happy-smile happy-smile komentáře u knih

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Naprosto skvělá knížka, u které budete neustále hýkat smíchy. Až z toho člověk začne být paranoidní a začne si říkat, že to ti malí špunti opravdu všechno musí dělat schválně - vždyť to všechno přesně sedí! A pro ty co neví, jestli děti už ano nebo ještě ne - myslím, že toto pro vás bude dostatečná antikoncepce na hodně dlooouho.

Cujo Cujo Stephen King

Ale jo. Sice tady nejde o nic míň ani víc než o lidi uvězněné strachy v autě se zběsilým psem za zadkem, ale Stephen King i takovou trivialitu dokázal popsat na 250 stranách tak, že se člověk pořád cítil v napětí, které rozhodně nezůstalo konstantní.

Můj strýček Oswald Můj strýček Oswald Roald Dahl

Skvělá knížka, můžu všem vřele doporučit, výborně jsem se u toho pobavila. Takže pokud nejste prudérní a nevadí vám trocha lechtivého humoru a naopak oceníte velkou porci fantazie, tak směle do toho. Já jsem si hned začala hledat další knihy od tohoto autora.

30.03.2017 5 z 5

Takové lehké čtení. Pořád se jenom motáme v lese a fandíme holčičce, aby našla správnou cestu a došla v pořádku domů. Kniha je krátká, ale i tak na takové téma docela dlouhá a místy to už může člověka bohužel docela nudit.

30.03.2017 3 z 5

Tajný deník Adriana Molea Tajný deník Adriana Molea Sue Townsend

Měla jsem toto k dispozici jako příšernou eknihu, kde byla nějaká chyba minimálně na každém třetím řádku, často člověk musel vyloženě luštit, co tím chtěl básník říct. Normálně bych se na to rychle vykašlala, ale tady se to nestalo. Deník mě opravdu chytl a tuze jsem se u toho zasmála, takže i to nedobrovolné luštění křížovek jsem tomu mileráda odpustila a hned jsem začala shánět další díly.

30.03.2017 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Slyšela jsem o tom, že je to hodně depresivní knížka, ale šla jsem do toho. Když jsem to začala číst, tak jsem si říkala, proč to lidi popisují jako injekci deprese - tak co, někdo ztratí práci, lidi se mezi sebou pomlouvají, někoho bije manžel - prostě normální věci, co se stávají, nedá se nic dělat. Jenomže pak jsem najednou zjistila, že takových problémů je tam jeden vedle druhého a to ani nevím, kde se to tam všechno vzalo. Obdivuju JKR, jak to dokázala takovýmto způsobem napsat, opravdu tam byl nakonec průser na každé straně, ale všechno to působilo tak nějak přirozeně, ne vykonstruovaně a přehnaně. Na konci to už byla jedna velká depka. Musím říct, že to podle mě bylo opravdu mistrně napsané drama, ale vím jistě, že znovu tuto knihu už číst nebudu, protože sdílet tolik problémů najednou je opravdu jen pro silné povahy.

Inferno Inferno Dan Brown

Na další díl této série jsem se moc těšila, ale mám pocit, že už to není ono, že už to ztrácí dech a občas i celkem nudí. Ale vůbec se nebráním tomu, aby vznikl nějaký další díl o Robertu Langdonovi.

30.03.2017 3 z 5

Deník odbarvené blondýny Deník odbarvené blondýny Božena Svárovská (p)

Vůbec by mě nenapadlo, že to psal chlap. Bylo to napsané tak uvěřitelně, že jsem to zbaštila i s navijákem jako opravdové příhody ze života blondýny. Pobavila jsem se a neustále kroutila hlavou nad tím, co ta chuděra neustále zažívá.

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Skvělá kniha pro malé i velké. Nesbo má velkou fantazii a skvělý smysl pro humor. Nemusíte se bát toho, že je to knížka pro děti. Pokud se rádi necháte unést do světa, kde je možné i nemožné a nevadí vám, že při tom polechtáte bránici, tak je to určitě to pravé pro vás.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tuto knihu jsem spoustu let odkádala, protože jsem slyšela, že člověk musí do jisté míry vyspět, aby pochopil poselství této knihy. A asi je to pravda, nevím, jestli bych jako puberťák při čtení povinné četby odhalila to kouzlo, ty zásadní myšlenky. Byla to moc pěkná kniha, poučná a určitě si ji někdy přečtu zase.

Adrian Mole - Roky s cappuccinom Adrian Mole - Roky s cappuccinom Sue Townsend

Připadalo mi, že tento díl už není tak zábavný jako předchozí, ale nedokážu identifikovat, jestli je to opravdu poklesem kvality nebo tím, že předchozí díly jsem četla už před nějakou dobou nebo jsem z toho už možná trochu vyrostla, nevím. Ale pokud se mi dostane do rukou ještě nějaký další díl, tak si ho ráda přečtu.

