

Posel v temném lese Posel v temném lese Lois Lowry

Na tuto knihu jsem se těšila, očekávala jsem, že propojí oba předchozí díly. Je sice pravda, že jsem se od ní nemohla odtrhnout a přečetla ji na jeden zátah, ale dost mě to zklamalo, hlavně konec.

16.09.2022 3 z 5

Pohádky, pověsti a legendy Pohádky, pověsti a legendy Adalbert Stifter

Některé pověsti se mi líbily, ale většinou mě nijak nezaujaly. Četly se dobře, ale protože se jedná o výňatky z jiných Stifterových děl, tak jsem mnohdy ani nevěděla, k jaké části Šumavy se váží. Poznala jsem jen 3 pověsti z díla Hvozd.

14.09.2022 3 z 5

Hvozd Hvozd Adalbert Stifter

Nejtěžší bylo prokousat se první kapitolou, protože mě nebavily dlouhé popisy přírody. Pak ale příběh dostal spád a už jsem knihu nemohla odložit, dokud jsem nebyla na konci.

09.09.2022 4 z 5

Bratříček Bratříček Marek Hnila

Nenadchne, neurazí.

05.03.2022 3 z 5

Ruce Ruce Otokar Březina (p)

Tyto básně mě vůbec nezaujaly.

12.06.2021 2 z 5

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

Za mě 3,5 *. Nejsem vůbec cílová skupina této knihy, ale na obálce je srdíčko a děj se odehrává v mé milované Paříži, proto jsem se rozhodla si ji vybrat do výzvy. První polovina se mi líbila, ráda jsem si zavzpomínala na moji návštěvu Paříže a docela jsem se pobavila (projížďka na lodi :-)), ale pak už to bylo spíše jen o té romantice.

02.01.2021 4 z 5

Útěk z Treblinky Útěk z Treblinky Chil Rajchman

Knihu hodnotím až s časovým odstupem: po jejím přečtení jsem nechtěla věřit, že to je pravda!! Později jsem četla jiné knihy na téma holocaust a často jsem si na vyprávění pana Rajchmana vzpomněla. Pro mě je to zatím nejhrůznější svědectví z této doby.

05.08.2019 5 z 5

Zatoulané štěňátko Zatoulané štěňátko Sue Mongredien

Nejsem cílová skupina, ale na dovolené mi došly knížky, tak jsem využila dcery zásoby. Psané je to hezky, je to na základě skutečné události. Příjemné zpestření☺, dávám plný počet *.

26.07.2019 5 z 5

Angličtina pro jazykové školy I. Angličtina pro jazykové školy I. Jaroslav Peprník

Touto knihou jsem bohužel nezačínala své studium angličtiny - na gymplu nám předložili jakousi barevnou anglicko-anglickou hrůzu. Knihu měla doma moje mamka a pro úplného začátečníka byla rozhodně vhodnější než nové krásné barevné učebnice bez jediného českého slova.

19.02.2019 5 z 5

3* jsou málo, 4* jsou moc ☺. Kniha se mi líbila míň než Tom Sawyer a nikdy jsem se k ní nevrátila.

26.01.2019 4 z 5

Příhody včelích medvídků Příhody včelích medvídků Jiří Kahoun

Včelí medvídky jsem měla ráda už jako dítě. Líbí se mi knížka i Večerníčky.

20.01.2019 5 z 5

Vratné lahve Vratné lahve Zdeněk Svěrák

Knihu jsem si koupila proto, že se mi líbil film. Super, člověk si může představit konkrétní obličeje a jejich gesta ☺.

09.01.2019 5 z 5

Káťa a Škubánek Káťa a Škubánek Josef Lamka

Kniha je psaná moc hezky, ale četla jsem ji poprvé až svým dcerám, v dětství mě zcela minula. Kocoura Luciáše jsem si oblíbila :-).

09.01.2019 5 z 5

Krysáci jsou zase spolu Krysáci jsou zase spolu Jiří Žáček

Druhému dílu bych moc ráda dala 4,5 *, ale protože to nejde, tak dávám plný počet, i když první díl se mi líbil víc. Taky jsem jej četla vícekrát, protože děti rychle rostou :-)

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

Tuto knihu jsem četla jako dítě a díky ní jsem objevila další skvělou knížku Příběh levhartice Penny.

Příběh levhartice Penny Příběh levhartice Penny Joy Adamson

Četla jsem jako dítě a moc se mi líbila.

Znamení rožmberské růže Znamení rožmberské růže Vlastimil Vondruška

Tato kniha mě ze začátku nechytla tolik, jako jiné podobné detektivky od p. Vondrušky. Déle mi trvalo, než jsem se dokázala vžít do děje (byly tu 3 dějové linie, které se pak potkaly). Druhá polovina knihy se mi četla lépe a celkový dojem je dobrý, ale díky "zapletenějšímu" začátku dávám jen 4*.

02.01.2019 4 z 5

Bedekr: Francie Bedekr: Francie Šimon Tatíček

Příjemná jednohubka. Milá vzpomínka na navštívená místa a nástin dalších lákavých cílů. Určitě to nenahradí turistického průvodce, ale je to hezká knížka. Televizní zpracování mi přišlo lepší.

05.02.2024 4 z 5