Hella Hella komentáře u knih

Violoncellistka Violoncellistka Daniel Silva

Pecka. Prostě Silva umí. Jedině snad s výjimkou Řádu, který mě hodně nebavil, jsou všechny ostatní příběhy jednoznačně špičkové. Co na tom, že Gabriel je nadpozemsky schopný, nesmrtelný a veskrze kladný a že někteří padouši mají podivuhodně tuhý kořínek? Tohle všechno totiž k perfektní špionovce patří a Silva je bůh.

19.04.2022 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Taková stručná, kraťoučká jednohubka, která vám ale v hlavě pevně utkví. Doporučuji a jdu si paní Konečnou přidat mezi oblíbené autory.

14.04.2022 4 z 5

Neznámý Neznámý Simon Conway

U mě vážně nevídáno, abych nějakou knihu četla více než pár dní... a tahle mi vzala dokonce 2,5 týdne! Nemohla jsem se začíst, ale nechtěla jsem to vzdát, neb špionovky jsou moje srdcovky a co když to "wow" už-už začne? No tak ne, nezačalo a já to tedy nějak doplácala, nicméně ne-e, nedoporučuji. Neztrácejte s tím čas.

10.04.2022 2 z 5

Poslední tah Poslední tah Mary Burton

Mě bohužel kniha příliš neuchvátila. Především za to asi mohly moje antipatie ke Kate, kterážto mi přišla tak nesympatická, až mi to kazilo dojem z příběhu. Ale mezi námi.... ta pravděpodobnost, že se spojí dva sérioví vrazi.... taky nic moc věrohodného, že?

04.04.2022 3 z 5

Krvavé skládanky Krvavé skládanky Nadine Matheson

(SPOILER) První část knihy jsem trošku bojovala se začtením se, ale po první čtvrtině už to jelo samo. Výborné, byť tedy zloduch určitě kapánek nesmrtelný. A strašně fandím Pellaciovi, však vy určitě chápete proč. Zkrátka doufám, že nějaký druhý díl bude a to brzy.

28.03.2022 4 z 5

Pocit hanby Pocit hanby Linda Castillo

Tentokrát hodnotím o hvězdičku méně, protože pro mě příběh - určitě jen výjimečně - nebyl až tak špičkový. Možná příliš mnoho příbuzenských vztahů a jmen.

23.03.2022 3 z 5

Amissa: Zmizelé Amissa: Zmizelé Frank Kodiak (p)

Ano, jak píše níže Zubrák, výčitky na hlavy starých bílých mužů byly trapné a osobně mi hodně pily krev. A bohužel to poznamenalo celou moji čtecí náladu. Takže suma sumárum, ještě že nejsem bílý muž, ale bílá žena, to by mě to zřejmě naštvalo ještě víc. Krom toho, musí se Jan vždycky - i při své postavě, tréninku a povolání - nechat nějakým zatraceným šmejdem totálně ztřískat?

20.03.2022 3 z 5

Sousedská ruleta Sousedská ruleta Mattias Edvardsson

Nenazvala bych to thrillerem. Psychologické drama, to mnohem spíš. A doufám, že nic moc neprozradím, když se vyznám z antipatií snad k úplně každé postavě. A ano, ten konec byl dlouho dopředu předvídatelný.

20.03.2022 3 z 5

Stín Stín James Swallow

(SPOILER) Já věděla, že se do příběhu po výhradách k předešlým dílům už nemám pouštět. Dobře mi tak. Taková nevěrohodná slátanina, která kdepak - ani ke kotníku jedné nohy - nikdy nedosáhne kvality knih jako jsou třeba Rudá volavka, Já, poutník nebo Mistr klamu. Přimhouřit oko lze nad lecčím, ale dva momenty z téhle knihy jsou neodpustitelné: Za prvé - v podvlíkačkách přežijí zimní Island (jistě, v nalezené jeskyni bude přece určitě vedro, no ne?) a za druhé - ten s prominutím debilní moment, kdy Lucy může toho šmejda všech šmejdů zastřelit, neb ho má před sebou neozbrojeného a bez možnosti se bránit.... a ono bác ho, zase všechno jinak, Lucy nevím proč otálí a čeká a najednou je ona ta, která v nemocnici bojuje o život. Vážně mi spisovatelovo úsilí přišlo jako hloupý vtip a do další knihy už namouduši nejdu, na to je život příliš krátký.