29.03.2017 3 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Transport vědomí do jiného člověka? Na jednu stranu se nám z detektivní série stává fantasmagorie, na druhou stranu se to ale přece jenom více přesouvá ke klasickému kingovskému stylu. Nakonec mi to v té knize ani nevadilo, ale stejně ve mně z toho zůstal takový rozpačitý dojem... Nevím, nevím, nakonec jsem ráda, že série je již ukončena. Mám pocit, že King už nevěděl, co s tím dál. Ale možná je jenom problém v tom, že sci-fi nějak moc nefandím.

22.03.2017 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Autor umí psát čtivě, to se musí nechat. Že by to ale vzhledem k všeobecnému ohlasu bylo něco geniálního, to se zase říct nedá... Dobrá marketingová kampaň evidentně udělá bestseller i z lehce nadprůměrné detektivky. Štvala mě tady jedna věc a to byrokracie ohledně rozdělení policejních kompetencí (zaprvé zase? zadruhé jestli to tak fakt probíhá, tak teda potěš koště...)
Ale stěžovat si rozhodně nemůžu, spíše naopak, zase jsem si rozšířila obzory ohledně nadějných autorů.

22.03.2017 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Asi si mi některé předchozí díly líbily víc, ale tento opět nezklamal. Kniha se velmi dobře četla a Joona je zpět v plné kondici. Sice mi bylo trochu líto, že vězeňská linie byla tak rychle (a možná nereálně?) ukončená, ale aspoň jsme se docela rychle dostali zpátky ke staré dobré detektivní práci. Můžu jenom doporučit.

22.03.2017 5 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Z mého pohledu docela netradiční knížka. Už asi v půlce se dozvíme, jak to teda s vraždou je a další půlku knihy s hlavní hrdinkou zjišťujeme detaily toho, jak se to všechno děje. Zároveň se nám na konci rýsuje koncept rozsáhlého spiknutí, což může na jednu stranu příběhu ubírat na věrohodnosti, na druhou stranu to může být bráno jako svěží vítr na poli detektivek.

06.03.2017 4 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Moc pěkná a zajímavá knížka. Myslím, že díky takovýmto knížkám si může člověk udělat obrázek o tom, jakým způsobem přemýšlejí a jednají autisté. Že logika je pro ně hlavním hnacím motorem a všechno ostatní je těžko uchopitelné. Je na každém, jak knihu bude vnímat. Pro někoho to bude zajímavý vhled do života autistů, pro jiného příběh plný úsměvných situací.

27.02.2017 5 z 5

Plavec Plavec Joakim Zander

Jedná se o knihu, která vyžaduje čtenářovu plnou pozornost. Děj se odehrává v průběhu několika let, na území několika států a rozjíždí se zápletka, do které je zapleteno několik lidí, aniž by věděli (a stejně tak čtenář), jak a proč se v této šlamastice ocitli. Nemůžu říct, že by to bylo nepřehledné nebo že bych se v tom nějak ztrácela, ale je pravda, že kniha vyžadovala soustřední a že jsme si po ní musela přečíst něco s jednodušeji napsaným stylem. Byl to asi můj první špionážní thriller a opravdu mě zaujal. Jsem zvědavá na další díl, jestli se podaří udržet stejnou kvalitu.

15.02.2017 4 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Ač styl psaní není nijak složitý, tak tím, jak byla kniha postavena se jedná o originální počin. Kniha se četla sama a zápletka, kde skoro všichni ví, jak je to doopravdy, jen hlavní hrdinka pořád pátrá, tak nějak přinesla svěží vítr mezi žánr krimi. Za mě lepší než Wonderland a už se těším na další knihy této autorky.

15.02.2017 5 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

První díl mi přišel jako svěží vítr na poli detektivek, třetí díl už se mi zdá spíš jako takový standard. Nebylo to špatné, ale četla jsem už i lepší detektivky. Navíc ta linka s Joesburrym mě už začíná dost štvát. V prvním dílu jsem jim ještě fandila, ale teď už si jenom říkám, ať s tím autorka něco udělá, ať z toho není dívčí román.

06.02.2017 3 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Bála jsem se, že to s tou rozlučkou bude trochu moc do ženského románu a že to bude z pohledu čtenáře detektivek nuda. Nakonec ale musím říct, že to bylo příjemné překvapení, protože se kniha dobře četla a i rozuzlení nebylo hned tak zřejmé.

06.02.2017 4 z 5