Hella Hella komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Fantasticky jsem se pobavila. Milá knížka. A největší záchvat smíchu jsem bezpochyby měla při Josefově vysvětlování pojmu waldorfská škola: "Jedná se o školu, kde státem posvěcená anarchie dosáhla takového stupně, že její absolventi se po 8-leté docházce stěží zvládnou podepsat tiskacím písmem bez vyplazeného jazyka." Tahle perla mě na pár minut fakt vyřadila z provozu !

24.01.2014 5 z 5

Exploze Exploze Liza Marklund

Tak odkládám nedočtené.... :-( Dala jsem tomu víc než 100 a stran bohužel mě to ale vůbec nebavilo a nechytlo.

24.01.2014 1 z 5

Vnitřní kruh Vnitřní kruh Mari Jungstedt

Hmm, moc mě to tedy nebavilo (i když oba předchozí tituly ano), takže jsem bohužel dokonce zhruba od půlky přeskakovala stránky (aby už byl toho utrpení konec :-) ).

21.01.2014 2 z 5

Terapeutka Terapeutka Camilla Grebe

Příjemné čtení, které mi ovšem malinko kazila skutečnost, že jsem zhruba od čtvrtiny knihy věděla, kdo je padouch. Jo a mimořádně mě rozčiluje to, když jakýkoliv hlavní hrdina nepochopitelně a s prominutím debilně odmítá všechny náznaky nebezpečí s tím, že to si z něj určitě někdo jenom dělá legraci.

19.01.2014 3 z 5

Následky Následky Koethi Zan

Velmi čtivé a poměrně originální. Doporučuji!

14.01.2014 4 z 5

Konec vosí sezóny Konec vosí sezóny Denise Mina

Trochu pomalejší rozjezd, ale pak prima oddychové čtení, a to tak, že mi dokonce i přestalo vadit těhotenství hlavní policistky :-) .

11.01.2014 3 z 5

Ale jóóó, šlo to :-) . Taková oddychovka, která je velmi čtivě napsaná. Jen mi trochu dělalo potíže uvěřit v onu sektu...

09.01.2014 3 z 5

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Kniha se mi velmi dobře četla, jen ten konec mi přišel trochu... řekněme odfláknutý nebo uspěchaný. Nesedla mi ta neskutečná náhoda, že se dvě hlavní postavy neplánovaně setkají zrovna v tom jednom jediném městě.

05.01.2014 3 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Příběh se dobře četl, jen mi vadí onen nepříliš jasně dokončený závěr...sákryš, tak zjistila se nakonec pravda nebo ne?

01.01.2014 3 z 5

Chlapec v kufru Chlapec v kufru Lene Kaaberbøl

Nebylo to špatné, ale vysloveně bomba taky ne...

01.01.2014 3 z 5

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

Na Sedmikrásky jsem se hodně těšila, protože předchozí autorčin titul Nechtění byl úžasnej... a teď jsem pracně dočetla a jsem z knihy rozpačitá a zklamaná - jednoduše mě to (bohužel) vůbec nebavilo.

28.12.2013 2 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Levhart = absolutní žánrová dokonalost. Od první stránky vás chytne a nejste schopni knihu odložit, dokud ji fakt nedočtete (jako já za den a půl... a všechny ostatní povinnosti stály :-) ). Bomba - ještě lepší než Sněhulák a Spasitel (kteréžto jsem dosud považovala za nejlepší Nesboovky).

23.12.2013 5 z 5

Požehnáni ti, kdož žízní Požehnáni ti, kdož žízní Anne Holt

No po pravdě nic moc...policie v čele s inspektorkou Hannou v podstatě jen vzdychá nad neskutečným vedrem a evidentně si díky tomu (?) počíná víc než neschopně. O chlup lepší než Slepá bohyně, ale skutečně jen o chlup.

20.12.2013 2 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Perfektní. Čtivý, poutavý příběh a konec neskutečně graduje. Jistě by se pár maličkostí našlo (jako třeba jak hned jedna z postav ví, kam budou směřovat kroky policistů a je tam nesmyslně rychle ještě před nimi), ale knize to vůbec neubírá na originalitě a grádech.

19.12.2013 4 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Proti předchozím knihám autorky je tento příběh - dle mého soudu - o hodně slabší, nezábavnější (a to se mi dosud nestalo, abych se u nějaké její knihy nudila) a celkově prázdnější. Unylá a nepříliš sympatická postava hlavní vyšetřovatelky je už jen pověstná kapka, po níž pohár (ne)čtivosti přeteče.Skoro se nemůžu zbavit dojmu, že to snad ani nemohla psát sama Linková.

15.12.2013 3 z 5

Hra Hra Anders de la Motte

Nebylo to špatné, jen přemíra anglických výrazů a sem tam nějaký ten vulgární a rušivý český. Druhý díl si nicméně určitě přečtu.

09.12.2013 3 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Tak jsem četla a četla, i když mě to zrovna nechytlo a vůbec nebavilo a pořád jsem čekala, že už už... No takže bohužel ne a strana 168 byla poslední, které jsem dala šanci. A to jsem to ještě, myslím, vydržela dost dlouho (po pravdě, říkala jsem si, že když se to všem ostatním líbí, jsem asi nějaká divná a že prostě musím vydržet). No, v mém případě to fakt nešlo.

05.12.2013 2 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Fantastický příběh.... jsem fakt naprosto unešená - moc se mi to líbilo. Čtivé, poutavé, poučné.

02.12.2013 5 z 5

Smrtící výstřel Smrtící výstřel Vince Flynn

Starý dobrý Mitch Rapp se v téhle knize nehne ani na krok z Paříže, ale příběhu to nikterak nevadí. Tedy, musíte být fanoušky neprůstřelných, ohnivzdorných a nesmrtelných agentů, kteří vydrží vše.... :-)

25.11.2013 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Vůbec není špatné....sice (jak už tu kdosi psal) je to jeden psychopat vedle druhého, ale bezvadně se to čte a díky tomu mi ani nevadilo, že kniha je abnormálně těžká a nepohodlně se drží.

17.11.2013 4 z 5