Hani77 Hani77 komentáře u knih

Sněženka a Růženka Sněženka a Růženka Jacob Ludwig Carl Grimm

Jako dítě jsem si tuto knihu ráda prohlížela a domýšlela jsem si, o čem asi je. Myslela jsem, že je medvěd zlý ☺. Teď jsem si ji po dlouhých letech přelouskala-z němčiny ☺.

10.03.2019 5 z 5

To nejlepší z večerníčků To nejlepší z večerníčků * antologie

První kniha, kterou jsem starší dceři koupila ☺. Každý den můžete číst o jiném Večerníčku a ty nejoblíbenější si pak koupit/půjčit pro přečtení dalších příběhů ☺.

09.01.2019 5 z 5

Příhody Maxipsa Fíka Příhody Maxipsa Fíka Rudolf Čechura

Jako malá jsem milovala Večerníčky s Maxipsem Fíkem. S dcerami jsme četly tuto knihu opakovaně.

04.01.2019 5 z 5

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Kniha je sice určena dětem, ale mně se také líbila :-). Je psaná jednoduše, má krátké kapitoly, proto ji můžou číst i "nečtenáři". Hlavní důvod, proč jsem si ji vybrala, byl ten, že mě velice zaujalo, jak se Dánové dokázali postarat o své židovské spoluobčany. Přestože není napsaná podle konkrétních osob, je většina příběhů pravdivá (ač se to někdy zdá neuvěřitelné!). Je vhodná pro cca 10leté děti, pro dospělé je to jen taková "chuťovka" na 2 hodiny, ale je to příjemné pozitivní čtení o velice těžké době. Zařadila bych ji do povinné četby.

03.01.2019 5 z 5

Angelika a Nový svět Angelika a Nový svět Anne Golon (p)

Milovala jsem Angeliku a opakovaně četla všech 6 dílů, ale tento byl poslední, už se mi moc nelíbil a další díly už jsem nečetla.

03.01.2019 3 z 5

Byla jednou koťata Byla jednou koťata Ljuba Štíplová

Tato knížka byla nejoblíbenější u mé (tehdy dvouleté) dcery. Četly jsme ji pořád dokola a pořád ji bavila. Ve 2,5 letech uměla přeříkat slovo od slova 1,5 stránky první kapitoly, jak trhali zub ☺. Večerníček je taky super, moje srdcová záležitost.

Čarodějnice školou povinné Čarodějnice školou povinné Jill Murphy

Pokud to hodnotím z pohledu začínajícího čtenáře, musím dát 5*. Četla jsem celou sérii v době, kdy starší dcera začínala číst, abych věděla, co jsem jí koupila :-). Pro dospělého je tento díl takovým "čtením ke kávě", zabere cca 1/2 hodiny. Pro děti super.

03.01.2019 5 z 5

Královna Margot Královna Margot Alexandre Dumas, st.

Knihu jsem četla v době, kdy jsem milovala Francii a knihy A.Dumase. Mušketýry i Hraběte Monte Christa jsem četla několikrát, a protože jsem se zajímala o Francii v 16.-17. století, musela jsem si přečíst i Královnu Margot. Líbila se mi, ale ne natolik, abych se k ní vrátila, nebo abych dokonce četla pokračování Králův šašek.

02.01.2019 4 z 5

Jací jsou? – Němci Jací jsou? – Němci Stefan Zeidenitz

Když jsem viděla nízké hodnocení, měla jsem strach. Ale knížečka svůj účel splnila. Trochu pobavila, trochu poučila. A díky ní jsem víc pochopila německou mentalitu. S mnoha věcmi jsem musela souhlasit.

19.09.2024 4 z 5

Botanický klíč Botanický klíč František Polívka

Botanický klíč jsem ve škole taky používala, ale upřímně, jak si ho někdo může dát do přečtených knih? Kdo ho četl celý?

