iceVS iceVS komentáře u knih

Synové štěstěny Synové štěstěny Jeffrey Archer

Skvěle vystavěná pohádka :-)
Na něco jsem byla ochotna přistoupit a ne se vším se mi chtělo souhlasit, ale při čtení jsem se bavila a hlavně - pořád jsem chtěla vědět, jak to autor povede dál.

Pro mě nejlepší a nejchytřejší autor široko daleko :-)

10.09.2022 5 z 5

Dlouhá noc v Paříži Dlouhá noc v Paříži Dov Alfon

Špionážní román ano, i když že by byl nějak supervtipný, to mi úplně nepřišlo. A že by byly záznamy z jednotlivých zasedání nějak závratně strhující, či slibovaná akce za akcí, to jsem tedy ten pocit taky neměla.
Poměrně čtivé, bombastické (jak slibují anotace na obálce) ne.

04.09.2022 4 z 5

Holky se čtečkou Holky se čtečkou Vítězslav Jareš

Autorův styl mám ráda, předchozí knihy se mi moc líbily. I zde jsem byla zpočátku nadšená, vypadalo to na super román. V půlce se z příběhu stal románek pro služtičky a závěr byl tak nějak totálně prvorepublikově celuloidový.
Ač mám vlastně - a poněkud proti své vůli - s hlavní hrdinkou moooc společného, nějak jsem nesouznila. Asi, že mi není dvacet :-)
Asi jako před pár lety u Hájíčka, když se chlap snaží psát za ženskou, vyjít to nejspíš nemůže.
Takže - jako román pro ženy dobrý, no, jako román ze života u mě nadšení nebudí.

03.09.2022 4 z 5

Kniha Špekouna Ollieho Kniha Špekouna Ollieho Ed McBain

Já nevím proč, vybavil se mi Robbie Coltrane v seriálu Bedna :-D

31.08.2022 5 z 5

Mrs. Poe Mrs. Poe Lynn Cullen

Vzhledem k okolnostem i koncům velmi toxický a nakažlivý vztah, řekla bych...

Precizní čeština, paráda.

21.08.2022 4 z 5

Chameleoni Chameleoni Jan Souček

Moc jsem si přála kvůli autorovi samotnému být nadšená, pozitivní, všeobjímající...
Jenže styl psaní byl takový... no naprosto nepoutavý, časové skoky šílené, rok 1945, hop rok 1968, hop rok 1989, bez varování a nic mezi a na vedoucích místech stále ti stejní lidé, kterým bylo ve válce okolo třiceti...
Náhoda se ukrutně nadřela, vždy když situace vyžadovala trochu důvtipu, musela nastoupit právě ona. A stateční čeští policisté, jak ti byli důvtipní, panečku. Kriminalista přišel k mrtvole a hned věděl, že zde se jedná o vyřizování účtů z války, byť už bylo po roce 1968...
Ale vůbec nejvíc mě štvaly ukrutné hrubky. Což u bývalého redaktora nějak nedokážu pojmout.
Prostě naprostý propadák, aspoň tedy u mě... A to jsem fakt moc chtěla, aby se mi to líbilo.
Trošku přemítám nad tím, zda se jednalo o jisté vyřizování účtů či naopak o určitou úlitbu...

08.08.2022 2 z 5

BE100F BE100F Eva Turnová

To osvěžení. To blaho. Ta rozkoš. To potěšení.
Že nejsem sama, komu jede mozek na strašně divný obrátky :-D

06.08.2022 5 z 5

Poslední Mona Lisa Poslední Mona Lisa Jonathan Santlofer

Taková Šifra mistra Leonarda pro holky, řekla bych.
Ale příběh se mi moc líbil. Jednak preferuji členění do krátkých kapitol, druhak to mělo spád a děj a třeťak :-D jsem si zase o trošínku prohloubila vědomosti o malířství.

