Hoshi Hoshi komentáře u knih

Novou zemi pro divoká zvířata Novou zemi pro divoká zvířata Eberhard Hiob

Na první pohled jsem měla za to, že mě kniha nebude bavit - je přeci stará, má divné ilustrace.... Po přečtení jsem opravdu milé překvapená, jaký zajímavý příběh tato knížka skrývá. Pokud se prokoušete prvními třemi kapitolami, dostane příjemný, čtivý a mnohdy napínavý příběh o stěhování divoké zvěře z rezervace Rhula-Rhula. Velmi oceňuji, že kniha není napsána jen z pohledu Žoržíka, ale dostáváme se i za ostatními skupinami v terénu. Též mě potěšil doslov a i mnohé informace o zvířatech na konci knihy (jen mi u toho chyběly fotky). Ilustrace jsou na první pohled děsivé a nezaujmou jen tak někoho, ale dokonale dokreslují příběh.
Ráda se ke knížce a tomuto zajímavému příběhu vrátím.

29.01.2021 5 z 5

Obrázkové hádání Obrázkové hádání kolektiv autorů

Toto velkoformátové leporelo si dcera vybrala sama - Peppu miluje. Trochu jsem se obávala toho, co nás uvnitř čeká, přeci jen doporučovaný věk je od 3 let, ale jsem příjemně překvapená. Každá dvojstrana nabízí obrázek na jedno téma (hřiště, oslava, lunapark, zámecká zahrada), kde se můžete rozhodnout pro splnění zadaných úkolů, nebo si sami říct, co budete hledat. My si zatím jen ukazujeme a pojmenováváme postavy/předměty, ale až nastane ten správný čas, budeme hledat :). Leporelo je pevné, ilustrace jsou hezké, zaujmou na první pohled.
Doporučujeme pro každého milovníka tohoto růžového prasátka.

18.12.2020 5 z 5

Když se zamiluje kůň Když se zamiluje kůň Zdeněk Svěrák

Tohle je má srdeční záležitost. Nejen že kniha obsahuje noty a texty vybraných známých písní pánů Uhlíře a Svěráka, ale i nádherné ilustrace, které potěší opravdu každého. Když jsem knihu před lety dostala, neustále jsem v ní listovala a hrála podle not. Doporučuji :)

29.11.2020 5 z 5

Příjemné doplnění celé ságy Stmívání. Moc se mi líbí ilustrace postav, ale mrzí mě, že jich tam není víc (ačkoliv chápu, že by kniha byla ještě tlustší než je teď, což by mi zase tak nevadilo). Texty byly čtivé, plné zajímavých informací nejen těch známých. Jsem ráda, že je tato kniha součástí mé knihovny.

13.11.2020 5 z 5

Před bouří Před bouří Zuzana Hartmanová

Takže... Kdy že máme očekávat další díl? Já jen, že tohle byla naprostá pecka! Tedy alespoň pro mě to byla pecka.. Na knihu jsem čekala dlouho a to čekání stálo za to! Děkuji Ti, Zuzko, že jsi vytvořila a podělila ses s námi o tenhle magický, nedokonalý svět. A jsem opravdu zvědavá, co jsi pro naše hrdiny připravila dál....

22.10.2020 5 z 5

Zpěvy páteční Zpěvy páteční Jan Neruda

Čteno kvůli čtenářské výzvě a nejsem si jistá, jestli jsem celé dílo správně pochopila. Možná až budu o pár let starší, dílo lépe pochopím.

18.10.2020 3 z 5

O nejlepším kocourovi O nejlepším kocourovi Cleveland Amory

Po opětovném čtení nejsem z knihy nadšená tak, jako poprvé. Lední medvěd je báječný kocour, který si určitě zasloužil více pozornosti, než v této knize dostal. I tak to bylo příjemné počtení.

03.10.2020 4 z 5

Rok na trhu Rok na trhu Jola Richter-Magnuszewska

Rok na trhu je další ze série leporel, kde s dětmi můžeme sledovat, co se děje po celý rok. Bohužel tato kniha si díky své zvláštní kresbě u nás nezískala takovou oblibu jak Rok v lese a Rok ve školce.

26.09.2020 4 z 5

Pohádky pod polštář Pohádky pod polštář Magdalena Wagnerová

Moc krásná pohádková kniha na dobrou noc. Pohádky jsou velice čtivé a opravdu nenásilnou formou přibližují lidské chyby a omyly.

21.08.2020 5 z 5

Ve znamení Štíra Ve znamení Štíra Maggie Stiefvater

Kniha mě na první pohled zaujala svoji krásnou obálkou a na ten druhý svým názvem - musela být moje. Očekávala jsem nějaký přeslazený příběh, a tak mi tady chudák nějakou dobu ležela v poličce. Jak já se mýlila. Příběh mě vtáhl od první stránky, rychle ubíhal. Potěšilo mě střídání pohledů Šotka a Seana. Teď mě mrzí, že jsem to dočetla. Pokud někdo taháte, jestli ano nebo ne, tak určitě ano!

