iceVS iceVS komentáře u knih

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Neuvěřitelně uvěřitelný příběh.
Nebo uvěřitelně neuvěřitelný?
Nevím.
Jen mě zaskočilo, jak se mi to líbilo.

07.06.2023 5 z 5

Mata Hari: Vycházející slunce Paříže Mata Hari: Vycházející slunce Paříže Eva-Maria Bast

Životopis to příliš nebyl, spíš beletrie na letní odpoledne.
Lehkým perem popsané to úspěšnější a příjemnější ze života exotického motýlka.
Nenáročné, odpočinkové, líbilo.

02.06.2023 4 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

A už nikdy více...
Vcelku mě to přetlačování všeobecné nenávisti s všeobjímající láskou, dobrotou a soudržností, zaobalené v neuvěřitelném množství vaty značně iritovalo.
Ještě tři kapitoly a padaly by ze mě medové perníčky :-(

01.06.2023 3 z 5

Kavárna na konci ulice Kavárna na konci ulice Clare Pooley

Sama o sobě bych tuhle knihu asi minula, do ruky jsem ji vzala na doporučení.
A asi i proto nemám pocit, že bych se už s podobným motivem setkala.
Bylo to milý, pohodový, chvílemi předvídatelný, chvílemi překvapivý. Konec předvídatelný byl a byla to slaďárna, ale jinam to prostě směřovat nemohlo :-)
Celý to zkrátka hladilo a já to zrovna potřebovala.

30.05.2023 5 z 5

Proč se klepou řízky - Chemie v kuchyni Proč se klepou řízky - Chemie v kuchyni Vladimír Mikeš

Mě tahle knížka pobavila, poučila, poděsila, povznesla... :-)
Uvědomila jsem si, že přestože všichni známe termíny jako nasycené, nenasycené mastné kyseliny, ale většina z nás netuší a nevysvětlí - včetně mě. A to byl jediný příklad z mnoha.
Přestože od prvního vydání této knihy už uběhlo spoustu let a bezpochyby už se leccos změnilo (zase), tak i tak si myslím, že není vůbec od věci si ji přečíst.

27.05.2023 5 z 5

Stromy – Rozpoznejte snadno 100 druhů stromů Stromy – Rozpoznejte snadno 100 druhů stromů Holger Haag

Knížkám o stromech nemám sílu odolat.
V této příručce je výhodou absolutní stručnost.
Do kabelky akorát :-)

25.05.2023 5 z 5

Umění nemoci Umění nemoci Jan Vojáček

Jsem zejména realista. Asi proto mě iritují vznosné fráze typu body positivity a odvolávání se na vyšší božstvo.
Moje tělo funguje podle toho, jak se o něj starám. Moje mysl funguje podle toho, zda se v něčem nípám a sebelituji nebo zda si věci nepřipouštím a řeším jen to, co vyřešit zvládnu.
I z mého pohledu tedy kniha obsahuje pár základních věcí, které si ráda přečtu znova a souhlasím s nimi, ale bohužel i nějakou tu "vatu" a životní příběhy, které mi zas tak moc nedaly.

25.05.2023 3 z 5

Laskavé čtení Laskavé čtení Markéta Vydrová

Občas si člověk potřebuje spravit chuť i náladu.
Vřele doporučuju - na chvíli vrátit čas a pohrát si na to, že všemu věříme :-)

25.05.2023 5 z 5

Buď hodná Buď hodná Irena Piloušková

Věřím tomu, že autorka má před sebou slibnou spisovatelskou kariéru.
Poutavá zápletka, výborně propracované postavy, talent vyjádřit myšlenku.

Jen jsem se příliš nedokázala s knihou sladit. Hrdinky a hrdinové této knihy mi byli velmi nesympatičtí, slaboši, tyrani, měla jsem pocit, že jsem dva dny strávila s bandou dementů. Což samozřejmě není literární chybou.
Velmi často se mi stávalo, že jsem se ztrácela v ději a čase, dějové střihy byly velmi ostré. Některé věci byly velmi nedořešené, Nina mi v ději přišla taková celá zpětně naroubovaná. A taky mě pobavil roztomile naivní pohled na život v socialistickém zřízení, tam pár nepřesností opravdu bylo.
Věřím, že tahle kniha si své nadšené čtenářky najde.

24.05.2023 3 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Komu by se tohle nelíbilo? :-)

Výhradu bych měla k "pixle" a několika dalším výrazům, ale to není o Heclovi, ale o Moravcovi...

