Hella Hella komentáře u knih

Uzol Uzol Dominik Dán

Příběh byl čtivý a velmi reálný, navíc na mě dýchla hrůza těch strašných "estébáckých" let, které si sice pamatuji jen z raného dětství, ale i tak mi naskočila husí kůže, co se všechno beztrestně lidem mohlo dít..... Dán je nepochybně autor, co čtenáře umí zaujmout i si ho udržet.

27.01.2015 3 z 5

Detektiv Michael Crow - Klauni Detektiv Michael Crow - Klauni Ivan Dachs Hladík

Bohužel neba, vážně ne... :-( A to přitom coby patriot z principu fandím všem českým spisovatelům. Jenže tady mi chvílemi přišly některé věty a obraty tak nepřirozeně šroubované, že se mi to hodně špatně četlo.

22.01.2015 2 z 5

Mělas to vědět Mělas to vědět Jean Hanff Korelitz

Za mě dobrý! :-) Pomalejší tempo vyprávění vůbec neškodí příběhu, naopak se čtenáři otevírají různé odbočky od hlavního děje, které jsou ale pro příběh podstatným přínosem. Za mě fakt dobrý!

21.01.2015 4 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Konec mi přišel od autora pěkně odfláknutý, zhruba ve stylu: "Už mě to děsně nebaví, jak bych to co nejrychleji sfouknul?" Škoda, 4/5 knihy byly prvotřídní, ale pak ta nevěrohodnost.... Nicméně Rhyme a Amélie jsou jedineční a kvůli nim i tak dávám 4 hvězdičky.

17.01.2015 4 z 5

Norský dandy Norský dandy Jan Guillou

První díl jsem zhltla s velkým nadšením a druhý...? Do půlky to šlo a pak hroooozně moc ztuha :-( . Přesně jak píše Moni.ka - politická agitace a já dodávám: hurá volným mravům (pozor - nic proti homosexuálům! Jen ty popisy jejich intimit by nemusely být tak časté a přijde mi jako téměř stavěné na piedestal. A přitom nevěra bují i tam....). Ke konci jsem se do čtení holt musela i nutit.

12.01.2015 3 z 5

Krysařovy děti Krysařovy děti Belinda Bauer

Lepší průměr. Narozdíl od předchozích dvou autorčiných titulů, které byly fantastické. Konec mi přišel vyřešený dobře, jeden z Jonasů pochopil.

08.01.2015 3 z 5

Švéd Švéd Robert Karjel

Nečekaně dobré. První kapitola mě sice málem odradila, ale zbytek knihy to více než vynahradil.

04.01.2015 4 z 5

Jak zabít Kupida Jak zabít Kupida Mark Edwards

Poměrně příjemná a neotřelá oddychovka, plná trochu více psychopatických spoluobčanů :-)

02.01.2015 3 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Jsem zklamaná, protože jsem čekala mnohem víc. Do půlky dobrý, napínavý, čtivý, pořád si říkáte, jak to je s tou Natálií a od půlky jako když kniha ztratí dech.... ztrácela jsem se taky.... tolik gangsterů a různých jmen jsem zkrátka snadno nepobrala a každou chvíli listovat zpátky a říkat si, kdože to byl tenhle? Navíc tak stupidní, rozuměj zbytečně zdramatizované rozuzlení a ty prostředky k cestě do věčných lovišť... Ne, ne, děkuji.

30.12.2014 3 z 5

Posmrtná spravedlnost Posmrtná spravedlnost Michael Baden

Příběh celkem ušel, přesto mě však více zaujaly/pobavily vztahy mezi sympatickými hlavními hrdiny. Přece jen pro nás Evropany je argentinská Špinavá válka dosti neznámou... a neznámou hrůzou.

28.12.2014 3 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Za mě jakžtakž... chvílemi jsem se ovšem trochu v návratech do minulosti ztrácela... a pak ten moment padouchovy velké odplaty? Jako jedno z vysvětlení docela slabé. Ale uznávám, že kniha byla psána velmi čtivě a že jsem i přes moje výhrady četla napjatě až do konce.

