happy-smile happy-smile komentáře u knih

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha byla opravdu čtivá a zápletka docela zajímavá. Zdá se mi, že se autorka od minule docela posunula, a to dobrým směrem. Myslím, že fanoušky "ženského thrilleru" kniha nezklame.

09.03.2018 4 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Kniha byla opravdu napínavá, skoro jsem se nemohla odtrhnout. Tak do první třetiny je člověk opravdu totálně zmatený a neví, čemu má věřit. Kdo má pravdu, Erik nebo Joanna? Potom už si člověk udělá docela pevný názor, ale stejně pořád neví, jak se to všechno semlelo. Navíc se do toho zaplétají stále podivnější okolnosti a nakonec je z toho až skoro špionážní thriller. Doporučuju.

09.03.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

No, co k tomu napsat. Dan Brown je mistr v tom vzít nic, roztáhnout to na 400 stran a celou dobu nechat čtenáře v dokonalém napětí, kdy se konečně dozví, o čem to všechno vlastně je. Tak nějak to totiž vypadalo a vlastně mi to vůbec nevadilo. Nejdříve úvod a potom jsem celou dobu napjatě čekala, až se děj posune někam dál, což bylo samozřejmě až někdy před koncem knihy. Přesto z toho mám opravdu dobrý čtenářský zážitek, protože Dan Brown prostě umí. Fanouškům doporučuju.

11.02.2018 4 z 5

Bába Motyka Bába Motyka Marko Hautala

Tak po první kapitole jsem knihu málem odložila a to se mi normálně nestává. Naštěstí moje zděšení netrvalo dlouho, protože se hned vzápětí ukázalo, že se jednalo jen o jakýsi úvod knihy, o lidovou povídačku, kterou se straší místní děti. Kniha nebyla nic extra, ale ani to nebylo tak strašné, jak to zezačátku vypadalo. Takový průměrný thriller. Ale zatím se mi do autorovy další knihy nechce pouštět.

11.02.2018 3 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Čekala jsem od tohoto autora další špionážní thriller, a tak jsem byla velmi překvapená, že se jedná spíše o příběh z jiného soudku, který se více blíží ostatním severským autorům. Musím říct, že i tento žánr jde autorovi velmi dobře a kniha mě opravdu bavila. Doufám, že podobných knížek napíše více.

11.02.2018 4 z 5

Boží prst Boží prst Marit Reiersgård

Musím říct, že mě kniha bavila o dost víc, než předchozí díl. S odstupem sice musím říct, že i tady se sice k většině věcí nedopátrali detektivové sami, ale vlastně jim to zúčastnění sami vyklopili, stejně jako v první knize. No tady to ale asi nebylo tak okaté, protože mi to tentokrát ani nevadilo. Kniha se četla sama a klidně bych se hned vrhla na další díl, kdyby nějaký byl. Jediné, co mě trochu štvalo, byla ta pokračující "vztahová" linka mezi Bitte a Vernerem, která je podobně otravná jako vztah mezi Lacey a Markem v knihách SJ Bolton...

27.01.2018 5 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Tak kdybych si tuhle knihu koupila, tak budu pěkně naštvaná. Když odečtu doslov a obrázky, má to snad 40 stran. Takto se dá prodávat kniha typu Malý princ, která má opravdovou literární hodnotu. Birthday Girl má ovšem do podobné kategorie hodně daleko... Povídka je absolutně o ničem. Kdyby byla součástí nějaké větší sbírky, tak mě to asi neurazí, ale toto mi připadá úplně absurdní. Příběhy typu slice of life, kde nakonec nepřijde žádná pointa, mi nevadí. Takový příběh ale musí být něčím zajímavý a to tady opravdu nebyl...

27.01.2018 1 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Před lety jsem viděla film, nyní jsme si přečetla i knihu. Můžu jenom doporučit. Skvělá kniha, čte se to samo a hlavním hrdinkám držíte palce, aby vydání knihy dopadlo dobře. Aby se ukázalo, co se děje a třeba se i podařilo něco změnit. Z dnešního pohledu je to pro nás naprosto nepochopitelné, jak to dříve chodilo. O to více je potřeba, aby o tom lidé věděli a podobné knihy si přečetli. Tato je navíc opravdu čtivá a těžko se od ní člověk odtrhává.

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Spálená obloha mě nadchla, a tak jsem možná od této knihy měla příliš velké očekávání. Na mě to bylo až moc laděno do románu pro ženy. Navíc se ty vztahy omílaly pořád dokola a bylo to zbytečně zdlouhavé. Ale pro ty, co mají rádi thrillery pro ženy bude tato kniha asi správná volba.