17.03.2022 1 z 5

Smrt u zavěšený skály Smrt u zavěšený skály Gregg Dunnett

No to teda! Čekala jsem jiný konec, tenhle mě docela zamrzel. A myslím, že knize by prospěl menší počet stránek. Třeba popisy surfování mě jako zarytého suchozemce bavily jednou, max. dvakrát, pak už jsem ty sáhodlouhé pasáže přeskakovala. A na konci jsem měla pocit zklamání.

12.03.2022 3 z 5

Staré křivdy Staré křivdy John Marrs

Jooo, tak teda pecka všech pecek futrál! Tohle tedy byl thriller jaksepatří! Stále ještě stoupající úroveň Marrsových knih. A to jsem si v první třetině myslela, že už tomu všemu rozumím.... a ono kdepak, všechno jinak.

12.03.2022 5 z 5

Bez viny Bez viny Charlotte Link

Výtečné! Opět 5-hvězdičkový příběh. Napínavý, originální, poměrně dost uvěřitelný s věrohodnými postavami. Moc jsem si čtení užila.

12.03.2022 5 z 5

Obhájce Obhájce Victor Methos

Výborné! A vůbec ne suchopárné únavné slovíčkaření, jako bezpochyby část knih z právnického prostředí je. Doporučuji a jdu se pídit po dalším titulu.

06.03.2022 4 z 5

Nezapomeň na mě Nezapomeň na mě Amy McLellan

Když si odmyslím určitou nevěrohodnost a roztahanost příběhu, možná způsobenou přeskoky zpět do minulosti a odhlédnu od svým antipatií k hlavní hrdince (jak mohla být až taková mrcha?), pak to bylo čtivé a zajímavé.

06.03.2022 3 z 5

Mrtví umí mluvit Mrtví umí mluvit A.K. Turner

Příběh mě příliš nezaujal a nebavil, ale určitě oceňuji originalitu hlavní postavy.

28.02.2022 3 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Joj, konstelace hvězd u mě nebyla v případě téhle knížky vůbec příznivá. Možná to způsobilo příliš velké očekávání, že je to i podle zdejších hodnocení velká pecka, ale mě bohužel kniha nechytla, nebavila, hlavní hrdinka mi byla vcelku lhostejná, žádné extra pocity nad jejím přetěžkým "zážitkem" v dospívání, jaké by si určitě zasloužila.... Takové nic moc.

27.02.2022 2 z 5

Smrtihlav Smrtihlav Franck Thilliez

Dobré, hodně dobré. Jen nějak nemůžu pochopit.... to byl záměr českého vydavatele udělat v pořadí příběhů takovýhle maglajz? Nebo tomu bránily nějaké oprávněné problémy třeba se získáním práv? Protože zkrátka vydat 1. a 2. díl až poté, co vyjdou díly pozdější, je fakt blbé.

20.02.2022 4 z 5

Na špatné straně Na špatné straně James Patterson

Když si odmyslím, že Alex je holt bezchybná postava, která zřejmě nikdy nechybuje, není protivná, má vždy pochopení a nemá lidské chyby... což ho v mých očích nedělá tak sympatickým, jak zřejmě autor zamýšlel, tak tenhle příběh byl lepší než posledních x-Crossovek. Přišel mi více propracovanější, obsáhlejší a více mě bavil. Nebyla to taková rychlojízda jako některé z předchozích příběhů Alexe, cože je jednoznačně dobře.

20.02.2022 3 z 5

Obr z mlhy Obr z mlhy Jérôme Loubry

(SPOILER) První polovinu knihy jsem byla skoro nadšená a podivovala se nad poměrně nízkým dosavadním hodnocením čtenářů (76%). V polovině šla skvělá úroveň knihy do kopru a do příběhu přibyly hlasy, dojmy, sny nebo spíše realita a přiznám se bez mučení, to rozuzlení jsem moc nepochopila. Tak byl ten zloduch mrtvej, pže ho zabila další postava, nebo nebyl? Nebo jsem z toho blázen?!

13.02.2022 2 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Slušní lidé = velmi slušně vystavěný příběh. Empatie, napětí, strach, vztek, nevěřícnost .... tohle všechno při čtení zažijete. Doporučuji.

11.02.2022 4 z 5