Irika Irika komentáře u knih

Stalker Stalker Lars Kepler

Skvělé čtení, z téhle série jedna z nejlepších. Přišlo mi tam sice pár nelogičností a přehnaných situací, ale i tak dávám plný počet za napětí, akci a nápad se zápletkou.

28.07.2018 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Skvělé čtení jako vždy, vraha čtenář nemá šanci odhalit, všechna tajemství odkrývá spolu s Robertem. Navíc v této knize skvělé propojení dvou časových rovin, což mě na konci překvapilo až zmátlo...

26.07.2018 5 z 5

Exorcista – Souboj s ďáblem Exorcista – Souboj s ďáblem William P. Blatty

Napínavé, poutavé a rychlé čtení, i když trochu předvídatelný příběh. Rozhodně doporučuji jako fajn knížku na dva tři večery, těžko se od toho odtrhává.
Konec byl dost useknutý, což je škoda - 90%.

12.06.2018 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Dočetla jsem Terror a místy to byl opravdu teror. Příběh je zajímavý a putování námořníků místy opravdu drsné, ale... Zdlouhavé pasáže a zbytečné popisy všeho možného - hlavně první třetina, ale i v závěru je toho dost - knize dle mého hodně ubírají. Kdyby byl Terror aspoň o třetinu kratší, bylo by to skvělé čtení, ale takhle jsem se s tím trápila hodně dlouho a takové to těšení se na volnou chvilku u knihy bylo opravdu až ke konci. Za dlouhé popisy a zcela zbytečné pasáže ubírám knize dvě hvězdy a jsem ráda, že tuhle ledovou záležitost mám za sebou.

07.06.2018 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Jak čtu celou sérii, tak je to čím dál lepší. Tento díl bezprostředně navázal a objasnil nejasný konec z minulého dílu, zápletka byla vskutku originální a poslední odstavec zase pořádně zamíchal kartami.
Trochu mi chybělo vysvětlení některých detailů - keramické prsty, zblázněná doktorka s rodinkou ve sklepě atd., ale i tak knihu rozhodně doporučuju, ale určitě to chce číst postupně!

11.03.2018 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Napínavé, rychlé čtení, kapitoly jsem doslova hltala. Joona mě baví čím dál víc, hlavně ten konec mi teď nedá oddechnout před dalším dílem.

05.03.2018 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Hunter opět nezklamal, není co dodat. Bude mi chybět, až dojedu celou sérii. Navíc to, že je příběh podle skutečné události, mu přidává na síle a děj je pěkně zakomponován do celé série.

02.03.2018 4 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Četla jsem v přímé návaznosti na předchozí díl, je to jako jedna kniha. Završení trilogie je vážně skvělé, vše do sebe zapadne, vše se vysvětlí. I když pár otázek by asi zvídavého čtenáře napadlo - co zbylá sila, co zbytek světa, jiné země a kontinenty? No je to asi na fantazii... Každopádně od této série jsem se nebyla schopna odtrhnout do posledního řádku, takže doporučuji. 100%

08.02.2018 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Skvělé čtení, osvětluje a rozšiřuje zážitek z prvního dílu a nenechá čtenáře odpočinout. Od toho se člověk fakt neodtrhne! Jenom doporučuju - čtěte rovnou zároveň s posledním dílem - přímo navazuje.

08.02.2018 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Ze začátku se to rozjíždí pozvolna, ale přesto jsem se od knihy těžko odpoutávala a čekala jsem, že to nabere spád. A taky že nabralo, napětí, zápletky i nějaká rozuzlení přicházejí a čte se to velmi dobře. Určitě jsem zvědavá na další díly.

24.01.2018 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Luxusní detektivní čtení, oproti Hypnotizérovi o hodně lepší kniha. Od začátku do konce napínavé, originálně propletené a přitom logické. Uvidíme co přinesou další knihy ze série.

15.01.2018 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Další ze série a opět top čtení. Tady narozdíl od minulého dílu nemám s vrahem žádný soucit ani pochopení, prostě psychopat jak má být.
Jediné, co se dá knize vytknout je, že čtenář opravdu nemá šanci pachatele poznat či odhadnout dřív než autor odkryje souvislosti. 95%.

08.12.2017 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Stejně jako doposud všechny knihy série hodnotím plným počtem. Napínavé, krvavé čtení, od kterého se neodtrhnete. Přesně můj žánr, originální nápady, pátrání vyústí v zajímavou a logickou pointu.

22.11.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha - detektivka - se mi líbila. Zvláštní styl pohledu několika postav, forma deníku, chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla, ale po první třetině se čtenář dostane do děje a čte se to již samo.
Hlavní hrdinka je kr..a, aspoň to jsem si říkala celou dobu. Nicméně díky zamotanému ději a postavám dlouho hádáte vraha, může to být vlastně kdokoli (podezřívala jsem asi fakt všechny) a rozuzlení je zajímavé. Plus dávám za to, že narozdíl od většiny detektivek, zde pátrání po pachateli je z pohledu někoho jiného než policie. Celkově hodnotím 80%.

22.11.2017 4 z 5

Vražedné alibi Vražedné alibi John Katzenbach

Řekla bych typická detektivka, akorát roli detektiva zde přebírá novinář. Každý hraje za sebe a chybí spolupráce mezi postavami, což se jim i vymstí. Knížka se čte příjemně, i když dost dlouho, ale od Katzenbacha jsem četla lepší díla.

01.10.2017 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Zajímavé, studené severské krimi, kde se odehrává více zápletek najednou, takže předem těžko odhadnout, kdo za čím vlastně stojí a co s čím souvisí. Nakonec se vše pěkně odhalí a rozlouskne, za což dávám palec nahoru. Hvězdu ubírám za pro mne dost nesympatické hrdiny - Erika i Simonu, kteří mi chvílemi přišli na pěst. A jedné věci opravdu jen těžko uvěřit - prokazatelně unesené dítě, matka málem zavražděna a pro policii to není prioritní případ?! To je vážně Švédsko? Nechápu a doufám, že to tak je pouze v autorově hlavě...

30.08.2017 4 z 5

Postmortem Postmortem Patricia Cornwell

Málem mě komentář Jarina58 odradil od čtení. Vraha se na konci dozvíme, hurá! Detektivka se čte celkem dobře, i když hlavní hrdinka mi moc k srdci nepřirostla - detektiv Marino mi přišel v pohodě a ona na něj pořád má hloupé řeči nebo myšlenky. A velké mínus je tady počátek počítačového věku, který je často detailně rozebírán a působí dnes neuvěřitelně, až směšně. Kdyby tomuto tématu bylo věnováno méně prostoru, byla by kniha více nadčasová. Zkusím i další díl, jsem zvědavá, kam se to posune. 70%.

11.08.2017 3 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Autor se drží podobné linie, jako v předchozích dílech. Kniha se mi i tentokrát líbila, je srovnatelná s předchozími ze série. Doufám, že příští tituly budou třeba trochu nápaditější, asi si teď ale dám od Huntera menší pauzu.

01.08.2017 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Sérii mi doporučila kamarádka a rozhodně jsem ráda za dobrý tip. Velmi příjemné a napínavé čtení, detektivka se vším všudy a zajímavé rozuzlení na závěr. Doporučuji, pokud máte rádi drsnější detektivky, kde to nekončí jednou obětí.

25.07.2017 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Druhá kniha v sérii a opět hodnotím na výbornou, napínavé čtení, drsné vraždy, originální pointa a sympatický detektiv Hunter. S chutí se dám na další díl.

25.07.2017 4 z 5