hlina hlina komentáře u knih

Malý Alenáš Malý Alenáš Ivan Vyskočil

Tak já a Malý Alenáš to je láska na první pohled, tedy první počtení. Známe se určitě 20 let. Je to pro mě únik ze současného světa do svobody fantazie. Sahám pro něj vždy, když je mi nejhůř. Miluji ten kouzelný snový svět, jsem nadšená z každé absurdity, z každého nonsensu. No a hra se slovy je pro mě (češtináře) bonus navíc.

15.02.2014 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Naprosto neskutečná síla. Obdivuhodná žena. Četla jsem jedním dechem.

23.07.2013 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Námět není originální, konec je předvídatelný, ale přesto knížka stojí za to.
V podstatě nenáročná, přitom poměrně chytrá a hlavně pozitivní, i když to tak zpočátku nevypadá. Samozřejmě se dá toto téma pojmout mnohem hlouběji, ale to určitě nebyl záměr autora. Takhle je totiž knížka stravitelná pro mnohem větší okruh čtenářů.
" Otázka není, na co se díváš, nýbrž co vidíš"
"Životu nemusíš rozumět, stačí ho žít."

21.03.2022 4 z 5

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

Není to lehké ani veselé čtení. Ale nelituji, že jsem se staříkem Winterbergem a panem Krausem prožila nějaký čas.
Kniha byla mistrně vystavěna.
Ať se vydáte kamkoli; nejdále, kam to jde, před sebou samým nikdy neutečete.

"Lidská hloupost se nedá překolejit, tak snadno jako Alpy."

02.03.2022 3 z 5

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Nečekejte žádnou hloubku, děj je předvídatelný, ale je to příjemné prázdninové čtení.

04.08.2019 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Čtivé, mistrně napsané.
Jen jsem byla kvůli komentářům a reakcím na knihu ochuzena, protože jsem od začátku věděla, jak to dopadne.

23.07.2016 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Nejsem hráčka a možná proto mi chvlku trvalo, než jsem se začetla. Pak to ale nabralo spád a já jen z donucení knížku odhládala. Vůbec nevadí, že má knížka poměrně jednoduchý děj, protože je napsána velmi čtivě.
"... tehdy mi došlo, že realita, i když může být děsivá a bolestná, je také jediným místem, kde najdeš skutečné štěstí. protože realita je reálná."

06.03.2016 4 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Kniha mě naprosto uchvátila. Užívala jsem si ji od první do poslední stránky.
"Každá kniha, každý svazek má duši. Všechny v sobě mají duši toho, kdo je napsal, a taky duši těch, kteří je četli, prožívali a snili s nimi. Pokaždé, když kniha přejde do jiných rukou, pokaždé, když někdo přejede po jejích stranách pohledem, duch knihy roste a sílí. …Když nějaká kniha upadne v zapomnění, my, strážci, se postaráme. Knihy, které si už nikdo nepamatuje, knihy ztracené v čase žijí navždy s nadějí, že se jednoho dne dostanou do rukou nového čtenáře, k novému duchu. Každá z knih byla nejlepším přítelem nějakého člověka. A teď mají nás."

10.10.2015 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Velmi rychle jsem se začetla, ale stejně rychle mé nadšení opadlo. Bylo to takové "americké". Hned jsem si vybavila několik filmů o tom, jak je možné ve vesmíru zvládnout úplně všechno. Hlavní hrdina mi připomínal Ferdu Mravence. Kladně hodnotím jeho smysl pro humor. Jen kvůli tomu jsem knihu dočetla.

29.05.2015 2 z 5

Panenka Panenka Joy Fielding

Napínavé, čtivé, nepředvídatelné.

07.09.2014 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Pro mě naprosté překvapení. V detektivkách mám značné mezery, a tak mě opravdu překvapilo, jak je kniha promyšlená do nejmenších detailů. Určitě brzy sáhnu po další "klasice".

12.06.2013 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Dobře napsaná romantika.

01.10.2017 4 z 5

Stačí jen dotyk Stačí jen dotyk Colleen Oakley

Knížka se skvěle čte, má zajímavé téma, ale něco jí chybí. Je příliš jednoduchá. Z takového nápadu se dalo, dle mého, vytěžit víc.

01.10.2017 3 z 5

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

Ač jsem svůj komentář již napsala, když tady čtu komentáře, tak mi to nedá a musím se zmínit, že jsem byla na autogramiádě této knihy, kde zástupce nakladatelství vysvětloval, jak kniha vznikla.
Nakladatelství požádalo autora, zda by jim poskytl povídky, které mu "leží v šuplíku" a ještě nikdy nikde nevyšly. Z těch si pak vybrali a nechali je přeložit do češtiny.

28.09.2016 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Mé první setkání s autorem. Kniha je bezesporu čtivá, zejména její první polovina. Pak už chybí akce a dynamika. Závěr mě vyloženě zklamal. To nic nemění na tom, že knížka stojí za přečtení a určitě se pustím i do dalších autorových knih.

25.06.2016 4 z 5

Láska s chutí makronky Láska s chutí makronky Sarah Vaughan

Knížku jsem si užívala od prvního do posledního písmenka. Spojuje v sobě mé vášně: čtení a pečení.
Velmi zajímavě kontrastovalo sladké pečení s "hořkými" osudy jednotlivých postav.
A jako bonus si odnáším ještě rady do kuchyně.

02.01.2016 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kniha se velmi dobře čte, témat je tam několik, všechna nadčasová, mohou se týkat každého z nás.
Místy mi to přišlo zdlouhavé, ale určitě stojí za přečtení.

10.10.2015 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Moje první kniha od autorky. Příběh i styl psaní mě pohltil. Čtivé, silné, dojemné, cituplné...

02.07.2015 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Knížku jsem četla o jarních prázdninách na horách a moc jsem si to užila. Cormoran je pro mě sympaťák a fandím mu.
Několikrát jsem se nechala zavést na falešnou stopu, aby mě pak překvapilo rozuzlení.

15.03.2015 5 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Pro mě naprosté překvapení. Není to jen obyčejná detektivka. Knížka má mnoho vrstev, je úžasně vystavěná. Pro mě nepředvídatelná, překvapivá.

28.02.2015 5 z 5