Hella Hella komentáře u knih

Vyjednavač Vyjednavač Joseph Finder

Jééje, to mě to nebavilo. Nedoporučuji, zkazíte si dojem z Finderových prvních titulů, které byly skvělé.

01.06.2021 2 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

(SPOILER) Že by tak dlouho a tak nepovšimnutě tohle nějakému psychopatovi reálně procházelo? Navíc určité momenty (Davidovo probuzení, kopie domu) nejsou podle mě zrovna uvěřitelné. Ale jinak ano, jako obvykle má kniha laťku poměrně vysoko a je čtivá.

25.05.2021 3 z 5

Řád Řád Daniel Silva

Tak tohle přečíst bohužel nezvládnu. Na str. 151 končím a je mi ale úplně jedno, kdo má papeže na svědomí. Je to nezábavné, zdlouhavé, spíše podrobná dějepisná a římskokatolická skripta než román o šéfovi izraelské tajné služby a jsem z toho až otrávená. A to se mi u Silvových knih ještě nikdy nestalo.

24.05.2021 2 z 5

Neklidné pobřeží Neklidné pobřeží Chris Ould

Mrzí mě to, ale příběh mě nebavil. Možná že tomu udělalo medvědí službu i to označení THRILLER. Kdybych naopak očekávala "jen" detektivku, určitě nebudu tak zklamaná. Za mě příliš pomalé a rozvleklé. Bohužel zkrátka nuda. Nebudu hodnotit, protože kniha to jistě špatná není - jen není pro typ čtenáře jako jsem já.

20.05.2021

Kate musí zemřít Kate musí zemřít Alex Lake

Nechce se mi skoro věřit, že na splnění téhle rezervace jsem natěšeně čekala od zimy. To tedy bylo šlápnutí vedle. Mělo mi napovědět už to, když na prvních 40 stránkách autor/autorka asi tak pětkrát velmi nápadně a rušivě zdůrazní, jak jsou si zavražděné oběti dokonale podobné s naší hrdinkou Kate..... Jo, obě (do cca str. 40-50) byly tmavovlasé a okaté a měly v sobě něco...ehm...jak že to bylo.... z irských kořenů? No do hájíčka, tomu říkám "jako vejce vejci". Kdyby se o údajné podobě tolik nemluvilo, tak mi možná kniha nebude tak nesympatická a nevzdám jí po 70 stranách. Takhle ale vážně otráveně končím.

19.05.2021 2 z 5

Krvavý pomeranč Krvavý pomeranč Harriet Tyce

Nemohla jsem vystát Alison celou dobu. To pro mě byla úplně pitomá ženská. Matka roku zrovna tak. Ale ten konec jsem jí přála, to zas jo.
Jinak nečekaně dobrá a napínavá kniha, doporučuji!

18.05.2021 4 z 5

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

Moc mě bavil Harry Blaker. O něco míň pak Maddie, i když ke konci, kdy už se tolik nelitovala, to bylo lepší. A hodně mě bavila zápletka knihy. Za mě výborné a už vyhlížím další díl.

16.05.2021 4 z 5

Jedna velká lež Jedna velká lež Joanna Schaffhausen

(SPOILER) K tomu, abych měla z knihy větší čtenářský zážitek, mi pár věcí vadilo, jako např. opravdu neuvěřím tomu, že by se nějaká správná máma vzdala dítěte.

16.05.2021 3 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Já vám nevím. Podle hodnocení (89%) jsem čekala ohromující příběh a on byl spíše takový průměrný. Na místě hrdinky bych měla hodně velký problém uvěřit, kdyby takovou "práci" někdo nabídl mně, bez ohledu na to, v jak velké finanční nouzi bych byla. A iritovala mě ještě jedna věc: To na 12-patrovou budovu mají opravdu jen jeden jediný osobní výtah, kam se vejdou všehovšudy dva lidé?

13.05.2021 3 z 5

Matčino vyznání Matčino vyznání Kelly Rimmer

(SPOILER) Já vlastně vůbec nevím, co na to říct. Mě se zhruba každou druhou kapitolu zmocňovala neskutečná zuřivost a zlost na psychopatickou matku té psychopatické zrůdy. Takhle silné emoce jsem u knihy nezažívala už hodně dlouho a evidentně ve mně ještě nějaký čas zůstanou.

12.05.2021 4 z 5

Lars pod palbou Lars pod palbou Daniel Gris

Drsňák Lars v českých podmínkách. Za mě skvělý relax s přespříliš mnoha detaily z metalové hudby (hudby?), což je ale asi čistě můj problém. Pobavíte se, doporučuji.

10.05.2021 3 z 5

Lars útočí Lars útočí Daniel Gris

Pohodové čtení o vtipném a svérázném týpkovi. Vlastně děsnej sympaťák, že? (akorát nalitej by teda řídit nemusel).

06.05.2021 4 z 5

Dávné zločiny Dávné zločiny Glen Erik Hamilton

Snažím se, snažím. Svého času jsem docela dost na klasických detektivkách tohoto typu ujížděla, jenže tohle mě tak nebaví, že to na straně 100 vzdávám.

05.05.2021

Bezvýchodná situace Bezvýchodná situace Julie Mayhew

50 stran úplně stačilo k tomu, abych pochopila, že tohle nebude můj šálek kávy.

05.05.2021 2 z 5

Dokonalá oběť Dokonalá oběť Emma Kavanagh

Líbilo se mi to. I sympatická a věrohodná postava hlavní hrdinky. Jen trochu pochybuji, že ten zlosyn je až takhle nadpozemsky schopný být kýmkoliv a v podstatě kdykoliv a kdekoliv.

04.05.2021 4 z 5

Nikdy Nikdy Andreas Pflüger

Dobré, vážné dobré. Nepřehnané, vcelku realistické a přitom akční a napínavé.

02.05.2021 4 z 5

Parte Parte Čou Chao-chuej (p)

Vcelku dobrá detektivka, jen ta čínská jména v tom Evropanovi nadělají dobrý zmatek. Ale ušlo.

26.04.2021 3 z 5

Bandury Bandury Andrée A. Michaud

50 stran stačilo, abych pochopila, že tohle mě nebaví a nechci s tím ztrácet čas.

26.04.2021 2 z 5

Před ničím se nezastaví Před ničím se nezastaví Michael Ledwidge

S první polovinou knihy jsem měla problém, druhou akční půlku jsem si užila. I přes sympaťáka Gannona je to ale spíš průměr.

26.04.2021 3 z 5

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Četla jsem s chutí, to ano. Ale... nemáte někdy pocit, že ten Gamache je prostě táááák dokonalý člověk, až je to skoro světec? Navíc vždycky všechno ví, vyřeší, má pro všechno pochopení a empatii a jde příkladem.... Není toho jeho "meziřádkového" adorování už trochu moc?

20.04.2021 4 z 5