Hella Hella komentáře u knih

Vraky Vraky Michael Robotham

Za mě zklamání, asi jsem byla příliš natěšená na další pokračování s Joem. Tohle mě však opravdu nezaujalo, nechytlo a jen stěží jsem dočetla.

17.04.2021

Království Království Jo Nesbø

Vydržte ten trochu rozvleklý začátek a dostane se vám odměny v podobě téměř dokonalého psychothrilleru. Nesbo opět mistrovsky vykresluje jednotlivé postavy a nutí čtenáře měnit v průběhu příběhu několikrát názor na všechny hlavní hrdiny. Škoda, že ten konec nebyl jiný, i když i tady mě napadá, nebylo-li by to i tak po čase zase ve starých kolejích.

11.04.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Talent a dílo paní Lednické je jedním slovem fantastické! I přes tu neskutečnou hrůzu a tragédii války a přes ty přetěžké osudy, kdy nad hrdiny i nad tím, co tu opravdu v reálu bylo, pláčete a máte i noční můry, je Šikmý kostel dokonalá literární lahůdka a je nutno se před paní spisovatelkou sklonit.

03.04.2021 5 z 5

Zrada Zrada Russell Blake

Chcete-li si odpočinout, prožít jednu parádní akci za druhou a nemuset u toho moc přemýšlet, je tohle ideální kniha.

03.04.2021 3 z 5

18. rukojmí 18. rukojmí James Patterson

Není to protimluv: Standardně čtivé, jako (skoro) vše od Pattersona a spol., ale tentokrát mě to nechytlo natolik, aby knihu přečetla jedním dechem.

01.04.2021 3 z 5

Spící nymfa Spící nymfa Ilaria Tuti

Velmi dobré pokračování Květů nad peklem. Přesto však nemohu hodnotit lépe než 3*, protože na mě těch záhad z minulosti a mystična bylo prostě trochu moc. Zároveň se opravdu snažím, ale i Mariniho postava je pro mě zatím .... zvláštní. Stejně jako rušivě působící nespisovná přímá řeč Teresy v porovnání s ostatním textem.

01.04.2021 3 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Skvělé. Skvělé jako vždy. Jen té deprese z toho na mě dýchlo tentokrát nějak víc, proto o jednu * méně než obvykle. Ale teda! Klobouk dolů, paní Soukupová!

30.03.2021 4 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Mám výhrady k postavě Marni a jejího syna Alexe, neb jsou mi oba krajně nesympatičtí a to mi příběh trochu kazí, ale i přesto je kniha objektivně velmi čtivá a zajímavá. Ještě bych ale do příštího pokračování prosila, aby si inspektor Sullivan v práci trošku bouchnul do stolu a udělal pořádek :-).

23.03.2021 3 z 5

Hypotéza zla Hypotéza zla Donato Carrisi

No já nevím. Trochu moc těch konspirací i spolupracovníků, ne?

21.03.2021 3 z 5

Na seznamu smrti Na seznamu smrti Jack Carr

Na můj vkus až příliš mnoho popisu zbraní a úkonů na úkor příběhu. A ač jsem fanoušek třeba takového Jacka Ryana, tak tady mi to přišlo až přespříliš popisné a suše zdokumentované. Třeba jak to, že víc neoplakával své blízké a hned byl soustředěný na pomstu?
Ale uznávám, že fajnšmekr do zbraní a zákulisních politických her si nejspíš přijde na své.

14.03.2021 3 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Já vím, já vím, vám všem se to líbí moc.
Jenže mně už prostě začíná Kim lecčíms lézt na nervy a ani Bryantovi nevěřím, že by si tohle trapné a rádoby vtipné špičkování na svoji osobu nechal tak klidně líbit. Nemluvě o - pro mě - nevěrohodnosti zápletky.

11.03.2021 3 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Takový druhý DOKONALÝ Joe O'Loughlin, byť se tenhle jeho žák jmenuje jinak. Čtení jsem si moc užila, nešlo se odtrhnout. Velice doporučuji, protože i když se to zdá nemožné, vzestupná tendence kvality a příběhů stále pokračuje. Akorát tedy moc potřebuji další díl/y a to tuším bude trošku problém.

07.03.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Za mě lepší než první díl. Kate je mi podstatně sympatičtější než Erika v jiné sérii. Nicméně jednu - a to fakt nepřehlédnutelnou - výtku bych měla: Které dítě má ještě v 11 letech chybějící přední zuby? Ani syn Kate to rozhodně nemohl být.

05.03.2021 3 z 5

Zmizení Zmizení Charlotte Link

Tak tohle mě opravdu bavilo! Věrohodné postavy, uvěřitelní pošuci a velmi napínavý příběh, který nelze jen tak odložit. Jeden z těch opravdu špičkových. Velmi doporučuji.

02.03.2021 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Souhlasím s většinou komentářů - velmi povedený druhý díl série o Sayer. Doporučuji.

27.02.2021 4 z 5

Rozbité panenky Rozbité panenky Sarah Flint

Tohle bylo panečku něco: Nuda, otrava, v podstatě mi - bohužel - bylo úplně jedno, jak to s těmi chudinkami prostitutkami dopadne. Dokonce jsem to ani nedočetla, spíše přeskákala. Bohužel tu do nebe volající slepotu vyšetřovatelů jsem ovšem viděla. To je vážně ta stejná autorka, jako napsala Maminčina mazánka?

26.02.2021 1 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Klasická "aristokratovská" jednohubka na pobavení. Žádné hluboké myšlenky, žádné stresy a nervy, čistě čirá a milá zábava. A to je v téhle době k nezaplacení. A navíc konec slibuje další zajímavé pokračování.

23.02.2021 3 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Ve srovnání se Stříbrnou cestou zklamání. Nejen že se to člověku nedobře čte, o těch všech divných, nesympatických či dokonce zlých lidech, ale ještě nechápe hrdinčino setrvávání v téhle mizérii a v téhle "rodině".

23.02.2021 2 z 5

Mráz pod kůží Mráz pod kůží Allie Reynolds

Dobře napínavý příběh. A teď se omlouvám, že budu trochu mluvit jako hotentot, abych se vyhnula spoilerům: Absolutně si nemůžu pomoct, jedna ta osoba byla dobře na zabití. Velkou část knihy jsem fandila vypravěčce, ale když pak při nácviku "vy víte čeho" okamžitě nevyskočila a na fleku nezabila viníka, tak moje sympatie opadly. A když pak popíjeli spolu v restauraci a tak dále, tak tím to už úplně zabila. Notabene, rozum taky někde odpočíval, že :-) ?

19.02.2021 4 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Výtečné! Ta atmosféra uzavřeného horského městečka, kde zřejmě číhá vrah... Jedinou trhlinku na dokonalosti pro mě znamenala scéna s tou pošahanou osobou, to pro mě opravdu nebylo uvěřitelné, že by to někdo s dosavadními znalostmi při vyšetřování mohl nechat zajít tak daleko.

14.02.2021 5 z 5