hrabalikoval hrabalikoval komentáře u knih

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Tato kniha je jedno velké dilema. Název si spisovatelka vybrala opravdu výstižně. Každopádně jsem u autorky zvyklá na trochu něco jiného a dávám tři hvězdy jenom protože knihy předtím mě bavily víc. Ale jinak je kniha hezky čtivá a napínavá. Děj plyne rychle a Nikdo si nedokáže představit čím musí hlavní hrdina procházet. Kniha je zajímavá a bavila mě. Nedá se moc to vytknout.

14.01.2021 3 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Tento díl je o trochu horší jako ty předešlé. Konec byl až moc rychlý a myslím, že se tam dalo více věcí vysvětlit trochu podrobněji. Jinak se knížka četla dobře a byla napínavá, tak jako předešlé díly. Je tam hodně vracení se v ději, takže doporučuji celou sérii číst, tak to jde od prvního dílu jinak by to asi moc nedávalo smysl. Určitě bych ocenila další díl.

25.10.2019 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Kniha mě bavila. Musím říct, že styl psaní autora mě začíná cím dál tím víc bavit. Líbí se mi jak nejdřív nevíte proč tam nějaké část příběhu je a nakonci to dává obrovský smysl. V jeho knížkách není lehké uhádnout kdo je vrahem a to mě na tom baví. Jsou napínavé a udrří vás v ději dokud je nedočtet. No ja se jdu vrhnout na třetí díl a sérii se určitě později zase vrátím.

18.10.2019 5 z 5

Psí domov Psí domov W. Bruce Cameron

Na knížce se mi líbí, že už to zbytečeně nenavazuje na děj dvou předešlích knížek. Je to tedy samostatný příběh což mě potěšilo. Knížku jsem si přečtla hlavně kůli tomu, že patří do série a musí říct, že jsem s ní spokojená

31.10.2018 3 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

“Negativní” styl psaní autorky mi docela vadí, ale nevím proč mě každá její knížka zajímá. Asi to bude tím, že ikdyž není všechno tak happy tak je něco co nás může každého potkat a to dává knížkám asi nějaké zakleté kouzlo. Ikdyž knížka byla trošku zmatená dočetla jsem posledních 150 stran na jeden zátah a nakonec to bylo zajímavé.

26.08.2018 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Styl psaní této autorky mě velice začíná bavit a myslím, že se začíná řadit do oblibených autorů. Kniha byla napsaná čtivě a ikdyž se může zdát, že začátek je pomalejší, tak věřte, že není. Konec mě docela překvapil a musím říct, že tuhle zápletku jsem čekala od začátku, ALE!!! Autorka to napsala tak, že jsem podledních 100 stran četla nepřetržitě s otevřenou pusou. Palec nahoru.

20.06.2018 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha byla ze začátku opravdu strašně napínavá a strhla čtenáře k pokračovaní. V polovině knihy se to začalo trochu táhnout, prootže se tam spousta věcí "opakovala". Musím, ale říct, že i přesto jsem netrpělivě čekala na konec s napětím jak jen se taková věc může vyřešit. Napínavá rychle čtecí knížka, se zajímavou zápletkou.

31.05.2018 4 z 5

Popol všetkých zarovná Popol všetkých zarovná Dominik Dán

Na Dominika Dána som počula samú chválu a tak som po rokoch tiež potrebovala vedieť čo luďia chvália. Dlho som rozmýšlala či začať od prvého dielu (tohoto) alebo proste nejakú kúpiť. Začala som jednotkou a po prečítaní knížky som za to veľmi rada. Čo naznačuje že knížka ma brutálny koniec a fakt som nečakala že to takto môže skončiť. Musím ale povedať že mi dosť vadilo že kniha ma strááášne dlhé kapitole (častejšie delenie mi vyhovuje viacej). Tým sa mi dej vliekol a nechápala som čo je “také úžasné” na jeho knížkach. No posledny tak 150 strán ma nenechala chladnou a už sa teším na ďalšie pokračovanie tejto série :)

18.01.2018 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Tato série mě baví od prvního dílu. Musím říct, že každý díl je zaměřený trošku jinak takže se nenudíme. Temné hlubiny mě bavily a velice dobře se četli. Autorův styl psaní mi neskutečně vyhovuje, protože to má dynamičnost a děj se v žádné fází knížky nevleče.

