iiiccc iiiccc komentáře u knih

Návraty domů Návraty domů Debbie Macomber

Klišé a nuda. Cassie sledujeme totiž až v době, kdy se dostane ze špatného období a začne se jí postupně dařit zkvalitňovat svůj život. Nové bydlení, úžasná dospívající dcera, chápavý a dokonalý přítel, spolehlivé kamarádky a rodina toužící dát se znovu dohromady. Všichni vlastně jen trpělivě čekají, až na to všechno bude Cassie připravená a jemně kolem toho trpícího chuďátka našlapují. Jediný zvrat tvoří její pád ze žebříku, při kterém si pohmoždí rameno nebo co, ale do týdne je zase fit. Nic pro mě.

25.11.2020 2 z 5

Zakletý v čase Zakletý v čase Audrey Niffenegger

Já se teda cítím trošku trapně, když vidím vysoké hodnocení, ale já jsem byla celou tuhle knihu úplně mimo. Vůbec jsem nepochopila, co se tam vlastně děje.

16.09.2020 1 z 5

Draculova žena Draculova žena Michaela Ella Hajduková

Po vystřižení některých choulostivějších scén bych doporučila jako četbu pro dívky 12 - 16 let. Taková pohádečka s romantickým nádechem.

24.07.2020 1 z 5

Černý kafe Černý kafe Sophie Loubière

Dobrý příběh je zasazen do velmi atraktivního prostředí a autorce se podařilo skvěle vykreslit atmosféru. Nostalgie z toho přímo teče. Jen kdyby to proběhlo maximálně na 200 stranách. Přišlo mi to roztahané, některé pasáže naprosto zbytečné a bohužel mě to velmi nudilo.

24.07.2020 2 z 5

Prázdniny s poníky Prázdniny s poníky Sabine Kalwitzki

Jednoduchá angličtina a krátké texty doplněné o zkoušku porozumění. Příběh to moc nemá, ale děti si alespoň procvičí výslovnost.

27.02.2020 4 z 5

František jde do školy František jde do školy Christine Nöstlinger

Skvělá kniha. Jako prvňáčci jsme jí četli všichni :) Pokud znovu vyjde, rozhodně kupuji.

23.01.2020 5 z 5

Já Baryk Já Baryk František Nepil

Četla jsem někdy v první nebo druhé třídě. Vzpomínám si, že mi dělalo problém se do knihy začíst, ale pak mě bavila. A ty ilustrace jsou krásné.

23.01.2020 4 z 5

Byli jsme tři Byli jsme tři Jan Ryska

Moje oblíbená, ale trvalo mi to. Přečetla jsem jí až na třetí pokus. Za to jsem jí pak přečetla ještě několikrát.

23.01.2020 4 z 5

Velká knížka předškoláka - Země divů Velká knížka předškoláka - Země divů Anikó Csörgő

Tohle byla moje dětská bible. Úžasně rozmanitá kniha, kterou mám dodnes schovanou.

23.01.2020 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Začátek byl velmi slibný a nastartoval můj zájem o pokračování ve čtení. Bohužel se nekonal žádný rozjezd a hnací motor postupně skomíral. Tohle mě teda opravdu nebavilo, o další díly se zájem neprojevil, a tak celou trilogii posílám dál.

23.01.2020 2 z 5

Myšlenkové mapy Myšlenkové mapy Tony Buzan

Nic převratného. Pouze další způsoby prokrastinace.

31.10.2019 2 z 5

Válka starých duší Válka starých duší Markus Heitz

Zaujal mě název, obálka i anotace. Na začátku mi trochu dělalo problém se začíst, ale pak mě kniha pohltila. Líbilo se mi, že je v knize vše vysvětlováno a čtenář se tak nemusí dlouho pachtit za nějakým neuchopitelným tajemstvím. Trochu mě mrzela smrt některých oblíbených postav a ten konec taky nebyl úplně ideální. Do dalšího dílu se asi pouštět nebudu, odrazuje mě braková obálka - co to tam z té Claire jako hodlají udělat?

04.10.2019 3 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Bavil mě autorův styl psaní, i když v některých pasážích byl silně těžkopádný. Dále jeho nadhled byl výborný. Kniha byla navíc doplněna ilustracemi, které rozhodně byly na svém místě. Příjemné překvapení na to, že se v mém případě jednalo o nalezence z knihobudky. Další autorova díla mě už ale nelákají právě pro tu těžkopádnost a občasné autorovy názory a připomínky, se kterými jsem úplně nesouhlasila.

04.10.2019 5 z 5

Neobyčejné dědictví Neobyčejné dědictví Dean Koontz

Kniha má zajímavý námět, je čtivá a rozhovory i myšlenky hrdinů jsou úderně cynické a vtipné. Jen je to trochu nuda.

04.10.2019 3 z 5

Dcera na zabití Dcera na zabití Marcela Mlynářová

Nechala jsem se zlákat slibnou anotací a ta je taky na celé knize asi to nejlepší. V některých pasážích jsem se smála a v dalších si klepala na čelo, že tohle už vážně ne. Dámská oddechovka "ze života". Řadím mezi horší průměr.

06.09.2019 2 z 5

Nespavost Nespavost R. Jenn Johansson

Zajímavý námět, ale já se nedokázala začíst. Při čtení mi myšlenky bloudily všude možně a pointa příběhu mi naprosto unikla. Zdlouhavé vyprávění, žádné zvraty, podivné postavy.

06.09.2019 1 z 5

Fontána pro Zuzanu Fontána pro Zuzanu Eleonóra Gašparová

Je to taková jalová novelka jako mnoho jiných, ale přece jiná :) Má to nádherně melancholickou atmosféru, kde už v přítomnosti cítíme nostalgii.

06.09.2019 4 z 5

Terapie sdílením vol. 2 Terapie sdílením vol. 2 Ester Geislerová

Tohle už bylo zbytečné. To opravdu vtipné bylo již vydáno v prvním díle.

19.08.2019 2 z 5

Roztomilé malé lhářky Roztomilé malé lhářky Sara Shepard

Jako náctiletá jsem viděla pár dílů seriálu, který mě celkem bavil. Teď jsem se ke knize dostala v rámci knižní výzvy a bohužel musím říct, že to žádná velká sláva teda nebyla. Zvědavost mě ovšem nutí opatřit si další díly a prostě zjistit kdo zabil Alison, kdo všechno je A, a proč se vůbec nedivím, že Alison někdo zabil.

29.07.2019 3 z 5

Ty, ja a tí druhí Ty, ja a tí druhí Fionnuala Kearney

Takové čtení během kterého čtenář příliš nepřemýšlí a ani v něm po dočtení moc nezanechá. Nudilo mě to. Jedna hvězda za dobré téma a ta druhá za to, že to bylo rychle přečtené.

23.07.2019 2 z 5