Hoshi Hoshi komentáře u knih

Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Jessica Townsend

Velmi nutně potřebuji třetí díl! Ačkoliv jsem se čtení Divomora trochu obávala, protože druhé díly obvykle bývají slabší, tady to vůbec neplatí. Kniha jé neuvěřitelně čtivá, příběh je čím dál víc zajímavější. Jsem nadmíru spokojená.

26.06.2020 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

"Dorian je pitomec".. Takhle věta se mi od půlky díla rojila v hlavě a nedala mi pokoj. Dílo je skvělé, výborné jako maturitní četba.. Bohužel, zřejmě teď nebyla ta práva doba na toto čtení, třeba jednou bude Dorian ještě lepší...

06.11.2019 4 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Byla jsem překvapená, když jsem v knihkupectví viděla tento díl v angličtině a při čekání na český překlad jsem byla mírně na rozpacích, jestli bude dosahovat stejných kvalit, jako předchozí trilogie. Příběh byl velmi čtivý, ačkoliv začátek byl pomalý a chvilku jsem uvažovala, jestli mám číst dál. Zvědavost a nutkání knihu za každou cenu dočíst vykonala své. A jsem na to ráda. Celkový dojem je kladný, setkáváme se s novými lidmi, novými pravidly a vlastně i novým příběhem a jsem opravdu zvědavá, jakým směrem se vše vydá a jakou roli tam naši staří známí budou hrát.

20.06.2019 5 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Již dlouho jsem uvažovala, že bych si Pí a jeho život přečetla. Stále jsem to odkládala a teď, díky ČV jsem se na knihu vrhla. Netušila jsem, co mám očekávat, film jsem neviděla, a dostala jsem zajímavý příběh. Bohužel první část o náboženství mě moc nebavila, nutila jsem se do toho, chtěla jsem knihu odložit. Byla jsem však velmi zvědavá na část druhou - plavbu po moři. Poslední část mě položila, rozesmutnila, znechutila. Raději bych trávila plavbu s dvoumetrákovým bengálským tygrem, než s hyenou.

19.02.2019 5 z 5

Temný duet Temný duet Victoria Schwab

V hloubi duše jsem to tušila, ale stále jsem chovala naději, že se mýlím.
Pokračování je temné, krvavé, potkané strachem ... a nadějí. Druhý díl byl možná o krapku lepší, než první, i tak byl stejně čtivý a rychle odsýpal. Mrzí mě, že se s nimi musím rozloučit a další setkání bude stejně bolestivé, jako to první.

05.02.2019 5 z 5

Zlatý pramen Zlatý pramen Josefine Ottesen

Irmu jsem měla vždy ráda a v této knize bych jí občas dala ránu :D Na druhou stranu ji chápu. Každý měl někdy stejné pocity (tedy alespoň já ano... mhhh)... Příběh je čtivý, napínavý, oddechový.

27.01.2019 5 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Jsem nadšená, nadšená, nadšená. Konec mě opět překvapil, nadchl a dodal novou naději. Celé série Vampírské akademie je čtivá, zábavná a velice ráda se k ní vracím. Jen mě vždy mrzí osudy některých postav - moc mě to mrzí, ale věřím, že na tebe někde čeká tvá osudová láska. Proč jsi byla tak ukvapená a udělala to? Mám z vás neskutečnou radost a vám přeji jen to dobré ... A brzy se zase setkáme!

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

Jak by mohla? Ach Rose.. Tolik mě to mrzí. Buď silná a my budeme také. Dimko, jak si mohl? Pfff... Jsem naštvaná, jen když na to pomyslím. Předposlední díl je čtivý, nabitý emocemi a zajímavými zvraty.

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Zamilovala jsem se... Do krásné Ruské krajiny, kterou nám autorka popsala, do rodiny Belikových, ke kterým se Rose vydala. Ach Rose ... Máš můj veliký obdiv za to, co všechno jsi zvládla, kam až ses vydala, abys našla toho, koho miluješ.
Kniha je velice čtivá, rychle ubíhá. Ráda se k ní vrátím

Poslední smrtelné pouto Poslední smrtelné pouto Brian Staveley

Uf, tak jsem se dlouhém boji s Urghuly a csestriim probojovala až na konec a jsem zklamaně spokojená. Budou mi chybět, ačkoliv jsem si jistá, že se k nim vrátím, ale obávám se, že to nebude hned.... Celá trilogie stojí za přečtení, konec byl překvapivý a čekala jsem na něj opravdu dlouho, za mě však vítězí první díl.