20.12.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Knihu jsem začla číst z pohledu Jáchyma. Ten mě bavil, protože jeho příběh plynule navazoval a byl dobrodružný. Po přečtení jeho poloviny jsem se těšila až se dozvím podrobnosti u některých částí s Veronikou, které u Jáchyma nebyli úplně jasné. Byla jsem však trochu sklamaná, protože vysvětlovaní na které jsem se těšila, že bude podrobné mi přišlo, že bylo stručné. Každopádně knížka se mi četla dobře a jako oddychovka je ideální :)

14.07.2017 4 z 5

Na tuhle knížku jsem se těšila a musím říct, že jsem ju přečetla na jeden nádech. Možná je to tím že je to Harry, ale odpustila jsem Joanne ten jednušší děj (když vezmu v podtas jak byli napsané knížky předtím). Všichni jsme chtěli vědět jak Harry žije dál a v téhle knížce je to přesně o tom. Byla bych ráda, kdy to u nás nějak divadlo chtělo zrealizovat, protože některé věci jsem si úplně na divadelním jevišti nedokázala představit. Knížka určitě zaujala a není přečtená naposled.

04.11.2016 4 z 5

Člověk za oponou Člověk za oponou Martin Goffa

(SPOILER) Kniha byla super. Zápletka opět na konce rozuzlila víc než jsem si myslela. Kniha mě bavila a těším se na další knihy Goffy.

PS: ti co máte arachnofóbii jako já pár odstavců (dokonce asi i stránek) vynecháze. :D

09.04.2023 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Tohle bylo lepší než první díl. Celou dobu jsem byla aspoň trochu napnutá co bude dál a to mě nutilo číst dál. Jsem zvědavá co nám příští díl.

31.03.2023 4 z 5

Ženská na odstřel Ženská na odstřel Martin Goffa

Knihy od Goffa mě baví a čtu je s radostí. Tento díl mi ale přišel oproti ostatní docela slabí. Byl dost předvídatelný a nebyl tolik napínavý a strhující jako předešlé. Každopádně furt byla zápletka dobrá a kniha mě bavila. I tak se těším na další díly.

28.01.2023 3 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

První díl za mě lepší, ale i tak se mi kniha líbila a určitě si přečtu i další díl. Bavil mě
Nejvíc konec kdy už to nabralo pořádný drive a jelo to šup šup. Každopádně mě zase víc bavilo to, že hlavní hrdinka psala novely a bylo tam okrajově propojení i těch jejích knih.

30.08.2022 3 z 5

Pravda nebyla k dostání Pravda nebyla k dostání Lucie Hlavinková

Tak tohle mě bohužel nebavilo :( Zde jsem výběrem podle obálky šlápla vedle. Téma by bylo i dobré jenom to zpracováni my vůbec nesedlo. Navíc nemám ráda když v knihách nejsou kapitoly a nemůžu si tak knihu dělit. Ale dočetla jsem to a to považuju za úspěch. Volila bych spíše knihu Listopád která má toto téma v knize také obsáhlé.

14.08.2022 2 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Na to jaká to je tlustá kniha tak jsem jí docela rychle zhltla. Děj plynul a četli jste a četli a konec. Ale musím uznat, že kdyby to bylo o 100-150 kratší asi by se nic extra nestalo. Ale děj mě bavil, ale byla jsem z něj i trochu smutná. Štěstí v tom příběhu určitě nebylo, ale je to život, tak jak ho žijeme bez příkras. A to mě bavilo.

29.04.2022 3 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

(SPOILER) Pro mě nejtěžší kniha ze tří vydaných. Nevím zda se mi četlo hůř kvůli okolním situacím s válkou a ukrajině anebo z pohledu, že šlo o tři sestry. Byl to opravdu silný příběh, který mi dal zabrat. Do poloviny se mi to četlo s těžkým srdcem ale druhou polovinu už jsem přečetla jako drak. Jsem opravdu ráda, že životy těchto žen nakonec dopadly dobře. Ikdyž samozřejmě ta hrůza z nich žije do dnes a my si to nedokážeme ani představit i když o tom už víme hodně. Kniha byla fakt silná a teď to bude chtít nějakou oddechovku. Ale pokud vyjde další kniha od autorky, tak si jí rada přečtu.

13.03.2022 4 z 5

Jak hacknout zlomené srdce Jak hacknout zlomené srdce Kristin Rockaway

Klasická oddechová knížka, která se dobře čte. Bavila mě to propojení IT scény, protože jsem na podobný děj ještě nenarazila. Knížku jsem si přečetla náhodou a jsem za to ráda.

08.02.2022 3 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

(SPOILER) Kniha mě bavila. Nechci zlehčovat co se Cilce stalo a jakkoliv to zpochybňovat - bylo to strašné! Ale tatér z osvětimi mi přišel víc čtivý a napínavý. Tady už to nebylo tak “napínavé” jako v tatérovi. Spíš jsem tady čekala popis toho co přesně se dělo Cilce v Březince a jak to snášela tam (pocity, zážitky…) Muselo to být strašné. Ale chápu, že je to také tím, že spisovatelka s Cilkou přímo nemluvila a měla to všechno “ z druhé ruky “. Každopádně toto téma je velmi citlivé a můžeme být jenom rádi, že jsme si to neprožili my sami.

30.01.2022 4 z 5