iceVS iceVS komentáře u knih

Chceš-li pobavit Boha, seznam jej se svými plány Chceš-li pobavit Boha, seznam jej se svými plány Michal Vaněček

Trhlík :-D

04.09.2023 5 z 5

Desátého prosince Desátého prosince George Saunders

Nejděsivější na tom je, že mi to přijde naprosto OK a normální...

Hláška "Na to ti sere holubice míru" se právě stala mou oblíbenou :-D

03.09.2023 5 z 5

Byl jiný než ostatní děti Byl jiný než ostatní děti Michal Vaněček

Jsem svolná autorovi věřit každé slovo. Náramně se mi trefil do vkusu.
Přirovnání ke Stoletému staříkovi naprosto sedí :-D

Skvělý, bavila jsem se.

01.09.2023 5 z 5

1089 a další parádní čísla: Matematická dobrodružství 1089 a další parádní čísla: Matematická dobrodružství David Acheson

Ztratila jsem se rychleji než jsem čekala :-)
Co si můžu ověřit s tužkou v ruce je OK, ale po pár stránkách už to bylo samý nekonečno :-)

30.08.2023 4 z 5

Volha Volha Karel Hynie

Ne.

Ve smyslu přečteného textu: "Ten ...pííííp mě neuvěřitelně ...píííp"

27.08.2023 2 z 5

Biblical: Metalová bible podle Roba Halforda Biblical: Metalová bible podle Roba Halforda Ian Gittins

Ďábelsky upřímná zpověď metalového Boha. Co k tomu dodat? Prostě jen Judááááássss :-)

A jdu si znova pustit Breaking the Law a United a ...

26.08.2023 5 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Autorka rozehrála velké množství příběhů v jedné knize. Hodně postav, hodně minulosti, hodně vztahů, hodně nepořádku na závěr...
A bylo to neuvěřitelně čtivý, krátký a rychlý kapitolky děj posouvaly kosmickou rychlostí.
Líbilo.

23.08.2023 5 z 5

Kdoule Kdoule Ivana Chřibková

Já jsem se moc bavila. Sice čtu stylem díl jedna a pak hned díl tři, takže mi chybí velká část Aniččina života, ale to s chutí doladím.
Líbilo se mi, jak Anička nerozpitvává vztah s přítelem, když na něj dojde řeč, vždy je to stylem "on řekl, on vymyslel, on udělal". Žádný zbytečný detaily, žádná zbytečná romantika.

22.08.2023 5 z 5

Zánik Empire Falls Zánik Empire Falls Richard Russo

Naprosto úžasná knížka. V průběhu čtení jsem zjistila, že je příběh zfilmován a do jedné z rolí je obsazen Paul Newman. Rázem se stal z podivína (ale podivíni tam vlastně byli všichni) oblíbenec a až mi bylo líto, že ho v ději není víc.
I překlad byl moc fajn. Tedy až na nešvar posledních let, čas příliš často nazrával a ženy tam neustále broukaly. To bylo dost na ránu.
Knížka, ke které se jistě ještě vrátím, přečetla jsem ji až příliš rychle, až "nazraje čas" chtěla bych si ji ještě pořádně vychutnat.

20.08.2023 5 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Přiznávám, fakt jsem byla náramně zvědavá, jak to celé dopadne. Takže si musím přiznat i to, že mě kniha bavila.
Prostě léto a lásky :-)

18.08.2023 5 z 5

Barrandov nezapomenutelní: Martin Frič Barrandov nezapomenutelní: Martin Frič Pavel Jiras

Naprosto neodolatelná kniha. Kdo by nemiloval krásného Maca?
Líbí se mi zpracování, spousta fotografií, skvělé popisky, víc než biografie je to pohled do filmařského života Martina Friče.
Mac byl prostě jen jeden jediný.

Jedna úúúúplně pod čarou. Velmi mě zaujala fyzická podoba Paĺo Bielika s Jiřím Štěpničkou...