18.09.2018 5 z 5

Louskáček Louskáček An Leysen

Mé první setkání s touto autorkou a určitě ne poslední. Ilustrace jsou opravdu nádherné a příběh je příjemný.

30.07.2018 5 z 5

Franklinova létající knihovna Franklinova létající knihovna Jen Campbell

Franklinova létající knihovna je roztomile ilustrovaná, veršovaná kniha, která potěší a zahřeje. Můžete v ní listovat do nekonečna a neomrzí vás. :)

03.07.2018 5 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Při čtení tohoto příběhu jsem přemýšlela, proč jsem vlastně knihu chtěla mít ve své knihovně. Bylo to kvůli obálce, která mě na první pohled zaujala a křičela, že ji musím mít a nebo to bylo tím dlouhým, zvláštním názvem (anotaci jsem četla až když jsem doma držela knihu v ruce). Něco uvnitř mě mi našeptávalo, že se zamiluji. Ačkoliv některé maličkosti mi úplně neseděly, tento smutno-veselý, láskyplný příběh jsem prožívala spolu s June a skutečně jsem si knihu zamilovala. Vím, že se k ní budu neustále vracet a získala si čestné místo v mé knihovně.

03.07.2018 5 z 5

Proti všem Proti všem Julie Kagawa

Doufám, že nakladatelství fragment se rozhodne vydat i zbytek série, jelikož se mi opravdu nechce pouštět do této série anglicky - ale jak to vypadá, asi budu muset. Druhý díl mě nezklamal a jsem opět nadšená, naštvaná, zklamaná, plná očekávání. A co bude dál? Co budou moji milovaní ještě muset zažít? Mám tolik nezodpovězených otázek..

24.05.2018 5 z 5

Noční labuť Noční labuť Zuzana Hartmanová

Asi jsem se zamilovala.. Nejen do minotaura Toghara, nemrtvého koně Démona a hříčce přírody Nix. Ale do celého světa Accadu. Divím se, že jsem čtení odkládala, ačkoliv mi při čtení mnohokrát padl na mysl Zaklínač od Sapkowského, nic nemění na tom, že jde o velice čtivý, překvapující, magií nabitý příběh. Byla bych velice ráda, kdybychom se někdy dočkali pokračování.

10.05.2018 5 z 5

Lásk@ na prvý klik Lásk@ na prvý klik Rainbow Rowell

Ráda čtu knihy od Rainbow a tato nesmí chybět v mé knihovně. Příběh o Lincolnovi je příjemně milý, pohodový, láskyplný.. Je to krásné, odpočinkové čtení, které potěší. :)

30.03.2018 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Lisa Jane Smith

Závěrečný díl mě velmi překvapil.. Vrátit se na začátek a snažit se všechno napravit -
dobrý nápad. Skončilo to tak, jak jsem si představovala a přála. Celá tahle série mi ve mně něco zanechala, i když spousta dílů byla jen vycpávkových a vlastně o ničem, tenhle se stane tím, kvůli kterému se k Upířím deníkům ráda vrátím.. :)

17.03.2018 5 z 5

Osvobození Osvobození Lisa Jane Smith

Nebyl to špatný díl, ale to překvapení na konci? Kdybych řekla, že jsem to nečekala, lhala bych sama sobě. Už mě to trochu unavuje číst v každém dílu téměř to samé.

05.03.2018 3 z 5

Zášť Zášť Lisa Jane Smith

Čím dál tím zajímavější. Příjemná oddechová kniha, která se čte úplně sama. Jsem velmi zvědavá, co bude následovat v dalších dílech. Tenhle Damon se mi začíná líbit.

28.02.2018 5 z 5

Spojení Spojení Lisa Jane Smith

Příjemně čtivé zakončení Stefanových deníků. Všech šest dílů jsou odpočinkové jednohubky, které nijak neurazí, ale ani nepřekvapí. Utvrdila jsem se v tom, že mám raději Damona. Rozhodně se k celé sérii někdy v budoucnu vrátím.

25.02.2018 5 z 5