22.01.2018 3 z 5

Hořící stromy Hořící stromy Kristina Ohlsson

Tyhle duchařiny mě prostě baví a Kristina Ohlsson ukázala, že tento styl zvládá na jedničku. Sice se z toho nakonec vyklubala docela překombinovaná pointa, ale i tak dávám plné hodnocení. Přece jenom jsem u té knihy seděla napnutá jako struna a nemohla jsem ji odložit až do samého konce. :-)

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

Autoři stavěli na aktuální problematice uprchlictví. To je zde popsáno ze strany lidí utíkajících před válkou a hledajících šanci na lepší život. Přece jenom je to ale spíše doplněk, který dokresluje pozadí událostí. Hlavní téma jsou opět zločiny, se kterými se snaží naše oblíbená parta detektivů bojovat. Jako obvykle se kniha čte sama, nemám co vytknout. Tak jenom pište dál, ať se máme zase na co těšit!

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Přijde mi, že si Jussi Adler-Olsel ve svých knihách poslední dobou bere na paškál různé aktuální společenské problémy, a vůbec to není na škodu. Ano, důvod hlavního padoucha k páchání zločinů možná není moc přesvědčivý, ale pokud se u toho nenudíte, tak co. Mně se to rozhodně četlo samo a už se těším na další díly. Snad zase Carl zabrousí více do odložených případů, protože tady se docela dost vrtal v práci detektivů řešících aktuální zločiny.

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Každá další knížka z této série se mi líbí víc a víc. Kim se svým chováním mě prostě baví. Navíc má Angela stále zajímavé nápady na zápletky. Jsem opravdu zvědavá, jak dlouho se podaří udržet takto vysoký standard, už aby tady byl další díl!

Gaudího klíč Gaudího klíč Esteban Martín

Knížečka, která potěší milovníky Dana Browna. Já osobně jsem se také těšila na opětovné setkání s Barcelonou, byť nakonec se tolik procházek městem nekonalo, protože se docela často objevovaly pasáže z minulosti. Asi už si za nějakou dobu nebudu pamatovat, o čem to bylo, ale jinak byla četba příjemná a rozhodně jsem se nenudila.

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

První třetinu knihy nás autor vtahuje do hokejového šílenství jednoho malého městečka. A pokud jste se o hokej (či jakýkoliv jiný sport) nikdy nezajímali, tak po tomto budete přesně vědět, jak takováto davová vášeň vypadá a jak tím ti lidí žijí. A potom přijde úder. Abyste pochopili, co se bude dít dál, jak se proti oběti postaví všichni hokejoví fanoušci, tedy celé město, musíte první prožít tu pozitivní, energií nabitou část. Potom vám ji autor vezme a až do konce se budete potýkat s nepřátelstvím a nespravedlností. Působivý příběh, od Fredrika Backmana docela netradiční, protože předchozí knihy měly vždy pozitivní vyznění.

30.12.2017 5 z 5

Já jsem si představovala, že půjde opravdu o pohádky a on je to příběh jedné rodiny rozdělený do jednotlivých kapitol. Bylo to milé a modré komentáře určené jenom rodičům často dost pobavily. Knížečku budete mít za chvilku přečtenou a určitě se zasmějete, popř. zavzpomínáte na vlastní podobné zážitky.

Případ sametových drápků Případ sametových drápků Erle Stanley Gardner

Bohužel jsem byla zklamaná. V knížce se na můj vkus až moc mluví a málo se toho děje. Navíc Perry Mason tahá z rukávu takové informace, že aby je vydedukoval, tak snad musí lidem číst myšlenky... No je to první díl z asi osmdesáti, takže možná se pan Gardner potom rozepsal, ale tuto knihu bych určitě nedoporučila.

30.12.2017 3 z 5

Návrat do budoucnosti I Návrat do budoucnosti I George Gipe

Doslovný přepis filmu. Fanoušci si zavzpomínají na tuto starou dobrou klasiku a pro neznalé si myslím, že to může být příjemné sci-fi o cestování do budoucnosti. Nenadchne ani neurazí.

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Povídky o souznění s přírodou a o lidech s nějakým výjimečným darem. Je nám dovoleno na chvíli nakouknout do jejich života a užít si společně s nimi to, jak vidí přírodu, jak je ovlivnila. Nečekejte tedy pointu, žádná nepřijde a to je ta pointa. Doporučuji.

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Tak si to shrňme. Děj se točí kolem dvou rodin, které vedle sebe bydlí v řadovce. Během let se z nich vyklube známý plastický chirurg, nejpopulárnější TV moderátorka, slavná francouzská modelka a návrhářka, porodník celebrit, architekt papalášů, nejslavnější český hokejista, česká juniorská olympionistka a asistentka zahraničních herců. A aby toho klišé nebylo málo, tak to má děj jako v Ordinaci v růžové zahradě, kde si užívá každý s každým. Takové resumé, kdyby mi někdo podal, tak knihu asi ani neotevřu... Jenomže on to Patrik Hartl prostě umí p(r)odat. Bavila jsem se od začátku do konce a určitě zkusím další knihu.