27.12.2014 3 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Pěkné, i když.... první část příběhu je mnohem lepší a bohužel ke konci jakoby kniha už ztrácela dech, autorka najednou vše líčí příliš povrchně a "letem světem" a navíc se nemůžu zbavit pocitu jisté přeslazenosti v závěru. Ale za přečtení rozhodně stojí.

27.12.2014 3 z 5

Trefa do černého Trefa do černého Stephen Hunter

Není to úplně "blbý" čtení, ale do nadprůměru má ještě dost daleko. První část knihy ze všech sil fandíte Rayovi, aby se vám vzápětí na dlouhou dobu ztratil z očí a místo něj nastoupil další klaďas Bob (jenže už to tolik není ono). Mezitím se chvílemi ztrácíte v kapitolách, které jsou pravidelně vyprávěny z pohledu jiných zúčastněných osob. Prostě za mě - fakt jen ten průměr, byť nikterak neurazí...

26.12.2014 3 z 5

Spřízněni krví Spřízněni krví Felix Francis

Za mě - průměr. Na "dickovky" zatím Felix nemá... příliš málo akce a napětí a trochu moc omáčky kolem. Jasně - vše se má a musí točit kolem koní, ale mělo by to být psané s lehkostí a pro diváka přitažlivě. Kdežto zde jsem se chvílemi přistihovala, že přeskakuji celé pasáže popisovaných dostihů.

25.12.2014 3 z 5

Světec Světec Carin Gerhardsen

Miluju předchozí díly Hammarbyjské série - jsou prostě bombastické. Ovšem při čtení Světce jsem se první třetinu knihu nemohla začíst - příliš mnoho jmen a příliš málo akce. Nicméně poté se příběh rozjel a nabral grády a překvapivé obraty. Takže jooo! Kvalita zůstává! A už se těším na poslední příběh pentalogie.

20.12.2014 4 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Ježkovy zraky, to je takovýho fňukání! Jasně, nepochybně to nemohlo být (není) jednoduché, slezl přece hrobníkovi z lopaty, ale tenhle sebelítostivý výplod není ani snadné dočíst - je to všechno jedna velká křivda. ....a přitom se od půlky knihy dočtete, jak už je zase na nejlepší cestě do starých kolejí - byť by neměl, nalévá se vínem, malicherně lituje, že nemůže tam či onam, informuje nás o naprosto nedůležitých snobských značkách svého oblečení a ona pokora k životu, která je alespoň na prvních stránkách (a v moc pěkném nedávném rozhovoru v časopise Instinkt) cítit, je už zase pěkně na ústupu. Jestli ono nakonec přece jenom něco nebude na úvaze jeho ženy !!! ve zmíněném rozhovoru, že je to jakýsi trest shůry za rozmařilý předešlý život a jistou nabubřelost.

20.12.2014 1 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Dávám 5 hvězdiček, ačkoliv mi trochu neseděl padouchův nepravděpodobný způsob "vyměknutí" v závěru knihy. Jinak ovšem dokonalé, napínací :-) od první do poslední stránky, propracované.... prostě fantastické.

13.12.2014 5 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Jak bych to řekla....? Taková zpomalená, nepříliš dějově nabitá kniha - pro mě rozhodně nejméně "akční" ze všech autorových titulů. Dalo se číst, jen jsem se první čtvrtinu knihy ztrácela v postavách.

02.12.2014 3 z 5

Poslední muž Poslední muž Vince Flynn

Jsem velký fanda "Rappovek" a fakt mě mrzí, že další díl už autor bohužel nenapíše.... nicméně tady jsem měla dost problém uvěřit padouchově vůli nechat se kvůli autentičnosti videa zmlátit až skoro k smrti - to jediné mi přišlo opravdu nevěrohodné. Jinak i zde je Rapp ve své nejlepší kondici a hezky ty zlosyny kosí :-) !

29.11.2014 4 z 5

No blbina! Jako hrom. Chvílemi vtipná, chvílemi ne, závěr ujetý víc než záhodno. Za přečtení to stojí, ale pouze s plným vědomím toho, do jaké blbosti se to pouštíte :-)

23.11.2014 3 z 5