22.05.2023 5 z 5

Masové kuličky se šlehačkou Masové kuličky se šlehačkou Vítězslav Jareš

Komu se líbila autorova předchozí kniha, bude asi spokojen.

Protože - stejné prostředí, stejné typy postav, stejné dialogy, stejné zápletky, jen jiný název, jiná jména.

Holky se čtečkou, verze 2.0.

21.05.2023 1 z 5

Diana: Královna srdcí Diana: Královna srdcí Julie Heiland

Pro mě byla Diana ikonou, měla jsem ji ráda.
Kniha je napsaná velmi poutavě, čtenář musí mít pocit, že je v srdci dění. Překvapilo mě, že je autorka tak mladá, kniha je fakt líbivá.
Jen zas těch nezbytných pár gramatických trapasů kazí mé nadšení, škoda, škoda.

18.05.2023 5 z 5

Sežrali ho v Polynésii Sežrali ho v Polynésii Eva Talpová

Zvláštní povídky...
Překvapivé, tak nějak o tom, jací jsme když doufáme, že nás nikdo nevidí :-)
Velmi podle mého gusta.

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Ale jo :-)
Koček není zas tak moc, spíš je to o duševním stavu hlavní hrdinky, ale dost často ji chápu :-D

16.05.2023 4 z 5

Lachtan lapal lelky Lachtan lapal lelky Petr Čepek

Lachtan lumpík, zatoulal se mi.
Odhalen, polapen, lahodí mysli :-)

16.05.2023 5 z 5

Hodně líbilo. Vlastně se tam nestalo nic a zároveň úplně všechno. Život rodiny; co člověk, to názor. Knížku jsem téměř nepustila z ruky, kraťounké kapitolky jsou super. I když prvních sto stran jsem trochu tápala a váhala, zda chci číst dál. Pak už si mě kniha vtáhla sama.
Shodou okolností mám k jedné zmiňované vesnici určité vazby a ta jména jsou tam pořád, to museli mít radost :-)
Osobní výhrady - nesnáším utrpení zvířat, takže z mého pohledu jedna kapitolka navíc, tu na konci bych vcelku chápala.
Upřednostňuju zakotvení v čase, úplně ideálně třeba jen roční období a rok, odvádí mě pak od děje, když musím v hlavě dopočítávat :-)

Světový street art Světový street art Garry Hunter

Některé malby jsou zajímavé, jiné vtipné, další znepokojující až burcující, jiné prostě nádherné.
Ti streetarteři jsou fakt šikovní, radost se pokoukat :-)

15.05.2023 5 z 5

Noční chodci Noční chodci Jaroslav Rudiš

Souhlas.
Taky jsem svá největší životní "moudra" vymyslela v noci.

"Já ti říkám, člověk je zlo"
:-D

11.05.2023 5 z 5

Snad Snad Petr Čepek

Já tedy rozhodně hvězd pět, na rozdíl od předchozího komentáře :-)
Sedím si ve svém oblíbeném parku, pejsek si venčení obstarává sám a já si můžu číst. A při Smrtonošovi jsem vychechtanější než parta studentů šperkárny (co sedí opodál), kteří si k úsměvu pomáhají kdečím dostupným.
Mohla - a chtěla - bych chválit až do aleluja, zdůraznit věci, které mě bavily či rozesmály, ale to by bylo na dlouho...
Prostě moc mě to bavilo. Já celou dobu věděla, že tuhle knihu náramně moc potřebuju :-)))

10.05.2023 5 z 5

Marie Curie-Skłodowská: Odvaha snít Marie Curie-Skłodowská: Odvaha snít Susanna Leonard

Moc jsem si přála dozvědět se něco o této úžasné ženě.
Tedy zejména o jejím aktivním vědeckém životě. Tato kniha je převážně o jejím dětství v Rusy okupovaném Polsku.
A pak tam také bylo až příliš frází typu - "paní profesorko, vyprávějte nám o svém životě", "já vám mám vyprávět?", "to bylo krásné, děkujeme vám, že jste nám vyprávěla, paní profesorko" - a rázem celá kniha získala takový boženoněmcovocimrmanovský nádech, přes který jsem se nedokázala přenést.
Asi nejvíc informací bylo v doslovu. To si asi příště radši rovnou přečtu článek na wiki.

08.05.2023 4 z 5