haWranka haWranka komentáře u knih

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Tahle kniha se mi hrozně těžce hodnotí. Byla jsem do ní totiž hrozně zakousnutá (haha, teď mi ten výběr slova došel:), přečetla jsem ji za dva dny a moc ráda jsem se vrátila do pubertálních let a svého zájmu o upíry (Edwarda nemyslím, ten se může jít klouzat). Jenomže se mi to trochu rozleželo a já zjistila, že kapitoly o bezduchých jsem jen přelétla, jak moc mě nezajímaly a nebavily. To vzplanutí a vztah hlavních hrdinů byly až moc rychlé a šílené. A co je nejhorší - vlastně mi hlavní hrdinové ani nebyli sympatičtí. Byli mi ukradení a mnohem víc jsem se těšila z vedlejších postav. Konkrétně bych brala víc Butche :) Takže kniha je to zajímavá, ráda zkusím další díl(y). A hodnocení je tak tři a půl.

06.05.2020 3 z 5

Jalové myšlenky lenivého člověka Jalové myšlenky lenivého člověka Jerome Klapka Jerome

Název přesně vystihuje obsah. Jde opravdu o sled myšlenek na různá témata. Některé jsou zapamatovatelné, trefné, neskutečně vtipné. A jiné ne a ani nemusely být dle mého na papíře. Nejvíc se mi líbila ta část o kočkách a o psech :)

05.05.2020 3 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Nejsem kdovíjakým milovníkem válečné satiry. Třeba Švejk jde mimo mě. Tady ale byla ta absurdita popsaná naprosto neodolatelně. Vypravěč je figurka zosobňující naprosto všechno - nebetyčnou oddanost, naivitu, hloupost a do toho má obrovskou dávku sebestřednosti (trochu mi to připomíná současnou politickou scénu, echm...). Byly okamžiky, kdy mi běžel mráz po zádech, ale naštěstí jich bylo pomálu. Většinou jen člověk kroutil hlavou. A někdy jsem se musela i nahlas smát - třeba scéna z řecké křižovatky je nazpomenutelná.

30.04.2020 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

No já nemám slov! Film jsem viděla už dávno, takže děj mi byl známý. Přesto jsem se nemohla odtrhnout a na konci jsem brečela jak mimino. Jedna z nejlepších knih žánru, kterou jsem kdy četla. Jdu se vrhnout na další díl!

24.04.2020 5 z 5

Co odvál dým aneb Jak jsem přežil holokaust Co odvál dým aneb Jak jsem přežil holokaust Miloš Bondy

Jak tuhle knihu popsat... Hlavní hrdina není hrdina ani spisovatel. Je to člověk jako každý druhý a snaží se přežít. To, s čím se pan Bondy musel potýkat, to je hrůza všech hrůz. A ještě děsivější je, kolikrát se stala nějaká náhoda nebo kolikrát potkal jiného člověka, díky kterým jen těsně vyvázl. Celý příběh je psán tak, že vás vtáhne a nepustí. Pan Bondy se nelituje a dokáže v těch nejneuvěřitelnějších situacích sáhnou po troše humoru, takže se musíte i usmívat. I když jsem logicky věděla, že autor to přežil, stejně se na konci knihy dostavila nepředstavitelná úleva a já se až rozplakala dojetím. Neskutečně silný zážitek.

18.04.2020 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Taková milá oddechovka. Trochu krimi, trochu romantika - vlastně “román pro ženy”, tak bych to asi nazvala. Jsem ráda, že v knize není nic přehnaného, zbytečně násilného ani cukrkandlového. Ráda si přečtu další díl. A doufám, že tam také budou babiččina koupací moudra, ta jsou skvělá!

09.04.2020 4 z 5

Kdo má pod čepicí Kdo má pod čepicí Marie Rejfová

Taková milá povídka. Neurazí - nenadchne.

06.04.2020 3 z 5

Mumie Mumie Max Allan Collins

Hrozně moc jde poznat, že je to napsané podle filmu. Je to škoda, protože ten příběh mám ráda a doufala jsem, že kniha ho trochu rozvine, že autor popustí uzdu fantazii. To se nestalo, takže nakonec čtete popis filmového děje s naprosto stejnými hláškami, který nenechá fantazii ani zrnko prostoru.

