Hanyuu-hime Hanyuu-hime komentáře u knih

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Tahle knížka je prostě krásná, lepší výraz pro vyjádření toho, čím je, snad ani není.
Čte se lehce, tak, že ji máte za chviličku přečtenou, ale i tak ve vás stále zůstane. Navíc nezáleží na tom, jestli už dávno víte, jak to skončí, i tak se nakonec přistihnete, že napjatě čekáte, jak to celé dopadne.

30.05.2013 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Bylo trochu těžké se do toho začíst, nejdřív mě to prostě docela nudilo.
Nakonec jsem vážně dostala, co jsem zprvu čekala. Sice to stálo nervy a hodně silné vůle na začátku knihy, ale ta část, která nejde jen tak přestat číst, opravdu přišla. Nemohu popřít to, že mě to poté bavilo a konec se mi také velice zamlouval.
Dokonce jsem dostala vysvětlení ohledně toho, co se vlastně kde stalo, že mezi bažinami trčí zrovna jedno jediné město, ale dál musím slečně autorce nechat jednu věc, která už tak chvályhodná není.
Vymyslela postavu, o jejímž duševním zdraví vážně pochybuju, ba co víc, ta holka má stoprocentně nějaké hodně pokročilé stadium demence, a kterou nesnáším snad nejvíc, jak fiktivní charakter nesnášet lze. Ať se to četlo, jak chtělo, myšlenku: "Vždyť ta holka je úplně vymatlaná" jsem z hlavy nedostala.

28.05.2013 3 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Simon Beckett řekl, že je to kniha plná silných obrazů a hrůzy, která se s každou stranou stupňuje.
Až tak bych to zase nenadhodnocovala. Silné obrazy a nějaká vyslovená hrůza tam totiž opravdu nejsou. Jakmile se vám povede začíst se, odsýpá stránka za stránkou, ale děsivé ani dechberoucí to není.
Zajímavý krimi příběh zasazený do úžasného prostředí Ölandu, o kterém se vždycky krásně čte, i když se tam kolem válí ne jedna mrtvola, to ano, ale nic víc. Zároveň vás Mlhy Ölandu ale vůbec nezklamou, knížka pěkná, charaktery postav zvládnuty perfektně, nudit se nebudete, ale Theorin to jednoznačně umí líp.

24.05.2013 3 z 5

Písečníci (3 povídky) Písečníci (3 povídky) George R. R. Martin

Tři úplně rozdílné povídky.
Zatímco dvě první byly perfektní, poslední byla docela slabá, přesto ale nemohu popřít, že Martin píše prostě skvěle!

13.04.2013 4 z 5

Indigový drak Indigový drak James A. Owen

Indigový drak je kniha, ve které se autor pokusil o stvoření jednoho velkého fantastického světa, kde se nachází všechna místa, která kdy byla v příbězích popsána.
Pravdou ale je, že kdyby páni spisovatelé opravdu čerpali své nápady z nějaké takovéhle výpravy, Pán prstenů ani Letopisy Narnie by se určitě nemohly pyšnit takovou slávou a pozorností. Byly by to mdlé a nudné příběhy o ničem, protože ani sebelepší autor by z něčeho takového nedokázal vyždímat víc než pár řádků o tom, jak několikrát málem umřel na nějaké debilní lodi s hromadou ještě debilnějších lidí a dalších stvoření. Děj knihy je totiž jedna obrovská vykradačka, která se navíc ještě nepovedla.

Ve všech ohledech je tato kniha špatná patlanina obrovského množství fantasy, mýtů a legend, na něž si autor zrovna vzpomněl.
Nezachraňují to ani dobře vymyšlené charaktery postav - protože tam jednoduše žádné nejsou!
Od první chvíle jsem nemohla vystát prakticky každého, kdo v tam byl. Tři hlavní hrdinové jsou naprostou urážkou spisovatelů, které mají představovat...ke zbytku se raději ani nevyjadřuji.
Jak Lewis, tak Tolkien, musí doslova rotovat v hrobě a já si neustále kladu otázku, jestli je Owen tak děsně nesnášel, že musel do světa vypustit něco tak neskutečně hrozného a nebo jestli jejich díla měl tak rád, že se pokusil stvořit něco podobného, ale vůbec mu to nevyšlo.

Ani nevím, proč dávám tu jednu hvězdu... Možná proto, že je tu pořád plno ještě horších knih.

