Ivetaa Online Ivetaa komentáře u knih

Údolí havranů Údolí havranů Barbara Erskine

Pro mě velké zklamání, autorka skáče z jednoho období do druhého (u ní zvyk) - až jsem otráveně knihu odložila a nedočtu ji, protože dějovou linii prostě nepobírám. Pořád jsem přemýšlela, o čem vlastně psala na předchozích stránkách - a to se mi nestává... pro mě určitě není odpočinková.

04.12.2015 1 z 5

Májové lásky: Šťastný omyl / Smlouva s ďáblem / Prázdná náruč Májové lásky: Šťastný omyl / Smlouva s ďáblem / Prázdná náruč Nora Roberts

Zoe je svobodná matka 4-letého synka. Má dvě zaměstnání, aby splácela hypotéku na dům. Proto pronajme byt v domku novináři Coopovi. Staromládencký život mu vyhovuje, postupně si ale zamiluje malého Keenana a Zoe ho také přitahuje. Jak to může dopadnout?
Kniha je hezky napsaná, ale dějově chudá - vše se točí kolem domku a krátkém časovém údobí.

29.11.2015 3 z 5

Schůzka na Havaji Schůzka na Havaji Nora Roberts

Laine po tragické smrti matky přiletí z Francie na ostrov, aby se po 15 letech setkala s otcem. Myslela si, že o ni nestál. Jenže od otcova společníka Dillona se dozvídá, že jí celá léta pravidelně psal, posílal dárky, platil internátní školu. Je zklamaná z matky, která si vše nechávala pro svůj luxusní život v Paříži. Nechci prozrazovat víc děje. Dillon Laine nedůvěřuje a otec zkraje také neví, jak se k dceři chovat. Všichni hledají k sobě cestičku a Laine touží konečně po domově.
Kniha z autorčiných začátků mě příjemně překvapila a určitě stojí za přečtení.

29.11.2015 5 z 5

Šepoty v písku Šepoty v písku Barbara Erskine

Mám ráda tuto autorku, opět nezklamala a líčení plavby po Nilu a návštěvy egyptských památek protknuté mysticismem mě přímo nadchla. Kdyby tu nebyly prokleté duše kněží, několik smrtelných uštknutí kobrou, utonutí - snad by to tak nebylo napínavé... Chvílemi jsem měla strach já sama, co bude následovat... Doporučuji přečíst.

29.11.2015 5 z 5

Hezké tři příběhy - opět musím ale konstatovat, že šlo o ranou tvorbu - dějově jsou málo rozvinuté.

17.11.2015 3 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Přečetla jsem celou sérii najednou. Chyba. Po přečtení pár stránek v každé z knih mi přišel děj roztahaný a místy nezáživný až nudný. Přesto mě čtení bavilo a doporučuji přečíst - ale postupně a s větší přestávkou mezi jednotlivými díly...

17.11.2015 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Nemám moc ráda detektivky, ale udělala jsem výjimku a opravdu nelituji! Skvělá zápletka, zajímavé rozuzlení a škoda, že kniha nepokračovala do nekonečna...

08.11.2015 5 z 5

Nevěstin závoj Nevěstin závoj Connie Brockway

Nezáživnou knihu jsem sice dočetla, ale nudné a opakující se pasáže několikrát přeskočila...

01.11.2015 1 z 5

Pod závojem noci Pod závojem noci Connie Brockway

Zajímavá zápletka, ale bez děje. Pořád dokolečka "honička" a hra na slepou bábu mezi protagonisty. Přemáhala jsem se dočíst knihu - určitě si ji znovu nepřečtu, protože ji "vymažu" ze čtečky...

31.10.2015 1 z 5

Rusovlasá grácie Rusovlasá grácie Connie Brockway

Hlavní hrdinka Desdemona má "zlaté" vlasy, tzn. blond? Nějak mi nesedí název "rusovlasá". Až na tuto maličkost se kniha čte sama a příjemně potěší fantazii.

29.10.2015 3 z 5

Ostrov ztracených snů Ostrov ztracených snů Tamara McKinley

Od této autorky mám přečteno téměř vše, co u nás vyšlo. Kniha ale tentokrát patří dějově mezi slabší a autorka dokáže psát podle mě poutavěji.

29.10.2015 3 z 5

Encyklopedie: Poznávám život a svět Encyklopedie: Poznávám život a svět Martin Vopěnka

Encyklopedie určená menším dětem - od čtyř do deseti let. Ilustrace jsou namalovány nebo v případě fotografií vybrány tak, aby byly pro děti srozumitelné. Text je pojat nadčasově - tak, aby údaje v knize hned "nezestárly" během let.

27.10.2015

Drahokam Drahokam Barbara Delinsky

Ke knize jsem se vrátila asi po 6 letech. Pořád mi má co říct. Mezilidské vztahy, vzájemná komunikace a tolerance je aktuální téma v každé době. Autorka umí zaujmout od první do poslední stránky. Asi si ji přečtu zase za pár let znovu...

20.10.2015 5 z 5

Zásah osudu Zásah osudu Barbara Delinsky

Kniha mě "pohltila" od začátku do konce. Jedna z nejlépe napsaných knih od této autorky. Doporučuji všem.

18.10.2015 5 z 5

Posedlost Posedlost Barbara Delinsky

Zajímavý námět adopce a pohled na ni v dospělosti. Po přečtení poslední stránky jsem litovala, že je konec knížky.

08.10.2015 5 z 5

Sasanka Sasanka Tamara McKinley

Kniha opět nezklamala. Příběh z Austrálie z období 2.sv.války a po ní. Většinou nebrečím, tady hned třikrát. Dojemně vylíčené osudy hlavních protagonistů - drsné a bez příkras. A přes to všechno bych tam v té době chtěla žít... Zatím nejlepší román od T. Mc Kinley.

29.09.2015 5 z 5

Holly Holly Jude Deveraux (p)

Pěkné počtení celé série, jen ty konce se daly čekat... A proto to čtu, jde přece o oddechovou literaturu. Pro mě - úžasný relax.

19.09.2015 4 z 5

Ohnivé dvojče Ohnivé dvojče Jude Deveraux (p)

Kniha se čte "sama". Příběh o mladé začínající lékařce - průkopnici na Západě téměř divokém... Pochopitelně končící happyendem. Skvělá oddychovka.

17.09.2015 5 z 5

Sametová píseň Sametová píseň Jude Deveraux (p)

No, jsem vůbec ráda, že jsem dočetla i poslední díl. Přiznávám, že občas s přeskočenými pasážemi... Vše se to moc vleklo a vleklo.

14.09.2015 3 z 5

Kolotoč přání Kolotoč přání Nora Roberts

Třetí díl ze série Inn BoonsBoro nezklamal, ale ani nenadchl. O stavebních úpravách budov jsem se zde dočetla opravdu dost a dost... Pociťuji nějak klesající úroveň v psaní, málo děje a zápletek - jinak mojí nejoblíbenější autorky, kterou čtu přes 15 let.

27.08.2015 3 z 5