Jen mě dost naštvali čtenáři, kteří měli knihu v ruce přede mnou. Zapatlaná, pomačkaná, vím to sem nepatří, to je jiný příběh :-(

01.08.2022 5 z 5

Maigret a přítel z dětství / Maigret a zločin na vsi Maigret a přítel z dětství / Maigret a zločin na vsi Georges Simenon

Příjemné pohodové počteníčko s minimem násilí a příjemně pestrým nápojovým lístkem :-)

29.07.2022 5 z 5

Vincentův poslední obraz Vincentův poslední obraz Marianne Jaeglé

Takové letní a ne příliš náročné čtení.
Musím říct, že mě mnohem víc zaujala kniha Já, Vincent od Jiřího Žáka.

15.07.2022 4 z 5

Zločin v holandské nemocnici Zločin v holandské nemocnici Ellery Queen

Ellery Queen mě vždycky bavil. Ani tenhle příběh není špatný. Ale rozhodně jsem nepocítila závratnou touhu číst tuhle knihu někdy v budoucnu znovu.
Takže - dobrý, ale v knihovničcce nezůstává :-)

12.07.2022 4 z 5

Bezceler Bezceler Erik Decimus

Hvězdiček tak aspoň 9.
Hodně zaujalo :-)
Jen nevím, v anotaci je psáno, že pro všechny, kteří nemají rádi celer - a já ho miluju :-D
Bála jsem se, že to bude "třeskutá divočina" a ono zatím milé příjemné úvahy o životě. I ten lehce motivační faktor byl vlastně fajn.

"V řádu je svoboda, ale neřád má také své kouzlo!"

18.06.2022 5 z 5

Terapie masem 2 Terapie masem 2 Albrecht Smuten

Smála jsem se nahlas...
Ba ne... chechtala jsem se :-D

Absolutně skvělý spojení černého humoru, hrátek s češtinou a totální ulítlosti.
Hlásím se do fanklubu :-)

09.06.2022 5 z 5

Důvěrnosti z kuchyně Důvěrnosti z kuchyně Anthony Bourdain

Boží...
Chvílemi jsem měla pocit, že čtu životopis Ozzyho :-D

14.04.2022 5 z 5

Kočky - Velký atlas plemen Kočky - Velký atlas plemen Esther Verhoef Verhallen

Prostě knížka o kočkách...
A pokud jsou tam základní informace a hezké fotky, tak ta knížka nikdy nemůže být úplně blbá :-D

27.03.2022 4 z 5

Magická čísla Magická čísla Renna Shesso

Nesešly jsme se.
Já čekala čísla a logiku.
A kniha byla o magii, symbolice, božstvech a malování si fáze měsíce do deníčku.

27.03.2022 3 z 5

Nejrychlejší kůň na světě Nejrychlejší kůň na světě Mirek Vostrý

I pátá kniha je skvělá. Obdivuju autorovu fantazii, moc mě baví jeho jazyk. Po přečtení jeho povídek mi ještě pár hodin zůstává příjemná nálada, šmrncnutá trochou tajemna. Krásně uvěřitelné neuvěřitelné čtení :-)

13.02.2022 5 z 5

Co dala i vzala Jizera aneb Paleta laskavých přepeřských obrázků Co dala i vzala Jizera aneb Paleta laskavých přepeřských obrázků Vladimír Burjánek

Příjemné vyprávění doplněné dobovými fotografiemi.
Coby holce z Potůčku jsou mi některá vzpomínaná jména známá.
Hezké.

10.02.2022 5 z 5

Eden: Třída sboru národní bezpečnosti Eden: Třída sboru národní bezpečnosti Vratislav Brabenec

Já nemůžu jinak než plný počet.
Na téhle knize je skvělý, že text je o tom, co chcete právě teď vy...
Prostě - domyslete si sami :-D
A vobrázky...
...vobrázky se mooooc povedly :-D

08.02.2022 5 z 5

Karlín přístav Karlín přístav Vratislav Brabenec

To je naprosto neuvěřitelný text... Maximálně mě to pohltilo a bavilo.
Kazatel... :-D

27.01.2022 5 z 5