06.04.2013 1 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

K této knize jsem ze začátku přistupovala tak všelijak... 'Jak by mě mohlo zaujmout něco takového? Jak by mě to snad mohlo bavit?' honilo se mi hlavou, když jsem se s knihou setkala poprvé.
Poté mě ale začal příběh zajímat víc a víc a chtěla jsem si ho alespoň zkusit přečíst, a tak jsem se do toho i přes původní předsudky dala.
Nemohu popřít, že je to trochu postavené na hlavu. Někomu může přijít podivné, když první slova v knize zní: 'Cinder zrezivěl šroub v kotníku', ale také musím rovnou přiznat, že se mi to opravdu líbilo!

Je to docela předvídatelné, sladké, ale ne úplně přeslazené a čte se to velice lehce. Už se nemohu dočkat pokračování.

16.03.2013 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Jednoduché, sladké, úžasné když si chcete u čtení jen odpočinout.
V oblasti svého žánru je tahle kniha jedoduše úžasná. Nedá se považovat za pořádnou 'kvalitní' literaturu, je to pouze velice nenáročné čtení určené pro holky. A pokud se na to podívám takhle, ty 4 hvězdičky si to zaslouží.

16.03.2013 4 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Zajímavé a oddychové s nevtíravým humorem.
Jediné, co bych možná vytkla je ta všudypřítomná Amerika, ale jinak se mi druhý díl Percyho líbil ještě o něco víc, než ten první.
Občas až lituji, že už nejsem dítě a nemůžu z těch knih být vedle ještě mnohem víc :D

26.10.2012 5 z 5

Kategorie: Stvůry 4 Kategorie: Stvůry 4 Gokurakuin Sakurako

Pěkná manga, která mě tedy nijak vyloženě nenadchla, ale ani nenudila. Četla se dobře, příběhy byly zajímavé a i když se mi díl od dílu zdálo, že je tam stále víc a víc holek nahoře bez - ne, opravdu to není hentai ani žádná úchylárna :D - dalo se to přežít (můj názor vyplývá ryze jen z toho, že jsem holka, tudíž nemám potřebu se na stránkách mangy koukat na prsa :D).

16.10.2012 3 z 5

Válka hluku Válka hluku Patrick Ness

Oproti prvnímu dílu jsou následující dva možná o maličko slabší, především co se týče toho, jak rychle děj ubíhá, ale jinak je celá trilogie opravdu fajn čtením.
Ze začátku jsem si tedy musela zvykat na to, že Todd vše vypráví takovým svým způsobem, používá výrazy jako "páč" a vyjadřuje se hovorově. U tohoto dílu už jsem na to ale byla zvyklá, a tak mě nic v tomto ohledu nemohlo překvapit, dokonce mi ani nijak nevadilo, jak často se mezi sebou střídaly jednotlivé pohledy Violy a Todda.
Jenomže nově přidaný pohled Sádráků mi místy docela vadit, určitě to byl zajímavý nápad, který čtenářům umožnil nahlédnout o trochu hlouběji do celého příběhu, ale mně osobně to občas přišlo až moc zmatené - celé sádrácké vyjadřování a pojmenování pro některé věci.

Ale jako závěrečný díl série je kniha opravdu vyvedená a moc dobře se četla. Závěr docela překvapil, i když já bych možná radši trošičku tragičtější... i tak se mi to ale líbilo :)

16.10.2012 4 z 5

Jaro Jaro Rod Rees

Druhý díl se nesl ve stejném duchu jako první. Nechybělo napětí, objevila se řada nových postav a čtenář měl možnost poznat další část PoloSvěta.
Tato série knih mi přijde opravdu velice originální a dobře vymyšlená. Samotné historické osobnosti, které autor do knihy zasadil, vytvářejí poměrně zajímavý celek, už proto, že každý žil někde jinde a v jinou dobu.
Určitě se těším na pokračování, otevřený konec totiž nechává řadu věcí nevyřešených, a tak nezbývá než si počkat na třetí díl.

15.10.2012 4 z 5

Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Vicki Myron

Velice milý příběh o jednom kocourovi, který okouzlil plno lidí.
Sice se mi občas zdálo, že autorka se ze svého kocoura snaží udělat něco víc, než jen obyčejnou kočku, ale myslím, že to jí ani nelze mít za zlé... Všichni své mazlíčky milujeme a máme je za neskutečně jedinečné.
Celkově to byla ale hezká knížka na odpočinek nejen o všech nezapomenutelných chvílích, které autorce knihy Dewey přinesl, ale i o zbytku jejího života.