12.07.2020 5 z 5

Růže z Kentucky Růže z Kentucky Jude Deveraux (p)

Knihu jsem dostala darem a při pohledu na obálku má očekávání klesla na nulu.
A musím uznat, že jsem velmi mile překvapená. Příběh mě bavil od první stránky, hlavní hrdinové jsou sympatičtí, ačkoliv občas se chovají zvláštně, ale dobře, chápu. Tuším, že kniha neosloví každého, ale své čtenáře najde :)

01.07.2020 5 z 5

Witch - Čtyři draci Witch - Čtyři draci Elizabeth Lenhard

Příjemný návrat do dětství. Ačkoliv je kniha útlá, je velmi čtivá a skrývá zajímavý příběh, který zaujme každého čtenáře :)

22.05.2020 5 z 5

My Little Pony - Pohádky ze země poníků My Little Pony - Pohádky ze země poníků Linda Perina

Tato kniha, i když obsahuje pouze dva krátké příběhy, není na jedno čtení. Na každé straně naleznete celostránkovou ilustraci, která zaujme nejen děti. Příběhy jsou opravdu čtivé a jednoduché.

16.05.2020 5 z 5

Serafina a černý plášť Serafina a černý plášť Robert Beatty

Serafina mě na první pohled zaujala obálkou a jménem. Dlouho jsem po ní pokukovala, až jsem si jí koupila zde v bazaru... A jsem ráda, že jsem tak učinila. Ačkoliv jsem vůbec netušila, co vlastně mám před sebou za příběh, jsem velmi mile překvapená. Serafina je velmi milé děvče, spolu s ní zažijeme velké dobrodružství ... Tahle kniha mě opravdu bavila!

05.05.2020 5 z 5

Moc času Moc času Deborah Harkness

Byl to boj, ale vyhrála jsem!
Na tuhle knihu jsem se těšila, měla jsem velká očekávání. Těšila jsem se na příjemné, svěží, rychle ubíhající pokračování. Něco se splnilo - dostala jsem příjemné pokračování, a jako bonus z pohledu různých postav (Diana, Marcus, Pheobe). Tolik jsem toužila dozvědět se, jak to bude dál s dvojčátky, což se mi splnilo. Příběh Pheobe byl také zajímavý a potěšil mě. Marcuse mám moc ráda, jeho minulost mě zajímala, ale tahle zpověď mě moc neoslovila. Jak napsala Lenka, pokud by to byl úvod k dalším knihám, super! Takhle bohužel..
Jen by to chtělo ještě český překlad :)

21.04.2020 4 z 5

Lucerna Lucerna Alois Jirásek

Lucernu jsem již několikrát viděla v divadle a byla to opravdu nádherná podívaná. Teď bylo na čase, abych se konečně ponořila i do čtení. To je tak krásně pohádková hra a pokud si chcete odpočinout, směle se do toho pusťte :)

30.03.2020 5 z 5

Jedlička se narodila Jedlička se narodila Oksana Bula

Další krásná kniha od této autorky/ilustrátorky do naší knihovny. Ačkoliv moc vět v knize nenajdeme, ilustrace toho poví mnohem více. Těším se na další kousky od Oksany.

19.03.2020 5 z 5

Lexikon zvířat od A do Z Lexikon zvířat od A do Z Romana Anděrová

Jeden z mých suvenýrů ze Zoo Praha a jsem z něj nadšená. Lexikon obsahuje spoustu zajímavých informací nejen k obyvatelích, ale třeba i o expozicích. Bohužel není to kniha navždy, protože se zoo neustále mění, za nějaký čas budou některé informace v ní zastaralé. Ale i tak je to příjemné čtení, na kterém vás nejvíce zaujmou nádherné fotografie zvířat. A pokud se náhodou vydáte do pražské zoo a v expozicích neuvidíte toho či onoho obyvatele, tento lexikon vám jej přiblíží :) Je to taková pražská zoo do kapsy :)

24.02.2020 5 z 5

Holka mimo rytmus Holka mimo rytmus Becky Albertalli

Leah je nezajímavě zajímavá postava, ke které si musíte najít nějakou cestičku, abyste jí měli rádi. Opravdu to není Simon, kterého si zamilujete od prvního slůvka, i tak na Leah něco je... Byl to příjemně strávený čas s knihou, bohužel to nebyla taková jízda jako autorčina první kniha z Creekwood, ale i tak jsem si čtení užila.

02.02.2020 4 z 5

Malenka Malenka An Leysen

Miluji pohádkové knížky a hlavně ilustrace od An Leysen. Je to něco tak kouzelného, stejně jako samotný příběh Malenky. Doufám, že se dočkáme i dalších jejích knih :)

01.11.2019 5 z 5