iceVS iceVS komentáře u knih

Sněžný tygr Sněžný tygr Desmond Bagley

Výtečný psychologický román, obsahující prvky právní, podnikatelské i politické. Nedokázala jsem se od knihy odtrhnout. A to i přesto, že děj se převážně odehrával formou zasedání vyšetřovací komise půl roku po apokalypse, tedy pro leckoho ne příliš záživnou formu.
Pár slov k výběru knihy - posledních pár měsíců zažívám něco jako vyšší level přímého knihovnictví. Dříve mi dost často naši čtenáři doporučovali knihy, které se jim líbily. Teď mi do knihovny nosí poklady ze své knihovničky. Tato je jednou z nich. Je to velice příjemné a tímto díky čtenářům, kteří takto vkládají důvěru do svých knihovnic :-)

13.03.2021 5 z 5

Kundera: Český život a doba Kundera: Český život a doba Jan Novák

Kunderu nemám ráda už od svých patnácti. Prostě nemám, no. Ale jak už tu bylo řečeno, kniha se čte sama. Byla jsem na ni dlouho zvědavá a nejsem zklamaná.
Členění do kratičkých kapitol je skvělým protipólem celkové obsáhlosti.
A protože jsem jednou z těch, které čtou maximálně desetiřádkové komentáře, myslím, že to na zhodnocení stačí :-)

09.03.2021 5 z 5

Zápisník cholerika Zápisník cholerika Aleš Křen

Velmi nekorektní čtení :-)
Knihu jsem brala do ruky s myšlenkou - tak se ukaž, chlapče...
Už v půlce knihy jsem ovšem ztratila tvář a smála se nahlas. Takže jsem se prochechtala nedělním dopolednem a jsem skvěle naladěná.
Co si přát víc?

14.02.2021 5 z 5

Hladovění pro zdraví Hladovění pro zdraví Vilma Partyková

Doplněné 8. vydání z roku 2020.
Výborná kniha, obsahující informace nejen proč jak na to, ale také objasňující, co se v těle i v hlavě při hladovění děje, v čem hladovění pomůže (snad ve všem), co nastane, až začnete jíst.
I covid má své klady - ztráta chuti a čichu je skvělý spouštěč odhodlání -D

17.01.2021 5 z 5

Z mého severoitalského deníku Z mého severoitalského deníku Marta Kučíková

Předchozí autorčiny knížky ode mě dostaly vysoké hodnocení. Zde jsme se nesešly. Po blbém roce, který byl plný omezení, mě kniha, kde se na každé stránce objevuje covid, rouška, karanténa a nakažení, opravdu nenadchne. Prožíváme to všichni, nepotřebuji si to dokola připomínat. Měla jsem potřebu pobavit se, odpočinout si, zapomenout. Takže mě kniha prostě nepotěšila, čekala jsem něco jiného.

29.12.2020 1 z 5

Věta jako povolání Věta jako povolání Karel Hvížďala

Pana Hvížďalu já čtu ráda. Z nostalgie sice už lehce přechází místy až do patetična, ovšem i tak je to čtení, které dává... Každému to, co chce a co si umí najít.
Vřele doporučuju.

13.11.2020 5 z 5

Zápisník Dory Maarové Zápisník Dory Maarové Brigitte Benkemoun

Velmi zajímavá kniha. Cestopis duše jedné sebestředné ženy. Ale puťky stráví nudný život v kuchyni... K dokonalosti téhle knize scházel obrazový materiál.

13.11.2020 4 z 5

Sněžím! Deník bílé mafie Sněžím! Deník bílé mafie Radek Kedroň

Jak jsem se nudila u Šlachtova ublíženého spisku, tak o to víc mě zaujala tato kniha. Perfektní zpracování nekonečného příběhu. Chobotnice jak vyšitá a Rittig je pořád vysmátej.

13.11.2020 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Jak mě bavila Knihomolka, tak jsem otrávená z Introvertky...
Ze začátku mě to docela bavilo, jenže pak už to bylo jen takové rozmazávání...
Introvertka mi zkrátka přišla jako ufňukaná blbka, co se zasekla ve dvanácti letech a neustále očekávala od druhých pochopení. Zřejmě jsem na tuhle knihu až přespříliš "dospělá" :-)

27.07.2020 3 z 5

Fyzicky nádherná kniha. Skvěle zvolený font, působivé ilustrace - jen k textu si už od dětství neumím najít cestu. A asi už se to nezmění.
S mnohem větším zájmem jsem se seznámila s životopisem autora. Mám pocit, že fascinace malou Alenkou pak nabývá zcela jiných rozměrů.

