iceVS iceVS komentáře u knih

Zázrak na nástupišti číslo 5 Zázrak na nástupišti číslo 5 Clare Pooley

Přistihla jsem sebe samu, že se při čtení usmívám.
Pohádka.
Krásná, hladivá, příjemná.
Pohodička na léto.

04.07.2023 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Nějak nesdílím všeobecné nadšení. Příběh ve mně vyvolal spíš dojem komunistického manifestu v čele s fantasy blond nestvůrou. Místy tak vybájené historky, no jak z Mladé fronty...

03.07.2023 2 z 5

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Tady bych těch hvězdiček dala aspoň deset. Úžasná, nádherná knížka. Ač jsem nečetla předchozí dvě, vím, že to napravím.
Nemohla jsem se odtrhnout. Děj bez patosu, krásné civilní čtení, nečekané zvraty, všechny dějové linky dokončené i vysvětlené, tady se nedá vytknout vůbec nic.
Každou z postav člověk musel pochopit, asi nebylo hodných a zlých, byli to reální lidé, jejichž počiny měly svůj důvod.
Tahle knížka mi v hlavě zůstane ještě dlouho.

02.07.2023 5 z 5

Sám mezi ženami - Kohout Sám mezi ženami - Kohout Aleš Vogel

Ale jo... :-)
Nelze neohodnotit, když chlap pochopí, že dělat ze sebe trochu debila, je cestou k úspěchu :-)

01.07.2023 5 z 5

Kocovina Kocovina Stanislav Beran

Retrospektiva, ke které si musíte najít klíč sami.
Z mého pohledu - kam se hrabe Mornštajnová...

30.06.2023 5 z 5

Až umřeš, nikdo ti už nebude chtít sahat na prsa Až umřeš, nikdo ti už nebude chtít sahat na prsa Stanislav Beran

Koncentrovaná lidská bída. A nebo skvělý pohled na to, jak je pocit štěstí subjektivní, jednomu stačí panák rumu, jinému jsou miliardy málo.
Zvláštní situace, kdy po přečtení kterékoliv povídky má člověk víc otázek, než předtím. Nedořečenost, to je to správné slovo.
Nižší hodnocení je kvůli psímu utrpení, kterého je v povídkách až moc. A to já prostě nedávám.

27.06.2023 4 z 5

S prominutím řečeno S prominutím řečeno Michael Žantovský

Chvíli jsem tápala, chvíli jsem se trochu nudila, chvíli jsem řvala smíchy :-)

26.06.2023 4 z 5

Schrödingerův hotel Schrödingerův hotel Stanislav Beran

To bylo tak zvláštní... Znepokojující... Nutící k zamyšlení... Povětšinou část vyrvaná z jakési reality a bez nápovědy, jak to bude dál, jak to dopadlo.
Knížku jsem koupila spíš jen kvůli nevšednímu názvu, ale tuším, že chci vyzkoušet další, autor mě velmi zaujal.

21.06.2023 5 z 5

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

Byla jsem přesvědčená, že knihu brzy odložím, protože se mi příčí ufňukané kecy. Chyba lávky. Výborně napsaný příběh, vtipný, sarkastický, upřímný, vcelku reálně usazený. Nebo aspoň 3/4 knihy. V okamžiku, kdy "Harry potkal Sally", nastoupila klasická zamilovanost.

Pravdu jsem v knize nehledala, tuším, že je někde uprostřed. Přesněji, někde mezi stranou A a stranou B, uprostřed to asi nebude. Což nemění nic na tom, že kniha je prostě dobrá.

Ale je děsný, jak z lidí, co ji přečetli, dělá grafomany :-D

20.06.2023 5 z 5

Joker: Kniha první Joker: Kniha první James Tynion IV

Jednou to určitě pochopím :-)

A jedna technická... strašlivě malá písmenka, málem jsem si oči vykoukala...