07.02.2019

Jen počkej! Díl 2, Hokus pokus Jen počkej! Díl 2, Hokus pokus Felix Solomonovič Kamov (p)

Jen počkej! byl v dětství můj asi úplně nejoblíbenější kreslený seriál. Fandila jsem samozřejmě zlomyslnému zajíci. Tato kniha se nám líbila, super pohádka na dobrou noc.

26.01.2019 5 z 5

Pod znamením půlměsíce Pod znamením půlměsíce Luděk Frýbort

Některé pasáže byly pro mě zdlouhavé, ale některé byly naopak velice čtivé. Moc napínavý byl pád Vatikánu a Izraele. Doufám, že se tato vize nikdy nenaplní, protože by byla opravdu děsivá.

26.01.2019 4 z 5

Pohádkové lístečky č. 46 Pohádkové lístečky č. 46 neznámý - neuveden

Tyto Pohádkové lístečky jsem měla moc ráda a jako malá jsem si je pořád četla. Líbily se mi nejvíc ze všech, které jsem kdy měla.

20.01.2019 5 z 5

Věčná Ambra Věčná Ambra Kathleen Winsor

Napoprvé jsem ji ani nedočetla, povedlo se to až napodruhé. Nijak moc mě nezaujala. Souhlasim s Petruse21, napsala to přesně.

16.01.2019 3 z 5

Anna proletářka Anna proletářka Ivan Olbracht (p)

Annu proletářku jsem četla na gymplu ve 4.ročníku-měli jsme mít k maturitě přečtenou 1 knihu od Olbrachta. Já jsem si ji vybrala i na referát jako provokaci vůči naší profesorce a povedlo se, zavařila mi to při maturitě. Kniha mě nezaujala, už bych si ji nikdy nevybrala.

16.01.2019 2 z 5

Balady a romance Balady a romance Jan Neruda

Poezii nečtu, ale "vyhecovala" jsem se k tomuto dílku. Některé balady/romance se mi četly dobře, jiné hůře, ale souhlasím s komentáři níže, že je to krátké dílko, které by mohl zvládnout každý do půl hodinky a že by si ho člověk alespoň jednou za život měl přečíst. Mně osobně se nejvíc líbí Romance o Karlu IV.,, kdysi jsem první sloky uměla nazpaměť, jak mě zaujala :-). Hezká (ale smutná) je Balada dětská, na kterou si pamatuji ze školy, a při čtení jsem zjistila, že jsme četli ještě minimálně Baladu českou a Baladu štědrovečerní. Já jsem byla zvědavá hlavně na Baladu o Černém jezeře, protože jsem tam hodně jezdila v dětství a nyní tam jezdíme každoročně na lyžování. V některých verších jsem to jezero úplně viděla před očima :-). Hezky napsané. Asi tak polovina básní mě neoslovila, ale neodsuzuji je. Jen to není můj šálek čaje.

10.01.2019 3 z 5

Človíček a Človíčka Človíček a Človíčka Pavel Teisinger

Dávám o 1 * méně než předchozím dvěma dílům, protože se mi první dva díly líbily víc.

04.01.2019 4 z 5

Sedmikráska Sedmikráska Eduard Petiška

Tuhle knihu pohádek jsem měla jako malá opravdu moc ráda.

04.01.2019 5 z 5

Dějiny zemí koruny české I. Dějiny zemí koruny české I. Vratislav Vaníček

Čerpala jsem z knihy k maturitě z dějepisu a pak jsem to četla jako literaturu ke zkoušce z českých dějin na VŠ. Moje mamka-milovnice historie-tuto knihu nemá ráda a je pravda, že jsem četla mnohem lepší knihy, proto dávám jen 4*.

04.01.2019 4 z 5

Prima sezóna Prima sezóna Josef Škvorecký

Tuto knihu jsem musela číst jako četbu k maturitě, ale vůbec mě to neoslovilo. Věřím, že se může mnoha lidem líbit, ale já jsem vždy vyhledávala jiný žánr a styl psaní.

03.01.2019 3 z 5