iiiccc iiiccc komentáře u knih

Červená karkulka Červená karkulka Jan Suchl

Jedna z prvních knih, kterou jsem přečetla sama. Jako dospělá musím hodnotit, že je to opravdu krásně napsané a ty ilustrace! Tuto knihu jednou předám svým dětem a vy, kdo ji máte doma, rozhodně ji neposílejte pryč.

21.06.2019 5 z 5

Dívka se zlatými kalhotkami Dívka se zlatými kalhotkami Juan Marsé

Co to jako bylo? V porovnání se zbylou tvorbou autora lze konstatovat, že tady je nějaký problém. Ale to tu teď neřešíme, všichni máme něco. Nulový děj, špatně čtivé, zvláštní téma.

21.06.2019 1 z 5

Philomena Philomena Martin Sixsmith

Tohle tak strašně moc bolelo. Je fascinující, čím si někteří lidé prošli a nebo procházejí, a přitom stále dokáží pokračovat ve svém životě. Všechny osoby vystupující v knize byly neuvěřitelně silné. Nicméně v tomto výjimečném případě doporučuji i filmové zpracování, ve kterém je víc Philomeny.

21.06.2019 4 z 5

Rašeliniště Rašeliniště Susanne Jansson

Naprosto fascinující popis přírody v kontextu příběhu, který se jeví až jako nadpřirozený (stejně jako sama příroda). Samotné rozuzlení příběhu je docela předvídatelné a rozhodně není nadpřirozené. Zároveň mi ukončení přišlo příliš zbrklé a triviální. Ale atmosféru to má, to ano.

21.06.2019 4 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Líbí se mi titulek "Léto, které nikdy neskončilo", protože v životě každého člověka je období, které není vůbec uzavřené a dořešené, ač nemusí působit takovou bolest jako postavám této knihy. Příběh mě bavil, retrospektivní náhledy byly dobré a probouzely touhu číst dál. Rozuzlení také stálo za to. Zklamalo mě až to, co bylo poté - rychlé ukončení a nic.

04.06.2019 3 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Já jsem to vůbec nepochopila. Takže předpokládám, že za pár let bude tato kniha patřit mezi nejvýznamnější literární díla.

04.06.2019 1 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Jako občasný příspěvek na blogu, to opravdu muselo být úspěšné. Ovšem koncentrace do jedné knihy je podle mě nešťastná, protože přibližně v půlce mi autorčiny příhody a pohledy na ně začaly připadat spíše smutné než vtipné. Přesto chválím to, že část výtěžku z prodeje této knihy pomohla potřebným a snad správně předpokládám, že to bylo její hlavní myšlenkou.

30.03.2019 3 z 5

Když se žena naštve Když se žena naštve Irena Fuchsová

Knihu bych charakterizovala takto: jaro, pátek večer a chalupa.

30.03.2019 3 z 5

Mimozemšťanů je čím dál víc Mimozemšťanů je čím dál víc Jan Jílek

Moje reakce na prvních pár stránek byla silně negativní. Pak mě to chytlo. Bylo to vtipné a mělo to spád. Určitě doporučuji někomu, komu už hraní si na sofistikovanou literární autoritu leze na mozek.

30.03.2019 5 z 5

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Hlavní postava je nespokojená a znuděná blbka, co není schopná dát si do pořádku život a svým chováním táhá lidi kolem sebe do stejné žumpy, ve které se sama plácá. Takových žen existuje! Netřeba o nich číst.

04.02.2019 odpad!

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Velice atraktivní prostředí panoptika bizarností. Ve své době byly tyto instituce hojně vyhledávanou zábavou a účinkující zde "bavili" diváky dobrovolně nebo z donucení, stejně jako v této knize. Samotný příběh je obdivuhodnou směsí odvahy, lásky, vytrvalosti a životní energie, kterou disponuje každá z postav příběhu, jestliže se člověk dokáže dívat jejíma očima.
Téma sice klišé, ale zpracováno bylo skvěle.

04.02.2019 5 z 5

Dokonalá nevěsta Dokonalá nevěsta Sophie Kinsella (p)

Příběh dospělé ženy chovající se dětinsky, která není schopná nepříjemné věci dotáhnout do konce. Výsledkem tohoto přístupu jsou naprosto zbytečné komplikace provázející celý příběh, který působí jako kdyby autorka samotnou postavou Milly pohrdala a jejím jediným cílem bylo ji ještě víc ponížit. Nejslabší dílo této spisovatelky.

23.01.2019 odpad!

Nestvůra z Essexu Nestvůra z Essexu Sarah Perry

Podmanivě okouzlující atmosféra. Ale o čem to vlastně bylo? Pro jednoho o ničem, pro druhého o všem.

23.01.2019 2 z 5

Kosmetika Kosmetika Stacy Malkan

Otevření očí.

10.11.2018 5 z 5

Tančím tak rychle, jak dokážu Tančím tak rychle, jak dokážu Barbara Gordon

Autorka si v etapě života, kterou popisuje tato kniha, vytrpěla své. Se závěrečným shrnutím, že psychická nemoc je stigma, kterého není možné se zbavit, souhlasím. Ale mě kniha nebavila. Nerada se utápím v přemítání kdo, co, kdy, kde, jak a proč něco udělal a já to teď kvůli tomu mám těžký.

10.11.2018 1 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Přečteno ze zvědavosti. Nebylo to špatné, ale neoslovilo mě to.

22.09.2018 3 z 5

Bambi Bambi Walt Disney

Přečteno v 1. třídě. Jediná knížka, kterou jsem kdy četla pouze kvůli tomu, že jsem se totálně zbláznila do těch obrázků! Přečteno 6x a jenom prohlíženo asi dalších 200 hodin.

22.09.2018 4 z 5

Chlapidárium - deník otrlé holky Chlapidárium - deník otrlé holky Karolína Vrbasová

Při čtení mi bylo trapně za autorku.

22.09.2018 odpad!

Pomsta nosí Pradu Pomsta nosí Pradu Lauren Weisberger

Na knihu jsem se těšila. A byla jsem zklamaná. Komu se líbil 1. díl, měl by se téhle knize vyhnout, protože mu to akorát zkazí pohled na celý příběh. Tak jako mně.

22.09.2018 1 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

S postavami jsem prožívala sílu jejich rozhodnutí, obětování i bolest a konečně pochopila jakou sílu má pro člověka i pouhý záblesk naděje.

22.09.2018 5 z 5