16.08.2023 5 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Takové krásně nenáročně čtení k vodě. Lehké, povrchní, byť se tvářící, že jde o hlubokou psychologii. Byla jsem přesvědčená, že dám jen 3 hvězdičky, ale proboha, autorce v době, kdy tuhle knihu napsala, bylo jen dvaatřicet...

15.08.2023 4 z 5

Šance tu je Šance tu je Richard Russo

Tuhle knížku jsem si chtěla přečíst od první chvíle. Nedošlo na ni, dala jsem ji do oběhu, zapomněla na ni. A zase si mě zvláštním způsobem našla.
Přečetla jsem ji za jediný den, nepustila z ruky, nešlo to. Takhle to mám ráda.

To jediný, z čeho jsem byla smutná, bylo to, že Teddy v sobě živyl křivdičku. To bolelo i mě.

13.08.2023 5 z 5

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Rozhodovala jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Štvaly mě faktické chyby v reáliích, byť chápu, že to není přísně životopisný příběh.
Ale konec mě dost pobavil, takže jo. A jdu objednat druhý díl :-)

12.08.2023 4 z 5

Nebeské pastviny Nebeské pastviny John Steinbeck

Odevzdanost, neodvratnost, přesto idyla. V půlce knížky jsem se s postavami dokonale sžila, na konci mi všichni už chyběli. Patovi jsem neskutečně fandila, byť už dopředu s vědomím, že ani u něj to podle jeho představ nedopadne.
Trošku mě zarazilo slovo "oblásky". Nechce se mi zjišťovat, zda to byl v roce 69 korektní pravopis, nebo zda je to chybka. Každopádně jsem se tam maličko zasekla. Obrok, občas, obden, obláska... Co všechno by se pod obláskou mohlo skrývat...?
Se mi to slovíčko vlastně líbí.

11.08.2023 5 z 5

Ať žijí auta! – Pohádky z Brzdína Ať žijí auta! – Pohádky z Brzdína Petr Čepek

Brzdín je fajn místo, baví mě to tam. Chvílemi se mi smíchy orosily světlomety. Ještěže tlumiče tlumily (spřežky spřežily) a chladič chladil.

Někdy si člověk v hlavě vytvoří zkratky. Já tuším, že do Brzdína nejspíš tunelem Blanka :-)

09.08.2023 5 z 5

No Filter No Filter Pavlína Pořízková

Pavlína se pokouší přesvědčit sebe samu, že je O.K.
Dobrá tedy, pokud jí to pomohlo, pak mně to neublížilo.

Ale z mého pohledu je čirý nerozum trávit s touhle knihou čas.

09.08.2023 1 z 5

Toulavý autobus Toulavý autobus John Steinbeck

Moc pěkný příběh. Skvělé a nadčasové ilustrace. A překlad, který to všechno zabil.

Prapodivná směsice lidovosti, rádoby dobráctví a kdoví ještě čeho. Mildreda, Karlík, černoch Jirka, vohrndíra, sháněnda, využitkování... Strašlivej slovosled, kostrbatý věty. Překlad z roku 1966, ale spíš to vypadá jak o sto let dřív. Nečetlo se mi to dobře.

06.08.2023 4 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Byť je to trilogie, kterou jsem navíc ještě četla od třetího dílu k prvnímu, na škodu to nebylo. Jsem autorkou nadšena. Skvěle zvládnuté téma, nádherná čeština, skvěle vykreslené postavy, zpracované osudy. Budu doporučovat dále. Moc se mi celá série líbila.

31.07.2023 5 z 5

O barvách / O Měsíci, který nevěděl, že je měsíc O barvách / O Měsíci, který nevěděl, že je měsíc Miroslav Žamboch

Dlouho, dlouho se svět snažil, abych si přečetla nějakého toho Žambocha. A já se tiše bránila.
Krásný kompromis, tohle téma beru :-)
A umím si představit situaci, kdy bych tomu i věřila ;-)

29.07.2023 5 z 5