25.07.2020 3 z 5

Zdraví z Boží lékárny Zdraví z Boží lékárny Maria Treben

Skvělá publikace o bylinkách a jejich použití. Moc bych si přála tyhle vědomosti udržet v hlavě a umět je bez zaváhání použít.
Kniha je přehledná, jediné, co mě na ní trochu mrzí, jsou převážně černobílé ilustrace, bylo by to o level výš s použitím barviček.

25.07.2020 5 z 5

Paní Hemingwayová Paní Hemingwayová Naomi Wood

Klidně to tak mohlo být...
Kdoví, co na něm jeho ženy přitahovalo? Společenská prestiž a úspěch, majetek, líbivý zevnějšek, zjevná neschopnost být sám a enormní potřeba být opečováván a veleben...? Trochu mám pocit, že tou největší motivací být jeho ženou, mohlo být to, že právě ta dotyčná zvítězila nad všemi ostatními. Ovšem za tu cenu?
Já nevím proč, spíš by mě zajímalo, v jakém stavu byla jeho játra - řeky ginu, rybníky martini, gejzíry šampaňského a hektolitry všeho možného dalšího alkoholu. Neodpíral si ničeho. Gurmet nebo slaboch?

24.07.2020 5 z 5

Pařížská manželka Pařížská manželka Paula McLain

Kniha téměř o ničem a přece o velké části života jedné ženy.
Zlomený srdce, to je prevít.

19.07.2020 5 z 5

Pac & Pussy 2 Pac & Pussy 2 Albrecht Smuten

Ta kočičí moudra jsou nejen ukrutně vtipná, ale navíc jsou i pravdivá a vyzařují rozumný přístup k realitě života.
Jako bonus je tu tentokrát i Jednonohej Pete.

Z těch publikovatelných mouder mě baví tohle: "...Rozhodla jsem se bejt šťastná. Jak se to dělá? Bohorovně se usmívám na lidi, furt jim vnucuju, jak jsem šťastná a hrozně je tím seru. Což mě dělá doopravdy šťastnou..."
Ale přiznávám, že ta nepublikovatelná moudra jsou ještě lepší :-D

12.06.2020 5 z 5

Kočka je tu šéf! Kočka je tu šéf! Helen Exley

Kočka je zvířetem jen technicky, jinak je BOŽSKÁ.

Zejména v půl páté ráno, když se dožaduje snídaně... :-)

02.06.2020 5 z 5

Až do posledního kmotra Až do posledního kmotra Stanislav Červinka

Nenápadná knížečka s lehce odpudivou obálkou. A přece literární skvost, který by si po třiceti letech zasloužil nové a odpovídající vydání. Pevné desky, moderní font, vyčištěné fotky - a na světě by byla krásná dárková publikace, o kterou by bezesporu byl zájem.
Musím říct, že jsem z obsahu této knihy nadšená. Ač bych ji zařadila mezi literaturu naučnou, četla se lehce, téměř jako pohádka. Autor má dar vypravěče, přestože je kniha plná reálií.

27.05.2020 5 z 5

Zavražděná vévodkyně Zavražděná vévodkyně Simon Brett

Ukecané, infantilní, prvoplánové, třeskuté... Bože, tak třeskuté...

24.05.2020 2 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Osud Holly mě nijak zvlášť nezasáhl, ovšem kočku bych jí na hlídání nesvěřila.

17.05.2020

Zlo: Věda o temných stránkách lidství Zlo: Věda o temných stránkách lidství Julia Shaw

Musím říct, že mám podobný názor jako Ajli. První část knihy jsem četla se zaujetím, bylo to velice zajímavé, včetně příkladů ze skutečnosti a různých testů. Druhá půlka knihy se zaobírala kyberzločinem a hned poté sexuálními úchylkami. Vcelku detailně rozebranými. Chápu, je to zlo, ale nemusím číst všechno. Takže zbytek knihy víceméně prolistován a odloženo.

03.05.2020 3 z 5

Columbo mezi dveřmi Columbo mezi dveřmi Richard Ulman

Nejsem nijak velkou fanynkou seriálů, ale běžnou povědomost mám. Takže pro mě velice zajímavé a informativní čtení. Jako osobní bonus beru to, že mě tohle PDF čtení fakt moc bavilo.

15.03.2020 5 z 5