17.06.2023 5 z 5

Brutálně upřímná zpověď. Přesto mě to naprosto pohltilo. A nepustilo.
Co se týká knihy, člověk by čekal, že tak očekávaný titul si zaslouží víc pozornosti, přinejmenším trochu lepší korekturu.
Co se týká Matthewa, držím mu palce, ale vlastně nevím, co si o tom všem myslet. Upřímnost, utrpení, sebelítost, slabost...?
Radši přivřu oči před realitou a budu věřit tomu, že některé věci se "ztratily v překladu".

15.06.2023 5 z 5

Kompas dokonalého zdraví Kompas dokonalého zdraví David Frej

Líbí se mi autorův přístup k půstu. Už jsem pár knížek na toto téma přečetla, a některé jsou totálně radikální, suchý půst (bez přísunu tekutin) mi přijde dost zabijácký.
MUDr. Frej nabízí varianty ozdravného půstu pro každého, a to včetně relaxačních technik, jídelníčku apod. Zároveň srozumitelně vysvětlí, jak tělo v této fázi funguje.
Super je to.

14.06.2023 5 z 5

Zen žen: Jednou se tomu zasmějem Zen žen: Jednou se tomu zasmějem Lenka Geislerová

Moc mě to bavilo, nespočetněkrát jsem vyprskla smíchy.
Geniální postřehy z reality života.
A ilustrace jsou nádherný, dokonale sladěný celek

14.06.2023 5 z 5

Sametový rozvod Sametový rozvod Jana Karšaiová

Byla jsem poměrně skeptická, ale vlastně příjemné překvapení.
Životní dramata jsou pojata civilně, zcela proti současnému trendu "rozmazávat, hrotit, dojit". A ač zjevně z nouze ctnost, krátké a stručné věty hodnotím taktéž pozitivně.

Onu zmiňovanou paralelu rozvodu s rozpadem ČSR, včetně popisu tehdejší politické situace, vnímám jako striktně účelovou právě pro cizince. A zjevně to byla úspěšná taktika, když je kniha nominována na prestižní cenu.
Našince tím, holka, ale neobalamutíš :-)

12.06.2023 4 z 5

S Pivrncem po stopách úchylů! S Pivrncem po stopách úchylů! Petr Urban

Romantik :-D

11.06.2023 4 z 5

Tajemné kosočtverce v obilí Tajemné kosočtverce v obilí Květoň Zahájský

Psát humor musí být řehole. Nevděčná.
Mých pět hvězdiček není za humor, ale za nádhernou češtinu a neuvěřitelné množství přechodníků. A všechny jsou ve správném tvaru :-)
Radost číst.

11.06.2023 5 z 5

Černobylský deník - Zápisky stalkera Černobylský deník - Zápisky stalkera Richard Ritchie Šmíd (p)

Úchvatný, fascinující a totální depka v jednom.
Byť nepřenosný zážitek, tak mám svíravý pocit a v hlavě ty obrázky uvidím ještě dlouho.

10.06.2023 5 z 5

Cestou na Bořeň Cestou na Bořeň Vratislav Brabenec

Vráťovy texty si absolutně vychutnávám.
I když pochybuju o tom, že aspoň třetině z nich rozumím :-)

Je fajn vědět, že i někdo jiný má v hlavě peklo :-)

10.06.2023 5 z 5

Kočka na stopě Kočka na stopě Vítězslava Felcmanová

Kniha ponechává vcelku příjemný pocit na duši, je napsaná takovou milou češtinou.
A i když chápu, že v takovém mini formátu kouzla dělat nejdou, nejde zastřít, že celek pak působí velmi naivním tónem. Spíš tak jako pohádky pro děti.

09.06.2023 3 z 5

Sebevražedný oddíl: Dostaňte Jokera! Sebevražedný oddíl: Dostaňte Jokera! Brian Azzarello

Těším se na chvíli, kdy budu chápat všechny souvislosti :-)

Ale i tak mě to náramně baví.

08.06.2023 5 z 5