hezuveru hezuveru komentáře u knih

Piko: Junkies' lives matter: Na životech feťáků záleží Piko: Junkies' lives matter: Na životech feťáků záleží Pavel Šplíchal

Jsem ráda, ze se mi kniha dostala do rukou. Působivé, místy drsné a plné odstrasujicich případů. Vidim za projektem velkou praci, autoři si dali záležet a obdivuji odvahu, se kterou do toho šli. Jenže chvílemi jsem mela pocit, ze ctu jen vystřižené články z časopisu. Některé části byly logicky uspořádané, ale jinak to na sebe většinou nenavazovalo a působilo to na me stylem - „Tak třeba tohle dam sem a tohle třeba tam. Jinak si ale myslim, ze to znamená vykroceni správnou nohou do budoucí tvorby!

18.09.2024 4 z 5

Dálnice Dálnice Lenka Potůčková

Velké zklamání. Nerada pisu negativni recenze, ale tady me natolik trápí nenaplneny potenciál zpočátku hezke zápletky, ze bych rada vyjádřila nespokojenost. Ze začátku příběh hezky plynul a člověk cekal, kdy se linie odpojí od popisu vzadu na knize. Jenže to se nestalo. Vse je shrnuto v krátkém odstavci a po více než tři sta stranách jsme se nedozvedeli nic nového. Casto se autorka nechala unést a ja se musela prokousat několika dlouhými odstavci “co by kdyby, které bylo v drtivé většině zakončeno větou: “ale žádná kdyby neexistují. Ano, ke knize tohle bezne patří a bavi me to číst, ale ne v případě, kdy je na stránce více otazniků než teček za větou. Par gramatických chyb tomu dodalo tresnicku navrch. Cenim si autorciny odvahy a veškeré pile, co vložila do psaní knihy, ale od nějaké čtvrtiny jsem se musela do cteni přemlouvat. Na konci vsechno navíc působilo strasne nereálně a dialogy by napsala i umělá inteligence lepe.

18.09.2024 2 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Stručné, strohé, ale naopak velmi výstižné. Kazdé slovo bylo vybráno s obrovskou pečlivostí a diky tomu mohlo presne splnit svůj účel. Kniha opravdu hladce a lehce plynula (tak, jak by si to Květa urcite přála), přestože vyprávěla dost těžké příběhy. Kompozicne do sebe vse zapadalo a jako čtenář jsem se vůbec necitila ztracena, naopak unášení příběhem jako v pomalé řece bylo vazne příjemné

18.09.2024 5 z 5