Hella Online Hella komentáře u knih

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Nelze než souhlasit s Jendoslavem - kniha je coby detektivní příběh absolutně dokonalá - děj má spád, originalitu, nečekané zápletky a tomu všemu vévodí úžasná osobnost Sebastiana.... (jen ta Vanja by mohla být trochu sympatičtější...)

08.07.2014 5 z 5

Projekt ideálna manželka Projekt ideálna manželka Graeme Simsion

První třetina knihy výrazně vtipnější než zbytek, ale i tak to vcelku stálo za přečtení celé.

08.07.2014 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Dokonalý. Absolutně dokonalý! Smutný a strašně dojemný (a to jen tak nad něčím neslzím), a přesto nádherný. Pro mě rozhodně nejsilnější literární zážitek za hodně dlouhou dobu!

29.06.2014 5 z 5

Nevracej se Nevracej se Lee Child

Malinko pokazím dosavadní statistiku - za mě hvězdičky jen 3. V druhé půlce mě všechno to rozplétání konspirací a podfuků už zdaleka nebavilo a tím pádem jsem se v tom až tak neorientovala (moje chyba, já vím). A to jsem se dočetla, že román je nominován na nejlepší thriller 2014 (ITW Thriller Award). A dokonce vede žebříček nejprodávanějších knih v Anglii a USA!
Nicméně, opravdu se vám nezdá, že první díly (Jatka, Varovný signál, Nezvaný host, Zásah apod.) byly mnohem, mnohem lepší???
(Notabene, Tom Cruise tomu taky zrovna nepomohl - mrňous a hraje obrovského Jacka Reachera, no ne?)

24.06.2014 3 z 5

Washingtonský dekret Washingtonský dekret Jussi Adler-Olsen

Nedá se nic dělat, na stránce 125 to vzdávám .... Absolutně mě to nebaví, nedokázala jsem se začíst a příběh mě prostě ani trochu neupoutal, a to všechno i přesto, že autorovy knihy ze série Odd. Q zbožňuju!

20.06.2014 1 z 5

Oběť Molochovi Oběť Molochovi Åsa Larsson

Výborný severský příběh. Snad jen ten konec mi přišel divný a moc bych přála V. jiný, ale jinak každopádně čtení velmi poutavé a čtivé.

14.06.2014 4 z 5

Dům s matracemi Dům s matracemi Paulus Hochgatterer

I mně se četla kniha velmi obtížně, několikrát jsem musela celé pasáže i stránky číst znovu, abych pochopila, jak to vůbec autor myslel. A bohužel jsem ve třetině knihu odložila... prostě to nešlo.

10.06.2014 1 z 5

Večeře Večeře Herman Koch

Zvláštní příběh a strašně nesympatičtí a bezcharakterní účastníci. Brrr. Nicméně knihu člověk neodloží, dokud nedočte.

10.06.2014 3 z 5

Vír Vír Frode Granhus

Sice se mi dost pletly příbuzenské a nepříbuzenské vztahy zúčastněných, ale jinak velmi čtivý příběh.

09.06.2014 3 z 5

Pořád se dívá Pořád se dívá Chevy Stevens (p)

Pěkné, čtivé, napínavé.

02.06.2014 4 z 5

Nechtěj nic vědět Nechtěj nic vědět Lisa Jackson

Mně se kniha líbila moc a vůbec mi nepřišlo, že by snad byla rozvleklá nebo zdlouhavá. Naopak - napětí se pěkně stupňovalo a rozuzlení bylo docela překvapivé. Za mě 4 body, a to jen proto, že nemám ráda do thrilerů zamotanou vášnivou lásku, jinak by to bylo za 5.

26.05.2014 4 z 5

Pastýř smrti Pastýř smrti Ethan Cross

Čekala jsem mnohem víc. Tady se mi dostalo vrchovatě hrůzných popisů zvrácených zločinů s důrazem na chudáky nevinné oběti a po x-té oběti jsem už tyhle pasáže (a že jich je tam půlka knihy) musela přeskakovat - prostě jsem na to neměla žaludek. Jo.... a kromě toho mě strašně naštval závěr knihy....

21.05.2014 2 z 5

Na zimu zavřeno Na zimu zavřeno Jørn Lier Horst

Slušná, lehce nadprůměrná detektivka.

18.05.2014 3 z 5

Temná hra paměti Temná hra paměti Ron Puyn

Nesnáším knihy, které se nejdřív tváří seriózně a realisticky a pak - bum, najednou a zničehonic je tam příšera z jinýho světa... To je tak příšernej podvod na čtenáře!

17.05.2014 2 z 5

Spi, děťátko, spi Spi, děťátko, spi Carin Gerhardsen

3. díl série a zase povedenější než ten předchozí! Vynikající série, čte se jedním dechem a já už se těším na další, volně navazující díl...!

17.05.2014 5 z 5

Léčitel Léčitel Antti Tuomainen

Co si budeme povídat? Holt opravdu nic moc.... A co teprve ten divný, nepravděpodobný a naprosto ujetý závěr....???? Jakým řízením osudu byla kniha vyhlášená nejlepší finskou detektivkou roku 2011, ví jen bůh....

05.05.2014 2 z 5

Nechte ďábla spát Nechte ďábla spát John Verdon

Mnohem, mnohem lepší než rané příběhy Harryho Holea....! Nemohla jsem se odtrhnout!

04.05.2014 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Opět jsem si potvrdila, že tendence kvality a čtivosti je stoupající - tedy nutno číst tak, jak díly mají po sobě navazovat, nikoliv tak, jak jsou vydávány. Pro mě nejslabší Netopýr, o něco lepší Švábi, Červenka o další kus lepší; nicméně nejlepší je pro mě pořád Levhart, Sněhulák a Spasitel. A ne, nemyslím si, že by překlad Červenky byl slabý, to určitě ne!

02.05.2014 3 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Napínací :-) - to bezesporu. Ale chvílemi taky těžko pochopitelné zápletky (např. pochopit v kontextu význam sousloví kopie kopií nebo si zavařit mozek přemítáním nad tím, jestli je to pravé nebo fake mi dalo zabrat :-) a o tom, kdo je padouch a kdo hrdina ani nemluvě :-) . Ale i tak se už těším na Bubble.

25.04.2014 3 z 5

Černá voda Černá voda Kerstin Ekman

Jsem asi divná, ale mně se to moc nelíbilo. Chvílemi mi to přišlo vysloveně divné, jasně - chvílemi mě to i bavilo. Ale každopádně mi nade vše pila krev hlavní hrdinka - naivní, až neuvěřitelně hloupá. Třeba to, jak táhla tu svoji holčičku v noci po horách a jak neuvěřitelně spoléhala na toho ještě více nepochopitelnějšího Dana... no skoro bez mozku. Pardon :-)

24.04.2014 3 z 5