16.09.2012 4 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Smršť je úplně první knížka z tak zvané severské krimi, kterou jsem si kdy přečetla. Zaujala mě, byla vážně napínavá, popisy byly vyvedeny opravdu dokonale - např. už zmiňovaná sněhová bouře. Trochu duchařina, trochu detektivka...
Hned po prvních stránkách jsem se do toho šíleně začetla a nemohla přestat, v jednu chvíli se mi sice zdálo, že příběh maličko ztrácí šťávu, ale to se ihned napravilo a až do samotného konce to bylo vážně moc dobré čtení.

13.09.2012 4 z 5

Bála jsem se, aby z toho nakonec nebyla jen nějaká pohádka pro malé děti. Pohádka to přecijen možná svým způsobem je, ale určitě ne přímo pro malé čtenáře.
Knihu jsem četla opravdu s nadšením, a to každou chvíli, kdy to jen bylo možné... Od toho příběhu se totiž před dočtením nejde pořádně odtrhnout.
Kniha je navíc zpracována opravdu úžasně - ať už obálka, samotné stránky a pak i fotografie... Všechno to dohromady působí úžasným dojmem.

25.08.2012 4 z 5

Vlčice a dívka Vlčice a dívka Henri Loevenbruck

Tato kniha se mi opravdu líbila.
Narozdíl od předchozího komentáře (-kamca-) bych naopak řekla, že ačkoli se v knize střídá hned několik příběhů, ani trochu se mi nepletly dohromady a samotné skoky mezi nimi ani nepůsobily nijak rušivým dojmem.
Je moc hezky napsaná, stále se něco děje, proto příběh nenudí a i když je docela předvídatelný, i tak si mě zkrátka získal.

23.08.2012 4 z 5

Zkřížené hnáty Zkřížené hnáty Patricia Briggs

Z této série zatím nejslabší díl.
Je to fajn čtení na odpočinek, líbí se mi, ale oproti předchozím dílům jsem se tady občas trochu nudila.

18.08.2012 3 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Určitě zajímavá duchařina, která má po stránce atmosféry opravdu co nabídnout. Nejen mrazivá atmosféra, ale i prostředí je tu moc dobře vykresleno.
Bohužel ani to mě nedokázalo udržet po celou knihu, která je navíc poměrně dost útlá, u vnímání příběhu... Při čtení se mi prostě občas stávalo, že jsem zabloudila myšlenkami úplně někam jinam a následně se musela vracet k tomu, co se tam dělo. I když je kniha dost krátká, bohužel trpí občasnými nudnými scénami, ty jsou ale v závěru dobře vynahrazeny.

12.08.2012 3 z 5

Touha Touha Margit Sandemo

Ze začátku jsem měla trochu problém zorientovat se ve všech postavách, protože se mi jich v jednu chvíli zdálo najednou nějak moc. Ale během pár stran se mi to povedlo a já mohla bez problémů číst zajímavý příběh, který se posunul zase o takový kus dál.
Možná v této knize čas letěl o dost rychleji než v předchozích, nebo se mi to jen zdálo, ale i tak se mi vážně líbil a jestli už se nikdy nedočkáme pokračování, mohla bych zkusit přelouskat alespoň ty dva další v angličtině... Norsky neumím, bohužel, takže zbytek nepřipadá v úvahu.

07.08.2012 4 z 5

Demonata Demonata Darren Shan (p)

Demonata je první knihou, kterou jsem od tohoto autora měla možnost číst a musím uznat, že ačkoli je napsaná dost jednoduše, nechybí ji napětí a dá se přečíst za poměrně krátkou chvíli.
Je to zajímavý a napínavý příběh, z něhož budou mít mladší čtenáři nejspíš místy nahnáno, ale i ti starší si ho mohou v klidu přečíst a určitě se bude líbit :)

17.07.2012 4 z 5

Propast Propast Margit Sandemo

Nějak jsem si nedokázala představit, jak se bude příběh vyvíjet, když budou v popředí zase jiné postavy než dosud. Nakonec mě to bavilo zatím nejvíc, bylo to opravdu napínavé a konec jsem četla jedním dechem.
Pravda tedy je, že tam bylo podstatně víc sexu než v předchozích dílech (název dalšího dílu mě v této souvislosti spíš začíná děsit, ale uvidíme :D:D) ale zase to nebylo nic strašného, vlastně co vůbec by měl čtenář chtít od postavy, která uznává ďábla? Určitě ne spořádaný počestný život.

Ale kniha mě prostě bavila. Děj se posunul o kus dál, zatímco v předchozím díle bylo Sol, tedy v této knize postavě, kterou se zabývala asi nejvíc, 14 let, nyní už má 20 a chystá se svůj život uchopit do vlastních rukou. Malé Liv je zde už 16 let a plánuje svatbu...
Je zajímavé sledovat osudy všech postav :)

01.07.2012 4 z 5