06.04.2020 3 z 5

To snad není možné! To snad není možné! Anne Eames

Jednou za čas si harlekýnku přečtu, vygumuje to hezky mozek. Ale tahle byla opravdu špatná - bez humoru, bez romantiky, divně psaná...

03.04.2020 1 z 5

Bouřlivý příliv Bouřlivý příliv Nora Roberts

Pro mě o hodně hezčí než první díl. Oba hlavní hrdinové jsou neskutečně milí. U knihy jsem se zasmála, ale i si poplakala. Těším se na pokračování!

31.03.2020 4 z 5

Past na dobrodruha Past na dobrodruha Nora Roberts

Já mám knihy od Nory Roberts ráda. Ovšem tady nemůžu hodnotit výš. I když námět mě opravdu zaujal, nějak mi byli hlavní hrdinové protivní (ne tedy bratři, proto doufám, že další díly se mi budou líbit víc). Pořád se hádali o nesmyslech. Navíc nemám v knihách moc ráda nadpřirozeno a tady mi překáželo a připadalo mi úplně navíc.

31.03.2020 3 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Po dlouhé době kniha, kterou jsem opravdu přečetla jedním dechem (tedy ležela jsem v tom dva dny). Přemýšlela jsem, čím to bylo. Postavy nejsou nikterak originální, případ je na mě až moc drsný a nechutný, vraha i samotnou pointu jsem prokoukla celkem brzy... Jenže ta atmosféra, ta vás nenechá se odtrhnout. Je to psané neskutečně chytlavě - přítomný čas, krátké a úderné kapitoly, zapamatovatelné postavy, žádné šílené skoky časem a prostorem. Za mě opravdu dobrá kniha.

30.03.2020 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Opravdu drsná kniha. I když děj je notoricky známý, stejně se mě dost dotkl.

06.03.2020 4 z 5

Zakázaná láska Zakázaná láska Jo Beverley

A tady jsem se sérií skončila, příběhy jak přes kopírák a opravdu mě to nebavilo. Oba hlavní hrdinové se chovalo divně...

05.03.2020 1 z 5

Andělská nevěsta Andělská nevěsta Jo Beverley

Stejně jako u předchozího dílu - první polovina mě vyloženě bavila, pak už to ztrácelo na dechu a zdálo se mi, že to autorka zbytečně natahuje...

04.03.2020 3 z 5

Zdráhavá nevěsta Zdráhavá nevěsta Jo Beverley

Začátek mě hodně bavil, vůbec celá první cca polovina mě zaujala rozhodně víc, než předchozí díl. Bohužel pak kniha ztrácela na tempu, nápad se vytratil a já dočetla jen ze setrvačnosti.

03.03.2020 3 z 5

Smluvený sňatek Smluvený sňatek Jo Beverley

Začalo to zajímavě, téma špionáže mě zaujalo. Autorka to ale podle mě nepojala moc šťastně a jen vařila z vody. Ta vatová výplň mě prostě nebavila a postavy mě nijak extra nezaujaly.

03.03.2020 2 z 5

Bill dobyvatel Bill dobyvatel Pelham Grenville Wodehouse

Pobavila jsem se skvěle! Knihu můžu doporučit všem, kteří mají rádi britský humor. Tohle byla krásná kombinace mých oblíbených Jak je důležité míti Filipa a Eva tropí hlouposti :)

29.02.2020 4 z 5

Tvrdý úder Tvrdý úder Dick Francis (p)

Tak jsem se seznámila s Francisem a byl to super zážitek! Kniha napínavá, přečetla jsem ji jedním dechem. Bylo sympatické číst jinou detektivku, kde není to typické dnešní schéma “detektiv hledá vraha”.

08.02.2020 5 z 5

Život s chutí kari – Kari s chutí života Život s chutí kari – Kari s chutí života Valijah Klásová

Kniha je rozdělená na dvě části. V první autorka popisuje chvilky ze svého života. Chvílemi jsem se bavila (i smála), chvílemi jsem měla co dělat, abych udržela pozornost, protože mi ten styl psaní úplně nevyhovoval. Beletrii bych tedy od autorky nemusela. Na druhou stranu kuchařská část knihy je skvělá! Konečně jsou pohromadě recepty na tu dobrou “restaurační” indii! Takže vysoké hodnocení je především za druhou část knihy.

07.02.2020 4 z 5